Rajd Kaszub 2015

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez Wloch a ty? » poniedziałek, 4 maja 2015, 10:38

Myślę ze trzeba wrócić do wątku czyli rally Lotos Baltic. Ktoś coś wie jakie będą trasy ile km czy znów trzeba będzie jeździć 70 km do serwisu ?
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra


Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez kszekosz » poniedziałek, 4 maja 2015, 13:08

Sądząc po nazwach oesów i po filmiki najbliższy oes znajduje się 35 km od bazy rajdu, a najdalszy 50 km
Avatar użytkownika
kszekosz
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota, 15 lut 2014, 16:22
Lokalizacja: Rębiska/Gdynia

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez Kramar » poniedziałek, 4 maja 2015, 19:43

Wloch a ty? napisał(a):Masz zrozumieć że nie ocenia się rajdu przez incydent.


Łukasz, ja tu niczego nie oceniam. Te wypisane przeze mnie incydenty to kontrargument w rozmowie z tymi, którym wiecznie w tym kraju nic nie pasuje, za to są zupełnie bezkrytycznie zakochani w "zagranicy"
I ja tych argumentów mam dużo więcej. Ale już Wam oszczędzę.

To co napisałeś o kosztach, to normalna sprawa.
Takie auto wybraliście, jeśli jest za drogo to pretensje możecie mieć tylko do siebie.
I pamiętaj o tych dwóch rajdach do odliczenia.

Wloch a ty? napisał(a):nie każdy ma takie mozliwości i umiejętności żeby sobie samemu tak powiązać druty aby to działało tak jak u Ciebie.


To Ci sprzedam mój patent.
Drut to przeżytek, przeszedłem na trytytki.
Stawiasz browara po Wiśle.
Kramar
N1
 
Posty: 89
Dołączył(a): środa, 27 gru 2006, 12:44

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez Wloch a ty? » wtorek, 5 maja 2015, 13:50

Oczywiście ja nie pieję z zachwytu nad zagranicą bo są drobne rzeczy które mamy lepsze ale jest wiele które kuleją odkąd pamiętam.
To nie chodzi o to jaki samochód sobie wybraliśmy bo doskonale wiesz że są sponsorzy którzy by dali, ale wstyd im nakleić naklejkę na auto poniżej jakiejś tam kwoty euro. I np Ty od razu wybrałes rundy w których nie wystartujesz i nie sugerowałeś sie punktami w swojej klasie ale kilometrami ile będziesz miał z domu na rajd. Oczywiście zgadzam się że ten zapis jest lepszy lub najlepszy w tej sytuacji nawet bardzo mądry ale ze sportowej strony dalej promuje tych którzy mają kasę. I nie chodzi mi że ja im zazdroszczę bo nie zazdroszczę. Wiem jak się rozmawia z ludzimi nie chcą dawać na coś co jest ryzykowne ale wejdą na 100% w coś co daje im przewagę nad innymi. W niemczech też jest 8 rund i wszystkie sie liczą. Rajdy są kompaktowe federacja dba o to żeby były puchary markowe których jest chyba 5 Opel citroen suzuki i coś tam jeszcze klasyfikacja juniorska.
Dlatego wyjechaliśmy zagranicę bo po przeliczecni wszystkich za i przeciw tam jest korzystniej.

I nie chodzi o to aby kogoś chwalić a kogoś ganić tylko żeby było lepiej a u nas nikt nie patrzy że jak dyscyplina sie rozwinie to zarobi pan Kazio Józio i Czesio tylko nie skrócą rajdów w sensie korowodu obetną sobie jedną dniówkę.


Ps wracając do odległości bazy od odcinków 35 -50 km to nie powinno być tak źle
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez SOKÓŁ » wtorek, 5 maja 2015, 14:55

Wloch a ty? napisał(a):Ps wracając do odległości bazy od odcinków 35 -50 km to nie powinno być tak źle


Jeżeli nie będzie powtórki z ubiegłorocznego Arłamowa gdzie śmigaliśmy z serwisu na odcinek 75 km żeby zobaczyć 10 aut i po dzwonie Raczkowskiego jedna wielka niewiadoma co dalej. :x
Patrząc z punktu widzenia kibica z drugiego końca Polski to średnio ułożony harmonogram pod oglądarę przy powiedzmy 60-70 załogach. 8 odcinków w tym power Stage i 3,70 km Gdańsk 1wg.mnie przerosło oczekiwania organizatora.
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez TITISE » wtorek, 5 maja 2015, 18:38

Drodzy kibice to Wy nie wiecie że rajdy w Polsce nie są dla kibiców! Przecież czy 20 odcinków (dawniej norma) czy 8 to kogo to obchodzi, ważne żeby Panowie z Pzm-otu się nachapali, wpisowe/kary/sponsorzy i tak zapłacą i imprezka się kręci. Smutne to ale prawdziwe :(
TITISE
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 14 sty 2009, 21:38
Lokalizacja: Col de Turini

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez Wloch a ty? » czwartek, 7 maja 2015, 19:56

Mam nadzieję że nie zje ich klęska urodzaju 12 czerwca organizują jeszcze rajd terenowy Baja Czarne który też do kalendarza trafi jakimś dziwnym sposobem
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez andrew88 » wtorek, 19 maja 2015, 11:26

Na stronie rajdu pojawiła się mapa odcinków http://www.rajdkaszub.pl/uploads/mapka_11rkgbc.jpg
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez Motulski » niedziela, 24 maja 2015, 21:28

Orientuje się ktoś czy będą jakieś onboardy oesów ? Trasy są nowe i raczej mało znane kibicom ;)
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez kszekosz » poniedziałek, 25 maja 2015, 09:05

Pisałem na fb organizatora i mają być onbordy, ale nie wiem kiedy. Połowa odcinka Kartuzy była jechana w zeszłym roku i 2 lata temu w odwrotną stronę i jest na gooogle street view.
Avatar użytkownika
kszekosz
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota, 15 lut 2014, 16:22
Lokalizacja: Rębiska/Gdynia

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez madman » piątek, 29 maja 2015, 14:47

A ja mam dość banalne pytanie. Jak to jest z wejściem na odcinki? Ostatnio na Lotosie byłem w 2012, wtedy miły pan przy wjeździe na parking przy oesie poprosił o dwie dychy za kartę kibica. W tym roku też ma szansę być coś podobnego? :)
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez andrew88 » niedziela, 31 maja 2015, 20:38

kszekosz napisał(a):Pisałem na fb organizatora i mają być onbordy, ale nie wiem kiedy. Połowa odcinka Kartuzy była jechana w zeszłym roku i 2 lata temu w odwrotną stronę i jest na gooogle street view.

Już są https://www.youtube.com/channel/UC37Dkf ... 3Ea9ETdcrA
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez SOKÓŁ » wtorek, 9 cze 2015, 18:48

SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez TITISE » wtorek, 9 cze 2015, 19:37

Znowu Brayan upokorzy naszych mistrzów kierownicy :P
TITISE
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 14 sty 2009, 21:38
Lokalizacja: Col de Turini

Re: Rajd Kaszub 2015

Postprzez martenzyt » wtorek, 9 cze 2015, 21:14

TITISE napisał(a):Znowu Brayan upokorzy naszych mistrzów kierownicy :P

Cieszę się, że się cieszysz - typowo polski charakter ;) Kurcze lista troszkę pomniejszona w stosunku do poprzednich rund ale przynajmniej prężny sponsor więc może się to zbilansuje. Szacunek za to, że w tym rejonie jest ktoś kto chce mieć eliminację RSMP.
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości