RSMP 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2016

Postprzez andrew88 » wtorek, 17 lis 2015, 21:47

Mad Max napisał(a):Karkonosze odpuściły, Arłamów też odpadnie bo ekipa z Rzeszowa ma na karku ERC więc trzeba to solidnie przygotować (o kasie nawet nie wspominam) i niechciane dziecko Kaszuby też na wylocie
5 rund x 120km = 600km oesowych w RSMP 2016 :shock: to brzmi naprawdę dumnie

Pojawiają się plotki, że Wisła też zagrożona :(
Czyżby następował początek końca RSMP?
Co do sponsora tytularnego, to LOTOS wykładał jakieś pokaźne pieniądze żeby wspomagać organizację rajdów?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława


Re: RSMP 2016

Postprzez seal » wtorek, 17 lis 2015, 22:16

andrew88 napisał(a):Co do sponsora tytularnego, to LOTOS wykładał jakieś pokaźne pieniądze żeby wspomagać organizację rajdów?

Na KJS potrzebujesz dwie dyszki, więc jak ci się wydaje?
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: RSMP 2016

Postprzez andrew88 » wtorek, 17 lis 2015, 22:22

Dobra, niezbyt jasno się wyraziłem. Chodzi mi nie o konkretne kwoty, tylko wielkość wkładu w odniesieniu do budżetu rajdu. Innymi słowy: czy utrata sponsora tytularnego będzie dużym ciosem finansowym dla RSMP?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: RSMP 2016

Postprzez viper » wtorek, 17 lis 2015, 22:34

andrew88 napisał(a):Dobra, niezbyt jasno się wyraziłem. Chodzi mi nie o konkretne kwoty, tylko wielkość wkładu w odniesieniu do budżetu rajdu. Innymi słowy: czy utrata sponsora tytularnego będzie dużym ciosem finansowym dla RSMP?

Nie bedzie zadnym. Natomiast bedzie ciosem dla dziadkow pzmotu, bo im mniej do kabzy wpadnie. Zaden dzisiaj zawodnik w polsce ani klub nie ma z tego tytulu pozytku. Z reszta przy tej promocjii rsmp ja sie wcale nie dziwie ze sponsorzy uciekaja w inne dyscypliny.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2016

Postprzez gregortest » środa, 18 lis 2015, 08:23

Ja się zastanawiam, dlaczego do tej pory, wszelkie protesty zawodników, przechodzą bez echa.???
Dlaczego nie są zaproszani wszyscy zawodnicy do rozmów z pzm-łotem ?
Dlaczego nikt do tej pory nie zgłosił na walnym zgromadzeniu pzmłotu - wotum nieufności dla prezia Witkowskiego i innych ?
Dlaczego we własnych klubach, nikt tego tematu nie porusza, no może poza Rzemieślnikiem ...
Dlaczego mając do dyspozycji media internetowe, nikt z zawodników z :czuba" - ( ale nie tylko )nie podniesie larum przy wypowiedziach, przed, lub po zakończeniu rajdu ?
Dlaczego walne zgromadzenia pzmłotu są zamknięte ?
http://www.pzm.pl/news/walne-zgromadzen ... motorowego
Ważnym punktem Walnego Zgromadzenia było nadanie godności Honorowego Członka PZM. To najwyższe wyróżnienie Polskiego Związku Motorowego otrzymały następujące osoby: Stanisław Olszewski (pośmiertnie), Ryszard Gronostaj, Jan Jagliński, Zbigniew Kubina, Ryszard Nidecki, Stanisław Pieńkowski, Zbigniew Tełowski, Bolesław Zwolanowski.

Ktoś wie kto to był i dlaczego był to tak "ważny" punkt ?


kto tam był i klaskał w rączki ??
Kto tam był i reprezentował interesy sportu motorowego w polsce ?

Tych pytań jest setki...
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: RSMP 2016

Postprzez seal » środa, 18 lis 2015, 09:15

gregortest coś dużo tych pytajników ;-)
Rozmowy z zawodnikami powinny się odbywać na szczeblu klubów a z tym jest różnie.
Zawodnicy z czuba sami zakładają sobie kluby więc sami mogą zgłaszać postulaty do PZM.
Duża część obecnych u góry działaczy to byli zawodnicy, więc zauważ jak ewoluuje Polak wraz ze stanowiskiem :-(
Kolejna rzecz jest taka, że ludzie w PL nie garno się do działalności klubowej, więc nie ma komu "dekomunizować" system.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: RSMP 2016

Postprzez Mad Max » środa, 18 lis 2015, 11:51

Poczytajcie sobie co wesołego jest napisane w komentarzach na TuD
https://www.facebook.com/pages/Testy-u- ... fref=photo
bardzo ciekaw jestem co też pilot/muzyk Michał Wiśniewski ciekawego zauważył/powiedział
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2016

Postprzez gregortest » środa, 18 lis 2015, 12:12

"Odnośnie prostestów. Zgadzam sie, ale zapewne skończy sie to jak sprawa Byskiniewicza. Na spotkaniu na którym miały być omawiane sprawy Grzyba i Chmielewskiego pierwsza rzeczą jaka powiedział pan Sąsara było ostrzeżenie skierowane w stronę Byskiego, ze jak bedzie kozakował to go rozlicza za SKRÓCENIE TRASY, a chodziło o słynny tegoroczny slajd pomiędzy kibicami.

JAk by tak Sąsara do mnie powiedział, to po pierwsze skoczył bym mu na klatę.
A po drugie powiedział - spier......aj. Po rajdzie to mi możesz....
lub w odwrotnej kolejności. :mrgreen:
Z drugiej strony - Byśkiniewicz jest także pracownikiem TVN, czyli panem reaktorem. Więc ma dojścia do programów typu : uwaga, kropka nad i itp :)
Co nie może zrobić tego użytku?
Co mu zrobią ?
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: RSMP 2016

Postprzez Kit_Car » środa, 18 lis 2015, 12:44

Ale syf. Jedno wielkie bagno. Jak widzę co się dzieje, co wyprawia się na rajdach, jak PZM reaguje(np groźby w kierunku Byśkiniewicza, umywanie rąk i kary dla organizatorów, wyjazdy na rajd działaczy z rodziną i zamiast robienia swojego to wypoczynek przy wódzie) to odechciewa mi się oglądania tego syfu. Lubię stać na oesie i oglądać rajdówki, ale im więcej czytam o tym co dzieje się za kulisami, to mam ochotę odciąć się od tego polskiego piekiełka. Chciałem jechać na Arłamów bo mam blisko, ale lista 28 załóg... chciałem zabrać kumpli i im pokazać co i jak, może zarazić rajdowym bakcylem. Ale jak mam im wytłumaczyć, że jest sens jechać 80 km i stać w krzakach i błocie tylko po to, żeby zobaczyć 20 aut? Jeden mi powie, że był na wyścigach na 1/4 mili i było 100 aut i to na głównej ulicy miasta w którym mieszka, zapyta czemu 28 aut... I co mu powiem? Że hajs idzie na diety dla działaczy, zawodnicy są ruch*ni w du*ę, zastraszani, są kręcone wałki które PZM ma gdzieś i dlatego zawodnicy wolą w tym syfie nie uczestniczyć i dlatego jest tyle zgłoszeń?! Promocja sportu leży i kwiczy, ba, robi się wszystko tak że kolejni zawodnicy odchodzą. Przyszły sezon będzie jeszcze gorszy bo braknie Byśkiego, Oleksowicza, może paru innych. Równia pochyła prowadząca na dno, prosto w metr mułu na dnie bagna jakim są polskie rajdy. Jak czytam te komentarze na FB to ogarnia mnie frustracja powodująca, że odechciewa mi się śledzić RSMP. Ekipa pasożytów ma górze a jak Ci się zawodniku nie podoba to wypierd***j. To ma być atrakcyjne dla zawodników i kibiców?
Avatar użytkownika
Kit_Car
N2
 
Posty: 158
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2014, 16:31

Re: RSMP 2016

Postprzez seal » środa, 18 lis 2015, 13:25

Uwzględnić należy różnice w interesach pomiędzy organizatorami a zawodnikami. Każdy ciągnie w swoją stronę i nie zawsze jedna tylko strona ma rację.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: RSMP 2016

Postprzez woocasch » środa, 18 lis 2015, 13:38

Kit_Car napisał(a):Ekipa pasożytów ma górze a jak Ci się zawodniku nie podoba to wypierd***j. To ma być atrakcyjne dla zawodników i kibiców?

Popieram Twoje słowa w 100% i wydaje mi się, że na jeżeli zawodnicy chcą coś wywalczyć to powinni wreszcie wszyscy razem usiąść przy jednym stole, nie patrzeć na animozje, że Kuchar nie lubi Grzyba (tylko przykład, ale wiadomo, że nie są przyjaciółmi) i w swoim zawodniczym gremium ustalić jakiś plan działania. A jako pierwszy krok solidarnie nie przesłać ani jednego zgłoszenia do pierwszej rundy RSMP 2016. Wiem, że najbardziej po tyłku dostanie wtedy organizator rajdu, a nie góra w Warszawie, ale może do kogoś coś wreszcie dotrze. Bo patrząc z perspektywy PZM, po co się starać bardziej skoro ciągle są chętni na udział w cyrku pod nazwą RSMP, tak samo jak po co bardziej starać się przy organizacji Rajdu Polski skoro kibice przyjeżdżają i płacą za nasze luksusy w gołębiu. Tu musi nastąpić pewnego rodzaju rewolucja i dobrze by było wydzielić sport spod PZM, niech oni sobie sprzedają winiety i robią inne ciekawe rzeczy, a sport niech robi ktoś z głową na karku :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: RSMP 2016

Postprzez seal » środa, 18 lis 2015, 13:48

woocasch napisał(a):A jako pierwszy krok solidarnie nie przesłać ani jednego zgłoszenia do pierwszej rundy RSMP 2016.

I tak przeniesiesz RSMP do historii motorsportu!
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: RSMP 2016

Postprzez Mic_123 » środa, 18 lis 2015, 15:08

Moze nie od razu cale RSMP ale co najwyzej RSMP 2016 :) w koncu chyba w 2006r nie bylo Mistrzostw Niemiec a w ktoryms tam innym roku nie odbyly sie Rajdowe Mistrzostwa UK i jakos rajdy w tych krajach przetrwaly wiec i u nas dramatu by nie bylo. A jak sie dogadaja okolo polowy roku 2016 na linii Dzialacze-Zawodnicy to jeszcze jest Rajd Polski do MS z ktorego mozna wydzielic 3 dni scigania do MP jako odrebne eliminacje (szutrowe), plus Rajd Rzeszowski do ME jako kolejne 2 eliminacje (asfaltowe). Lacznie 5 eliminacji plus moze jeszcze jakies mniejsze rajdy wpadna. Zeby nie bylo to byla IRONIA :D
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: RSMP 2016

Postprzez Zoe » środa, 18 lis 2015, 15:23

andrew88 napisał(a):
Mad Max napisał(a):Karkonosze odpuściły, Arłamów też odpadnie bo ekipa z Rzeszowa ma na karku ERC więc trzeba to solidnie przygotować (o kasie nawet nie wspominam) i niechciane dziecko Kaszuby też na wylocie
5 rund x 120km = 600km oesowych w RSMP 2016 :shock: to brzmi naprawdę dumnie

Pojawiają się plotki, że Wisła też zagrożona :(
Czyżby następował początek końca RSMP?
Co do sponsora tytularnego, to LOTOS wykładał jakieś pokaźne pieniądze żeby wspomagać organizację rajdów?


http://rajdy24.pl/co-dalej-z-rajdem-wis ... em-szkuta/
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: RSMP 2016

Postprzez Mad Max » środa, 18 lis 2015, 15:57

Stec RallyRent:
KUNDEL Z DOBREJ BUDY

Gdy 7 miesięcy temu się urodził nikt nie przypuszczał że zajdzie tak daleko. Matka Charcica Fiesta i ojciec Pitbul Evoszon dumni że swojego szczeniaka obserwowali jak pan coraz częściej wyjmował go chwaląc się nim kolejnym przybywającym znajomym. W niedługim czasie dowiedział się że z dalekiej Francji przybędą trenerzy. Pierwsze sprinty pod okiem swojego nowego trenera wypadły obiecująco. Francuz uwierzył w szybkość Charta z przyciężką głową. Był zachwycony. On Chartbull będzie biegał z rasowymi Chartami o wielki tytuł nie jest bez szans, tak mówił trener. Gdy jeszcze treningi na dobre się nie zaczęły pan zadecydował że pobiegnie w gonitwie w Karpaczu.
Gdy pokazał się na starcie ze swym trenerem z otaczających trasę biegu pól cebuli dochdziły go głosy "kundel" " komu taki potrzebny" " mieszaniec".Na metę przybiegł drugi. Do domu wracał dumny ale smutny. Wszyscy w domu wiedzieli że przezywalia go "kundlem" . Pan go pocieszał "może i jesteś kundlkiem ale z bardzo dobrej budy, a ma na imię masz Tyke i będziesz czempionem". Będą musieli go uznać bo dotrzyma kroku chartom R5, uwierzył w słowa otuchy. Pierwsze zwycięstwo przyszło już w następnej gonitwie na Kaszubach. Fachowcy kręcili głowami "udało się bo jest szybki na prostej"orzekli."Jak będą zakręty nie da rady" taki padł wyrok.Jeden z Chartów mocno się tam poturbował, już nie wróci do gnitw jego organy przszczepiono potrzebującemu koledze. Po domowym torze innego z Chartów w około Rzeszowa biegł najszybciej. "Teraz będzie dziurawo" na tych krótkich łapach jest bez szans" zawyrokowali fachowcy. W Wiśle znów wygrał ale organizator gonitwy nagrodził jednego z rasowców główną dodatkową nagrodą mimo że ten nie biegł po trasie. Tyke był zdziwiony i rozczarowany. Jak to 3 punkty przecież nie ominął prawidłowo przeszkody.On dostaje tylko 1.Nie wiedział wtedy jeszcze że to zabierze mu tytuł czempiona. Następna gonitwa była Nad Wisłą. Przybiegł drugi ale wygrał główną nagrodę dodatkową. W biegu w Kotlinie Kłodzkiej miał pecha biegł bardzo szybko ale potknął się i powybijał sobie zęby. Teraz gonitwa w Arłamowie o wszystko o laur czempiona. Trener przygotował go są gotowi, będą walczyć! Wyścig nie przebiega po jego myśli pierwszy etap przegrywa. W drugim robi co może, niestety gdy zostaje jeszcze ostatni fragment musi wyprzedzić konkurenta. W międzyczasie pozostałe 2 charty przestają się liczyć. Jeden łapie kontuzję drugi dotkliwie się podbijał, raczej już nie wróci do biegów. Niestety to nie jego gonitwa nie potrafi znaleźć sposobu na Charta. Przegrywa, przegrywa także upragniony tytuł, przepustkę na salony rasowców w niektórych krajach i choć wie że to porażka po wspaniałej walce to dręczy go myśl że przyczyną są punkty dodatkowe w Wiśle nadane temu który nie ominął przeszkody i pobiegł przez taśmy.
Żeby pan napisał coś do nadzoru zawodów w Paryżu - zamarzył.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron