25 Rajd Rzeszowski 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez chicken89 » niedziela, 7 sie 2016, 00:35

speedyzxz napisał(a):
chicken89 napisał(a):Hej,
Mam pytanko, dlaczego w wynikach RSMP Colin jest przed Habajem , a w wynikach ERC Habaj jest przed Colinem?

Sprawdzasz na wyniki.pzm.pl? Tam w klasyfikacji rsmp, nie ma dołączonych czasów os13, do czasu całkowitego :)


Dziękuję :)
Avatar użytkownika
chicken89
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwi 2011, 21:13


Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez tomeQ_ » niedziela, 7 sie 2016, 09:51

viper napisał(a):
tomeQ_ napisał(a):Porównuje do G.Grzyba bo Rzeszów jest jego rajdem, nie raz widziałem na żywo jak jadąc praktycznie bez szans na tytuł leciał na maksa i kończył w krzakach, więc Rzeszów zawsze cisnął. Nic mnie nie boli, że Kajto wygrał, a BB nie, w przeszłości też się nad tym nie spuszczałem po prostu BB jest za szybki na polskie radjy i tyle.

Przeczytaj sobie wypowiedz Kajetanowicza po rajdzie no może zrozumież na czym polega dążenie do celu w wyczynowym sporcie.
KAJETANOWICZ: - Od sportowców walczących na najwyższym poziomie oczekuje się nie tylko wyników, determinacji, zaangażowania, profesjonalizmu, ale także umiejętności myślenia i kalkulowania w ......... "
Wygrana z boffierem nic by grzybowi nie dała w kwestii rywalizacji w sezonie, ale dzwon mógł by wszystko zepsuć. Nie chodzi o to co kogo boli tylko o fakty. Jezeli bofier kilka lat wstecz w jednym roku robił tyle co polscy zawodnicy przez np. 5 lat to musiał być szybszy . Dzisiaj to sie wyrównało, bo kajetanowicz kręci kilometry a boffier nie kręci, wiec taka jest kolej rzeczy. Jednym słowem geniusz boffiera kilka lat wstecz polegał na większym doświadczeniu co zwiększało jego szanse. Jak to sie mówi praktyka czyni mistrza i dzisiaj kajetanowicz to potwierdził.

Ja Ci piszę o możliwościach BB na tle polskich rajdów, gdzie w zeszłym roku Grzyb i BB rywalizowali o RSMP i ten pierwszy przegrywał, tak jak w latach poprzednich więc jakich jeszcze argumentów potrzebujesz żeby zrozumieć, że BB jest szybszy od lat od naszej czołówki RSMP i to nawet przy jeździe "innej" klasy rajdówką. Kajto wyrwał się z Polski, teraz robi to Habaj i to stanowi jak widać rozwój zdolności i nadzieje na wyniki. Pisałeś, że czołówka rsmp jest w stanie podjąć walkę z BB, wyniki mówią co innego, dopóki ktoś kręci się tylko po "okolicach" to nie jest w stanie go podgryzać. EOT
"Barbórka 2008" nasze hasło :
Płać albo spieprzaj dziadu !
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez viper » niedziela, 7 sie 2016, 10:17

tomeQ_ napisał(a):Ja Ci piszę o możliwościach BB na tle polskich rajdów, gdzie w zeszłym roku Grzyb i BB rywalizowali o RSMP i ten pierwszy przegrywał, tak jak w latach poprzednich więc jakich jeszcze argumentów potrzebujesz żeby zrozumieć, że BB jest szybszy od lat od naszej czołówki RSMP i to nawet przy jeździe "innej" klasy rajdówką. Kajto wyrwał się z Polski, teraz robi to Habaj i to stanowi jak widać rozwój zdolności i nadzieje na wyniki. Pisałeś, że czołówka rsmp jest w stanie podjąć walkę z BB, wyniki mówią co innego, dopóki ktoś kręci się tylko po "okolicach" to nie jest w stanie go podgryzać. EOT

Nie czytasz ze zrozumieniem, a czy ja ci piszę, że jest wolniejszy ? Nie chodzi o to kto jest szybszy tylko o to kto jakie ma warunki do rozwoju, a BB bił na głowę wówczas wszystkich. Kilka lat wstecz jak BB wygrywał były teksty, że gość jest z kosmosu i nikt z Polski mu nie dorówna. Napisałem wówczas, żeby stworzyć takie same warunki któremuś polskiemu kierowcy i szanse się wyrównają. Dzisiaj potwierdzeniem tego jest Kajetanowicz, czepiłeś się tej polskiej czołówki. W Polsce jest na dzisiaj z czołówki generalki może 3 szybkich, reszta sie bawi w rajdy. Habaj właśnie to zrozumiał po wynikach Kajetanowicza i dlatego ucieka z Polski , bo kluczem do sukcesu jest systematyczne nawijanie kilometrów oesowych po za granicami. Czołówka to na dzisiaj tylko dwóch kierowców. Kajetanowicz i Chuchala. Jeden już dorównał BB, a drugi nie ma sprzętu żeby to sprawdzić i myślę, że mu jeszcze brakuje doświadczenia. Zrób program Chuchale taki jak ma Kajetanowicz i za dwa lata Chuchała bez problemu będzie nawiązywał walkę. Przestań się czepiać czołówki bo to nigdy nie bedzie tak ze BB bedzie przegrywał z 5 Polakami. Cały czas mi chodziło o wyrównanie szans jaki dysponował BB w stosunku do Polaków i dzisiaj to się potwierdziło , bo Kajetanowicz dostał taką szansę i wygrał z BB. Wnioski sam wyciągnij co by było jeżeli taką szansę dostałby Chuchała czy Brzeziński.

Dbaj o pisownię to może ludzie nie będą mieli problemu ze zrozumieniem o co Tobie chodzi. Nie chodzi o to, że robisz błędy, bo każdy robi, ale nikt aż tyle naraz. Zwróć też uwagę na składnię ostatniego zdania, to już się ociera o Yodę ze Star Wars. żółtodziób.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez kostek45 » niedziela, 7 sie 2016, 12:51

Yrtat napisał(a):
kostek45 napisał(a):
kostek45 napisał(a):9,25 9:38 10:15 https://www.youtube.com/watch?v=nVNek5e8_Ls


trochę nie w porę ale może jeszcze się przyda, tutaj masz kilka ujęć z zewnątrz
https://youtu.be/0vl71K3D6MU?t=126
miejsce z 9:25 - na filmie 3:01
z 9:38 - na filmie 2:05
z 10:15 - na filmie 2:50
najciekawsze miejsce z 9:38 ale bankowo będzie tam otaśmowane a nie ma gdzie stanąć dalej.

dzięki. na 1 przejazd wybrałem 9.25 i 9.38. :)

To samo miejsce wybrałem kostek co Ty :) gdzieś musieliśmy się widzieć :)[/quote]

Staliśmy przy końcu spadania na polance w 6 osób. Na przeciwko nas była koperta i rozbite w oddali namioty.
Miejsce ogólnie spoko. Mocne hamowania na blokach i brak ograniczników. Tam niżej na oglądare nie schodziłem ale widziałem dużo śladów po uderzeniu płytą w asfalt w tym mega siodle.

Drugi przejazd Lubenia ok 2-3 od startu mocne spadanie jak po stoku do wioski przy cmentarzu. Mega dużo widać. Sporo fajnych przejazdów.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez gawittt » niedziela, 7 sie 2016, 13:49

Ten gościu z piwkiem to przeginacz jakiś, ehhh..

Obrazek
Avatar użytkownika
gawittt
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2014, 13:57
Lokalizacja: podkarpackie

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Yrtat » niedziela, 7 sie 2016, 14:15

gawittt napisał(a):Ten gościu z piwkiem to przeginacz jakiś, ehhh..

Obrazek

Wszędzie to już pisałem.. widziałem gościa na ss1, był na totalnej bani, więc jak widać maraton trwał.
PS. I nie Polak, prawdopodobnie Skandynaw lub Fin :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez kazekteam » niedziela, 7 sie 2016, 14:38

Witam.Kilka ujęć z Korczyny. Podziękowania dla miejscowych kibiców którzy poprowadzili mnie skrótem przez las z hopy w kierunku odcinka szutrowego.

https://goo.gl/photos/3VewA4M6YTsqJav28
Avatar użytkownika
kazekteam
 
Posty: 48
Dołączył(a): poniedziałek, 1 mar 2010, 18:43
Lokalizacja: BRZESKO

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez gawittt » niedziela, 7 sie 2016, 15:07

Co się działo na Rzeszowskim było na bieżąco dostępne przez smartfona pod adresem: http://rajdy24.pl/webrelacja/rajdrzeszowski2016.html !
Czemu ja tego wcześniej nie wiedziałem.. : (

Warto przeklikać parokrotnie link '' Kolejne ... '' znajdujący się na dole stronki aby wiedzieć wszystko od samego początku rajdu.
Avatar użytkownika
gawittt
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2014, 13:57
Lokalizacja: podkarpackie

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Yrtat » niedziela, 7 sie 2016, 15:29

gawittt napisał(a):Co się działo na Rzeszowskim było na bieżąco dostępne przez smartfona pod adresem: http://rajdy24.pl/webrelacja/rajdrzeszowski2016.html !
Czemu ja tego wcześniej nie wiedziałem.. : (

Warto przeklikać parokrotnie link '' Kolejne ... '' znajdujący się na dole stronki aby wiedzieć wszystko od samego początku rajdu.

No cóż Kolego,Gabriel już dawno to prowadzi. A więc WRC, RSMP, ERC RSMŚl i czasem inne imprezy. Jak to się mówi lepiej późno niż wcale. Ważne że już wiesz :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Hubertos » niedziela, 7 sie 2016, 18:11

kazekteam napisał(a):Witam.Kilka ujęć z Korczyny. Podziękowania dla miejscowych kibiców którzy poprowadzili mnie skrótem przez las z hopy w kierunku odcinka szutrowego.

https://goo.gl/photos/3VewA4M6YTsqJav28

Hmmm, to Wy pytaliście o wyciąg narciarski :)?
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez Yrtat » niedziela, 7 sie 2016, 18:12

Mój drugi Rzeszowski będę bardzo dobrze wspominał. Świetne trasy, pogoda dopisała,organizacyjnie(czasowo) dobrze wyglądało. W miejscach gdzie oglądałem zmagania, spotkałem kibiców, którzy wg mnie tworzyli rajdową kulturę, pełen szacun. Przy okazji pozdrawiam Hubertusa a także bercika, z którym mogłem pierwszy raz się spotkać- dzięki Piotrek za pomoc przy organizacji miejscówek- do następnego rajdu!
Minus:
-jak na razie jeden- na .uj tyle tych ograniczników cięć?!
W tech chwile więcej grzechów nie pamiętam ale mogę edytować:)
A Wy Koleżanki i Koledzy jakie macie opinie na temat ostatniej rundy ERC? :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez posejdon » niedziela, 7 sie 2016, 18:45

Bez przesady z tymi ogranicznikami. Przecież chyba przepisy ich wymagają. Może i czasem w niektórych miejscach zabijają fajne miejsce kole w gruncie rzeczy da się z nimi żyć. Uważam, że dla nas widzów to i tak mniejszy problem niż dla zawodników, którzy często po zapoznaniu nie wiedzą jak te ograniczniki będą wyglądać i to powinno być (o ile nie jest) uregulowane. Z drugiej strony dla jadących w niższych klasach mogą one być pewnym ułatwieniem bo nie ma syfu na drodze.

A co do rajdu to przypomniały mi się polskie rajdy sprzed 15 lat. Dawno już w ciekawych miejscach nie widziałem tak mało ludzi. Wszystko dzięki wspaniałym blokadkom.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez kazekteam » niedziela, 7 sie 2016, 20:33

Hubertos napisał(a):
kazekteam napisał(a):Witam.Kilka ujęć z Korczyny. Podziękowania dla miejscowych kibiców którzy poprowadzili mnie skrótem przez las z hopy w kierunku odcinka szutrowego.

https://goo.gl/photos/3VewA4M6YTsqJav28

Hmmm, to Wy pytaliście o wyciąg narciarski :)?



Ja akurat byłem sam wiec nie wiem kto pytał.Grupa która szła za przewodnikiem składała się głownie z osób z Bochni tablice rejestracyjne KBC .
Avatar użytkownika
kazekteam
 
Posty: 48
Dołączył(a): poniedziałek, 1 mar 2010, 18:43
Lokalizacja: BRZESKO

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez andrew88 » niedziela, 7 sie 2016, 20:50

neo1506 napisał(a):A to inna sprawa. Mimo tego myślę że po obejrzeniu czołówki na Korczynie zdążył byś na PW 30 bądź 31.

Mogłoby to być wykonalne. Tak dla zobrazowania napiszę, że pierwszy fotograf z Korczyny dotarł na watersplash po pierwszym zawodniku (Habaju). Kolejni pojawiali się dopiero po kilku następnych załogach.
EDYCJA: Spin Kołtuna na odcinku miejskim https://youtu.be/kUDY8lMF32I
Kokoszka zbyt szeroko na watersplashu na Zagorzycach https://youtu.be/WezePqlgQNQ
Ostatnio edytowano niedziela, 7 sie 2016, 22:07 przez andrew88, łącznie edytowano 1 raz
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: 25 Rajd Rzeszowski 2016

Postprzez kostek45 » niedziela, 7 sie 2016, 21:21

Podjąłem próbę. Korczyna hopa na PW oglądara do Kajtka i przejazd na Zagorzyce okolice waterpslaha.
Udało się dojechać jakoś na 2-3 załogę. Jednak 1 przejazd spadanie do wioski w Zagorzycach a później okolice łącznika szutrowego z watersplahem. To ostatnie miejsce bardzo fajne. Szkoda, że po dzwonie Byśkniewicza zarządzono wolny przejazd. Korczyna hopa z PW słabizna jak dla mnie. Ciut się zawiodłem.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron