Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez madman » niedziela, 29 maja 2016, 20:12

ryjas napisał(a):Obejrzałem jeden nawrót na power stage'u. Więc w sumie mało, ale bardzo dobre wrażenie zrobiło Mirage R5. Mogłoby tego więcej jeździć w RSMP. Gratki dla Nivette'a.

Mirage Proto, nie R5.
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze


Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez martin.h » niedziela, 29 maja 2016, 21:58

A ja dodam swoje 5gr, RSMP umiera. Fajnie, że jest promotor, ale z propagowaniem tego sportu nie ma on nic wspólnego, przykro mi to mówić, ale w tym rajdzie więcej zrobiło pojawienie się Magdy G.

Tak jak kiedyś mocno interesowałem się rajdami, jak i samym RSMP, teraz mocno to po mnie spływa. Dziś chciałem sprawdzić wyniki live, najczęściej robię to wchodząc na stronę rajdu, ale nie znalazłem jej...

Power Stage. Relacja live w internecie. Kto to komentował? Wyłączyłem po przejeździe 5 załóg, w sumie i tak trafiłem przypadkiem bo było spore opóźnienie.

Fajnie, że Castrol daje kasę, Inter Cars nie liczę bo to Oleksowicze, ale gdybym był marketingowcem to rozwiązałbym tą umowę jak najszybciej się da...
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez Kit_Car » niedziela, 29 maja 2016, 22:05

Co tam Kuba nawywijał że aż karetka była potrzebna?
Avatar użytkownika
Kit_Car
N2
 
Posty: 158
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2014, 16:31

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez viper » niedziela, 29 maja 2016, 22:20

martin.h napisał(a):A ja dodam swoje 5gr, RSMP umiera. Fajnie, że jest promotor, ale z propagowaniem tego sportu nie ma on nic wspólnego, przykro mi to mówić, ale w tym rajdzie więcej zrobiło pojawienie się Magdy G.

Tak jak kiedyś mocno interesowałem się rajdami, jak i samym RSMP, teraz mocno to po mnie spływa. Dziś chciałem sprawdzić wyniki live, najczęściej robię to wchodząc na stronę rajdu, ale nie znalazłem jej...

Power Stage. Relacja live w internecie. Kto to komentował? Wyłączyłem po przejeździe 5 załóg, w sumie i tak trafiłem przypadkiem bo było spore opóźnienie.

Fajnie, że Castrol daje kasę, Inter Cars nie liczę bo to Oleksowicze, ale gdybym był marketingowcem to rozwiązałbym tą umowę jak najszybciej się da...

No bo to kolejna firma która sobie robi własny cyrk wspólnie z PZM np. Wszystkie nazwy oesow były ścisłe powiązane z intercarsem. Czyli nic sie nie zmieniło na korzyść promocji rsmp. Własne bajorko nadal trwa. Rajdy to padaka. Gdyby nie gesler to wogole nie było by wiadomo ze jest rajd. Ona sama zrobiła więcej szumu niz ci promotorzy.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez ryjas » niedziela, 29 maja 2016, 22:26

madman napisał(a):
ryjas napisał(a):Obejrzałem jeden nawrót na power stage'u. Więc w sumie mało, ale bardzo dobre wrażenie zrobiło Mirage R5. Mogłoby tego więcej jeździć w RSMP. Gratki dla Nivette'a.

Mirage Proto, nie R5.



Zgadza się. Poprawiłem. Generalnie to miałem na mysli ale coś mi z tym R5 się zafiksowało;)

Kit_Car napisał(a):Co tam Kuba nawywijał że aż karetka była potrzebna?



Mocny dzwon w drzewo od frontu. Auto skasowane, ale załoga generalnie ok.

A co do zwycięzcy... Jak można go nie lubić? Ta radość na końcu:
https://www.facebook.com/FilipNivette/v ... 606117636/
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 30 maja 2016, 01:15

viper napisał(a):
martin.h napisał(a):A ja dodam swoje 5gr, RSMP umiera. Fajnie, że jest promotor, ale z propagowaniem tego sportu nie ma on nic wspólnego, przykro mi to mówić, ale w tym rajdzie więcej zrobiło pojawienie się Magdy G.

Tak jak kiedyś mocno interesowałem się rajdami, jak i samym RSMP, teraz mocno to po mnie spływa. Dziś chciałem sprawdzić wyniki live, najczęściej robię to wchodząc na stronę rajdu, ale nie znalazłem jej...

Power Stage. Relacja live w internecie. Kto to komentował? Wyłączyłem po przejeździe 5 załóg, w sumie i tak trafiłem przypadkiem bo było spore opóźnienie.

Fajnie, że Castrol daje kasę, Inter Cars nie liczę bo to Oleksowicze, ale gdybym był marketingowcem to rozwiązałbym tą umowę jak najszybciej się da...

No bo to kolejna firma która sobie robi własny cyrk wspólnie z PZM np. Wszystkie nazwy oesow były ścisłe powiązane z intercarsem. Czyli nic sie nie zmieniło na korzyść promocji rsmp. Własne bajorko nadal trwa. Rajdy to padaka. Gdyby nie gesler to wogole nie było by wiadomo ze jest rajd. Ona sama zrobiła więcej szumu niz ci promotorzy.
Ok, może promocja rsmp nie poszła specjalnie do przodu, jednak to że nazwy oesów były związane z markami IC, to chyba nie tragedia
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez piotrg » poniedziałek, 30 maja 2016, 01:50

martin.h napisał(a):A ja dodam swoje 5gr, RSMP umiera. Fajnie, że jest promotor, ale z propagowaniem tego sportu nie ma on nic wspólnego, przykro mi to mówić, ale w tym rajdzie więcej zrobiło pojawienie się Magdy G.

Tak jak kiedyś mocno interesowałem się rajdami, jak i samym RSMP, teraz mocno to po mnie spływa. Dziś chciałem sprawdzić wyniki live, najczęściej robię to wchodząc na stronę rajdu, ale nie znalazłem jej...

Power Stage. Relacja live w internecie. Kto to komentował? Wyłączyłem po przejeździe 5 załóg, w sumie i tak trafiłem przypadkiem bo było spore opóźnienie.

Fajnie, że Castrol daje kasę, Inter Cars nie liczę bo to Oleksowicze, ale gdybym był marketingowcem to rozwiązałbym tą umowę jak najszybciej się da...


Jak się czyta takie wypowiedzi to ręce opadają !

A czego się spodziewałeś po promotorze - że w tydzień tak rozpropaguje rajdy że laski będą wyły pod twoim balkonem żebyś im monitor wyniósł i zapodał chociaż relacje z serwisu ?

Pzm - zły, wzięli się za to prywaciaże - żle, w 2017 podobno ojciec dyrektor z torunia ma spróbować...

"Kto to komentował ?" - a kogo się spodziewałeś - Szpakowskiego czy Ibisza ? - zrobisz to lepiej to się zgłoś, gość który to komentował mógłby nie jednego na tym forum zawstydzić z wiedzy o rajdach. Wolisz komentatorów z tv po wiadomościach przekazujących sztuczną zakłamaną informację dotycząca załogi sponsorowanej + coś tam o pierwszej piątce ? czy normalnego szczerego gościa który mówi o wszystkich załogach nawet tych w seicento (tak było)?

" i tak trafiłem przypadkiem" - rajdy nie są dla przypadkowych kibiców to nie piłka nożna

Nie Castrol daje kase tylko Inter Cars

Ciągłe narzekania, trzeba było sobie śledzić czeski Krumlov tam było ciekawiej bo przecież tam jest zawsze git nie to co u nas, dwóch w fabrykach, wacek w porsze i reszta o klase niżej - no w ogóle nie wiadomo było kto wygra zagadka i emocje że szok. U nas przed rajdem nic nie było wiadomo a okazało się w trakcie że wygrać to mogło czterech na których nikt by nie postawił (no może poza stanikiem) !

Viper u nas jest Kyb a w rajdzie szwecji Lesjoforse - co to za różnica jak oes się nazywa ważne że jest sponsor i jest kasa.

Czasem wydaje mi się że kibic uważa się za ważniejszego od zawodnika, zawody są dla zawodników a nie na odwrót, to jest ich hobby i im to ma sprawiać frajdę, pod nich mają być udogodnienia bo oni za to gruba kasę płacą a kibic jest tylko dodatkiem na końcu, jak ja jadę w zawodach to mnie interesuje co ja z tego czerpię a nie kibic a jak jestem kibicem np na rajdzie polski to siedzę w krzakach i podziwiam czołówkę w wurcach a nie płacze na forum na pzm że 4 km trzeba dymać od parkingu na którym na dodatek nie znalazło się miejsce na moje tico. Każdy tu psioczy że a to zawodnik mu nie pasuje bo ma kasą i wolno jedzie a to organizator zły - kuźwa zgłoś się sam do zawodów i wtedy będziesz mógł polemizować.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez martin.h » poniedziałek, 30 maja 2016, 09:49

piotrg, idąc Twoim tokiem rozumowania mogę stwierdzić że za 2-3 lata w RSMP będziemy mieć na poziomie sportów motorowych w latach 20-30 tych, garstka bogatych ;)

Rajdy nie są dla każdego, to fakt, ale kibice są w tym sporcie potrzebni, tak samo jak promocja, nie jestem marketingowcem, ale wiem że bez dobrej promocji ten sport nie przyciągnie dużych firm z kapitałem.

Uważasz, że tak ma wyglądać strona rajdu http://rajdkaszub.pl ?

Weź teraz pod uwagę, że jestem prezesem dużej firmy, dowiedziałem się, że w pobliżu jest rajd, chciałbym coś zobaczyć, może zasponsorować, wchodzę na stronę rajdu i na tym wszystko się kończy ;)

Od ogłoszenia promotora minęły już prawie 2 miesiące, można ten czas było dużo lepiej wykorzystać ;)
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez Booogi » poniedziałek, 30 maja 2016, 10:30

Bardzo pozytywne wrażenia po rajdzie:
- dzięki wejściom live Rajdy24 ze stref serwisowych śledzenie rajdu z przed kompa nabrało nowego wymiaru
- Filip Nivette jechał rajd w swojej kategorii, kapcie i zwiedzanie okolicznych płotów, mimo to cały czas blisko czołówki. Power stage pojechany niesamowicie. Szacunek.
- Jarek Kołtun - bardzo dobry rajd. Warto zwrócić uwagę, że pierwszego dnia jechał jako 3 na trasie, drugiego otwierał. Tym bardziej tempo robi wrażenie.
- RSMP ciekawe jak nigdy. Mamy już 4 kierowców w R5, którzy będą walczyli o wygraną w poszczególnych rundach (Grzyb, Habaj, Nivette i Colin). Za czasów WRC było tylko 3 muszkieterów.

Z perspektywy kibica oglądającego rajd z przed komputera na minus zaskoczył mnie Power Stage:
- jak już robić go w mieście to trasa wyznaczona po przysłowiowych 'miejskich krzakach' wyglądała strasznie źle w tej relacji online
- może doczekamy szutrowego PS na rajdzie szutrowym

Ogólnie koncepcja promotora żeby RSMP składało się rund szutrowych i asfaltowych w takiej samej proporcji uważam za dobry pomysł.
Janusz na zawsze w naszej pamięci...[ ' ]
Avatar użytkownika
Booogi
A5
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 14 sie 2004, 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez karluum » poniedziałek, 30 maja 2016, 11:42

Nie narzekajmy Panowie. W dwa miesiące nie nadrobi się lat zaniedbań. Najważniejsze tematy zostały ruszone, M.G jako gość to nie jest suma summarum zły pomysł bo twarz znana a tu chodzi o to by kilku kowalskich czy Nowaków zerknęło na rajd :) Jasne - wolałbym Kubicę albo Golloba ;)
A jeżeli chodzi o poziom sportowy. Nivette zaimponował mi - z przygodami, kapciami a jednak był pełny atak i walka o wygraną. I o to chodzi w tym naszym sporcie - gaz do dechy :) I jeszcze jak Colin nabierze doświadczenia to będzie równie groźny bo patrząc na pana Jarosława zagraniczne starty i ciężka praca dają wymierne efekty.
Przydałoby się jeszcze rozruszać walkę w klasach (panie promotorze może jakieś nagrody finansowe albo rzeczowe - tym z niższych klas każdy grosz się przyda) i byłoby już pięknie...
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez gabrally » poniedziałek, 30 maja 2016, 15:22

martin.h napisał(a):A ja dodam swoje 5gr, RSMP umiera. Fajnie, że jest promotor, ale z propagowaniem tego sportu nie ma on nic wspólnego, przykro mi to mówić, ale w tym rajdzie więcej zrobiło pojawienie się Magdy G.


No właśnie - połącz te dwie rzeczy w całość, bo Magda nie tam była przypadkowo :) Dla mnie to coś normalnego zrouzmieć, że jedna z największych obecnie celebrytek w Polsce może zrobić większy szum medialny niż promotor, który jest w trakcie drugiego swojego rajdu w historii... Dajcie trochę czasu! Każdy chciałby mieć wszystko już od pierwszego tygodnia istnienia promotora. A promotor nie wchodzi w cykl, który działa jak należy - tu prócz promocji trzeba zrobić bardzo dużo aby wyjść na prostą z wieloma rzeczami...

martin.h napisał(a):Dziś chciałem sprawdzić wyniki live, najczęściej robię to wchodząc na stronę rajdu, ale nie znalazłem jej...


www.rajd-kaszub.pl. Nie wiem czemu ludzie przyzwyczaili się, że w Polsce strona rajdu musi mieć postać www.nazwarajdu.pl. Organizator rajdu miał jakiś problem z domeną, przez co pojawiła się pauza w środku. Wpisując proste "rajd kaszub" w google ta strona (nowa) jest w czubie. Ale... lepiej ponarzekać, że się nie da :)

martin.h napisał(a):Power Stage. Relacja live w internecie. Kto to komentował? Wyłączyłem po przejeździe 5 załóg, w sumie i tak trafiłem przypadkiem bo było spore opóźnienie.


Ja. Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana :)

Jeszcze nawiążę do nazw oesów. W ubiegłym roku nie mieliśmy żadnej rundy szutrowej i wydawało się, że taki rajd raczej nie wróci. W tym roku mieliśmy (subiektywnie) naprawdę ciekawą rundę ze stawką, która mnie osobiście zaskoczyła. Walki do ostatniego odcinka chyba nikt nie będzie negować. Może warto pomyśleć, że to właśnie dzięki większym nakładom promocji (np. zmiana nazw odcinków) ten rajd miał szansę pojechać? A po drugie, takie odcinki (z nazwą firmy) zdarzają się również poza granicami, i nie jest to tam nic złego.
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez bimber » poniedziałek, 30 maja 2016, 16:42

może też powiem coś od siebie.

Ogólnie impreza ciekawa. Reklamowe nazwy odcinków jakoś nie szczególnie mnie rażą, w kopanej mają takie nazwy stadionów, klubów itd więc dlaczego w rajadach nie? Gesslerka na pewno się w jakiś sposób też przyczyniła do tego że więcej osób usłyszało o imprezie.

Co do zawodników. Nivette troche tak jak kamikaze, ale brawo za trzymanie nerwów. Kołtun bardzo na +, tak patrząc po filmikach to widać że koleś tym Mitatubiszi Mirage proto też bardzo ładnie i sprawnie się poruszał.

Co do relacji live z powerstage, jedyne co mnie drażniło, to to że zamiast oglądać zawodników którzy idą dzidą po oesie częściej było dane nam oglądać zawodników jadących spacerkiem za lotną i zatrzymujących się na mecie. No ale i tak fajnie że coś wogóle było.
bimber
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): wtorek, 20 lis 2007, 23:29
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez viper » poniedziałek, 30 maja 2016, 16:52

speedyzxz napisał(a):Ok, może promocja rsmp nie poszła specjalnie do przodu, jednak to że nazwy oesów były związane z markami IC, to chyba nie tragedia

Z jakimi markami :). Spójrz w sprzedaż - kayaba , castrol, trw. To są firmy z ogródka intercars, a nie zewnętrzne. Intercars jednym ruchem intercars reklamuje sie sprytnie w na 10 sposobów.

piotrg
Widzisz problem jest w tym, ze w rajdach nie bedzie dobrze póki ktos komu zależy sie za to nie weźmie. Zgłosiłem sie nie raz i wierz mi ze srodowisko rajdowe w tym zawodnicy nie skorzystali na tym bezpośrednio i nie ważne czy był to orłem lotos czy teraz intercars, bo to działa na tej samej sasadzie. To trochę jak ze służba zdrowia :). Nazwy sie zmieniaja od 25 lat ale nadal jest coraz gorzej i to samo jest tutaj. Intercars bedzie dbał tylko o swoje podwórko i zobaczysz ze sie nic nie zmieni. Gesler była rownież zaproszona ale przez kołtuna z wiadomych względów a nie przez PZM czy intercars.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez gabrally » poniedziałek, 30 maja 2016, 17:35

viper napisał(a):
speedyzxz napisał(a):Gesler była rownież zaproszona ale przez kołtuna z wiadomych względów a nie przez PZM czy intercars.


...a Kołun jest wspólnikiem Oleksowicza w spółce Rajdomania, więc można powiedzieć, że została zaproszona z różnych względów :)

bimber napisał(a):Co do relacji live z powerstage, jedyne co mnie drażniło, to to że zamiast oglądać zawodników którzy idą dzidą po oesie częściej było dane nam oglądać zawodników jadących spacerkiem za lotną i zatrzymujących się na mecie. No ale i tak fajnie że coś wogóle było.


To się zgadza, niestety odcinek został skrócony o sporo metrów i to zmieniło mocno relację...
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez Jersey » poniedziałek, 30 maja 2016, 18:02

viper męczennik polskich rajdów :)
gabrally dzięki za to, co robisz, dawno czegoś takiego nie było: wejścia na żywo ze strefy, wywiady, szybka przerwa na hod-doga. Mam nadzieje, że będziecie się rozwijać i jeszcze nie raz uraczycie nas relacjami live z rajdów. Brawo, że wam się chce i działacie!
Avatar użytkownika
Jersey
N1
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 17:28
Lokalizacja: z Disneylandu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości