Rajd Świdnicki Krause 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez motorsport » czwartek, 21 kwi 2016, 22:47

andrew88 napisał(a):A ta relacja na żywo to nie był autorski pomysł Gabriela i promotor nie miał z tym nic wspólnego?
Jak dla mnie obecnie Rajdy24 robią nieporównanie lepszą robotę niż promotor RSMP. Gabriel z ekipą wymyślił ligę type-r (bardzo fajna inicjatywa, dzięki za możliwość zabawy :) ), plebiscyt na 110% i relacje na żywo.
Po stronie promotora wartością dodaną jest jedynie aplikacja, a i tak mnie zbytnio ona nie zachwyca. Myślałem, że to będzie specjalnie dedykowana RSMP aplikacja, gdzie znajdzie się miejsce na radio rajdowe. Zamykanie się w Rally4now może oznaczać, że radia chyba nie będzie. Może ktoś mnie wyprowadzi z błędu. Przeszukałem wszystkie opcje tej aplikacji i nie znalazłem miejsca, w którym można umieścić radio.


No racja, aplikacja jakos nie porywa.. jakby byla dostepna 3 lata temu to byloby wow, a teraz to juz bardziej standard niz jakas wielka nowoscv, a wyniki nie dzialaly ani tu, ani tu wiec i tak lipa :P :P
no i torche szkoda, ze podpieli sie pod projekt juz istniejacy, bo jak jest wszystko, to nie ma nic, ale tak chyba bylo najlatwiej.

a relacja rajdy 24 to mysle, ze razem z promotorem i organziatorem Swidnickiego robili, tak to wygladalo, wiec pewnie taka wspolpraca sie nawiazala - promotor-organizator-rajdy24. Pomysl fajny, ale sporo niedociagniec i brak rozreklamowania, przez co nikt o tym nie wiedzial i ogladalnosc śmiesznie niska :/

ale by lepiehj na rzeszowskim bylo, bo Kasuby to pewnie najslabiej obsadzona runda bedzie :/
motorsport
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 11 gru 2012, 14:17
Lokalizacja: Będzin


Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Yrtat » piątek, 22 kwi 2016, 07:54

Moim zdaniem relacja live była pomysłem tylko Gabriela. Tydzień wcześniej podobna relacja miała miejsce na ERC w Irlandii i mógł ten pomysł właśnie stamtąd przenieść. Tak naprawdę to tylko jego samego trzeba by o to zapytać :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez toydols » piątek, 22 kwi 2016, 08:20

Pomysł i realizacja relacji to była robota Gabriela i jego ekipy. Promotor zauważył ich robotę. Organizator nie zauważył nic.
toydols
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): czwartek, 18 cze 2009, 14:23

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez TITISE » piątek, 22 kwi 2016, 09:25

RSMP umiera w zastraszającym tempie :(
TITISE
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 14 sty 2009, 21:38
Lokalizacja: Col de Turini

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez motorsport » piątek, 22 kwi 2016, 10:35

Yrtat napisał(a):Moim zdaniem relacja live była pomysłem tylko Gabriela. Tydzień wcześniej podobna relacja miała miejsce na ERC w Irlandii i mógł ten pomysł właśnie stamtąd przenieść. Tak naprawdę to tylko jego samego trzeba by o to zapytać :)


no ja słyszałem, że to jakis wspolny pomysl byl i dobrze, że organizator pomógł w tym pomsle. Ale zwykonania nie byli zadowoleni, bo do relacji ERC to daleko i koszty też mega inne. Szkoda, że mktv albo rsmp.tv sie tym nie zajeli, bo w relacjach wideo z rajdu maja doświadczenie i robia to fajnie ://

a wiadomo coś o tych programach w Polsacie i TVP? ktoś cos?
motorsport
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 11 gru 2012, 14:17
Lokalizacja: Będzin

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez gabrally » piątek, 22 kwi 2016, 15:14

Zostałem wywołany, czas wyjaśnić kilka spraw :) Na wstępie wielkie dzięki za miłe słowa. Dużo dają, dużego "kopa" do pracy. Jest ich tyle (poza forum, maile, telefony, wiadomości), że chyba ocenię ten weekend wyżej niż 6/10, które dotychczas dawałem... :)

Zaczynając od początku, tak samego. Relacje live ruszyły kiedyś, dawno temu, na RajdowymPucharze. Jeszcze nikt w polskich mediach rajdowych tego wtedy nie robił. Później uruchomiliśmy telefon live - na rajdowympucharze, następnie rsmp.pl. Później coraz więcej redakcji zaczęło to robić, ale taka już kolej rzeczy. :)

motorsport napisał(a):Promotora za bardzo nie bylo widać. Fajny pomysl z relacjami live i dobrze ze to komus zlecili - rajdy24, bo mozliwosci techniczne są tylko poprawić jakość, organizacje i ekipe a pomysl moze zadzialac i oby Castrol dobrze teraz to zaplanowal i przemyslal, no i rozpromowal, bo przy tej ogladalnosci co byla to żadnego powaznego marketingowca nie zachwyci.


motorsport napisał(a):a relacja rajdy 24 to mysle, ze razem z promotorem i organziatorem Swidnickiego robili, tak to wygladalo, wiec pewnie taka wspolpraca sie nawiazala - promotor-organizator-rajdy24. Pomysl fajny, ale sporo niedociagniec i brak rozreklamowania, przez co nikt o tym nie wiedzial i ogladalnosc śmiesznie niska :/


Gdy w środę przed rajdem jeździłem po Krakowie za przejściówkami do mikrofonu, ani na chwilę nie sądziłem, że po rajdzie ktoś może stwierdzić, że ta relacja będzie miała tylu organizatorów. :) W Krakowie zrobiłem pierwszy test, chodząc po chodniku, który obejrzał mój brat. Zagrało. W czwartek kupiłem pakiet internetu, w międzyczasie dogadałem kumpla, który pojechał jako operator. Cały wyjazd, cała relacja były sfinansowane z naszych kieszeni - relacje nie miały sponsora. W międzyczasie rozwinęły się rozmowy z promotorem, którzy przychylnie patrzy na takie idee i kto wie co przyniesie czas. Przy okazji, moja firma współpracuje z promotorem - uruchomiliśmy mu stronę internetową, więc mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. :)

Relacje nie były reklamowane, bo... nie wiedziałem jak to wyjdzie. Plan transmisji z odcinków powstał naprawdę w międzyczasie i jakość z nich była różna, ale kto był na odcinkach Świdnickiego ten wie jakie zasięgi tam są. Testowaliśmy jedynie materiał z kamery z mikrofonem (strefy serwisowe i mety OS 5 i 12), które były w miarę dobre. Nie dawaliśmy wcześniej informacji bo byłbym naprawdę zły gdybym obiecał relacje, a nic by z tego nie wyszło. Dlatego uważam, że 400-500 osób online to jest naprawdę wielki sukces. Posty z danymi relacjami docierały każdorazowo do ponad 20 tysięcy osób. W całej historii moich serwisów takich zasięgów w tak krótkim czasie nie było. Polecam porównać np. do filmów czy wywiadów organizatora (YouTube), łatwo będzie można zobaczyć jakie było zainteresowanie takimi materiałami (kilkadziesiąt wyświetleń do kilku-kilkunastu tysięcy u nas).

Sytuację z promotorem już opisałem, natomiast jeśli chodzi o sytuację z organizatorem i stwierdzenie, że to współpraca... ja już nie chcę się denerwować. Widzieliście gdziekolwiek, aby organizator powiedział cokolwiek o relacjach? Może odpowiedź się sama nasunie. :)

"oby Castrol dobrze teraz to zaplanowal i przemyslal, no i rozpromowal" - podmień tu Castrol na Rajdy24 i wszystko się zgra :)

Jeszcze raz dzięki za miłe słowa. Jak macie jakieś pytania, żeby nie kombinować z nie do końca trafnymi domysłami, chętnie odpowiem :)
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez motorsport » sobota, 23 kwi 2016, 12:59

gabrally napisał(a):Gdy w środę przed rajdem jeździłem po Krakowie za przejściówkami do mikrofonu, ani na chwilę nie sądziłem, że po rajdzie ktoś może stwierdzić, że ta relacja będzie miała tylu organizatorów. :) W Krakowie zrobiłem pierwszy test, chodząc po chodniku, który obejrzał mój brat. Zagrało. W czwartek kupiłem pakiet internetu, w międzyczasie dogadałem kumpla, który pojechał jako operator. Cały wyjazd, cała relacja były sfinansowane z naszych kieszeni - relacje nie miały sponsora. W międzyczasie rozwinęły się rozmowy z promotorem, którzy przychylnie patrzy na takie idee i kto wie co przyniesie czas. Przy okazji, moja firma współpracuje z promotorem - uruchomiliśmy mu stronę internetową, więc mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. :)

Relacje nie były reklamowane, bo... nie wiedziałem jak to wyjdzie. Plan transmisji z odcinków powstał naprawdę w międzyczasie i jakość z nich była różna, ale kto był na odcinkach Świdnickiego ten wie jakie zasięgi tam są. Testowaliśmy jedynie materiał z kamery z mikrofonem (strefy serwisowe i mety OS 5 i 12), które były w miarę dobre. Nie dawaliśmy wcześniej informacji bo byłbym naprawdę zły gdybym obiecał relacje, a nic by z tego nie wyszło. Dlatego uważam, że 400-500 osób online to jest naprawdę wielki sukces. Posty z danymi relacjami docierały każdorazowo do ponad 20 tysięcy osób. W całej historii moich serwisów takich zasięgów w tak krótkim czasie nie było. Polecam porównać np. do filmów czy wywiadów organizatora (YouTube), łatwo będzie można zobaczyć jakie było zainteresowanie takimi materiałami (kilkadziesiąt wyświetleń do kilku-kilkunastu tysięcy u nas).

Sytuację z promotorem już opisałem, natomiast jeśli chodzi o sytuację z organizatorem i stwierdzenie, że to współpraca... ja już nie chcę się denerwować. Widzieliście gdziekolwiek, aby organizator powiedział cokolwiek o relacjach? Może odpowiedź się sama nasunie. :)

"oby Castrol dobrze teraz to zaplanowal i przemyslal, no i rozpromowal" - podmień tu Castrol na Rajdy24 i wszystko się zgra :)

Jeszcze raz dzięki za miłe słowa. Jak macie jakieś pytania, żeby nie kombinować z nie do końca trafnymi domysłami, chętnie odpowiem :)


No widzisz jak to jest z tymi spolkami olejowymi - masz rację, dzialaj pod wlasnym szyldem i olej ich. Lepiej jak bedziesz te pomysly sam realizowal, bo castrole i promotory bardziej klody pod nogi ci rzucac beda, a tak przynajmniej wiesz co robisz i na swoje konto - tak trzymac!

ale jeszcze jedna rzecz, nie żeby sie czepial, ale - pomysl super, tylko wykonanie... techniczne rzeczy da sie poprawic, pokoordynowac itp. ale plisss zmiencie dziennikarzy to obslugujących.. bo jak do pisania i prowadzenia portalu sie Gabrielku nadajesz to tutaj niesteyy sie nie sprawdzasz, a szkoda :// tlumow nie poriweisz i widac, ze strasznie cie to stresuje. a nie chodzi o rajdowmaniakow, ktorzy sluchac beda wszystkiego co z rajdu i tak bez wzgledu na jakosc. sorry, takie IMO
motorsport
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 11 gru 2012, 14:17
Lokalizacja: Będzin

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez gabrally » sobota, 23 kwi 2016, 16:27

motorsport napisał(a):No widzisz jak to jest z tymi spolkami olejowymi - masz rację, dzialaj pod wlasnym szyldem i olej ich. Lepiej jak bedziesz te pomysly sam realizowal, bo castrole i promotory bardziej klody pod nogi ci rzucac beda, a tak przynajmniej wiesz co robisz i na swoje konto - tak trzymac!

ale jeszcze jedna rzecz, nie żeby sie czepial, ale - pomysl super, tylko wykonanie... techniczne rzeczy da sie poprawic, pokoordynowac itp. ale plisss zmiencie dziennikarzy to obslugujących.. bo jak do pisania i prowadzenia portalu sie Gabrielku nadajesz to tutaj niesteyy sie nie sprawdzasz, a szkoda :// tlumow nie poriweisz i widac, ze strasznie cie to stresuje. a nie chodzi o rajdowmaniakow, ktorzy sluchac beda wszystkiego co z rajdu i tak bez wzgledu na jakosc. sorry, takie IMO


Jak już przeszliśmy na ty to może się przedstawisz, motorsportku? :) Odpowiadając, nie stresuje mnie to ani trochę. A czy się nadaję - nie mnie oceniać... Jak narazie jesteś pierwszy, który takie coś sygnalizuje. Być może tak jest, że się nie nadaję, nie wiem. Na chwilę obecną jednak ciężko znaleźć kogoś na zastępstwo i pewnie tego nie będziemy w najbliżśzej przyszłości robić. A co do reszty, tak jak napisałem, zobaczymy co przyniesie czas :) Nie powiedziałem też, że ich olewam - to Twoje słowa. Narazie nikt nie rzuca kłód, wręcz przeciwnie. :)
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Yrtat » sobota, 23 kwi 2016, 18:55

Motorsportku czy coś cie boli? cos przeszkadza? a moze jestes z konkurencji i nie potrafisz tego przetrawić że ktoś cos robi i wg mnie idzie mu to dobrze, i tak szczerze i naturalnie.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Poprzednia strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości