30 Rajd Karkonoski 2015

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez RajducH » sobota, 16 maja 2015, 16:32

u mnie "prosimy o chwilę cierpliwości"
co z Rzeźnikiem? - wszystko ok, jakiś błąd w wynikach był
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór


Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez jacko » sobota, 16 maja 2015, 22:17

czy ktos moglby napisac cos wiecej na temat roznic tej fiesty proto Bouffiera z m-sportowymi fiestami R5 ?
rozumiem, ze to "zwykly" lancer w budzie fiesty, pewnie zawieszenie gorsze, moc silnika i moment wiekszy ?
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Oko » sobota, 16 maja 2015, 23:01

Różnicą między jednym samochodem a drugim jest KIEROWCA.

:D
Oko
N1
 
Posty: 56
Dołączył(a): niedziela, 13 mar 2011, 15:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Hubertos » sobota, 16 maja 2015, 23:31

jacko napisał(a):czy ktos moglby napisac cos wiecej na temat roznic tej fiesty proto Bouffiera z m-sportowymi fiestami R5 ?
rozumiem, ze to "zwykly" lancer w budzie fiesty, pewnie zawieszenie gorsze, moc silnika i moment wiekszy ?

Fiesta może mieć trochę więcej mocy, tyle co EVO 10, z pewnością ma gorszą trakcję i zawieszenie.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez madman » sobota, 16 maja 2015, 23:57

Swoją drogą, widzieć Fiestę i słyszeć Lancera to niezły mindfuck... Strasznie dziwne wrażenie! :mrgreen:
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez krugerwd » niedziela, 17 maja 2015, 00:08

Jak oglądałem "relację" z onboardu Nivetta LIVE, to zamiast onboardu włączał się co jakiś czas widok z kamerki z nawrotu w Karpaczu i przykuło moją uwagę to jak ludziki sobie beztrosko przechodzą >>>>np. 4:10<<<<< https://www.youtube.com/watch?v=Mh6Dg4HHAdY
i tak sobie myślę kur... piknik normalnie .. jeżdżą autka , chodzą turyści (bo nie są to najebani kibole raczej)


a potem wieczorem czytam że oes przerwano , potrącony kibic , patrzę na zdjęcia i ... oo przypadek to samo miejsce..
http://rajdy24.pl/rajd-karkonoski-habaj ... tyPhoto/2/
http://rajdy24.pl/rajd-karkonoski-habaj ... tyPhoto/1/

NIe wiem jak było dokładnie , ale jeśli było tak jak myślę, to proponuję to jako przestrogę na przyszłość dla organizatorów. Pokazywać to safeciarzom oraz pokazywać jak było na Strzelińskim x lat temu . Uświadamiać że safety to ODPOWIEDZIALNOŚĆ .. ale może tak się nie robi bo nikt by nie chciał stanąć cały dzień przy osie? albo może nie ma czasu na to bo tyle czasu zajmują różne inne sprawy związane z organizacją rajdu? wtedy na Strzelińskim safeciarz beknął , zastanawiam się czy tylko on powinien ?W końcu ktoś mu powierzył tą odpowiedzialną funkcję . Czy przygotował go odpowiednio? czy zrobił wszystko żeby mieć pewność że dana osoba będzie odpowiedzialnie sprawować swoje funkcję? chodzi mi o to żeby zmotywować organizatorów do robienia rajdów z odpowiednimi ludźmi i argument że rajd to wielkie przedsięwzięcie , że ciężko znaleźć iluś tam chętnych, moim zdaniem nie ma znaczenia. Jeżeli nie ma możliwości przeprowadzenia rajdu na pewnym poziomie to nie powinno się go robić . .i tu już nie chodzi o ten konkretnie rajd , bo wiemy że problem jest ogólnopolski
Pozdrawiam
krugerwd
N1
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa, 1 lut 2012, 16:16

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Marek Kisiel » niedziela, 17 maja 2015, 00:57

krugerwd napisał(a):Jak oglądałem "relację" z onboardu Nivetta LIVE, to zamiast onboardu włączał się co jakiś czas widok z kamerki z nawrotu w Karpaczu i przykuło moją uwagę to jak ludziki sobie beztrosko przechodzą >>>>np. 4:10<<<<< https://www.youtube.com/watch?v=Mh6Dg4HHAdY
i tak sobie myślę kur... piknik normalnie .. jeżdżą autka , chodzą turyści (bo nie są to najebani kibole raczej)


a potem wieczorem czytam że oes przerwano , potrącony kibic , patrzę na zdjęcia i ... oo przypadek to samo miejsce..
http://rajdy24.pl/rajd-karkonoski-habaj ... tyPhoto/2/
http://rajdy24.pl/rajd-karkonoski-habaj ... tyPhoto/1/

NIe wiem jak było dokładnie , ale jeśli było tak jak myślę, to proponuję to jako przestrogę na przyszłość dla organizatorów. Pokazywać to safeciarzom oraz pokazywać jak było na Strzelińskim x lat temu . Uświadamiać że safety to ODPOWIEDZIALNOŚĆ .. ale może tak się nie robi bo nikt by nie chciał stanąć cały dzień przy osie? albo może nie ma czasu na to bo tyle czasu zajmują różne inne sprawy związane z organizacją rajdu? wtedy na Strzelińskim safeciarz beknął , zastanawiam się czy tylko on powinien ?W końcu ktoś mu powierzył tą odpowiedzialną funkcję . Czy przygotował go odpowiednio? czy zrobił wszystko żeby mieć pewność że dana osoba będzie odpowiedzialnie sprawować swoje funkcję? chodzi mi o to żeby zmotywować organizatorów do robienia rajdów z odpowiednimi ludźmi i argument że rajd to wielkie przedsięwzięcie , że ciężko znaleźć iluś tam chętnych, moim zdaniem nie ma znaczenia. Jeżeli nie ma możliwości przeprowadzenia rajdu na pewnym poziomie to nie powinno się go robić . .i tu już nie chodzi o ten konkretnie rajd , bo wiemy że problem jest ogólnopolski
Pozdrawiam


Odpiszę Panu tylko dlatego bo nie mogę spać - wahałem się czy to zrobić ale lekko nie wytrzymałem.
Pokazuje Pan zdjęcia i opisuje Pan temat o którym delikatnie mówiąc niewiele Pan wie. Zdjęcia ładne i powiem Panu tak - jeśli chcielibyśmy pokazywać takie nic nie wnoszące zdjęcia do szkolenia służb zabezpieczenia to by takie szkolenie trwało kilka dni. Uderzeń w murek na rajdach było bez liku, uderzeń w słup również i tu również się zdarzyło takie uderzenie. Pisze Pan nie wiem jak dokładnie było - więc niech Pan pisze o czymś o czym Pan wie bo dzięki takiemu pisaniu sieje Pan zamęt który nijak się ma do rzeczywistości.
Mogę Panu zagwarantować, że weźmiemy Pana uwagę co do (cytuje)""Jeżeli nie ma możliwości przeprowadzenia rajdu na pewnym poziomie to nie powinno się go robić"

Karpacz jak Pan wie jest miejscowością turystyczną więc na tym odcinku atmosfera pikniku i wielu przypadkowych ludzi jest jak najbardziej widoczna, ale jakoś przez wiele lat udaje nam się z mniejszym czy większym skutkiem to ogarnąć i chyba tylko raz dwa lata temu odcinek był odwołany z ośmiu ostatnich lat.

Pozdrawiam i cieszę się, że Pan jest kibicem i ogląda rajd, ale proszę o rzetelne informację bo nikt kibica nie potrącił bo nie było takiego zdarzenia.

Pozdrawiam!
"czasem życie powoduje, że nabierasz dystansu do niego - i zaczynasz żyć chwilą"
Marek Kisiel
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): niedziela, 17 sie 2008, 21:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez krugerwd » niedziela, 17 maja 2015, 01:55

Również nie mogę zasnąć, więc i ja Panu odpiszę :)

Otóż z racji tego że poczuł się Pan osobiście dotknięty moimi uwagami (liczyłem się z tym,ale uznałem że dobro rajdów jest nadrzędną wartością), komentuje Pan sprawę w lekko arogancki sposób. Zdjęcia może i ładne, ale wiemy że nie o kunszcie artysty rozprawiać mamy..
Rozumiem że kibic dostał odłamkiem latarni, ale to nie znaczy że te zdjęcia są nic nie wnoszące . Chodzi o to żeby je interpretować razem z filmem. Argument że pokazywanie tego safety jest bez sensu, bo szkolenie safety miałoby trwać kilka dni? no przykro mi nie trafia to do mnie. Może faktycznie szkolenia safety powinny tyle trwać ?

kolejna rzecz, cytuję: Mogę Panu zagwarantować, że weźmiemy Pana uwagę co do (cytuje)""Jeżeli nie ma możliwości przeprowadzenia rajdu na pewnym poziomie to nie powinno się go robić" .. Zbyt osobiście Pan do tego podchodzi .. ale rozumiem to bo napewno dużo wkładu pracy kosztuje organizacja rajdu , jest późno , jest Pan zmęczony a tu gościu na forum "oczernia" .Poza tym zasugerowałem współodpowiedzialność organizatora .. uuu przegiąłem ;);P

"Karpacz jak Pan wie jest miejscowością turystyczną więc na tym odcinku atmosfera pikniku i wielu przypadkowych ludzi jest jak najbardziej widoczna, ale jakoś przez wiele lat udaje nam się z mniejszym czy większym skutkiem to ogarnąć i chyba tylko raz dwa lata temu odcinek był odwołany z ośmiu ostatnich lat."

tak wiem i dlatego tym bardziej zirytowało mnie to co zobaczyłem na filmie . Stary kibol może świadomie narażać życie, natomiast "turyści" mogą naprawdę nie zdawać sobie sprawy z zagrożenia i tu jest rola safety żeby dbać aby włos z głowy nie spadł takim laikom

Co do zdarzenia też można dyskutować czy jak ktoś dostanie kawałkiem latarni to wszystko jest ok. Ale darujmy sobie szkoda zdrowia.
Do filmu się Pan nie odniósł . ( wogóle nie o to chodziło żeby wywoływać Pana do tablicy , ale skoro już tak do wszystkiego się Pan odniósł.. )
Staram się być obiektywny w tym co piszę , jak jest ocenią czytający . Tymczasem pora już do spania wybitna .. jutro też jest rajd ;)
Pozdro!
krugerwd
N1
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa, 1 lut 2012, 16:16

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Zajcev » niedziela, 17 maja 2015, 10:12

Bouffier w Proto wygrywa odcinki...
da się? 8)
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez jacko » niedziela, 17 maja 2015, 10:18

Oko napisał(a):Różnicą między jednym samochodem a drugim jest KIEROWCA.

:D


a stec jezdzi identyczna fiesta proto co bouffier ?
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Hubertos » niedziela, 17 maja 2015, 10:32

To wie pewnie Stec 8) , ale myślę że sąto bardzo podobne samochody.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Kruk » niedziela, 17 maja 2015, 10:56

Co z tym wypadkiem na os 6?
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Dani » niedziela, 17 maja 2015, 10:57

Auto Radka Typy się zapaliło i został lekko poparzony, ale OK.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Kruk » niedziela, 17 maja 2015, 11:02

Dziękuję za informacje z wnętrza samochodu :wink:


Co się Brzezińskiemu przytrafiło na drugim Lubomierzu :shock: ?
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Hubertos » niedziela, 17 maja 2015, 11:30

To akurat nie kolega Daniel Ci odpowiedział :) , Brzeziński rozpoczął procedurę wypadkową.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości