Rajd Nadwiślański 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Nadwiślański 2016

Postprzez Piotr » poniedziałek, 19 wrz 2016, 08:37

RSMP is dead
Kucharz
Avatar użytkownika
Piotr
N3
 
Posty: 271
Dołączył(a): środa, 25 gru 2002, 12:19
Lokalizacja: Nowa Ruda


Re: Rajd Nadwiślański 2016

Postprzez Glitol » poniedziałek, 19 wrz 2016, 08:55

Rajd bardzo nudny. Z całej stawki zawodników może z 15 kierowców jechało agresywnie i szybko.
Ogólnie bardzo słabo.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Rajd Nadwiślański 2016

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 19 wrz 2016, 10:55

Śmiechol napisał(a):Panowie a co powiecie nt. samego rajdu? Chcialbym się dowiedzieć co sądzicie o jeździe Filipa. Moim zdaniem duży pech i nie jechał aż tak źle jak to wyglądało.
Powiem szczerze że w jeździe Filipa ja nie widziałem jakieś mega agresji - bardzo szybko ale bez zbędnego szaleństwa - odnośnie przygody z soboty się nie wypowiadam bo nie analizowałem tego, natomiast w niedzielę było trochę pecha i trochę błędu kierowcy bo cięcie było ciut za głębokie przez co koło zahaczyło (ale też nie było to jakieś niewiadomo jakie uderzenie) o taki krawężnik położony na równo z asfaltem i po prostu felga nie wytrzymała
(tu film) https://www.youtube.com/watch?v=FPXMX1n ... e=youtu.be

Brzeziński bardzo szybka równa i pewna jazda przez cały weekend więc gratulacje za zwycięstwo
Grzyb szybko ale jak by trochę asekuracyjnie, choć zgłaszał też problemy z autem
Gabryś odbudowuje pewność siebie po Rzeszowie, koło nas w jednym miejscu przejechał mega szybko tylko co z tego jak 500m dalej zaliczył przygodę z barierą

No niestety ale taki mamy obraz rajdów w Polsce, może odrobinę go zakłóca że od kiedy Nadwiślański jest w rsmp to zawsze obsada na nim była dość kiepska, ale nie jest odchyłem od reszty rajdów w sezonie.
Byłem tylko niestety w niedzielę ale nie żałowałem że pojechałem, układ odcinków była na tyle dobry że bez większego spinania obejrzałem cztery odcinki - dwa czołówka i dwa cała stawka - pewnie byłby komplet ale był też inne plany na niedziele więc trzeba było się wcześniej zwijać (znajomy w sobotę obejrzał wszystkie 6 odcinków) rajd można powiedzieć kameralny, kibiców mało więc pojazd autem pod samą taśmę. Dla mnie miło spędzona niedziela, okrętu podwodnego się nie spodziewałem to i nie byłem zaskoczony tym co zastałem.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Nadwiślański 2016

Postprzez adamlen » poniedziałek, 19 wrz 2016, 11:31

Gratulacje dla "Colina" -

Dużo załóg brakowało z regularnej stawki. Z R5-tek najagresywniej Nivette, ale nie jakoś szaleńczo, miał trochę nie fart, ale fakt faktem za bardzo przyciął w tym miejscu - mimo to tempo miał świetne.
Brzeźiński faktycznie bardzo taktycznie - pierwszy raz go widziałem na żywo, i jechał pewnie kręcąc dobre czasy.
Grzyb - tak normalnie, ale ładnie - pewnie w tym roku Mistrza wyciągnie.
Prawie każdy z nich miał jakieś kłopoty z autem przez co nie jechali na 100%, ale czy się wozili to nie wiem, może taka charakterystyka tras, że nie wygląda to widowiskowo. W końcu to nie góry. Jak dla mnie spoko.
BMW Chmielewskiego też się podobało kibicom.

Mógłby Kajto wpaść na jeden rajd sprawdzić poziom RSMP, albo Chuchała w R5. :D

Nadwiślański zawsze miał słabszą stawkę, ale ja nie narzekam przynajmniej mam blisko :)
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Nadwiślański 2016

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 19 wrz 2016, 11:37

adamlen napisał(a):Mógłby Kajto wpaść na jeden rajd sprawdzić poziom RSMP, albo Chuchała w R5. :D
Kajto sprawdził już naszą czołówkę w sierpniu, zresztą podobnie jak Wojtek

adamlen napisał(a):Nadwiślański zawsze miał słabszą stawkę, ale ja nie narzekam przynajmniej mam blisko :)
Witam w klubie, mogę powiedzieć że dla mnie to domowy rajd... tylko 120km od domu :wink:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Nadwiślański 2016

Postprzez Honiclbr » poniedziałek, 19 wrz 2016, 11:41

Co tu mówić o kondycji polskich rajdów jak sam PZM gubi się w przepisach i nie potrafi poprawnie nadać punktów za rajd i ponadto mamy Mistrza Polski w 2WD już po czterech rundach.
http://rajdy.autoklub.pl/news/oficjalni ... -2wd,70738
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Rajd Nadwiślański 2016

Postprzez adamlen » poniedziałek, 19 wrz 2016, 12:00

Mad Max napisał(a):
adamlen napisał(a):Mógłby Kajto wpaść na jeden rajd sprawdzić poziom RSMP, albo Chuchała w R5. :D
Kajto sprawdził już naszą czołówkę w sierpniu, zresztą podobnie jak Wojtek

Ehh.. w tym roku nie byłem na Rzeszowskim i całkiem zapomniałem, że był rundą ERC :oops:
Mad Max napisał(a):
adamlen napisał(a):Nadwiślański zawsze miał słabszą stawkę, ale ja nie narzekam przynajmniej mam blisko :)
Witam w klubie, mogę powiedzieć że dla mnie to domowy rajd... tylko 120km od domu :wink:


Na OS Wilków mam 25km, do Puław 60. W sobotę obejrzałem 3 przejazdy OS1/4/6 - spokojnie dało się 4 obejrzeć: OS 1/2/4/6, odpuszczając kilka załóg z OS1. W niedzielę tylko OS Puławy. Plan zrealizowałem, aby na serwis nie zdążyłem w niedzielę podjechać.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Nadwiślański 2016

Postprzez SOKÓŁ » poniedziałek, 19 wrz 2016, 18:58

Honiclbr napisał(a):Co tu mówić o kondycji polskich rajdów jak sam PZM gubi się w przepisach i nie potrafi poprawnie nadać punktów za rajd i ponadto mamy Mistrza Polski w 2WD już po czterech rundach.
http://rajdy.autoklub.pl/news/oficjalni ... -2wd,70738


Już nie :lol:
http://rajdy.autoklub.pl/news/polonski- ... niki,70744
Jakiś leśny dziadek liczył z pamięci pewnie!!
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Nadwiślański 2016

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 19 wrz 2016, 21:24

I aż tak źle mu nie szło, ale chyba pewien nie był, więc bezpieczniej było odwołać punkty za power stage :twisted:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rajd Nadwiślański 2016

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 19 wrz 2016, 21:51

Śmiechol napisał(a):Panowie a co powiecie nt. samego rajdu? Chcialbym się dowiedzieć co sądzicie o jeździe Filipa. Moim zdaniem duży pech i nie jechał aż tak źle jak to wyglądało.

Dla takich kierowców jak Nivette warto przychodzić na oesy, praktycznie wszędzie gdzie byłem bardzo agresywny styl jazdy :) Z niewiele mniejszą fantazją podróżował Brzeziński. Spośród kierowców dysponujących samochodami R5 najsłabiej na odcinkach wyglądał Grzyb, ale to pewnie przynajmniej po części wina trapiących jego Fiestę problemów technicznych.
Co do rajdu, to pierwszy raz miałem okazję na nim być i jest to impreza bardzo specyficzna - nieporównywalna do innych rund RSMP. Rajd całkiem fajny dzięki tej odmienności, jednak za dużo na nim kilometrowych prostych. Jeszcze przyczepię się do startu - godzina 20:00 to zdecydowanie zbyt późno na start na nieoświetlonym rynku! Ciemno i co za tym idzie nie można wykorzystać walorów centrum Kazimierza Dolnego.
Tutaj wycieczka poza trasę Gryca na łączniku szutrowym na pierwszym przejeździe oesu Garbów:
https://youtu.be/q0xpNq208CM
Kilka minut później na tym samym zakręcie trasę opuścił Dawid Dobrodziej, ale nieco efektowniej, bo lądując przodem uszkodził zderzak.

To teraz coś o kondycji RSMP
Pod względem obsady i widowiskowej jazdy zawodników rajd wypadł blado. Pod względem agresywności, ku mojemu zaskoczeniu obok znanych "fighterów" pokroju Bugajskiego, Polońskiego itp., wyróżniał się Dariusz Krupa. Boję się o poziom Rajdu Dolnośląskiego. Początek sezonu wyglądał świetnie, ale teraz RSMP lawinowo traci na atrakcyjności :(
Do tej pory nie czepiałem się promotora, bo trzeba było dać mu czas na działanie, ale teraz, kiedy już jesteśmy po półmetku sezonu, to już chyba można czegoś konkretnego wymagać. Osoby powiązane z promotorem wspominały o radiu rajdowym przed sezonem i po Rajdzie Świdnickim, o tym, że "po Rajdzie Gdańsk powinniśmy mieć program w telewizji lub radiu". I co? Żadnej z tych dwóch rzeczy nie ma i nie zanosi się na to żeby coś się w tej kwestii zmieniło w najbliższym czasie.
Ktoś z Was wie jaki cel ma osiągnąć promotor? Jaki był dotychczasowy wkład promotora w organizację i promocję RSMP? Mi przychodzą do głowy jedynie takie osiągnięcia:
- banery reklamowe na odcinkach i strefach serwisowych
- utworzenie kolejnego, powielającego się medium z informacjami z RSMP. Po co to? Nie wystarczą Autoklub, Rajdy24 i inne drobniejsze już funkcjonujące serwisy? Po co tworzyć praktycznie taki sam materiał, jaka tu jest wartość dodana, coś, czego nie znajdziemy nigdzie indziej?
- strefy VIP przy oesach dla pracowników Intercars
- zachęcenie kilku firm do sponsorowania cyklu RSMP, ale jakie są z tego realne korzyści dla rajdów?
A może zbyt surowo oceniam promotora i rzeczywiście ma on wkład, co najmniej finansowy, w organizację rajdów?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Nadwiślański 2016

Postprzez trebor » wtorek, 20 wrz 2016, 18:38

Na wstępie witam Wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, choć czytam go od lat.
Poziom sportowy poza oceną, jak jest, wszyscy widzą. Warto pojechać, warto popatrzeć.
Z punktu widzenia kibica - organizacja i PR - dramat. Start na kazimierskim rynku był fajnym pomysłem, ale realizacja.... Ustawienie głównego banneru tyłem do wszelkich ogródków kawiarnianych i tym samym skuteczne zasłonięcie startu - służy promocji :wink: Montaż rampy startowej "na szybko", brak jakichkolwiek "oznak" rajdu nawet w dniu startu.
Taśmowanie - powoli też sięga dna. Nikt chyba nad tym nie panuje, rozwijają jak leci i gdzie popadnie. A na pierwszym lewym "oporze" "Józefowa" nadgorliwy policmajster odsuwał od taśmy o kolejne 2 - 3 metry! Dlaczego? Bo tak!
Safeciarze - lokalna łapanka z OSP - fajne chłopaki, ale pojęcie o robocie żadne.
A chyba do ogarnięcia tej organizacji i PR-u nie trzeba wielkiej kasy ?
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Poprzednia strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości