RSMP 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2016

Postprzez seal » sobota, 21 lis 2015, 08:58

jarexcc napisał(a):i chyba boli też to że ta kwota w porównaniu do innych związków nie jest za duża, ale to też pokazuje jakie jest podejście do sportów motorowych w naszym kraju, jakie podejście taka organizacja

Hmm, ciekawe jakie było przeznaczenie tych pieniędzy, może Rajd Polski? Twoja informacja może być przynajmniej podstawą do napisania listu otwartego do Ministerstwa Sportu, może nową władzę w jakiś sposób to zainteresuje.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław


Re: RSMP 2016

Postprzez jarexcc » sobota, 21 lis 2015, 09:03

seal napisał(a):
jarexcc napisał(a):i chyba boli też to że ta kwota w porównaniu do innych związków nie jest za duża, ale to też pokazuje jakie jest podejście do sportów motorowych w naszym kraju, jakie podejście taka organizacja

Hmm, ciekawe jakie było przeznaczenie tych pieniędzy, może Rajd Polski? Twoja informacja może być przynajmniej podstawą do napisania listu otwartego do Ministerstwa Sportu, może nową władzę w jakiś sposób to zainteresuje.




a tutaj mamy 2014r

http://www.infor.pl/akt-prawny/U41.2015 ... tacji.html


kwota 1,1mln
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: RSMP 2016

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 21 lis 2015, 09:31

Jak tak czytam wasze posty to dochodzę do jednego wniosku. W RSMP potrzebny jest promotor. Mają go takie serie jak WRC czy ERC ale na naszym podwórku też powstała taka inicjatywa, oddolnie- w rallycrossie. Kasę na działalność powinien odpalić na start PZM i jakaś ściepa od organizatorów rajdu (zamiast samodzielnej promocji imprezy). Po kilku latach może uda się sprzedać licencję na transmisję jakiejś tv. Ważne, żeby ogarniała to osoba prywatna, lub nawet grupa osób ale działających poza strukturami PZM. O swoje własne interesy zawsze dba się bardziej niż o wspólne ;)
Dzisiaj łatwo dotrzeć do ludzi mamy fb, twittera, youtube itp. Gdyby zamiast kilkudziesięciu stron i profili powstał jeden skupiający (oficjalnie) to co najlepsze to przy odpowiedniej promocji można ściągnąć do śledzenia osoby niezainteresowane wcześniej rajdami. Potem z ciekawości mogą one trafić na rajd w okolicy, a tam to co pisał @iceman150. Do tego promotor musi przebijać się do mas mediów, czyli ogólnopolska praca i tv. Myślę, że jak jeden człowiek (reprezentujący oficjalnego promotora pod szyldem PZM) będzie spamował i zapraszał co kilka tygodni jakąś redakcję na rajd to odniesie większy sukces niż automobilklub który zgłasza się do nich raz do roku.
Choć oczywiście ja się na tym nie znam i to co napisałem może być nieprawdą. Jestem jednak pewien, ze mamy na forum zarówno marketingowców którzy mogą się wypowiedzieć na temat promocji jak i działaczy PZM którzy mogą powiedzieć jak należało by to załatwić formalnie. Liczę właśnie na ich odpowiedź.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: RSMP 2016

Postprzez seal » sobota, 21 lis 2015, 10:13

jarexcc napisał(a):http://www.infor.pl/akt-prawny/U41.2015.013.0000016,obwieszczenie-nr-1-ministra-sportu-i-turystyki-w-sprawie-wykazu-jednostek-ktorym-w-2014-roku-przyznano-dotacje-celowe-w-czesciach-25-kultura-fizyczna-i-40-turystyka-oraz-kwoty-tych-dotacji.html


kwota 1,1mln

Z tego co znalazłem w sieci to część lub być może całość kwoty przyznawana jast na wniosek i dotyczy wspierania promocji sportu poprzez dofinansowanie organizacji imprez mistrzowskich w Polsce na dany rok.
https://bip.msit.gov.pl/download/2/4434 ... a20141.pdf
Nie wskazywało by to na bezpośrednie finansowanie związku. Wydaje się, że korzystają jedynie z pomocy celowej ministerstwa.
http://www.przegladzuzlowy.pl/2015/kibi ... rtu-w-pzm/
Jak widać inni, trochę w innej kwestii, też walczą ze związkiem.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: RSMP 2016

Postprzez Mateos » sobota, 21 lis 2015, 10:20

Co roku jest ta sama spiewka na forum, ze trzeba to czy tamto ulepszyc a wychodzi z tego wielkie nic. PZM ma gdzies to co tu piszemy, kasa i dieta sie zgadza to po co ja sarmata mam cos robic :lol:
Avatar użytkownika
Mateos
N2
 
Posty: 165
Dołączył(a): niedziela, 16 lis 2008, 13:14
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: RSMP 2016

Postprzez d-z rallyfans » sobota, 21 lis 2015, 10:43

Taki promotor musiałby przejąć część władzy nad RSMP a do tego PZM nigdy nie dopuści, oni chętnie przygarną promotora, ale tylko po to żeby dał kasę i się nie wtrącał, dlatego uważam że RSMP musi upaść żeby odrodzić się w nowym wydaniu.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: RSMP 2016

Postprzez jarexcc » sobota, 21 lis 2015, 10:57

seal napisał(a):Z tego co znalazłem w sieci to część lub być może całość kwoty przyznawana jast na wniosek i dotyczy wspierania promocji sportu poprzez dofinansowanie organizacji imprez mistrzowskich w Polsce na dany rok.
https://bip.msit.gov.pl/download/2/4434 ... a20141.pdf



no tak ale jeżeli dostają dofinansowanie nawet na wniosek na organizację imprez mistrzowskich ( i to jest za bardzo szerokie pojęcie) , to muszą się wykazać i te mistrzostwa organizować na pewnym poziomie ( i tutaj jest pytanie znowu o poziom i jakie mistrzostwa ) 7 rund, 5 a może 1, pytanie jest jak związek składa wniosek o dofinansowanie to co w tym wniosku jest.



a to jest bardzo ciekawa lektura przeczytajcie sobie decyzję

https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowani ... ania-.html
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: RSMP 2016

Postprzez seal » sobota, 21 lis 2015, 11:45

jarexcc napisał(a):a to jest bardzo ciekawa lektura przeczytajcie sobie decyzję

https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowani ... ania-.html

To jest dokładnie to z czego korzysta PZM, znalazłem nawet baner MSiT na oficjalnej stronie rajdu (dynamicznie się przewija z innymi).
Promotor RSMP na pewno zajął by się tym czego nie ma w PZM czyli promocją i marketingiem.
Patrząc jednak na obecną sytuację rajdów w Polsce, musiałby to być finansowy szaleniec.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: RSMP 2016

Postprzez djescape » sobota, 21 lis 2015, 13:45

Na początek nie szukałbym promotora, tylko odblokował możliwość tworzenia relacji wszystkim zainteresowanym a nie podpisywał kontraktu na wyłączność z TVP, która do polskich rajdów wnosi tyle co nic. Tyle na dobry początek. W tamtym roku odnośnie sezonu 2015 była identyczna dyskusja i ktoś właśnie zaznaczył że kilka osób, czy nawet jedna, inna telewizja była zainteresowana relacjami, ale PZMłot odprawił wszystkich z kwitkiem bo TVP ma wyłączność i dziękuję, dobranoc.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: RSMP 2016

Postprzez iceman150 » sobota, 21 lis 2015, 15:00

Sam upadek RSMP nic nie pomoże bez upadku PZM bop nawet jeśli odrodziło by się na nowo to tylko pod brandem PZM, no chyba że tej instytucji już nie będzie ;)
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: RSMP 2016

Postprzez viper » sobota, 21 lis 2015, 17:00

djescape napisał(a):Na początek nie szukałbym promotora, tylko odblokował możliwość tworzenia relacji wszystkim zainteresowanym a nie podpisywał kontraktu na wyłączność z TVP, która do polskich rajdów wnosi tyle co nic. Tyle na dobry początek. W tamtym roku odnośnie sezonu 2015 była identyczna dyskusja i ktoś właśnie zaznaczył że kilka osób, czy nawet jedna, inna telewizja była zainteresowana relacjami, ale PZMłot odprawił wszystkich z kwitkiem bo TVP ma wyłączność i dziękuję, dobranoc.

No ale wlasnie o to chodzi ze pzm nie patrzy na to czy tvp1 bedzie robic relacje. Tylko patrzy ile kasy wplynie a potem temat sie urywa i wszystko maja w pompie. To jest to o czym mowie. Nikt z pzm nie patrzy na korzysci plynace dla dyscypliny tylko ile stacja im zaplaci.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2016

Postprzez Wloch a ty? » sobota, 21 lis 2015, 17:17

gregortest napisał(a):
Testy u Delegata

A wiadomo skąd się wziął owy Burdalski???
Jak , gdzie i jakim cudem i dlaczego akurat on ???
Jego to bym w pierwszej kolejności za jajka powiesił.



Z tego co wypisywał na FB dowiedziałem się ze za jakieś cukierki krówki się tam dostał. Skąd je miał nie wiem czy zapłacił czy jak przeważnie wziął na termin i nie rozliczył tego JESZCZE nie wiadomo. Komu je dal i czy jedli razem też JESZCZE nie wiadomo.

On z tego co wiem nie ma jajek a jego ulubiona pozycja to na lisa czai sie cala noc a nad ranem ucieka.
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: RSMP 2016

Postprzez Mic_123 » sobota, 21 lis 2015, 20:28

PZM nie przestanie byc wlascicielem RSMP. Nie wiem jak tam maja w strukturze ale zakladam ze jest jakas "komorka odpowiedzialna za promocje" tylko prawdopodobnie niewiele robi aby promowac. Jesli mnie pamiec nie myli to chyba w 2001 jak Wielka Trojka walczyla o tytul to RSMP mialy promotora bo przed kazdym rajdem wychodzil dodatek do Auto Swiata (a przynajmniej ja mam z Rajdu Kormoran i chyba 2 gdzies na Slasku) z opisem dotychczasowych poczynan zawodnikow, wywiady, prezentacje aut i podpisane bylo agencja promocji sportow motorowych czy cos w tym stylu.
Promotor ktory zajmnie sie "mieszaniem w mediach", kupnem czasu antenowego i robic relacje oddajace dynamizm rajdow - wiecej nie potrzeba zeby zatrybic :D
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: RSMP 2016

Postprzez Anbarra » niedziela, 22 lis 2015, 10:27

Hmmm, a gdyby ktos zorganizowal po prostu konkurencyjne mistrzostwa?

Cos jak IRC ktore wyplynelo po prostu z eurosportu. Tylko ze zaraz PZM poodbiera licencje za start w tych imprezach, albo przywali kary :D Trzeba sie zabezpieczyc jakos, najlepiej taki "organizator" zalatwilby sprawe od razu w FIA, zeby FIA uznala te mistrzostwa jako "legalne" i zeby kierowcy w nich startujacy nie mieli zadnych perypetii biurokracyjnych.

No ale zalozmy ze pojawia sie ktos bogaty, i promotor, dajmy na to ze promotorem bedzie zmyslona telewizja "Oes TV", to co trzeba zroic jeszcze?

Zgody na zamkniecie drog, safeciarze, zabezpieczenie, policja, okej... jest w ogole realne stworzyc alternatywe RSMP? Nazwac te mistrzostwa "Liga Polskich Rajdow" i mysle ze kazdy zawodnik chcialby startowac tam gdzie nie stawia sie barier, tylko rajd jest dla niego :) wiec popularnosc od razu by sie znalazla, pytanie tylko jak to teoretycznie zrobic.

PZM stracilby RSMP w momencie gdyby wszyscy przeniesli sie gdzie indziej. Bo po prostu nikt by sie nie zglosil do rsmp
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: RSMP 2016

Postprzez PsoR » niedziela, 22 lis 2015, 13:10

Dało by radę tylko ktoś by musiał wyłożyć mega pieniądzie i przekupić FIA bo oni na to by nie poszli. IRC funkcjonowało bo Eurosport wyłożył mega kasę, a Fia wraz z PZM ma monopol na RSMP i to co się dzieje w kraju. Szczególnie, ze FIA zaczyna się brac za rajdy nieorganizowane pod ich egidą...
Avatar użytkownika
PsoR
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): czwartek, 26 sty 2012, 10:05
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron