Rajd Kaszub 2015

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez kostek45 » wtorek, 9 cze 2015, 21:32

Oesowa Trylogia pod Gdańskiem kolejny wielki minus... Po zorganizowaniu KJS w ramach Mistrzostw Polski, teraz powalają ilością zgłoszonych załóg.
Oby chociaż malownicze odcinki (w niewielkiej ilości ale jednak) i ciekawa walka na nowych km w czołówkach klas zrekompensowała te "braki".
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica


Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez Hubertos » wtorek, 9 cze 2015, 21:43

Coś czuję, że na tych trasach Bryan naklepie reszcie, szczególnie że będą to nowe odcinki.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez viper » wtorek, 9 cze 2015, 21:56

kostek45 napisał(a):Oesowa Trylogia pod Gdańskiem kolejny wielki minus... Po zorganizowaniu KJS w ramach Mistrzostw Polski, teraz powalają ilością zgłoszonych załóg.
Oby chociaż malownicze odcinki (w niewielkiej ilości ale jednak) i ciekawa walka na nowych km w czołówkach klas zrekompensowała te "braki".

No pretensji do organizatora mieć nie mozesz. Taki urok tego rajdu. Z reszta to kwestia tego ze rajdow do klasyfikacji jest o jeden za duzo a kazdy liczy kase. Jak ma odpuscic to wlasnie odpuści ten rajd ktory jest najdalej.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez iceman150 » wtorek, 9 cze 2015, 22:27

No ja się chociaż wybiorę na jedną Rundę RSMP bo mam relatywnie blisko. Niestety raczej nic po za podwójnym przejazdem jednego odcinka w niedzielę nie uda się obejrzeć.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez Mad Max » wtorek, 9 cze 2015, 23:00

kostek45 napisał(a):Oesowa Trylogia pod Gdańskiem kolejny wielki minus... Po zorganizowaniu KJS w ramach Mistrzostw Polski, teraz powalają ilością zgłoszonych załóg.
Dobrze że chociaż Twoja domowa runda powala oryginalnością tras... kjsowa część koło Gdańska nie powala ale nie wiem czego chcesz od listy zgłoszeń ?? mieli dopłacać załogą za start u nich ?? Lista jakiej można było się spodziewać, jedzie ten kto o coś walczy i miał jechać, ja się takiej listy spodziewałem, gdybym miał trochę więcej wolnego czasu na pewno bym na ten rajd pojechał. Trzeba wspierać "nowych" na tym naszym podwórku żeby w razie czego było w czym wybierać i żeby organizatorzy sami sobie podnosili poprzeczkę w kwestiach organizacji rajdów.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez kostek45 » wtorek, 9 cze 2015, 23:14

Ale ja od dłuższego czasu mam zastrzeżenia co do organizacji Rajdu Świdnickiego i otwarcie o tym mówię. Pewnie co nieco na ten temat znajdziesz w odpowiednim wątku. Ale nie o tym mowa.

Co do Rajdu Kaszub to bardzo chciałbym wesprzeć nowych i nawet z wielką nadzieją zacząłem o tym piać w jednym z pierwszych postów tego wątku.
Może być bardzo ciekawy rajd. Okolica malownicza, asfalty w większości chyba nowe, płaskie, równe.
Mimo, że jestem z południa i na rajd kawał drogi to cieszę się, ze Rajd Kaszub wskoczył do kalendarza.

Warto śledzić bilety tanich linii lotniczych do Gdańska w tym okresie. ;)


Po ukazaniu się harmonogramu musiałbym dostać bilety za free i mega pogodę pod namiot, żeby się tam wybrać. 3 prawdziwe odcinki w rajdzie o randze Mistrzostw Polski? Wolne żarty. Rozumiem, że takie czasy, cięcie kosztów... Ale ludzie?! 3 OS!? Ktoś zapyta jaki masz pomysł, co proponujesz... Otóż 6OS, ale krótszych. Też byłoby kompaktowo. Przykład? Jednodniowe rajdy teoretycznie 2 ligi w Czechach jakieś 3-4 lata temu. Jeden dzień = 3OSx3 - blisko siebie, krótkie dojazdówki. Da się? 2x taki Supersprint - 18os. Zakończmy na 15 + SSS. Szał. RSMP.

Liczba załóg - ok, racja, organizator nie miał tutaj zbyt wiele do powiedzenia.
Ale skoro załóg mało, to chociaż harmonogram mógłby urozmaicić widowisko. A tak... Jak dla mnie widowisko nie warte siana, czasu, urlopu.

Gdybym miał blisko jak na Świdnicki wziałbym grilla, znajomych i poleciał na OESY z bananem na twarzy.
A tak... Trzeba będzie odpisać rajd z kalendarza jak chłopaki z ERC.

Do zobaczenia na Mazurach.
5
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez viper » wtorek, 9 cze 2015, 23:31

kostek45 napisał(a):Ale ja od dłuższego czasu mam zastrzeżenia co do organizacji Rajdu Świdnickiego i otwarcie o tym mówię. Pewnie co nieco na ten temat znajdziesz w odpowiednim wątku. Ale nie o tym mowa.

Co do Rajdu Kaszub to bardzo chciałbym wesprzeć nowych i nawet z wielką nadzieją zacząłem o tym piać w jednym z pierwszych postów tego wątku.
Po ukazaniu się harmonogramu musiałbym dostać bilety za free i mega pogodę pod namiot, żeby się tam wybrać. 3 prawdziwe odcinki w rajdzie o randze Mistrzostw Polski? Wolne żarty. Rozumiem, że takie czasy, cięcie kosztów... Ale ludzie?! 3 OS!? Ktoś zapyta jaki masz pomysł, co proponujesz... Otóż 6OS, ale krótszych. Też byłoby kompaktowo. Przykład? Jednodniowe rajdy teoretycznie 2 ligi w Czechach jakieś 3-4 lata temu. Jeden dzień = 3OSx3 - blisko siebie, krótkie dojazdówki. Da się? 2x taki Supersprint - 18os. Zakończmy na 15 + SSS. Szał. RSMP.

Liczba załóg - ok, racja, organizator nie miał tutaj zbyt wiele do powiedzenia.
Ale skoro załóg mało, to chociaż harmonogram mógłby urozmaicić widowisko. A tak... Jak dla mnie widowisko nie warte siana, czasu, urlopu.

No ale czego sie tu spodziewać po kilometrach oesowych. Tak jest i tak bedzie. Organizator myślijak zorganizować kompaktowo rajd i ja mu sie nie dziwie. Sa nowe oesy ilosc km sie zgadza no to co organizator ma sobie zycie utrudnia bo paru ludkow chce skakać z oeso na oes w ekspresosowym tempie i oglądać czołówkę. ciezko zorganizować rajd tak zeby obejrzeć wszystkich zawodnikow od a do z w kilku pętlach bo oesy trzeba by podzielić max po 10 km ( a tak to powinno wygladac w praktyce , a nie tylko 10 czy 20 pierwszych zawodnikow ) . Takie sa dzisiaj realia ktore wynikają po prostu z charakterystyki sprinterskich rajdow. Do świdnickiego owszem mozesz mieć pretensje ale do Gdańska sa one nie uzasadnione. Nowe oesy nowy rajd nawet asfaltowy specjalnie itd.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez iceman150 » środa, 10 cze 2015, 07:40

Chciałbybym się poradzić doświadczonych kolegów:

Jak myślicie będą tu skakać czy raczej nie oderwą się od ziemii?

https://youtu.be/PYVljGSoz4E?t=300
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez Mad Max » środa, 10 cze 2015, 09:37

iceman150 napisał(a):Chciałbybym się poradzić doświadczonych kolegów:
Jak myślicie będą tu skakać czy raczej nie oderwą się od ziemii?
https://youtu.be/PYVljGSoz4E?t=300
Śmiem twierdzić że nie, spadek terenu jest trochę za mały, rozpędzanie do tego szczytu jest ciut za krótkie a przed są jeszcze dwa łuki które co poniektórzy bedą odpuszczać - ale kamera zawsze "spłaszcza" obraz więc może jakieś R5 "coś" się oderwie...
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez iceman150 » środa, 10 cze 2015, 10:10

O.K. Dzięki No nic bedę szukał ciekawych miejsc wzdłuż tego odcinka. Założenie jest takie aby na I przejeździe stanąć na jakimś powolnym fragmencie, a na II wybrać fragment gdzie załogi będą szły ogniem.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez SOKÓŁ » środa, 10 cze 2015, 17:54

Maciej Rzeźnik wraz ze swoim pilotem Przemkiem Mazurem po mimo, że ich nazwiska widnieją na liście zgłoszeń Rajdu Bałtyckiego , niestety nie wezmą udziału w kaszubskiej imprezie..
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez Robecki » czwartek, 18 cze 2015, 14:54

Czy wybiera się ktoś z kamerką i mógłby udostępnić ujęcia ew. ponagrywać całą stawkę dla kogoś na całym rajdzie ? (odpłatnie, info na priv)
Avatar użytkownika
Robecki
N3
 
Posty: 465
Dołączył(a): piątek, 4 cze 2004, 18:48
Lokalizacja: Płońsk

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez madman » sobota, 20 cze 2015, 11:20

Grzyb najszybszy na pseudo-testowym, może być ciekawy rajd ze względu na Bouffiera, Grzyba i... Habajasziego? Rajd typowo sprinterski, nie ma miejsca na błąd. Jutro wybieram się na oesy, mam nadzieję, że dzisiejsze dwa nie zbiorą za dużego żniwa, żeby jutro było co oglądać... :D
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez iceman150 » sobota, 20 cze 2015, 15:14

Także jutro wybieram się na oesy :) obejżę dwa przejazdy oesu Wieżyca. Oby pogoda dopisała.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez SkyWalker » sobota, 20 cze 2015, 16:29

Nie no Bufet miażdźy :D
Avatar użytkownika
SkyWalker
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): wtorek, 31 sty 2012, 10:17
Lokalizacja: Laukaa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości