24 Rajd Rzeszowski 2015

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez tomson » niedziela, 9 sie 2015, 13:52

Tak z obserwacji nasuwa się mi jedno.

Gdy pojawiał się Bryan to były stwierdzenia, że to kierowca fabryczny, że nie wysiada z auta, że ma kosmiczne auto prosto z fabryki itp. itd. OK, przesiadł się do Lancera i to samo, tylko mniejsze różnice czasowe na mecie a szczytem było wygranie z marudą rajdu na ostatnim odcinku bez piątego biegu... Obecnie historia zatacza koło, znów że auto nie takie złe, że zna odcinki itd. Wsiadł do fury która nie może wygrać (teoretycznie) a jednak wygrał. Pamiętajcie nawet najlepszy sprzęt sam nie jedzie a Bryan to bardzo utalentowany szofer któremu drogi kariery nie poszły tak jak powinny (powinien teraz odpoczywać po fince).

P.S.
Co do 208. Ten kto widział jak to auto jechało, jak skręcało, jakie miało tempo, jaki tor jazdy, gdzie hamowało, ten zobaczył poziom pomiędzy tym konkretnym autem a resztą zawodników. Dzięki takim kierowcą zauważasz różnicę.
Avatar użytkownika
tomson
N2
 
Posty: 197
Dołączył(a): wtorek, 7 lip 2009, 09:07


Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez tomeQ_ » niedziela, 9 sie 2015, 14:04

Chyba nadinterpretujesz wypowiedzi reszty, proto nie musi wiele ustępować R5, ale udowadniamy, że gdyby BB jechał R5 to spodziewana przewaga nad 2gim wynosiłaby dobrze ponad minutę, wyniosła kilka sekund więc wniosek jest prosty, Proto jest o x sekund/km wolniejsze od R5 i wszystko.
Jeżeli nie rozumiesz dlaczego Proto budowane przez rzemieślników jest wolniejsze od R5 i skąd bierze się różnica cenowa to popatrz sobie choćby na zabudowę komory silnika, że o nim samym nie wspomnę. Poskładanie puzzli z różnych, przypadkowych elementów rzadko kiedy prowadzi do najlepszych możliwych wyników, a różne próby konfiguracji niestety kosztują i za topowy obecnie produkt w postaci R5 klienci są gotowi zapłacić.
Proto nie jest konkurencyjnym samochodem do walki z R5 jeśli w obu będą porównywalni kierowcy.
"Barbórka 2008" nasze hasło :
Płać albo spieprzaj dziadu !
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez viper » niedziela, 9 sie 2015, 14:18

tomeQ_ napisał(a):Chyba nadinterpretujesz wypowiedzi reszty, proto nie musi wiele ustępować R5, ale udowadniamy, że gdyby BB jechał R5 to spodziewana przewaga nad 2gim wynosiłaby dobrze ponad minutę, wyniosła kilka sekund więc wniosek jest prosty, Proto jest o x sekund/km wolniejsze od R5 i wszystko.
Jeżeli nie rozumiesz dlaczego Proto budowane przez rzemieślników jest wolniejsze od R5 i skąd bierze się różnica cenowa to popatrz sobie choćby na zabudowę komory silnika, że o nim samym nie wspomnę. Poskładanie puzzli z różnych, przypadkowych elementów rzadko kiedy prowadzi do najlepszych możliwych wyników, a różne próby konfiguracji niestety kosztują i za topowy obecnie produkt w postaci R5 klienci są gotowi zapłacić.
Proto nie jest konkurencyjnym samochodem do walki z R5 jeśli w obu będą porównywalni kierowcy.

Ja nic nie nadinterpretuje. Uwazam tylko ze bufier bez konkurencyjnego auta by nic nie ugral co oznacza ze proto nie musi byc wiele wolniejsze.
No i wlasnie tu sie roznimy, bo ja wcale nie uwazam ze brian na polskich oesach musialby wygrywac grubo ponad minute. Wniosek jest prosty o tyle ze nawet brayan jak by nie mial konkurencyjnego auto nic by nie ugral, a przyklad jest jak startowal 208 r2.
Poskladanie puzli zadko prowadzi do najlepszych wynikow ale wcale nie jest nie mozliwe. Jak ktos chce placic to niech placi, ale niech nie marudzi ze potem nie ma na starty.
Tego nie wiesz czy jest nie konkurencyjnym bo bouffier w polsce nie jechal r5. Natomiast konkurencyjnosc to pojecie wzgledne tzn. Jeden samochod moze miec gorszy zawias ale lepszy silnik. Co oznacza ze czasy moga byc podobne. Zeby to porownac mysle ze kajetanowicz na wisle rozwiazal by problem, a przynajmniej pokazal roznice.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez tomeQ_ » niedziela, 9 sie 2015, 14:58

viper napisał(a):Ja nic nie nadinterpretuje. Uwazam tylko ze bufier bez konkurencyjnego auta by nic nie ugral co oznacza ze proto nie musi byc wiele wolniejsze.
No i wlasnie tu sie roznimy, bo ja wcale nie uwazam ze brian na polskich oesach musialby wygrywac grubo ponad minute. Wniosek jest prosty o tyle ze nawet brayan jak by nie mial konkurencyjnego auto nic by nie ugral, a przyklad jest jak startowal 208 r2.
Poskladanie puzli zadko prowadzi do najlepszych wynikow ale wcale nie jest nie mozliwe. Jak ktos chce placic to niech placi, ale niech nie marudzi ze potem nie ma na starty.
Tego nie wiesz czy jest nie konkurencyjnym bo bouffier w polsce nie jechal r5. Natomiast konkurencyjnosc to pojecie wzgledne tzn. Jeden samochod moze miec gorszy zawias ale lepszy silnik. Co oznacza ze czasy moga byc podobne. Zeby to porownac mysle ze kajetanowicz na wisle rozwiazal by problem, a przynajmniej pokazal roznice.

Fakty są niestety inne i nie wiem dlaczego nadal brniesz w jakieś dziwne przypuszczenia. W sezonie 2010 i 2011 jadąc S2000 przyjeżdzał dobrze ponad minutę przed kolejnym kierowcą w S2000.
Piszesz, że proto nie musi być wiele wolniejsze od R5, i ok, wystarczy 0,5s/km i na koniec rajdu rzeszowskiego mamy minutę na niekorzyść proto i takie są możliwości tego auta, po poskładaniu faktów do siebie.
"Barbórka 2008" nasze hasło :
Płać albo spieprzaj dziadu !
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez viper » niedziela, 9 sie 2015, 15:57

tomeQ_ napisał(a):
viper napisał(a):Ja nic nie nadinterpretuje. Uwazam tylko ze bufier bez konkurencyjnego auta by nic nie ugral co oznacza ze proto nie musi byc wiele wolniejsze.
No i wlasnie tu sie roznimy, bo ja wcale nie uwazam ze brian na polskich oesach musialby wygrywac grubo ponad minute. Wniosek jest prosty o tyle ze nawet brayan jak by nie mial konkurencyjnego auto nic by nie ugral, a przyklad jest jak startowal 208 r2.
Poskladanie puzli zadko prowadzi do najlepszych wynikow ale wcale nie jest nie mozliwe. Jak ktos chce placic to niech placi, ale niech nie marudzi ze potem nie ma na starty.
Tego nie wiesz czy jest nie konkurencyjnym bo bouffier w polsce nie jechal r5. Natomiast konkurencyjnosc to pojecie wzgledne tzn. Jeden samochod moze miec gorszy zawias ale lepszy silnik. Co oznacza ze czasy moga byc podobne. Zeby to porownac mysle ze kajetanowicz na wisle rozwiazal by problem, a przynajmniej pokazal roznice.

Fakty są niestety inne i nie wiem dlaczego nadal brniesz w jakieś dziwne przypuszczenia. W sezonie 2010 i 2011 jadąc S2000 przyjeżdzał dobrze ponad minutę przed kolejnym kierowcą w S2000.
Piszesz, że proto nie musi być wiele wolniejsze od R5, i ok, wystarczy 0,5s/km i na koniec rajdu rzeszowskiego mamy minutę na niekorzyść proto i takie są możliwości tego auta, po poskładaniu faktów do siebie.

Fakty sa takie ze nie wiesz jaka jest roznica w praktyce, a twoje 05 s/ km to wymyslona cyfra.
Dalem ci kilka argumentow dlaczego uwazam ze proto moze byc konkurencyjne, a ty mi rzucasz wyscaną z palca roznice 0/5 s/km. Podwaz mi np. Fakt ze proto dysponuje gorszym silnikiem, albo lepsza skrzynia itd. A nie rzucaj cyframi bo nie wiesz w praktyce ile np. habaj jest wolniejszy od boufiera.
W gdansku jak wygrywal bofier byla gadka ze oesy sa szybkie i tutaj byla przewaga proto. Rzeszow jest zupelnym przeciwenstwem gdanska to tlumacza ze to nie kwestia v- max tylko umiejetnosci bofiera i ok, ale taka lubenie grzyb moze jechac bez pilota a mimo to bofier byl na styk z nimi. Mowie ci ze to nie przypadek ale niestety w praktyce pewnie sie nie dowiemy czy twoje 0/5 s/km ma racje bytu czy nie. Poki co dla mnie to puste slowa to twoje 0/5 bo to rownie dobrze moze byc 0/2. Faktem jest jednak to że silnik 2.0 bedzie lepszy od 1.6. Pytanie tylko o ile i ile pozostale elementy daja przewage r5 jak zawias np, choc moga byc takie oesy ze ten zawias akurat nie bedzie mial zadnego znaczenia, bo zasada jest taka sama tzn. Im bardziej rowno tym zawieszenie ma mniejsze znaczenie. Musle ze na szutrze ten zawias dawalby zdecydowanie wieksza przewage niz na asfaltach, moc w silnikach miala by mniejsze rowniez i wtedy znaczenie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez Mariusz » niedziela, 9 sie 2015, 17:50

Chłopaki, dajcie już spokój. Bryan jest po prostu lepszym kierowcą rajdowym od naszych krajowych.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez lukasz64fj » niedziela, 9 sie 2015, 22:04

Viper prosze cie skoncz.wiemy nie od dzis ze lubisz tworzyc jakies fantazyjne teorie ale chlopie odpusc bo nie masz racji i koniec kropka. Proto a r5 to tak jak nka do s2000 jedyny plus to dluga skrzynia i tyle.fakty sa takie ze nasi celebryto-rajdowcy to dramat na kolkach
Zarno
lukasz64fj
 
Posty: 27
Dołączył(a): wtorek, 9 sty 2007, 21:09

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez viper » niedziela, 9 sie 2015, 22:18

lukasz64fj napisał(a):Viper prosze cie skoncz.wiemy nie od dzis ze lubisz tworzyc jakies fantazyjne teorie ale chlopie odpusc bo nie masz racji i koniec kropka. Proto a r5 to tak jak nka do s2000 jedyny plus to dluga skrzynia i tyle.fakty sa takie ze nasi celebryto-rajdowcy to dramat na kolkach

Drugi plus to lepszy silnik a to juz masz dwa plusy. Reszte sobie dodaj sam :)
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez Hubertos » niedziela, 9 sie 2015, 22:43

https://www.youtube.com/watch?v=Hgbpo3LHkzA świetny onboard od załogi Bugajski/Dróżdż, mega ratowanie w tym samym miejscu, gdzie przygodę zaliczył Kuchar
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez tomeQ_ » poniedziałek, 10 sie 2015, 06:24

viper napisał(a):Fakty sa takie ze nie wiesz jaka jest roznica w praktyce, a twoje 05 s/ km to wymyslona cyfra.
Dalem ci kilka argumentow dlaczego uwazam ze proto moze byc konkurencyjne, a ty mi rzucasz wyscaną z palca roznice 0/5 s/km. Podwaz mi np. Fakt ze proto dysponuje gorszym silnikiem, albo lepsza skrzynia itd. A nie rzucaj cyframi bo nie wiesz w praktyce ile np. habaj jest wolniejszy od boufiera.
W gdansku jak wygrywal bofier byla gadka ze oesy sa szybkie i tutaj byla przewaga proto. Rzeszow jest zupelnym przeciwenstwem gdanska to tlumacza ze to nie kwestia v- max tylko umiejetnosci bofiera i ok, ale taka lubenie grzyb moze jechac bez pilota a mimo to bofier byl na styk z nimi. Mowie ci ze to nie przypadek ale niestety w praktyce pewnie sie nie dowiemy czy twoje 0/5 s/km ma racje bytu czy nie. Poki co dla mnie to puste slowa to twoje 0/5 bo to rownie dobrze moze byc 0/2. Faktem jest jednak to że silnik 2.0 bedzie lepszy od 1.6. Pytanie tylko o ile i ile pozostale elementy daja przewage r5 jak zawias np, choc moga byc takie oesy ze ten zawias akurat nie bedzie mial zadnego znaczenia, bo zasada jest taka sama tzn. Im bardziej rowno tym zawieszenie ma mniejsze znaczenie. Musle ze na szutrze ten zawias dawalby zdecydowanie wieksza przewage niz na asfaltach, moc w silnikach miala by mniejsze rowniez i wtedy znaczenie.

Ostro lecisz :D ale tak jak każdy nie masz monopolu na wiedzę i Twoje wywody dla mnie też są z palca wyssane, bo twierdzenie, że bardzo dobry silnik ale wielkoseryjny montowany w samochodzie uzytkowym jest lepszy od zaprojektowanego stricte pod sport silnika tylko z powodu pojemności to jakaś abstrakcja. Argumenty o rozkładzie masy i zabudowie silnika też widzę, że nie trafiają. Nawiązując do przywołanego przez ciebie Grzyba i Lubenii oraz tego, że Bouffier był tam na styk z nim świadczy o czym ? Powrót kilka lat wstecz, Grzyb jadący Pugiem S2000 (takim jak BB) przegrywa wszystkie rajdy o 2 minuty.
"Barbórka 2008" nasze hasło :
Płać albo spieprzaj dziadu !
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez viper » poniedziałek, 10 sie 2015, 11:37

tomeQ_ napisał(a):Powrót kilka lat wstecz, Grzyb jadący Pugiem S2000 (takim jak BB) przegrywa wszystkie rajdy o 2 minuty.

Nie lece :). Tylko podajac już cyfry te roznice sa tak male ze trzeba by to zmierzyc, ale jak chcesz dowod to masz. Nie wiem jak z pozostalymi rajdami ale wiem jak w rzeszowie i grzyb jadac identycznym samochodem walczyl jak rowny z rownym z boufierema a lubenie nawet wygral z boufierem. Rajdu nie ukonczyl ale po pierwszym dniu przegrywal 15 s.
Jezeli dzisiaj ta sama lubenia jest jechana w podobnejnej specyfikacji i te roznice sa tak samo male tzn. Ze mozesz sobie zapszeczac jak chcesz ale to oznacza ze suma sumarum te auta na asfaltach sa konkurencyjne. Popatrz na wyniki pojedynczych oesow i pogdamy. Grzyb wali pamieciowe, ale jak juz zna oes to wyciska z auta duzo i z pewnoscia w rzeszowie nie jest wolniejszy o 0/5 s /km i byle osiolkiem nic by boufier tam z grzybem nie ugral.
http://rally.walter.pl/2011/rsmp_rzeszo ... refresh=60

Oczywiscie ze r5 ma lepszy balans itd. I ja tego nie podwazam, Natomiast jak jest rowno to ta roznica sie zaciera, a o szybkosci decyduje wiele elementow nie tylko balans.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez colin » poniedziałek, 10 sie 2015, 12:36

Według Grzesia to on był najszybszy, dobre :D :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=x-m4UELi66U
colin
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 17:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez martin.h » poniedziałek, 10 sie 2015, 13:02

colin napisał(a):Według Grzesia to on był najszybszy, dobre :D :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=x-m4UELi66U


A ja zawsze myślałem, że najszybszy to pierwszy na mecie :lol:
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez Glaniu » poniedziałek, 10 sie 2015, 13:50

colin napisał(a):Według Grzesia to on był najszybszy, dobre :D :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=x-m4UELi66U


UUUUU to chyba ta temperatura ?!
Glaniu
N3
 
Posty: 211
Dołączył(a): niedziela, 10 sty 2010, 18:42

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez Hlor » poniedziałek, 10 sie 2015, 14:00

Czy ktoś wie dlaczego w tym roku nie było relacji z odcinka Nowy Świat?
Od lat TV Rzeszów transmitowała odcinki miejskie, a jak dobrze pamiętam w tym roku po wprowadzeniu power stage, odcinki te miały być transmitowane z każdego rajdu?

i takie tam nagrywki z rajdu https://www.youtube.com/watch?v=N6J7zvMVO_c w tym przygody załóg Czenczek/Barłoga i Stalmach/Banach
Hlor
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek, 27 maja 2013, 08:30
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości