Grzyb wykluczony ! ? !

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Grzyb wykluczony ! ? !

Postprzez sumo » niedziela, 1 cze 2003, 09:50

:evil: co o tym sądzicie ? Regulamin regulaminem, ale szkoda Grzyba, szczególnie dlatego ze zasłuzyl na te zwycięstwo wygrywającł 14 z 18 oesów w A6. Jak podaje autoklub z nieoficjalnych źródeł, material video (na którym jest podobno zarejestrowana pomoc kibiców) dostarczył organizatorom jeden z dziennikarzy... ciekawe czy to był Polak ? Dla mnie to troche glupie, no ale przepisów trzeba przestrzegać. Ale czasami dziwi mnie jedno.. widzialem juz przypadki, jak sędziowie pchali auto w strefie (na mecie stop).. to nie było na Polskim. Nikt nikogo nie oskarżał ani nie próbował zawiadamiac. (tutaj widać jak sie przepisy 3mają polskich sędziów :twisted: ).
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56


Postprzez +RAFAŁ+ » niedziela, 1 cze 2003, 09:56

Chyba niepotrzebnie zakładałeś ten temat. Dyskusja na temat wyklczenia jest juz w Rajdzie Polski.
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez LIPciu » niedziela, 1 cze 2003, 10:04

nie wydaje mi sie ze był to jakiś zagraniczny dziennikarz. to co zobaczyłem w kłodzku i okolicach to jest bardzo smutne. polska scena rajdowa spada...
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków

Postprzez jonsi15 » wtorek, 3 cze 2003, 09:57

Był najszybszy ale trzeba się trzymać przepisów
!!!!!rajdowcy wszystkich krajów łączcie się!!!!!
gg5227231 e-mail mahomet2@o2.pl
Avatar użytkownika
jonsi15
N2
 
Posty: 135
Dołączył(a): czwartek, 6 mar 2003, 13:54
Lokalizacja: Mysłakowice k.JeleniejGóry

Postprzez +RAFAŁ+ » czwartek, 5 cze 2003, 21:45

Patrząc na te zdjęcia http://www.rallyfoto.pl/index.php?id=2003_polski/galeria, to widzę, że chłopaki ostro kombinowali.
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez Max9 » czwartek, 5 cze 2003, 21:52

+RAFAŁ+ napisał(a):Patrząc na te zdjęcia http://www.rallyfoto.pl/index.php?id=2003_polski/galeria, to widzę, że chłopaki ostro kombinowali.


O te zdjęcia chodzi :?:

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Max9
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): wtorek, 24 wrz 2002, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tomas » czwartek, 5 cze 2003, 22:00

no taka pomoc chyba nie jest zabroniona? kibice nie dotykają nawet samochodu. tak czy siak, decyzji sędziów nic nie zmieni, szkoda Grzyba, taki sport, takie są zasady. na Kormoranie Grzyb udowodni, ze jest najszybszym kierowcą w S1600 w tym roku, w Polsce oczywiście ;]
pzdr
brawura to nie odwaga - (c) extreme.pl | gg:6662113
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez +RAFAŁ+ » czwartek, 5 cze 2003, 22:01

Dokładnie o te zdjęcia chodzi. Ciekawe dlaczego w necie można znaleźć tyle zdjęć z tego zdarzenia, a rozbitej Subaryny Kuziego nigdzie nie widzę?
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez Max9 » czwartek, 5 cze 2003, 22:04

+RAFAŁ+ napisał(a):Dokładnie o te zdjęcia chodzi. Ciekawe dlaczego w necie można znaleźć tyle zdjęć z tego zdarzenia, a rozbitej Subaryny Kuziego nigdzie nie widzę?


Mnie tez troche dziwi brak zdjęć z robitej Subaryny Kuzaja, normalnie po takim wypadku powinno się tam roić od sępów z aparatami.
Avatar użytkownika
Max9
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): wtorek, 24 wrz 2002, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez +RAFAŁ+ » czwartek, 5 cze 2003, 22:14

Może Kuzi nie wyraził zgody na opublikowanie tych zdjęć, o ile coś takiego jest wogóle możliwe :?
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez Wilu » piątek, 6 cze 2003, 19:24

są małe zdjątka w nowym wrc, fajnie by jakieś duże formatki pooglądać, bo wogóle ciężko się domyślić jak do tego doszło, z tych miniaturek.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez żółtodziób » piątek, 6 cze 2003, 20:15

phihi, pomysłowośc ludzka nie zna granic... Nie znam dokładnie przepisów, ale jeśli jest mowa o tym że kibole nie moga dotykać auta to nie ma o czym mówić, nie dotykają wozu więc nie ma prawa być dyskwalifikacji... ale jak powiedziałem: dokładnie tych przepisów nie znam... Tak czy siak szkoda Grzyba, nie odpadł w sportowej walce tylko przez przepisy... Swoją drogą głupie takie przepisy, powinni pozwolić pchać samochód, przecież to w żaden sposób nie wpływa pozytywnie na wynik sportowy, pozwala nierzadko ukończyć imprezę i przez to dostarcza więcej emocji...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Wilu » piątek, 6 cze 2003, 20:28

a pamiętacie Gardemeistera jak wpychał octavię na rampę bo się mu popsuła.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Baca » piątek, 6 cze 2003, 20:43

Co kraj to obyczaj. Grzyb - z wypowiedzi ktora znalazła sie w WRC - podkreśla na wstępie pewien aspekt:
"Mam wiele pretensji do rywali. Ich zachowanie było kontorowersyjne już w momnecie mojej awarii, by potem dopełnić czary goryczy w biurze rajdu."
Przydałoby się więcej informacji na ten temat. Tak pozostaną tylko niedomówienia.
Jeszcze z wypowiedzi Grzyba:
"Oczywiście wiedziałem, że taka pomoc serwisowa jest zabroniona, jednakże istnieje zapis mówiący o możliwości nałożenia kary czasowej. Liczyłem na taką właśnie karę."
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez żółtodziób » piątek, 6 cze 2003, 22:37

Ale twierdzenie o karze czasowej to bzdura. Makinena wykluczyli z Safari bo ktoś mu klucz podał, Gronholma w zeszłym roku z Argentyny bo stał za blisko serwisu jak przez koma gadał, to sa przykłady za to że za niedozwoloną pomoc wyklucza się gościa z gry, a nie nakłada się na niego kary. Inna sprawa że te przepisy są chore... Co innego jak serwis grzebie w aucie w miejscach gdzie nie wolno, a co innego jak kibice pchają auto bądź podają narzędzia... Ha, tyle że u nas busy serwisowe parkują na dojazdówkach, nietrafione opony zmienia się gdzieś parę metrów od drogi w lesie albo w jakiejś szopie czy zagrodzie, i wszyscy udają że nie widzą. Nikt też nie widział wypowiedzi Juniora w prasie jednoznacznie wskazującej na nielegalne zapoznanie, mimo że na świecie nielegalne zapoznanie to o wiele większy grzech niż pomoc kibiców, za niedozwoloną pomoc wykluczaja z rajdu, za nielegalne zapoznanie zabierają nawet licencję! Ale nie u nas, tutaj Naczelnik musiał zadziałać bo jak to możliwe że taki Grzyb już po drugiej rundzie odskoczy od obydwu asów wielkiego zespołu EFL na kilkanaście punktów co przy obecnym systemie punktowym jest trudne do odrobienia. No, fakt że w ten sposób Jurczak ma 18 punktów i prowadzi w klasie ale zawsze 18 a nie 20, a po drugie jest wolniejszy od Grzyba... Junior za to ma 11 punktów i jest wiceliderem... brawo tato, jeśli ambicją rodzinną jest wyciułanie punktów na tytuł to pogratulować taktyki...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron