R/Historyk/Proto, co lepsze?

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez żółtodziób » czwartek, 31 mar 2016, 23:56

viper napisał(a):Żółtodziób - ale skaczesz z tematem. Najpierw mówisz ze powiedziałem ze ty powiedziałeś o Chmielewskim ze mu nie zależy na wynikach a teraz znowu idziesz w cos innego . W takim razie źle cie zrozumiałem. Dla mnie to auto jezeli kosztowało tyle co mówią musi być dopracowane, albo ktos jest frajerem jezeli za nie zapłacił.


W jakim sensie dopracowane? Tak jak obecne R3? No raczej słabo to widzę. 290 KM świadczy tylko o tym,ze ma nieźle zrobiony silnik, ale zawieszenie - wsadzili coś wypasionego, ale na pewno nie "szytego na miarę" jak ma to miejsce w przypadku konstrukcji sprzedawanych przez działy sportu ich producentów. Czy to znaczy, ze jest frajerem,że tyle za tą brykę zapłacił? Nie wiem i tak bym tego nie ujął. Zależy co chciał tym osiągnąć. Jeśli wyróżnić się samym tylko wozem to na pewno coś takiego zrobi to skuteczniej niż cała masa "nudnych" przednionapędówek, a jeśli od czasu do czasu uda się tym zrobić jakiś fajny wynik (a pewnie się da od czasu do czasu) to w ogóle będzie o tym rozmowa w kategoriach sensacji. Ale nie wiem czy taki jest plan, tylko zgaduję teraz. Różni kierowcy pojawiają się w różnych dziwych gablotach i dobrze. Natomiast nie uważam za słuszne tego co mówiłeś, że gdyby taka bryka nie pozwalała na rywalizację z podobnie drogimi wozami to lepiej by było zrobić samemu BMW tu na miejscu w Polsce, kosztem stu-kilkudziesięciu tysięcy. No nie... BMW to trudny materiał na profesjonalną rajdówkę i za takie pieniądze nie da się zrobić nic co zapewni rozsądne prowadzenie się, osiągi i niezawodność. Rozsądne, co nie znaczy w pełni konkurencyjne względem np. R3. Chodzi o to, żeby nie walczyć z materią bez sensu jak Kubica cały zeszły sezon drutowaną Fiestą. Niby WRC było i za grubą kasę ale drut i tak zrobił swoje. Taki sezon jest definitywnie stracony, a nawet jeśli nie zrobisz urywającego dupy wyniku, ale uczciwie cały sezon przejedziesz i dodatkowo wywołasz zainteresowanie swoim nietypowym wozem to możesz mieć z tego i większy fun i zrobić lepsze "medialne" wrażenie niż wygrywając którąś z niższych R-ek. Moim zdaniem tańsza opcja i tak nie wchodziła w grę jeśli chodzi o to auto jeśli nie chciał się nabawić nerwicy, ale jakiekolwiek wnioskowanie na tej podstawie czegoś więcej jest przedwczesne.

Natomiast skoro drążysz temat gdzie powiedziałeś że Chmielewskiemu nie zależy na wyniku - tak tego nie ująłeś, ale napisałeś,że on chce zrobić wynik ze względu na sponsorów. Zabrzmiało to jak by sam z siebie nie chciał. Skoro nie to OK.

Natomiast ty z kolei racji z pewnością nie przyznasz, wiec ja na twoim miejscu w tym kierunku bym sie zastanowił. Co zrobisz jak okaże sie że viper miał racje. Mnie to łatwo w dziesiątke punktować ale z tej 10 mało który potrafi racje przyznać i to wielokrotnie przerabiałem.


Problem a w tym, że przyganiał kocioł garnkowi. Owszem, potwierdzam, że większość z Twoich oponentów nie była skłonna przyznać Ci racji nawet w obliczu oczywistych faktów, ale Tobie przyznawanie racji innym kiedy sam jej nie masz też nie przychodzi łatwo, w dodatku ciągniesz kilometrami przegrane wywody co dodatkowo irytuje innych. Nawet jeśli gdzieś się przyznasz do błędu w myśleniu to robisz to w taki sposób jak teraz - owszem, przyznałeś się ,ze popełniłeś błąd myśląc, że Chmielewski sam tą brykę zbudował, ale jednocześnie dalej bronisz całej reszty swoich poglądów. Jeśli się od kogoś oczekuje, że będzie trzymał fason w dyskusji i umiał przyznać rację trzeba też samemu umieć ją przyznać i to nie w taki niemrawy, połowiczny sposób. To jest powód dla którego jesteś na celowniku ładnych paru osób. Zmień postępowanie to i oni zmienią. A jak nie zmienią to będę się ich czepiał a nie Ciebie.

andrew88: mam nadzieję,że zaraz skończymy offtop. Jeśli nie to wydzielę temat.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez kaczmarek » piątek, 1 kwi 2016, 00:36

Możę piszcie na prv, bo szkoda czasu i nerwów na czytanie takich bzdur.
kaczmarek
N2
 
Posty: 173
Dołączył(a): sobota, 23 gru 2006, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez bercik » piątek, 1 kwi 2016, 01:06

Popieram. Już mi się nawet nie chce tu zaglądać.
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez adamt » piątek, 1 kwi 2016, 06:44

Dołanczam się do poprzedników.
Czy ktoś panuje nad tym, forum ?
Przez podobne utarczki tracicie kolejnych forumowiczów.Chyba że o to chodzi ?
Poszukuję wyników rajdów-eliminacji RSMP z lat 1955-1980.Nawiążę kontakt z osobami interesującymi się historią rajdów w Polsce.
Avatar użytkownika
adamt
N3
 
Posty: 290
Dołączył(a): piątek, 9 cze 2006, 21:56
Lokalizacja: Beskidy

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Kajtofan » piątek, 1 kwi 2016, 06:56

Popieram.
Viper już dawno powinien dostać bana na wieki wieków.
Tylko nie wiem co robi moderator, który na dodatek jeszcze prowadzi z nim te totalnie jałowe dyskusje.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Mic_123 » piątek, 1 kwi 2016, 07:55

W ostatecznosci mozna zalozyc oddzielny temat pt . "Co lepsze wspolczesne auto klasy R czy HR (historyk)/Proto itp" :D wowczas nie bedzie dotyczylo jedynie JCh i jego BMW ale byc moze i innych zawodnikow ktorzy byc moze sie przesiada w przyszlosci z R do HR/Proto itp.
Slowo "lepsze" bedzie mozna wowczas interpretowac na wiele sposobow typu medialnosc/koszty/skutecznosc dojezdzania do mety /finalny wynik na koniec sezonu i kazdy bedzie mogl udowadniac jakie to "lepszejsze" :D
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

R/Historyk/Proto, co lepsze?

Postprzez żółtodziób » piątek, 1 kwi 2016, 11:48

Macie to co czego chcieliście. Dla mnie ciekawe jest, że najmocniej zaczęliście męczyć bułę, kiedy i tak obiecałem przeniesienie postów jeśli dyskusja się nie skończy sama. Przenoszenie tych wszystkich postów zajęło mi pół godziny ponieważ interfejs starego phpBB jest jaki jest i działa jak działa. Nowe phpBB też zresztą może doprowadzić do rozpaczy. A działa tak, ze posty z każdej strony trzeba przenosić osobno, za każdym razem wyszukując i wskazując wątek do połączenia. Chcecie sprawniejszej pracy moderatora to zróbcie zrzutkę na dobrego phpowca/SQLowca to może napisze coś lepszego, czego obsługa nie będzie zabierała tyle czasu. Albo na zatrudnienie etatowego moda, który będzie miał cały dzień na załatwianie problemów. To był oczywiście sarkazm z mojej strony, ale tak śmiertelnie poważnie mówiąc - nie ma opcji, musicie przywyknąć, że offtopy będą w przyszłości hodowane przez jakiś czas w nadziei na naturalne wyczerpanie się. Posty będę przenosił dopiero jak nie będę widział szans na inne rozwiązanie, a to może trochę potrwać.

Jeszcze uwaga do Kajtofana - na twoim miejscu bym szczególnie uważał z nawoływaniem do ukarania vipera. Sam narozrabiałeś nie mniej niż viper (nie mówię ze teraz, tylko ogólnie jeśli chodzi o twoją działalność na tym forum), za to w znacznie krótszym czasie i jesteś pod taką samą jak viper obserwacją i w tej sytuacji najmądrzejsze co możesz robić to nie rzucać mi się w oczy. Zanim jeszcze raz popełnisz taki tekst zastanów się komu on zaszkodzi bardziej, bo może akurat tobie.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Maxikitcar » piątek, 1 kwi 2016, 13:25

Janka Bmw jest prze kot ale suma 85tys euro to troche bezsens na polskie warunki za to auto. Virnik sprzedawał swoją emke za 80tys zł może nie ważyła lekko ponad tone ale nie lepiej było do takiej emki zakupić sekwencyjną skrzynie i część kasy włożyć w odchudzanie budy i mieć prawie bezawaryjny silnik który też będzie zapitalał jak te 290konne 2.0 przy czym z niewiadomą bezawaryjnością przy takim wysileniu dwulitrówki czas pokaże
Maxikitcar
N2
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 11 kwi 2012, 21:46

Re: R/Historyk/Proto, co lepsze?

Postprzez Kajtofan » piątek, 1 kwi 2016, 13:27

żółtodziób napisał(a):Jeszcze uwaga do Kajtofana - na twoim miejscu bym szczególnie uważał z nawoływaniem do ukarania vipera. Sam narozrabiałeś nie mniej niż viper (nie mówię ze teraz, tylko ogólnie jeśli chodzi o twoją działalność na tym forum), za to w znacznie krótszym czasie i jesteś pod taką samą jak viper obserwacją.

I czemu gościu kłamiesz? Może robisz to nieświadomie, bo coś ci się pomyliło, ale jest to fakt.
Drugi fakt jest taki, że praktycznie każdy na tym forum ma dość postów Vipera, zawsze to on największym prowokatorem i przyczyną wszelkich kłótni i ogólnego burdelu na forum - choziażby w tym przypadku.
Trzeci fakt jest taki, że jest twoim pupilkiem, zawsze go bronisz, bo masz zbliżone poglądy do niego. W pewnym momencie nawet się zastanawiałem czy żółtodziób i viper to ta sama osoba pisząca z różnych kont, bo te wasze dyskusje nie raz przypominają farsę, a bronienie go jest mocno podejrzane.
Po trzecie zróbmy ankietę kto jest za tym, żeby viper dostał bana.
Tyle ode mnie.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez viper » piątek, 1 kwi 2016, 13:39

Ja wiem czy trudne BMW . Dla mnie normalne jak każde inne auto.To kwestia doinwestowania zawias i skrzynia to podstawa. Trudność jego wynika z tylnego napędu w zbudowaniu. Każdy zawodnik powie ci ze kolejność dozbrajania auta jest nastepująca - zawieszenie skrzynia i dopiero moc. Chmielewski jest na tyle doświadczone ze wie o tym, a moc 290 km świadczy o tym ze gruba kasa poszła w silnik i mało prawdopodobne jest to zeby ktos zainwestował kupę kasy w silnik i zamontował skrzynie i zawias drugiej kategogori. Fiesta wrc to nie drut, bo jest składana jak każda r2 czyli z m sport tzn. Z kitu. Natomiast awaryjność wynika z jej eksploatacji. Nie da sie np. Wsadzić do skrzyni zamienników wykonanych w garażu tzn. Teoretycznie oczywiście sie da ale nie wierze zeby ktos to praktowal. Natomiast jezeli ktos ma zrobić przegląd po x km a robi po x + y to jest druciarstwo eksploatacji a nie samochodu i ta awaryjność bardziej z tego wynika. Pomijam aspekt eksploatacji przez kierowca , choć to rownież ma duże znaczenie ile auto pojeździ i to każde nie tylko wrc. Każdym autem mozna tanio podróżować pytanie co chcesz osiągnąć i na co liczysz. Nie każde BMW musi mieć 290 km tak samo jak nie każda astra musiała mieć profleksa bo były i na bilsteinach.

Co do mojej racji zawsze ja przyznam. Problem w tym ze mało jest na to dowodów jak by to powiedzieć praktycznych kto ma racje. To jest to o czym mowie pogadajmy o BMW na co jest stać i po rajdzie będziemy weryfikować kto miał racje. Jezeli ja mowie ze bedzie przegrywać z r2 a ktos powie ze nie mam racji bo jego zdaniem bedzie wygrywać rajd to z weryfikuje i po rajdzie temat jest prosty. Natomiast dyskusja wspomnianym rally crossie nie weryfikuje nieczęsto. To są puste słowa z mojej strony jak i przeciwnej. No bo jak zweryfikować zainteresowanie dyscyplina która sie rozwija i na razie raczkuje w porównaniu do rajdów. To była dyskusja której nie da si dzisiaj zweryfikować i pewnie nie bedzie sie dało przez najbliższe x lat. Ilośc osób która oponuje za jedna czy druga opcja nie ma znaczenia i liczą sie fakty dokonane.
żółtodziób napisał(a):Problem a w tym, że przyganiał kocioł garnkowi. Owszem, potwierdzam, że większość z Twoich oponentów nie była skłonna przyznać Ci racji nawet w obliczu oczywistych faktów, ale Tobie przyznawanie racji innym kiedy sam jej nie masz też nie przychodzi łatwo, w dodatku ciągniesz kilometrami przegrane wywody co dodatkowo irytuje innych. Nawet jeśli gdzieś się przyznasz do błędu w myśleniu to robisz to w taki sposób jak teraz - owszem, przyznałeś się ,ze popełniłeś błąd myśląc, że Chmielewski sam tą brykę zbudował, ale jednocześnie dalej bronisz całej reszty swoich poglądów. Jeśli się od kogoś oczekuje, że będzie trzymał fason w dyskusji i umiał przyznać rację trzeba też samemu umieć ją przyznać i to nie w taki niemrawy, połowiczny sposób. To jest powód dla którego jesteś na celowniku ładnych paru osób. Zmień postępowanie to i oni zmienią. A jak nie zmienią to będę się ich czepiał a nie Ciebie.

Jakie przegrane. Dyskusja o BMW trwała 3 dni nie dlatego ze jeden czy drugi miał racje ( sam widziałeś ze kwoty i wiedza o tym BMW były kosmicznie rożne nawet tych co grali przeciwko mnie ) tylko po 3 dniach pojawił sie ktos kto powiedział. "Tak ja widziałem to auto jest takie i takie i jest topowe" , wiec ja od razu powiedziałem ok. Auto topowe i napisałem dlaczego uważałem ze ono takie nie jest i temat dla mnie zamknięty. Natomiast ściganie sie innym autem czy to mniej doinwestowanym to jest inna bajka i inny temat i ja nie łącze tych dwóch spraw.
Zawsze sie przyznam do błędu tylko chce to mieć na tacy. Nie interesują mnie komentarze 10 frustratów ktorzy sie wzajemnie klepią po ramieniu nie biorąc nawet udziału w konkretnej dyskusji a często dorzucają zwoje 3 grosze przeciwko viperowi. Ła mnie naprawdę nie problem przyznać komuś racji. Myśle ze dużo trodniej przyznać im mnie racje niz odwrotnie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: R/Historyk/Proto, co lepsze?

Postprzez Loeb1987 » piątek, 1 kwi 2016, 13:42

Kajtofan napisał(a):Po trzecie zróbmy ankietę kto jest za tym, żeby viper dostał bana.
Tyle ode mnie.

Jesteś normalny?!
Masz u żółtodziób'a instrukcję ;) Jeśli z niej nie korzystasz i sam się napędzasz, to też zasługujesz na bana ;)

Proste rozwiązanie:
1. Klikamy w ksywkę delikwenta, który działa nam na nerwy.
2. Na karcie użytkownika klikamy "Dodaj do wrogów".
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: R/Historyk/Proto, co lepsze?

Postprzez Kajtofan » piątek, 1 kwi 2016, 14:05

Loeb1987 napisał(a):Proste rozwiązanie:
1. Klikamy w ksywkę delikwenta, który działa nam na nerwy.
2. Na karcie użytkownika klikamy "Dodaj do wrogów".

Dzięki. Tak zrobię.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: R/Historyk/Proto, co lepsze?

Postprzez żółtodziób » piątek, 1 kwi 2016, 14:52

Kajtofan - nie zamierzam dyskutować. Po banie na jaki raz już sobie zapracowałeś został ślad w twojej karcie, w zakładce "notatki".

Jeśli zaś chodzi o vipera - włącz ignorowanie i będzie dobrze. Ładnych parę osób tak zrobiło i nie dość że sami mają spokój to nie pakują się w kłopoty. Jeśli chcesz ze szczegółami wiedzieć dlaczego viper jeszcze nie poleciał to napisz do mnie na PW. Na szybko tylko napiszę,że jego sytuacja za wesoła nie jest.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: R/Historyk/Proto, co lepsze?

Postprzez martenzyt » piątek, 1 kwi 2016, 22:38

https://www.facebook.com/ChmielewskiTea ... 8/?fref=nf onboard z jazd. Można mówić co się chce ale chyba każdy z nas chciałby wystartować takim autkiem w RSMP a i też chyba każdy z nas miło to autko będzie oglądał na trasach. A to czy Janek wybrał to czy inne auto to jego sprawa, na pewno miał swoje powody, o których pewnie nikt nie wie poza nim. Pozdro
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: R/Historyk/Proto, co lepsze?

Postprzez Szeszkin » piątek, 1 kwi 2016, 22:55

Nie wnikam w wasze kłótnie,ale dobra Corolla WRC w ostatnim specu dało by radę wielu nowszym pojazdom w waszych rozważaniach,co lepsze 8)
Szeszkin
Szeszkin
N2
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 20 lut 2008, 22:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron