Rajd Świdnicki Krause 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez adamlen » niedziela, 17 kwi 2016, 21:13

http://www.ewrc-results.com/quickp/2984 ... 0429_n.jpg

Z tej perspektywy podobne miejsce jak Kubicy w Monte Carlo.

Habaj w tym rajdzie wyjątkowo miał sporo przygód, widać, że ciśnienie było spore, w końcu to Mistrz Polski. Nie udało się, ale od następnego rajdu będzie lepiej.
Narzekacie na poziom, ale tych 4 zawodników mogło by z powodzeniem walczyć bez wstydu na trasach Mistrzostw Europy. Z niższych klas pewnie też by się tacy znaleźli.
Fakt nie ma tych najszybszych aut zbyt wiele, i jak któryś odpadnie to bardzo wysoko są ośki, ale tak jest przecież od lat. To nie Czechy czy Węgry gdzie aut jedzie po 100 przeróżnej kategorii i marki. Także uważam, że poziom nie jest niski tylko nie liczny.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw


Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Motulski » niedziela, 17 kwi 2016, 21:15

To ja zapraszam na video z rajdu tych kilku załóg i pojeżdżawki pozostałych ( bez złośliwości oczywiście )

https://www.youtube.com/watch?v=NNhCfoadsZI
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Kruk » niedziela, 17 kwi 2016, 21:42

Gratulacje dla Grzyba z Hundlą byli najlepsi. Dla Brzezińskiego z Bobą za końcówkę rajdu i wygrany OS 10. Dla Habaja za najwięcej wygranych odcinków. Dla Polońskiego z Doboszem i Gabrysia z Natkańcem za walkę do samego końca i piąte i szóste miejsce w generalce rajdu. Dla Jureckiego z Trelą, Gryca z Kuśnierzem, Dula z Zawadą i Bugajskiego z Drożdżem za emocje w klasie. Dla Kołtuna za równą jazdę przez cały rajd. Dla Gryczyńskiej za szczerość na koniec ostatniego oesu. Dla Rzeźnika z Browińskim za udany powrót w nowym dla nich samochodzie. Dla Banasiewicza z Drahanem za serce, piękną inicjatywę i czasy w pierwszej dziesiątce z wyjątkiem dwóch odcinków. Dla Kalickiego z Walczakiem i Sąsiadka z Jastrzębskim za zwycięstwa w swoich klasach.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Zajcev » poniedziałek, 18 kwi 2016, 10:40

Bohaterem rajdu w tym roku nie był żaden z zawodników. Niestety w tym roku nie miałem okazji wystartować w rajdzie, ani też być na oglądarce, ale to co zrobił Gabriel Borowy (gabrally) i serwis rajdy24.pl - SZACUNEK ! Relację LIVE z odcinków, strefy serwisowej, da się?! DA!

Brawo!
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez tomek87 » poniedziałek, 18 kwi 2016, 14:27

A ja powiem, że marudzenie co niektórych bije wszystkie rekordy.

Niektórzy chyba moją problem, aby pojąć, że 99% tych zawodników jedzie ZA SWOJE. Co za tym idzie, jadą tak, żeby nie gruzować auta co drugi rajd, bo będą musieli za to ZAPŁACIĆ ZE SWOJEJ KIESZENI.

To już nie czasy fajek, że Pan Kuzaj szuka limitów i po dzwonie ma nowego, pięknego WuRCa na kolejnym rajdzie.
Jak ktoś widzi potencjał w jakimś zawodniku, niech wyrzuci kilka baniek, wsadzi w R5 i niech mu odbudowuje takie auto co rajd.P rzecież to takie proste, specjalisto od wydawania cudzych pieniędzy...

NIestety, czasy są takie, że jeżdzą tacy którzy mają pieniądze, a potem ewentualnie talent. Właśnie tym bardziej trzeba podziwiać takich ludzi jak Colin, z których na każdym kroku wybija pasja i prawdziwa miłość do tego sportu. Ale po co ja to piszę, skoro na tym forum wypowiadał się swojego czasu wariat, który miał pretensję do jego ksywy(!!!), gdyż wg niego to przejaw megalomanii ze strony Kuby.

Bardzo często jeżdzę na rajdy do Czech ( w zeszłym roku byłem na trzech eliminacjach tamtejszych mistrzostw) i tam jest tak, że poza Pechem oraz Kopeckym zdecydowana większość towarzystwa prezentuje tempo spacerowe. Czesi traktują rajdy jak pikniki i przychodzą pooglądać w miłej atmosferze fajne auta ( bo tych zdecydowanie w Czechach nie brakuje), niekoniecznie jadące na limicie.

U nas non stop krytyka, nie pozwalająca dostrzec jakikolwiek pozytywów. Rzekomo o słabości RSMP ma świadczyć odejście takich ludzi jak Oleksowicz czy Kasperczyk. Mi się wydaje, że dali sobie spokój, gdyż dobrze wiedzieli, że przy takich kierownikach jak Habaj, Grzyb, Nivette czy Brzeziński, miejsca 5-6-7 mogą w ciemno brać bez konieczności brania udziału w rajdzie.Rzeczywiście, RSMP są bardzo słabe, skoro wpada banda na Kanary i rozstawia wszystkich po kątach - Chuchała zawstydza posiadaczy R5( m. in. Kasperczyka), Habaj nie jeżdzący oską na codzień nokautuje wszystkich, a Kajtek gdyby nie opony pewnie wygrałby rajd.

Ale cóż, polaczek marudzić musi i chwalić wszystko co zagraniczne.

Mi na rajdzie się super podobało - Habaj, Grzyb, Colin i Nivette(szkoda tej awarii!!) piękna jazda, super widzieć z powrotem Maćka Rzeźnika, czołówka ośki to dla mnie jacyś kosmici, PIĘKNE evo Huberta Maja, świetna BMW Janka Chmielewskiego ( super, że ogarnia je coraz bardziej). Zmienia się też organizacyjnie - bardzo fajna apka( problemy pierwszego dnia to pewnie choroba wieku dziecięcego), coraz więcej info w TV oraz ogólnopolskich gazetach i portalach takich jak Wyborcza czy Interia. Widać, że wzięli się za to pasjonaci i zarazem ludzie sukcesu, bo idzie to w dobrym kierunku. Ludzi na OeSach też jakby więcej niż ostatnio.

Oczywiście to co napisałem nie oznacza, że nie można nic poprawić i wszystko jest tip top(bo nie jest), ale mam uczucie które mi nie towarzyszyło dawno - zaczyna
to iść w dobrym kierunku.

Ludzie, trochę optymizmu!
tomek87
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 22:39

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Marcin z Mtl » poniedziałek, 18 kwi 2016, 15:40

tomek87 napisał(a):Czesi traktują rajdy jak pikniki i przychodzą pooglądać w miłej atmosferze fajne auta ( bo tych zdecydowanie w Czechach nie brakuje), niekoniecznie jadące na limicie.



Mój wpis nie wniesie nic konkretnego, chciałem tylko podkreślić powyższe słowa kolegi. Na tym właśnie polega nasz polski problem - my traktujemy wszystko śmiertelnie poważnie. Oczywiście, jak się inwestuje setki tysięcy, to trzeba traktować tę inwestycję poważnie, ale wcale nie musi to przeszkadzać w dobrej zabawie. Podobnie jak w Czechach jest za oceanem. Powołuję się na te rejony w moich wpisach dość często, bo akurat stamtąd mam doświadczenie. Dla nich to jest weekendowy "fun", mimo że samochód i jego utrzymanie też kosztuje. Zabawa - warto tak do tego podchodzić.
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez gregortest » poniedziałek, 18 kwi 2016, 15:41

Rzekomo o słabości RSMP ma świadczyć odejście takich ludzi jak Oleksowicz czy Kasperczyk. Mi się wydaje, że dali sobie spokój, gdyż dobrze wiedzieli, że przy takich kierownikach jak Habaj, Grzyb, Nivette czy Brzeziński, miejsca 5-6-7 mogą w ciemno brać bez konieczności brania udziału w rajdzie.Rzeczywiście, RSMP są bardzo słabe, skoro wpada banda na Kanary i rozstawia wszystkich po kątach - Chuchała zawstydza posiadaczy R5( m. in. Kasperczyka), Habaj nie jeżdzący oską na codzień nokautuje wszystkich, a Kajtek gdyby nie opony pewnie wygrałby rajd.


:D :D :D
Brawo :)
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez corados » poniedziałek, 18 kwi 2016, 15:57

Placzcie dalej :roll: ubierzcie kapcie, odpalcie komputer i wylewajcie swoje zale jakie to wszystko w naszych rajdach jest be... Dla mnie Rajd mimo oklepanej trasy byl udany, czub szedl naprawde ogniem, ale do tego trzeba odpowiednich miejsc do ogladania zeby widziec jak pracuje R5 na limicie zawiasu i odwagi kierowcy. Czasy patelni i wolnych hakow odeszly do lamusa, tam na rajdzie rzeczywiscie mozna sie zanudzic. Szacunek dla czolowki generalki i oski bo szli fajnym tempem i milo bylo to ogladac. Odcinek Swierki naprawde swietny do ogladania i pewnie do jazdy.

PS
Osobne slowa uznania dla zalogi Jurecki/Trela, dla takich gosci jedzie sie te 500 km na rajd... bo ida tak, ze banan jest na twarzy przez caly dzien, graty i oby starczylo budzetu na caly sezon, na serwisie mowili ze jada sobie spokojnie :wink:
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez tomek87 » poniedziałek, 18 kwi 2016, 16:20

corados napisał(a):Osobne slowa uznania dla zalogi Jurecki/Trela, dla takich gosci jedzie sie te 500 km na rajd... bo ida tak, ze banan jest na twarzy przez caly dzien, graty i oby starczylo budzetu na caly sezon, na serwisie mowili ze jada sobie spokojnie :wink:


No oni już w zeszłym sezonie robili cuda na kiju - vide Karkonoski i jazda figurowa na trzech kołach. Tempo zawsze mają dzikie, C2 idealnie do nich pasuje:)
tomek87
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 22:39

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez SebaSTI » poniedziałek, 18 kwi 2016, 16:28

martin.h napisał(a):Pamiętam, że kiedyś nawet 206'tki pucharówki wbijały się do top 6-7 :)

Ciekaw jestem co w następnym rajdzie zrobi Chmielewski, czasy dobre przeplatał z kiepskimi, chyba nie o walkę z Fiestami R2 w tym chodziło...

I jeszcze jedna ciekawostka, Rzeźnik jadąc Proto zupełnie nie istniał, tutaj dopiero widać kunsz jazdy Bouffiera.



Troche słabe porównanie jak na pierwszy start Proto i to jeszcze po długiej przerwie Rzeźnika...


a top 10 osiek jakoś mnie nie dziwi, a jest robiona co najmniej z tego tragedia
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Yrtat » poniedziałek, 18 kwi 2016, 18:33

Siedząc przed kompem weekend oraz dzisiaj oglądając filmiki uważam że rajd był naprawdę bardzo ciekawy. Widać że mamy ok 10 dobrych zawodników którzy prezentują nawet poziom europejski. Wg mnie udany weekend rajdowy.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez gabrally » wtorek, 19 kwi 2016, 00:37

Dziękuję Wam za miłe słowa. Kiedyś może opowiem jak wiele trudów i problemów spotyka się na drodze, gdy chce się robić coś więcej niż się powinno... I wcale nie mówię o trudach technicznych. Fajnie, że się podobało, to najważniejsze. Pamiętajcie, że wszyscy gramy do jednej bramki - czasem lepiej przemilczeć to co złe a zrobić coś dobrego :)
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Booogi » wtorek, 19 kwi 2016, 08:43

Gab - zrobiliście epokową rzecz. Jak dla mnie transmisja z sobotniego porannego serwisu (pozorny spokój panujący w serwisie, wymijające odpowiedzi na pytania o opony - piękne wprowadzenie w klimat rajdu) i wywiady na mecie os5 (wkurzony Nivette) dały mi więcej frajdy niż WRC+ (serio).

Czapki z głów!
Janusz na zawsze w naszej pamięci...[ ' ]
Avatar użytkownika
Booogi
A5
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 14 sie 2004, 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez toydols » wtorek, 19 kwi 2016, 23:50

Gabriel - super robota! Szacun!
toydols
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): czwartek, 18 cze 2009, 14:23

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez krzysiek_swrt » środa, 20 kwi 2016, 07:01

Tak większość marudzi na oklepane oesy,to zróbcie przejażdżkę po górach i spróbujcie wybrać coś nowego,zapewniam że w tych rejonach nie wiele już da się zrobić,chyba że przenieść rajd świdnicki pod Kraków i będzie nowość i świerzość.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości