25 Rajd Rzeszowski 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez kostek45 » sobota, 6 sie 2016, 20:32

neo1506 napisał(a):
kostek45 napisał(a):Myślicie, że jest szansa w sobotę zobaczyć rano czołówkę na Korczynie i polecieć na Zagorzyce? Korczyna albo któraś z krzywych hopek, partia w lesie od startu bądź łącznik szutrowy. Zagorzyce okolice PW z waterpslash.



Patrzyłem na google to mniej więcej godzinę drogi pokazuje z ominięciem dróg oesowych. Ale plus dojście do auta, z auta... Ciężko chyba będzie zobaczyć coś więcej niż 2xos jednego dnia.

Tak na przyszłość to jest to do zrobienia. Dzisiaj byłem rano na Korczynie, zobaczyłem jakieś 20 rajdòwek i pojechałem na zagorzyce. Jednak godzina była młoda więc postanowiłem pojechać na serwis do Rzeszowa. Pooglądałem, autograf od Kajtka wziąłem, zjadłem obiad nieopodal millenium hall i sppwrotem przez Ropczyce na Zagorzyce, tu gdzie ten łącznik szutrowy. Jeszcze jakaś godzina do startu została.


pytałem o taką możliwość podczas jednej pętli . ;)
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica


Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez neo1506 » sobota, 6 sie 2016, 20:48

A to inna sprawa. Mimo tego myślę że po obejrzeniu czołówki na Korczynie zdążył byś na PW 30 bądź 31.
neo1506
 
Posty: 21
Dołączył(a): środa, 6 sty 2016, 13:42
Lokalizacja: Katowice

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Yrtat » sobota, 6 sie 2016, 20:51

kostek45 napisał(a):
Hlor napisał(a):
kostek45 napisał(a):9,25 9:38 10:15 https://www.youtube.com/watch?v=nVNek5e8_Ls


trochę nie w porę ale może jeszcze się przyda, tutaj masz kilka ujęć z zewnątrz
https://youtu.be/0vl71K3D6MU?t=126
miejsce z 9:25 - na filmie 3:01
z 9:38 - na filmie 2:05
z 10:15 - na filmie 2:50
najciekawsze miejsce z 9:38 ale bankowo będzie tam otaśmowane a nie ma gdzie stanąć dalej.

dzięki. na 1 przejazd wybrałem 9.25 i 9.38. :)

To samo miejsce wybrałem kostek co Ty :) gdzieś musieliśmy się widzieć :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez viper » sobota, 6 sie 2016, 21:28

tomeQ_ napisał(a):
viper napisał(a):Jedno jest pewne. Boufier nie jest taki z kosmosu i w Polsce stwarzając możliwości polskiemu kierowcy do systematycznego ścigania potwierdza sie to ze Boufier jedyna przewagę jaka miał w stosunku do Polaków to po prostu rozjeżdżenie i doświadczenie. Teraz już wiadomo dlaczego boffiera nie ma w fabryce

Oczywiście że nie z kosmosu, z Francji :) "Koleś" wygrywał odcinki w wrc, erc będąc zawsze na doczepkę do jakiegoś teamu gdzie zazwyczaj musiał w kilka dni poznać nowy samochód i pojechać nim w rajdzie, co jak widać dawało nawet efekty na topowym poziomie, więc wnioskowanie z tego że jest przeciętnym rzemieślnikiem i dlatego nie jeździ w "fabryce" jest dla mnie nieporozumieniem.
Przypominam dyskusję sprzed roku :)
viewtopic.php?f=3&t=5883&start=90#p331498
"i mysle ze jak by boufier wsiadl do r5 to jego czasy wiely by sie nie poprawily."
Weźmy pod uwagę tych którzy nie mieli przygód i zdolności mają porównywalne z zeszłym rokiem. Rajd się jeszcze nie skończył ale na chwilę obecną to w zeszłym roku: Grzyb dostał 46s na całym rajdzie a teraz ma już ponad 2,5 minuty, Kasperczyk w zeszłym roku - 2:51, teraz 4, Poloński miał - 6min teraz -10 min.
I to przy znikomych startach BB w tym roku więc rozjeżdżenie jest niewielkie. To, że KK prawdopodobnie wygra to jak najbardziej pozytywny aspekt rajdu ale takie niedocenianie BB to arogancja bo przy pełnym cyklu startów w ERC obu tych panów ostateczny wynik mógłby być niekorzystny ;)

Jezeli koleś wygrywał odcinki wrc i go systematycznie leje kajetanowicz, który założę sie ze ma duzo mniejsza ilośc kilometrów nawinietych w w karierze tzn. Ze gość nie jest kimś nadzwyczajnym. Grzyb jedzie po tytuł mistrza polski i by było kretynizmem na jego miejscu napinanie sie na boffiera i kajetanowicza. Każdy rajd rządź sie swoimi prawami i porównanie często czasów z ubiegłych mija sie z celem. Oczywiście ze mógłby być niekorzystny ale kiedyś powiedziałem zeby dać porównywalne możliwości w sezonie kierowcy dobremu i bofierowini zobaczymy czy bofier bedzie deklasował . Tak sie nie stało wiec potwierdziła sie ta zasada i tyle w temacie. Bofier jest normalnie do objechanie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez seal » sobota, 6 sie 2016, 21:44

viper napisał(a):Bofier jest normalnie do objechanie.

Czyżby jakieś polskie kompleksiki ;-)
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez tomeQ_ » sobota, 6 sie 2016, 21:51

:lol:
Taaaak, Grzyb się w ogóle nie napinał, czekał na lanie na swojej trasie, którą przejechał w życiu pewnie z kilkaset razy. Podałem też czasy innych kierowców i ich stratę, żeby porównać tempo rok do roku. W zeszłym nie jechał Kajto więc ciężko coś wnioskować o tempie i ewentualnym progresie. Ilość kilometrów przejechanych można uznać za zdobywanie doświadczenia w obsłudze rajdówki ale nijak się ma do wjeżdżenia na bieżąco i budowania wyczucia samochodu które Kajto ma teraz na pewno lepsze. Fiesta KK też jest najświeższym produktem po upgradzie, DS3 chyba nie jest porównywalny bo jakoś o zwycięstwach w ERC, czy nawet lokalnych rajdach z jego wykorzystaniem nie słychać.
Może kiedyś doczekamy się pełnego sezonu BB w jakimś cyklu, byłoby miło popatrzeć bo bardzo pozytywny jest ten gość :) a objechać można każdego, ostatnio nawet mistrz świata dostaje po d... :lol:

Wracając do rajdu to niestety osobiście się nie udało w tym roku pojechać ale po onboardzie z Lubenii wywnioskowałem, że ilość kibiców była jakaś znikoma, czy mi się tylko wydaje ?
"Barbórka 2008" nasze hasło :
Płać albo spieprzaj dziadu !
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez viper » sobota, 6 sie 2016, 22:04

seal napisał(a):
viper napisał(a):Bofier jest normalnie do objechanie.

Czyżby jakieś polskie kompleksiki ;-)

No nie wiem kto bedzie miał kompleksiki po tym rajdzie :) .
tomeQ_ napisał(a)::lol:
Taaaak, Grzyb się w ogóle nie napinał, czekał na lanie na swojej trasie, którą przejechał w życiu pewnie z kilkaset razy. Podałem też czasy innych kierowców i ich stratę, żeby porównać tempo rok do roku. W zeszłym nie jechał Kajto więc ciężko coś wnioskować o tempie i ewentualnym progresie. Ilość kilometrów przejechanych można uznać za zdobywanie doświadczenia w obsłudze rajdówki ale nijak się ma do wjeżdżenia na bieżąco i budowania wyczucia samochodu które Kajto ma teraz na pewno lepsze. Fiesta KK też jest najświeższym produktem po upgradzie, DS3 chyba nie jest porównywalny bo jakoś o zwycięstwach w ERC, czy nawet lokalnych rajdach z jego wykorzystaniem nie słychać.
Może kiedyś doczekamy się pełnego sezonu BB w jakimś cyklu, byłoby miło popatrzeć bo bardzo pozytywny jest ten gość :) a objechać można każdego, ostatnio nawet mistrz świata dostaje po d... :lol:

Wracając do rajdu to niestety osobiście się nie udało w tym roku pojechać ale po onboardzie z Lubenii wywnioskowałem, że ilość kibiców była jakaś znikoma, czy mi się tylko wydaje ?

Może dostał a może zdobędzie po raz pierwszy tytuł mistrza polski. Zależy kto ma jakie priorytety. ... haha Kajto ma teraz lepsze, ale jak boffier robił kilka lat wstecz setki kilometrów oesow z dnia na dzień to wtedy ci to pewnie nie przeszkadzało w ocenie sytuacji geniuszu boffiera w porównaniu do polski ch zawodnikow. Zeby nie było ja nie twierdze ze bofier jest wolny. Dzisiaj starty boffiera są mocno ograniczone w stosunku do poprzednich lat i efekt po porostu widac na przykładzie kajetanowicza który jeździ systematycznie. mysle ze to nie problem citroena tylko rozjezdzenia przez boffiera.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez seal » sobota, 6 sie 2016, 22:07

viper napisał(a):No nie wiem kto bedzie miał kompleksiki po tym rajdzie :)

Jak się Bryan wysadzi to będziesz go miał na sumieniu :-)
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez tomeQ_ » sobota, 6 sie 2016, 22:11

Porównuje do G.Grzyba bo Rzeszów jest jego rajdem, nie raz widziałem na żywo jak jadąc praktycznie bez szans na tytuł leciał na maksa i kończył w krzakach, więc Rzeszów zawsze cisnął. Nic mnie nie boli, że Kajto wygrał, a BB nie, w przeszłości też się nad tym nie spuszczałem po prostu BB jest za szybki na polskie radjy i tyle.
"Barbórka 2008" nasze hasło :
Płać albo spieprzaj dziadu !
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez viper » sobota, 6 sie 2016, 22:24

tomeQ_ napisał(a):Porównuje do G.Grzyba bo Rzeszów jest jego rajdem, nie raz widziałem na żywo jak jadąc praktycznie bez szans na tytuł leciał na maksa i kończył w krzakach, więc Rzeszów zawsze cisnął. Nic mnie nie boli, że Kajto wygrał, a BB nie, w przeszłości też się nad tym nie spuszczałem po prostu BB jest za szybki na polskie radjy i tyle.

Przeczytaj sobie wypowiedz Kajetanowicza po rajdzie no może zrozumież na czym polega dążenie do celu w wyczynowym sporcie.
KAJETANOWICZ: - Od sportowców walczących na najwyższym poziomie oczekuje się nie tylko wyników, determinacji, zaangażowania, profesjonalizmu, ale także umiejętności myślenia i kalkulowania w ......... "
Wygrana z boffierem nic by grzybowi nie dała w kwestii rywalizacji w sezonie, ale dzwon mógł by wszystko zepsuć. Nie chodzi o to co kogo boli tylko o fakty. Jezeli bofier kilka lat wstecz w jednym roku robił tyle co polscy zawodnicy przez np. 5 lat to musiał być szybszy . Dzisiaj to sie wyrównało, bo kajetanowicz kręci kilometry a boffier nie kręci, wiec taka jest kolej rzeczy. Jednym słowem geniusz boffiera kilka lat wstecz polegał na większym doświadczeniu co zwiększało jego szanse. Jak to sie mówi praktyka czyni mistrza i dzisiaj kajetanowicz to potwierdził.
seal napisał(a):
viper napisał(a):No nie wiem kto bedzie miał kompleksiki po tym rajdzie :)

Jak się Bryan wysadzi to będziesz go miał na sumieniu :-)

Nie wysadzi sie bo to profesjonalista i zna swoje granice tzn. Wie ze jak robił np. 1000 km oesowym w miesiącu to musiał być szybszy niz jak robi dzisiaj 100. Efekt jest po prostu taki ze musi zwolnić bo nie ma takiego wyczucia itp itd
Ostatnio edytowano sobota, 6 sie 2016, 22:29 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez seal » sobota, 6 sie 2016, 22:28

viper wyluzuj. Erc to zabawa, tu masz prawdziwą walkę:
https://www.youtube.com/watch?v=LU-ynRoqDEs
Wiem , wiem nasi by ich objechali ;-)
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez viper » sobota, 6 sie 2016, 22:31

seal napisał(a):viper wyluzuj. Erc to zabawa, tu masz prawdziwą walkę:
https://www.youtube.com/watch?v=LU-ynRoqDEs
Wiem , wiem nasi by ich objechali ;-)

Każdy sport przy tym to zabawa :)
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez seal » sobota, 6 sie 2016, 22:37

viper napisał(a):Każdy sport przy tym to zabawa :)

I tu się z tobą w 100% zgodzę :-)
Nie ma co kruszyć kopi, Bryan nie musi u nas już nic udowadniać.
Tak na marginesie jak by ktoś miał wolną miejscówkę na Man to się piszę :twisted:
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez chicken89 » niedziela, 7 sie 2016, 00:05

Hej,
Mam pytanko, dlaczego w wynikach RSMP Colin jest przed Habajem , a w wynikach ERC Habaj jest przed Colinem?
Avatar użytkownika
chicken89
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwi 2011, 21:13

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez speedyzxz » niedziela, 7 sie 2016, 00:18

chicken89 napisał(a):Hej,
Mam pytanko, dlaczego w wynikach RSMP Colin jest przed Habajem , a w wynikach ERC Habaj jest przed Colinem?

Sprawdzasz na wyniki.pzm.pl? Tam w klasyfikacji rsmp, nie ma dołączonych czasów os13, do czasu całkowitego :)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości

cron