25 Rajd Rzeszowski 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Yrtat » poniedziałek, 8 sie 2016, 11:47

Posejdonie, na Lubenii było tego mnóstwo, w takich miejscach gdzie nie miały sensu. Ja rozumiem, że są czasem potrzebne ale bez przesady. Na innych imprezach takich ilości słupków nie widziałem. Mnie osobiście takie cuda czynią, że zabija się rajd i tyle- ot taka moja opinia pozdro :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec


Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 8 sie 2016, 12:30

posejdon napisał(a):Bez przesady z tymi ogranicznikami. Przecież chyba przepisy ich wymagają. Może i czasem w niektórych miejscach zabijają fajne miejsce kole w gruncie rzeczy da się z nimi żyć. Uważam, że dla nas widzów to i tak mniejszy problem niż dla zawodników, którzy często po zapoznaniu nie wiedzą jak te ograniczniki będą wyglądać i to powinno być (o ile nie jest) uregulowane. Z drugiej strony dla jadących w niższych klasach mogą one być pewnym ułatwieniem bo nie ma syfu na drodze.
Przepisy wymagają żeby na zapoznaniu były zaznaczone miejsca gdzie mają stać ograniczniki i tak było, są zaznaczone na asfalcie oraz w książce drogowej do zapoznania - do tego w trakcie rajdu wszystkie ograniczniki były jednakowe. W nie których/w większości miejsc są one rzeczywiście bezsensownie stawiane, ale są też takie miejsca gdzie jednak one robią robotę i ja na takie miejsce natrafiłem na Chmielniku i od razu widać który z zawodników potrafi takie miejsce przejść bez hamowania, kto odpuszcza a kto hamuje.

Co do samego rajdu:
- błagam niech już więcej testowy nie będzie na Niechobrzu, to jest dramat w kilku aktach, wolno i nudno
- wbrew obawom sporo załóg z RSMP brało udział w odcinku testowym
- nowy Chmielnik jest jednym z najciekawszych odcinków jakie widziałem - jest wszystko co powinien mieć odcinek rajdowy - są partie szerokie, są wąskie, jest po równiutkim asfalcie, są i miejsca po starym i zniszczonym, do góry do doły, wolno i technicznie i na Vmax... do wyboru do koloru dla każdego kibica - obok Lubeni będzie to na pewno wizytówka kolejnych edycji rajdu
- Kajto - zrobił co miał do zrobienia - wygrał demolując konkurencję (z jednym wyjątkiem) - można mówić że Grzyb celował w RSMP ale dostać 4min na własnym podwórku to wstyd... może gdyby nie wycieczka do rowu Habaja inaczej by to wyglądało... gdyby... choć nie sądzę bo jak KK latał Imprezą to też spokojnie dawał radę wygrywać z mocniejszym sprzętem a te dwa sezony e ERC na pewno poprawiły tylko umiejętności
- podobnie jak Grzyb, tak i Nivette zaskoczył mnie również in minus - jazda Fabią wyglądała jak by miał problem z trafieniem w drogę tym samochodem i widać było ewidentnie że nastawiani całkowicie nie trafili, do tego weekend pełen przygód
- to co zrobił koło nas na pierwszym przejeździe Chmielnika Gabryś to poezja... szkoda że poległ 600m dalej...
- Buffi widać że do samochodu zaczął wsiadać od święta, widać brak rozjeżdżenia i pewności w jeździe a mimo to jest szybki - jak go oglądaliśmy to za każdym razem po jego przejeździe było odczucie pt. "dziwnie to jakoś wyglądało"
- w ośkach przyjemnie się oglądało Jureckiego, Polońskiego, Bugajskiego, Gryca, Bysia i Górnego
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez gabrally » wtorek, 9 sie 2016, 16:24

W rajdzie nie zawsze wygrywają załogi, które swoją jazdą przyprawiają o zawrót głowy fanów stojących przy trasie. Z pewnością każdy z Was kojarzy „grube przejścia”, „ratowania” czy po prostu jazdę w stylu „flat out”, która tworzy piękno rajdów samochodowych, a nie zawsze jest doceniona. Właśnie po to powstał „NA 110%”, plebiscyt, w którym to Wy, kibice, docenicie kunszt rajdowej jazdy.

Serwis Rajdy24.pl wraz z partnerami: Dunlop, Blachdom Plus oraz AVIA Silesia Oil organizuje po raz trzeci głosowanie, w którym kibice wybiorą załogę popisującą się jazdą na 110%. Przygotowaniem statuetek zajmie się firma Bo-Glass z Bochni.

Zachęcamy wszystkich Was do wzięcia udziału w głosowaniu, a także do rozpowszechniania samej idei. Im więcej głosów, tym większa szansa, że docenimy załogę, która w szczególności na to zasłużyła. Kryteria Waszego wyboru powinny trzymać się zasady „na 110%” – jazda na granicy przyczepności, uzyskiwanie niesamowitych czasów słabszym samochodem, czy też po prostu tak zwany „max atak”.

Trwa głosowanie Rajdu Rzeszowskiego 2016. Każdy z Was może oddać jeden głos na wybraną przez siebie załogę (z listy startowej). Po zakończeniu głosowania najlepsza z załóg otrzyma trofea „NA 110%”, a topowa dziesiątka otrzyma punkty według klucza znanego np. z Rajdowych Mistrzostw Świata: pierwsze miejsce to 25, drugie 18, trzecie 15, a kolejne: 10, 8, 6, 4, 2 i 1. Punktacja jest nam potrzebna do klasyfikacji rocznej, według której najlepszy z duetów otrzyma trofea załogi roku plebiscytu „NA 110%”. Głosowania będą odbywać się co każdą rundę Castrol Inter Cars RSMP.

Zachęcamy do głosowania! Swoje typy można oddawać do soboty (13. sierpnia), do godziny 23:59. Kliknij aby zagłosować. Uwaga, od tego rajdu także bez logowania!

Aktualna punktacja sezonowa (po dwóch rundach):

1. Nivette / Heller 26
2. Kempa / Grudziński 25
3. Kalicki / Walczak 25
4. Brzeziński / Boba 22
5. Rusin / Ferdek 18
6. Poloński / Dobosz 15
7. Jurecki / Trela 15
8. Luty / Gurdziołek 12
9. Lamot / Olejniczak 10
10. Vorobjovs / Malnieks 8
11. Pluta / Zdrojewski 8
13. Grzyb / Hundla 6
14. Habaj / Spentany 4
15. Chmielewski / Dachowski 2
16. Bugajski / Drożdż 1
17. Sąsiadek / Jastrzębski 1
Ostatnio edytowano wtorek, 9 sie 2016, 23:46 przez gabrally, łącznie edytowano 1 raz
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Aro90 » wtorek, 9 sie 2016, 22:38

wie ktoś może co z Gabrysiem? różne głosy słyszałem, nawet że Fiesta do odpisania... gdzieś jest filmik z wypadku ale nie mogę znaleźć. Ogólnie to co gość jechał w miejscach w których byłem nie mam pytań, wydaję się że czasami szybciej od czołowej dwójki. Co do rajdu rozumiem że muszą być ograniczniki ale w pewnych fragmentach było ich przesadnie dużo co dobrze widać na onboardzie Bugajskiego, prawie co drugi zakręt zakaz cięcia :? Jeśli chodzi o rywalizację można było się spodziewać że KK i BB będą z przodu chociaż po pierwszych odcinkach zdziwiłem się że różnica w odniesieniu do reszty jest aż tak duża. Szkoda Habaja i tej przygody bo wydaje się że mógłby się podłączyć do walki o 2 pozycję. Swoją drogą na większości rajdów w zeszłym i w tym roku raczej było kontaktowo Habaj-Grzyb-Nivette-Brzeziński. Tutaj Habaj zdecydowanie najlepiej w RSMP, poprawi jazdę na szutrze i myślę że może być kiedyś w czołówce ERC. Wojtek podobnie. A teraz Liepaja i dylemat zawodników co wybrać Nadwiślański czy Łotwę. Dziwie się trochę że nie da się tak zrobić żeby rundy nie kolidowały tym bardziej zważając na to ilu naszych startuję w więcej niż jednym cyklu... :?
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez gawittt » środa, 10 sie 2016, 00:10

'ERC od środka Magazyn' będzie powtarzany jeszcze, ktoś wie, ktoś nagrywał ?
Avatar użytkownika
gawittt
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2014, 13:57
Lokalizacja: podkarpackie

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Mad Max » środa, 10 sie 2016, 09:04

gawittt napisał(a):'ERC od środka Magazyn' będzie powtarzany jeszcze, ktoś wie, ktoś nagrywał ?
Przykro mi nigdy nie powtarzają
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Yrtat » środa, 10 sie 2016, 11:53

Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez rafalze-ce » środa, 10 sie 2016, 20:16

[*]Widzę Mad że jednak żona dała Ci wychodne :wink:
Jak dla mnie to Rzeszowski bardzo udany , choć na Lubenii bardzo mało kibiców co trochę mnie zaskoczyło.
Mam pytanie czy nie wiecie dla kogo kręcił ten czlowiek z kamerą , na drugiej Lubenii był w miejscu gdzie został Rzeżnik.


http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/0495ea7112b5dc2d

I takie małe przemyślenia z mojej strony: dlaczego taki ktoś jak Gabriel Borowy musi dymać ze sprzętem jak każdy szarak z przed blokady.
Spotkaliśmy Go na Niechobrzu obok szkoły a szedł na metę.
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć co robi dla nas i dla rajdów , trochę wstyd Organizatorze .
Sory za takie moje marudzenie.

Edit : jak kurna wkleic zwykle zdjecie , a i nie mam facebooka.
Edit :chyba się udało wkleić
Ostatnio edytowano czwartek, 11 sie 2016, 20:51 przez rafalze-ce, łącznie edytowano 3 razy
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Yrtat » środa, 10 sie 2016, 20:52

Rafał zmień tą ścieżkę :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez speedyzxz » środa, 10 sie 2016, 22:23

Fotosik albo imageshack, tak wrzuć fotkę ;)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez corados » czwartek, 11 sie 2016, 19:48

Mad Max napisał(a): można mówić że Grzyb celował w RSMP ale dostać 4min na własnym podwórku to wstyd... może gdyby nie wycieczka do rowu Habaja inaczej by to wyglądało... gdyby... choć nie sądzę bo jak KK latał Imprezą to też spokojnie dawał radę wygrywać z mocniejszym sprzętem a te dwa sezony e ERC na pewno poprawiły tylko umiejętności
- podobnie jak Grzyb, tak i Nivette zaskoczył mnie również in minus - jazda Fabią wyglądała jak by miał problem z trafieniem w drogę tym samochodem i widać było ewidentnie że nastawiani całkowicie nie trafili, do tego weekend pełen przygód


Nie chce nikogo bronić, ale ciężko porównać budżet Kajetana do Grześka czy nawet Bryana, to nie są takie same Fiesty i tak samo przygotowane... nie wspomnę o innych rzeczach, które są w dużym zespole, a nie ma ich u Czechów, to oczywiście nie usprawiedliwia aż tak dużej straty, czy tego,że przy równym sprzęcie i tak wygrałby Kajto. U Grześka z budżetem nie jest kolorowo i to się na pewnych rzeczach niestety odbija. Bryan miał chyba jakieś problemy z autem, odniosłem wrażenie,że auto nie jechało i zawieszeniowo też jakby nie trafili, na Ypres dawał radę więc nie zapomniał jeszcze jak się jeździ. Co do Nivette'a to w rozmowie przyznał,że ma spore problemy z ustawieniem Fabii, auto skakało i nie czuł się komfortowo, więc dobrze,że ukończył :wink:
Pierwsza Wasza i nasz miejscówa na Chmielniku chyba rozczarowała? Bo nas bardzo :roll:
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez andrew88 » czwartek, 11 sie 2016, 20:57

Mad Max napisał(a):- błagam niech już więcej testowy nie będzie na Niechobrzu, to jest dramat w kilku aktach, wolno i nudno

Najlepsze miejsce na testowym było tutaj: https://youtu.be/DFynaDdAvEc?t=9s Najbardziej grubo kwalifikacyjny przeszedł tam Gryazin, ręce same składały się do oklasków po przejeździe Rosjanina :D O tu: https://youtu.be/c52Y2ayMiok?t=32s
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez G.R.E.G » czwartek, 11 sie 2016, 23:33

rafalze-ce napisał(a):[*]Mam pytanie czy nie wiecie dla kogo kręcił ten czlowiek z kamerą , na drugiej Lubenii był w miejscu gdzie został Rzeżnik.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/0495ea7112b5dc2d

Jeśli dobrze rozpoznaje z profilu to jest pan z TVP3 Rzeszów
Moje Produkcje http://rallymovies.xt.pl
To nie był five minus - Lechu K. :D
Avatar użytkownika
G.R.E.G
N2
 
Posty: 192
Dołączył(a): sobota, 27 maja 2006, 22:51
Lokalizacja: Krosno/Jasło

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Mad Max » piątek, 12 sie 2016, 11:16

rafalze-ce napisał(a):[*]Widzę Mad że jednak żona dała Ci wychodne :wink:
Nie miała wyjścia, wiedziała że jak bym został w domu to byłbym nie do zniesienia :lol: :wink: a tak to pogodziłem jedno z drugim (trochę nie zamierzenie ale jednak), testowy i pierwszy dzień rajdu oraz weekend w domu :)
andrew88 napisał(a):
Mad Max napisał(a):- błagam niech już więcej testowy nie będzie na Niechobrzu, to jest dramat w kilku aktach, wolno i nudno
Najlepsze miejsce na testowym było tutaj: https://youtu.be/DFynaDdAvEc?t=9s Najbardziej grubo kwalifikacyjny przeszedł tam Gryazin, ręce same składały się do oklasków po przejeździe Rosjanina :D O tu: https://youtu.be/c52Y2ayMiok?t=32s
Byłem na tym fragmencie dwa lata temu i nie zrobiło ono na mnie zadnego wrażenia, a w przejeździe Gryazina widzę więcej ratowania niż świadomego sposobu przejazdu. A jeśli to ma być najciekawsze miejsce na testowym to potwierdza to tylko to co napisałem a Ty wziąłeś w cytat :wink:
corados napisał(a):
Mad Max napisał(a): można mówić że Grzyb celował w RSMP ale dostać 4min na własnym podwórku to wstyd... może gdyby nie wycieczka do rowu Habaja inaczej by to wyglądało... gdyby... choć nie sądzę bo jak KK latał Imprezą to też spokojnie dawał radę wygrywać z mocniejszym sprzętem a te dwa sezony e ERC na pewno poprawiły tylko umiejętności
- podobnie jak Grzyb, tak i Nivette zaskoczył mnie również in minus - jazda Fabią wyglądała jak by miał problem z trafieniem w drogę tym samochodem i widać było ewidentnie że nastawiani całkowicie nie trafili, do tego weekend pełen przygód
Nie chce nikogo bronić, ale ciężko porównać budżet Kajetana do Grześka czy nawet Bryana, to nie są takie same Fiesty i tak samo przygotowane... nie wspomnę o innych rzeczach, które są w dużym zespole, a nie ma ich u Czechów, to oczywiście nie usprawiedliwia aż tak dużej straty, czy tego,że przy równym sprzęcie i tak wygrałby Kajto. U Grześka z budżetem nie jest kolorowo i to się na pewnych rzeczach niestety odbija. Bryan miał chyba jakieś problemy z autem, odniosłem wrażenie,że auto nie jechało i zawieszeniowo też jakby nie trafili, na Ypres dawał radę więc nie zapomniał jeszcze jak się jeździ. Co do Nivette'a to w rozmowie przyznał,że ma spore problemy z ustawieniem Fabii, auto skakało i nie czuł się komfortowo, więc dobrze,że ukończył :wink:
Pierwsza Wasza i nasz miejscówa na Chmielniku chyba rozczarowała? Bo nas bardzo :roll:
Różnicę w samochodzie brałem oczywiście pod uwagę i uważam że nie ona robi tu różnice, a na pewno nie aż taką. Piszesz że u Grześka z budżetem nie jest kolorowo a jednak kolejny rok z rzędu jeździ zarówno u nas jak i w Słowacji, a jeśli "oszczędności" miał by się na czymś odbijać to zazwyczaj odbijają się awariami auta a z tym u Grześka jest dość dobrze bo ja ich nie pamiętam za wiele (chyba tylko zeszłoroczny Arłamów mi przychodzi do głowy). Pierwsza miejscówka na Chmielniku większe wrażenie robiła na onboardach i przejeżdżając ją dzień wcześniej niż na samej oglądarze - może nie tyle miejscówka rozczarowała co spodziewałem się znacznie więcej po niej, chyba jednak przy obecnych zawieszeniach już nie będziemy oglądać za wiele takiej ekwilibrystyki jak kiedyś, dlatego z kumplem na drugi przejazd poszliśmy jeszcze niżej na dość fajną partię z jednym ogranicznikiem i właśnie w tamtym miejscu widać było przewagę umiejętności Kajta i Brayana nad resztą bo przed tym ogranicznikiem jedynie oni dwaj (mówię o czołówce) tylko odpuścili gaz, a cała reszta lekko hamowała i ewidentnie widać było że przejechali tą partię szybciej.
Na temat DS3 R5 powiem tylko tyle że ile razy bym nie widział tego auta na filmach to mam wrażenie że ono zupełnie inaczej jeździ niż jego konkurencja z R5
twg. to bardzo nie po koleżeńsku że kolega widział a nawet nie zaczepił i się nie przywitał :wink: choć w sumie później uświadomiłem sobie ze widziałem Mateusza i też się tak zachowałem :oops:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Aro90 » piątek, 12 sie 2016, 12:28

[/quote]Różnicę w samochodzie brałem oczywiście pod uwagę i uważam że nie ona robi tu różnice, a na pewno nie aż taką. Piszesz że u Grześka z budżetem nie jest kolorowo a jednak kolejny rok z rzędu jeździ zarówno u nas jak i w Słowacji, a jeśli "oszczędności" miał by się na czymś odbijać to zazwyczaj odbijają się awariami auta a z tym u Grześka jest dość dobrze bo ja ich nie pamiętam za wiele (chyba tylko zeszłoroczny Arłamów mi przychodzi do głowy)[/quote]

Z niedoinwestowaną Fiestą u Grzyba to jest prawda, w zeszłym roku było zdecydowanie więcej awarii niż napisałeś. Z tego co ja pamiętam to na pewno obie rundy na podkarpaciu z awariami - Rzeszów miałby duże szanse na wygraną ale przedni dyfer... pamiętam jak na starcie ruszał bez przedniego napędu. Na Arłamowie podobna awaria. Na Kaszubach(rok temu) przerywający silnik. Nie jest kolorowo z budżetem, sam kiedyś wspominał że Rufa Sport trochę pomaga w startach w Polsce bo inaczej nie byłoby to możliwe. Ogólnie Fiesta z tej stajni to jedna z najtańszych opcji na jazde R5, no ale widać na czym się to odbija... Aczkolwiek zgadzam się że różnica pomiędzy maszynami GG i KK nie robi aż tak dużej różnicy czasowej :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron