25 Rajd Rzeszowski 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez andrew88 » piątek, 18 gru 2015, 21:38

Pojawiły się już pierwsze informacje o polskiej rundzie ERC (http://rajdy24.pl/prace-nad-kalendarzem ... noworolem/ oraz w "WRC").
- rajd będzie rozgrywany od czwartku do soboty
- będzie rundą RSMP
- serwis zlokalizowany będzie przy Politechnice lub na Podpromiu
- w czwartek wieczorem odcinek medialny
- piątek: 3 odcinki w dwóch pętlach + inny odcinek medialny (jednym z superoesów może być Podpromie, drugi to Galeria Nowy Świat)
- sobota: również 3 odcinki w dwóch pętlach (w tym dniu 25 kilometrowy oes Lubenia)
- prawdopodobne odcinki kolo Krosna
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława


Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Hubertos » piątek, 18 gru 2015, 21:54

Nie mogę nie powiedzieć, że cieszą mnie takie informacje, fajnie jakby wrócił klasyk Kombornia-Węglówka z kultowymi partiami. Myślę też, że wszystkim przejadł się już superoes obok Galerii Nowy Świat, odcinek na Podpromiu byłby znacznie ciekawsze :) . Oby to wszystko było zoorganizowane z taką pompą jak edycja 2009.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Zoe » piątek, 18 gru 2015, 23:08

Znowu format piątek-sobota... Oni się chyba nigdy nie nauczą...
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Hubertos » piątek, 18 gru 2015, 23:44

Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego kościół ma u nas aż takie wpływy, że nie można utrudnić życia na kilka godzin podczas jednej (!) niedzieli w roku.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Anbarra » sobota, 19 gru 2015, 11:28

no juz nie mieszajcie w to kosciola... ktos z was wpadnie na to ze wielu w polsce "nie stac" na urlop w poniedzialek, i rajd piatek-sobota to jedyna mozliwosc zeby w sobote zrobic impreze porajdowa,a w niedziele spokojnie wrocic do domu i w poniedzialek isc do pracy ? :) lub dla tych co przy stole tez rywalizuja, niedziela jako strefa serwisowa :D lub nie tylko impreza, bo nawet spakowanie gratow zespolu i zawiezienie do domu zajmuje chwilke
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Mad Max » sobota, 19 gru 2015, 12:12

Zoe napisał(a):Znowu format piątek-sobota... Oni się chyba nigdy nie nauczą...
Noworól wyraźnie powiedział że przy trasie jest spora ilość kościołów (i ja bez problemu kojarzę przynajmniej ich kilka) więc nie rozumiem zdziwienia.
Hubertos napisał(a):Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego kościół ma u nas aż takie wpływy, że nie można utrudnić życia na kilka godzin podczas jednej (!) niedzieli w roku.
A ja jestem w stanie to pojąć, ludzie mają w dupie to że mają rajd pod domem, większość naszych obywateli jest wierząca i praktykująca i chce w spokoju iść się pomodlić, a wiesz doskonale jaki będzie finał jeśli zaczniemy olewać miejscowych. Dziś nie pozwolą na odcinek w niedziele a za rok w każdy inny dzień tygodnia, rajd jest za pół roku więc może już w tym momencie można wsiąść pod uwagę dwa dni urlopowe na rajd.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez bimber » sobota, 19 gru 2015, 13:28

Anbarra napisał(a):no juz nie mieszajcie w to kosciola... ktos z was wpadnie na to ze wielu w polsce "nie stac" na urlop w poniedzialek, i rajd piatek-sobota to jedyna mozliwosc zeby w sobote zrobic impreze porajdowa,a w niedziele spokojnie wrocic do domu i w poniedzialek isc do pracy ? :) lub dla tych co przy stole tez rywalizuja, niedziela jako strefa serwisowa :D lub nie tylko impreza, bo nawet spakowanie gratow zespolu i zawiezienie do domu zajmuje chwilke


a to jest jakaś różnica czy ten ktoś weźmie urlop jeden dzień więcej przed weekendem czy w poniedziałek? bo to że rajd idzie piątek-sobota to chyba nie znaczy że jest skrócony o jeden dzień? z tym że w takim formacie kibic już musi wtedy urlopować jeden dzień, a nie każdy ten urlop dostanie, i już na sobote kilkaset kilometrów się nie będzie mu chciało jechać...
Ja akurat osobiście mimo to mama zamiar się wybrać pierwszy raz do rzeszowa, no ale do rajdu jeszcze daleko więc zobaczymy co z tego wyjdzie.
bimber
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): wtorek, 20 lis 2007, 23:29
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Tomek K » sobota, 19 gru 2015, 15:24

Moim zdaniem bardziej tu chodzi nie o samą żarliwą wiarę Polaków, a o zdawanie sobie sprawy jaką władzę i wpływ na mieszkańców ma kościół. Zwłaszcza w małych miasteczkach czy wsiach. Tak czy owak, od lat Rzeszów idzie w takim formacie i skoro wszystko mają poukładane to nie ma co kruszyć kopii. Oby im się wszystko udało.

Co do serwisu to lekki uśmiech wywołują u mnie rozterki p. Noworóla o lokalizacji parku i stwierdzeniu, że przy Politechnice to będzie daleko od centrum. Rzeszów to nie Nowy Jork, że podróż z centrum na obrzeża liczy się w godzinach. Z centrum na Politechnikę można się przespacerować w 20 minut. Serwis powinien być tam, gdzie jest jak najwięcej miejsca i możliwość organizacji dużego parkingu dla kibiców. W dodatku położenie na wylocie z miasta w stronę odcinków jest bardzo korzystne.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez passta134 » sobota, 19 gru 2015, 17:56

Fajnie byłoby jakby wykorzystać odcinek Pruchnik i jako medialny Os. Przemyśl. Pruchnik jeden z trudniejszych os w zeszłorocznym RSMP a OS. Przemyśl świetny do realizacji transmisji. Co prawda są to oesy z rajdu Arłamów, ale do Rzeszowa nie jest bardzo daleko i świetny dojazd:)
passta134
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 2 wrz 2014, 17:26

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Hubertos » sobota, 19 gru 2015, 18:01

Nie ma na to szans, to są świetne odcinki, ale bazda rajdu musiałaby być w Przemyślu, nie w Rzeszowie. Pruchnik w sumie to mógłby pójść, ale Rzeszowski idzie ostatnio bliżej Strzyżowa, Krosna i Lubenii. O jakość odcinków raczej nie ma się co martwić, na Podkarpaciu raczej nie ma słabych lub bardzo oklepanych fragmentów.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez corados » sobota, 19 gru 2015, 18:08

Z tym małym miasteczkiem to trochę kolego poplynales, Rzeszów ma prawie 200 tyś. mieszkańców. Wbrew pozorom tego miejsca na Politechnice nie ma nie wiadomo ile, a koszt stosunkowo spory.Podpromie po dogadaniu z miastem może być za free,plus dodatkowo zaraz obok kolejny parking tez mozna wykorzystać.Jedynym problemem może być to ze od stycznia w Rzeszowie zaczna obowiazywac płatne strefy parkowania, a Podpromie ma być bezpłatne i dostępne dla wszystkich i tutaj jest problem bo w czwartek, piątek ktoś niezainteresowany rajdem będzie chciał tam zaparkować i mogą być problemy.
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Zoe » sobota, 19 gru 2015, 19:24

bimber napisał(a):a to jest jakaś różnica czy ten ktoś weźmie urlop jeden dzień więcej przed weekendem czy w poniedziałek? bo to że rajd idzie piątek-sobota to chyba nie znaczy że jest skrócony o jeden dzień? z tym że w takim formacie kibic już musi wtedy urlopować jeden dzień, a nie każdy ten urlop dostanie, i już na sobote kilkaset kilometrów się nie będzie mu chciało jechać...
Ja akurat osobiście mimo to mama zamiar się wybrać pierwszy raz do rzeszowa, no ale do rajdu jeszcze daleko więc zobaczymy co z tego wyjdzie.


Z ust mi to wyjąłeś. Dla kogoś kto może pozwolić sobie na branie urlopu nie ma większego znaczenia czy weźmie go na czwartek i piątek czy piątek i poniedziałek, jednak dla zjadacza chleba, który pracuje na etacie różnica między jednym dniem a dwoma często jest taka że rajd pojedzie albo nie ;)
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Tomek K » sobota, 19 gru 2015, 19:39

corados napisał(a):Z tym małym miasteczkiem to trochę kolego poplynales, Rzeszów ma prawie 200 tyś. mieszkańców. Wbrew pozorom tego miejsca na Politechnice nie ma nie wiadomo ile, a koszt stosunkowo spory.Podpromie po dogadaniu z miastem może być za free,plus dodatkowo zaraz obok kolejny parking tez mozna wykorzystać.Jedynym problemem może być to ze od stycznia w Rzeszowie zaczna obowiazywac płatne strefy parkowania, a Podpromie ma być bezpłatne i dostępne dla wszystkich i tutaj jest problem bo w czwartek, piątek ktoś niezainteresowany rajdem będzie chciał tam zaparkować i mogą być problemy.


Aby zdusić nieporozumienie w zarodku. Mylisz akapity...Nie mam na myśli Rzeszowa mówiąc o miasteczkach. Tylko miejsca gdzie są odcinki, czyli Lubenia, Straszydle, Niebylec, Godowa itd.
W drugim akapicie jedynie piszę, że odległość z centrum Rzeszowa na Poli, nie jest jakąś niedogodnością. Wracało się nie raz ze Starówki czy Lwowskiej w okolice Poli, niekoniecznie w środku dnia :mrgreen: Co do Podpromia - dawno przy hali nie byłem, więc być może coś tam się zmieniło, ale zauważ, że skoro chcą zrobić tam SSS, pewnie w podobnej formie jak kiedyś to spora część parkingu może być wyłączona z użytkowania przez serwisy.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez lolqu » środa, 25 maja 2016, 19:29

Posiada ktoś info o trasach tegorocznego rajdu ?
lolqu
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 23 maja 2016, 16:03

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Mad Max » piątek, 27 maja 2016, 10:44

Jaka trasa by nie była na pewno będą wybrane najlepsze odcinki - na pewno będzie Lubenia.
Modlę się tylko żeby testowy był gdzie indziej niż na Niechobrzu bo ten fragment na którym jest robiony testowy jest dramatycznie kiepski do oglądania - jak by wrócił na Niebylec to by była bajka.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości

cron