25 Rajd Dolnośląski

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez HenriS12B » wtorek, 20 paź 2015, 10:03

Yrtat napisał(a):
jacko napisał(a):
qbus napisał(a):
Błąd organizatora, zegarek na starcie byl przyspieszony o minute wzgledem pozostalych, gdy zwrocilem na to uwage uslyszalem "gówno mnie to obchodzi" :) sedziowie nie zdaja sobie sprawy ze przy takim tempie kazda minuta stania i stygniecia opon ma znaczenie.


czyli za minute wczesniej jest minuta kary ?

Tak, a za spóźnienie odpowiednio po 10 s względem minutowych spóźnień. Nie wiem czemu tak jest. Ktoś pomoże?

Wydaje mi się, że wcześniejszy wjazd załogi na PKC powoduje większy bałagan dla organizatora i sędziów niż gdyby zawodnicy się spóźnili. Kiedyś za każdą minute za wczesnego wjazdu bylo 20s kary
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem


Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez seal » wtorek, 20 paź 2015, 10:18

HenriS12B napisał(a):Kiedyś za każdą minute za wczesnego wjazdu bylo 20s kary

Kiedy było 20s?
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez antch » wtorek, 20 paź 2015, 10:33

Wcześniejszy wjazd na pkc to jest zawsze wina załogi, więc kara jest większa i dotkliwa (60 s). Spóźnienie może wynikać z różnych okoliczności i dlatego karą jest tylko 10 sek.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez HenriS12B » wtorek, 20 paź 2015, 10:42

seal napisał(a):
HenriS12B napisał(a):Kiedyś za każdą minute za wczesnego wjazdu bylo 20s kary

Kiedy było 20s?

Jakieś 15lat temu wpadł mi w ręce MKS i, z tego co pamiętam, tak było tam napisane
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez gregortest » wtorek, 20 paź 2015, 14:26

Sikora i Spława-Nejman walczyli o tytuł i się rozeszło przy zielonym na korzyść Sikory. Szarama o tak, ten to zamiatał tą gruchą :D

Wiesz, czy strzelasz ???? - na temat Spławy i Sikory ?
U Spławy znaleziono - chip - i zmianę oprogramowania - dokładnie miał przesuniętą odcinkę o 1000 obr/min.
U Sikory nic nie znaleziono.
Szarama, nie miał nic wspólnego c Colinem :):) poza tym ,ze burzył co chwilę auto. Bez żadnych wyników.
A na prawdę szybko to jeździł - Sikora, Neyman, Dzitko, Solarski,czasami Chudzikiewicz.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez makki » wtorek, 20 paź 2015, 17:50

HenriS12B napisał(a):
seal napisał(a):
HenriS12B napisał(a):Kiedyś za każdą minute za wczesnego wjazdu bylo 20s kary

Kiedy było 20s?

Jakieś 15lat temu wpadł mi w ręce MKS i, z tego co pamiętam, tak było tam napisane

Nawet 25 lat wstecz - też była minuta. :)
makki
N2
 
Posty: 161
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2012, 15:20

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez viper » wtorek, 20 paź 2015, 18:32

makki napisał(a):Nawet 25 lat wstecz - też była minuta. :)

No nie wiem z tego co pamietam tez mi sie obilo o uszy ze bylo faktycznie 20 s. W kazdym razie na pewno nie minuta tylko duzo mniej. Ja tutaj obstawiam , ze kolega HenriS12B ma racje..
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez kostek45 » środa, 21 paź 2015, 08:36

W kwestii podsumowanie jeszcze.
Świetny rajd, fajna atmosfera, ciekawe odcinki. Trochę nowości typu Ścinawka czy powrót Kolonii Gaj odświeżyło Dolnośląski. Moim zdaniem na plus przeniesienie OS z okolicy Bystrzycy Kłodzkiej. Domaszków i Wilkanów mocno oklepane z poprzednich lat. Przyda się odpoczynek.

Serwis w Zieleńcu fajny, choć podczas testowego świecił pustkami.
Sam testowy to niestety lekkie nieporozumienie w mojej opinii. Szeroka równa autostrada, brak dojazdówek, żałowałem że wstałem o 6.30. ;)
Zdecydowanie mogli jako testowy władować Bobrowniki - też blisko Zieleńca a w zamian dorzucić jeszcze jeden OS. Byłby miód. :)

Ale i tak jako kibic jestem zadowolony z wyjazdu i oglądary.


Aha, w dalszym ciągu uważam że Power Stage po mieście to poroniony pomysł skoro i tak nie ma relacji w TV. Idealnym pomysłem byłby start bądź metę gdzieś w mieście, ale żeby odcinek na minimum 5km wyjeżdżał w otwarty "oesowy" teren. W praktyce fajnie mogłoby to wyglądać np. w Świdnicy. Start w Witoszowie i kierunek Świdnica, łącznie MINIMUM 5km. Albo w Jeleniej Zabobrze + wyjazd na Dziwiszów za galerią jakoś. Ale to tylko i wyłącznie jeżeli musiałby być włączony element miejski. Zdecydowanie najlepszą opcją na PS byłby zwykły, trudny odcinek o kilometrażu zbliżonym do 10km. Wtedy te 3pkt za wygraną to byłoby coś, a i odrabianie straty czy walka o pozycję na ostatnim OS byłyby ciekawsze. A tak wszystko jasne przed ostatnim, niby SUPER SSS Ciekawym OS. Trochę to mija się z idea Power Stage - w mojej subiektywnej ocenie.

Szkoda, że Colin nie odrobił. ;)
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez Marcin z Mtl » środa, 21 paź 2015, 08:58

gregortest napisał(a):Szarama, nie miał nic wspólnego c Colinem :):) poza tym ,ze burzył co chwilę auto. Bez żadnych wyników.


Właśnie o ten "colinowy" akcent mi chodziło ;)
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez makki » środa, 21 paź 2015, 09:31

viper napisał(a):
makki napisał(a):Nawet 25 lat wstecz - też była minuta. :)

No nie wiem z tego co pamietam tez mi sie obilo o uszy ze bylo faktycznie 20 s. W kazdym razie na pewno nie minuta tylko duzo mniej. Ja tutaj obstawiam , ze kolega HenriS12B ma racje..[/quote
Nie obstawiaj bo przegrasz. :D Minuta za każdą minutę wcześniejszego wjazdu i 10s za każdą minutę póżniejszego.
makki
N2
 
Posty: 161
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2012, 15:20

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez seal » środa, 21 paź 2015, 13:06

Taki system karania zawodników wynika z bezpieczeństwa. Rajd nie składa się z samych odcinków specjalnych, lecz także z tzw. dojazdówek. Organizator tak przelicza czas przejazdu między punktami kontroli czasu, aby zawodnik nie musiał przekraczać dopuszczalnej prędkości (oczywiście poza OS). Jeśli więc zamelduje się wcześniej na PKC niż wynika to z karty drogowej, to najpewniej łamał ograniczenia prędkości. Stąd też o wiele surowsza kara za wcześniejszy wjazd niż za spóźnienie.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez Yrtat » środa, 21 paź 2015, 13:39

seal napisał(a):Taki system karania zawodników wynika z bezpieczeństwa. Rajd nie składa się z samych odcinków specjalnych, lecz także z tzw. dojazdówek. Organizator tak przelicza czas przejazdu między punktami kontroli czasu, aby zawodnik nie musiał przekraczać dopuszczalnej prędkości (oczywiście poza OS). Jeśli więc zamelduje się wcześniej na PKC niż wynika to z karty drogowej, to najpewniej łamał ograniczenia prędkości. Stąd też o wiele surowsza kara za wcześniejszy wjazd niż za spóźnienie.

Czyli wg Ciebie minuta kary za wcześniejszy wjazd zapobiega wariactwu na dojazdówce? moim zdaniem to się nie klei bo przed PKC(będąc dużo wcześniej) i tak sobie wjadę w odpowiedniej minucie jeśli dobrze mam wyliczone na karcie drogowej. Szybka jazda na dojazdówce wynika głównie z tego że albo coś po drodze naprawiałem z autem, albo się pogubiłem( o zgrozo) albo były jakieś losowe wypadki).
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez seal » środa, 21 paź 2015, 16:20

Yrtat Przedstawiłem ideę zróżnicowania kar. Każdy organizator zostawia margines czasu, gdyż nie ma możliwości wyliczenia przejazdu co do minuty.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez posejdon » środa, 21 paź 2015, 16:31

Przecież duża kara za za wczesny wjazd jest spowodowana tym, żeby nie było bajzlu i żeby nikt się nie wpychał w kolejkę. Szczególnie ma to znaczenie na PKC przed serwisem. Gdyby za wcześniejszy wjazd była kara w wysokości 10s to czasem mogłoby się opłacić "przedłużyć" sobie naprawę o kilka minut.
Podobno kierowcy autobusów miejskich albo pks też mają większe kary za przyjazd za wcześnie niż za spóźnienie. Nie wiem czy to akurat prawda ale coś takiego kiedyś słyszałem.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: 25 Rajd Dolnośląski

Postprzez Wurcuś » środa, 21 paź 2015, 16:51

tak...a za późniejszy wjazd na PKC przed serwisem, masz o 10s krótszy serwis :lol:
Wurcuś
N2
 
Posty: 126
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 17:51
Lokalizacja: Monte Carlo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości