Rajd Swidnicki -Krause 2015

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez Hubertos » środa, 25 lut 2015, 12:01

Martwi mnie ta ilość km oesowych, 8-9 odcinków na rajdzie? Naprawdę bardzo niewiele, ciężko będzie się zmotywować, żeby jechać na RSMP pół Polski.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno


Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez gabrally » środa, 25 lut 2015, 12:02

Włączę się choć rzadko to robię. Wbrew pozorom power stage w mieście (dobrze wykorzystany) może okazać się ciekawą opcją. O ile oes zostanie choć trochę wydłużony to walka na nim wcale nie musi przypominać tej ze zwykłego prologu- załogi walczą przecież o dodatkowe punkty. Kolejną sprawą jest kwestia promocji rajdu & sportu: na chwilę obecną nie ściągniemy ludzi na power stage w lesie, a transmitowanie takiej próby (leśnej) w TV to pewnie wiele większy koszt niż miejskiego odcinka. Ludzi wtedy może przyciągnąć nowość, małe podwydarzenie rajdu, czyli power stage. Wg mnie nie ma co narzekać, trzeba dać rajdom i organizatorom trochę czasu, bo to, że zmienił się regulamin i wygląd rajdu nie przyjmie się w pierwszych miesiącach bez przerobienia tego na własnej skórze. Trzeba trzymać kciuki za organizatorów, aby sprostali wymaganiom.

PS, kto ma jakieś info na temat relacji z power stage w TV? Bo polsat na pewno nie będzie robił relacji z RSMP.
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez stachniak14 » środa, 25 lut 2015, 12:12

Hubertos napisał(a):Martwi mnie ta ilość km oesowych, 8-9 odcinków na rajdzie? Naprawdę bardzo niewiele, ciężko będzie się zmotywować, żeby jechać na RSMP pół Polski.


Dla kibiców wiele się nie zmieni.
W sobotę testowy rano i 2 przejazdy popołudniu (pewnie pętlą 2x2). Niedziela też dwa przejazdy do oglądania + ewentualnie power stage.
Dodatkowo skróci się czas oczekiwania między pętlami,

Stracą za to ci co ganiali za czołówką:(
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez andrew88 » środa, 25 lut 2015, 12:17

Cieszy niezmieniona lokalizacja odcinka testowego, ale jak Hubertos zauważył, odcinków jest bardzo mało. Wygląda to raczej jak jednodniowy rallysprint. Mam nadzieję, że harmonogram rajdu będzie przystępny dla kibica.
EDYCJA: O testowym pisałem będąc przekonanym, że patelnie walimskie i tak będą przejeżdżane podczas rajdu.
Ostatnio edytowano środa, 25 lut 2015, 12:35 przez andrew88, łącznie edytowano 1 raz
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez kostek45 » środa, 25 lut 2015, 12:23

Cieszy niezmieniona lokalizacja odcinka testowego

Serio podoba Ci się ten OS? ;)
Wolałbym klasycznie w Walimiu testowy i bez OS w Walimiu.

4 OS w sobotę i 5 OS w niedzielę? Czyli łącznie 4 odcinki specjalne + prolog... Strasznie mało.
Kamionki, Rościszów, Zagórze, Jodłowiec i po rajdzie. Jeżeli będzie 10km nowych partii to uznam to za sukces. :D I pewnie się tam pojawię...
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez RajducH » środa, 25 lut 2015, 12:34

właśnie tego się obawiałem, że skrócenie liczby km w rajdzie spowoduje zmniejszenie liczby odcinków :( w moim przypadku jechanie na rajd aby zobaczyć dwa oesy w ciągu dnia mija się z celem i będzie po prostu stratą czasu :( mógłby ktoś choć o nas pomyśleć i zrobić 2x3 odcinki, gdzie pierwszy i trzeci są blisko siebie
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez Hubertos » środa, 25 lut 2015, 13:03

stachniak14 napisał(a):
Hubertos napisał(a):Martwi mnie ta ilość km oesowych, 8-9 odcinków na rajdzie? Naprawdę bardzo niewiele, ciężko będzie się zmotywować, żeby jechać na RSMP pół Polski.


Dla kibiców wiele się nie zmieni.
W sobotę testowy rano i 2 przejazdy popołudniu (pewnie pętlą 2x2). Niedziela też dwa przejazdy do oglądania + ewentualnie power stage.
Dodatkowo skróci się czas oczekiwania między pętlami,

Stracą za to ci co ganiali za czołówką:(

Niby nic nie tracisz, ale są takie rajdy jak np. zeszłoroczny Rzeszowski, gdzie bez szalonego gonienia za czołówką dało się zobaczyć praktycznie wszystkie odcinki specjalne, więc im mniej odcinków, tym rzeczywiście dużo mniej oglądania.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez viper » środa, 25 lut 2015, 13:35

Hubertos napisał(a):
stachniak14 napisał(a):
Hubertos napisał(a):Martwi mnie ta ilość km oesowych, 8-9 odcinków na rajdzie? Naprawdę bardzo niewiele, ciężko będzie się zmotywować, żeby jechać na RSMP pół Polski.


Dla kibiców wiele się nie zmieni.
W sobotę testowy rano i 2 przejazdy popołudniu (pewnie pętlą 2x2). Niedziela też dwa przejazdy do oglądania + ewentualnie power stage.
Dodatkowo skróci się czas oczekiwania między pętlami,

Stracą za to ci co ganiali za czołówką:(

Niby nic nie tracisz, ale są takie rajdy jak np. zeszłoroczny Rzeszowski, gdzie bez szalonego gonienia za czołówką dało się zobaczyć praktycznie wszystkie odcinki specjalne, więc im mniej odcinków, tym rzeczywiście dużo mniej oglądania.

Zależy co masz na myśli, bo dla piknikowiczow i tak nic sie nie zmieni, bo oni powiedzmy raz na pętle moze dwa byli na oesie. Jeżeli nadal beda dwie pętle to nic to nie zmieni. Moim zdaniem jedyne co moze ucierpieć to pierwszy dzien on jest krótszy i tam bedzie mniej oesow w pętli. Co do tv. Nie wiem co macie na myśli, ale nie wierze w relacje z prologu w tv. Choc chciałbym sie mylić jak myliłem sie w przypadku ms. Natomiast jeżeli jakims cudem by to miało faktycznie sie zdarzyć to niech organizatorzy nawet cały rajd pod ten odcinek zrobią, bo tylko wtedy moze cos sie ruszyć w rajdach.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez Mad Max » środa, 25 lut 2015, 13:50

RajducH napisał(a):właśnie tego się obawiałem, że skrócenie liczby km w rajdzie spowoduje zmniejszenie liczby odcinków :( w moim przypadku jechanie na rajd aby zobaczyć dwa oesy w ciągu dnia mija się z celem i będzie po prostu stratą czasu :( mógłby ktoś choć o nas pomyśleć i zrobić 2x3 odcinki, gdzie pierwszy i trzeci są blisko siebie
Może czas zacząć trochę inaczej podchodzić do rajdów :wink: bardziej jak do miło spędzonego weekendu... choć w sumie co kto lubi. Dla Ciebie się nie opłaca, a dla mnie to żadna zmiana (tak jak viper napisał), wole obejrzeć dwa przejazdy jakiegoś zajebistego miejsca niż cztery na których usnę a wcześniej jeszcze się na łażę i na wqr*** na korki policje i Bóg wie co jeszcze. Poza tym nie przesadzaj, żeby te odcinki koło Świdnicy miały jeszcze jakąś sporą ilość drug dojazdowych to bym jeszcze zrozumiał ganianie między odcinkami, a najczęściej jest to start, meta ze dwie drogi po środku, wiec zazwyczaj żeby miejsce było naprawdę ciekawe (i to też zależy co kto pod tym pojęciem rozumie) to sporo łażenia z buta od samochodu na odcinek i na miejsce, oraz mało czasu na przemieszczanie.
Prolog po mieście w niedzielne popołudnie to bardzo dobre rozwiązanie bo oznacza dużą ilość kibiców przy trasie w szczególności tych niedzielnych, jeśli przed PS zrobią jeszcze jakiś serwis i połączą cześć po mieście z namiętnie jeżdżonym Burkatowem to każdy znajdzie coś na tym odcinku do oglądania. Testowy + dwa odcinki w sobotę + dwa w niedzielę + ps = naprawdę sporo oglądania. W Świdnicy nigdy nie garnęli się do nowych odcinków (lub też do odświeżania tych starszych) więc jako że dostali w prezencie możliwość zrobienia krótszego rajdu niż w zeszłym roku to tras będzie oklepana do pożygu i dalej niż za Kamionki nie pojedzie.
to tyle z moich luźnych przemyśleń
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez viper » środa, 25 lut 2015, 14:04

Mad Max napisał(a):Prolog po mieście w niedzielne popołudnie to bardzo dobre rozwiązanie bo oznacza dużą ilość kibiców przy trasie w szczególności tych niedzielnych.

To jest bardzo istotne zdanie. Jestem pewien ze ilosc kibiców sie w ciemno podwoi albo potroi w stosunku do czwartkowego prologu : po pierwsze dołącza kibice co przyjeżdzają na rajd to raz a dwa z miasta i okolic ludzie przyjdą popatrzeć nawet specjalnie na prolog z rodzinami, a jak by tak była ta relacja w tv to dopiero wtedy by było widac ile ludzi ściąga rajd, bo na oesach tego nie widac z racji tego ze sie " rozłożą po oesach " pętli. Marzenie :?: wkrotce sie przekonamy. Prolog na zakończenie to lepszy pomysł niz na początek rajdu zarówno ze wzgledu na media jak i kibiców.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez RajducH » środa, 25 lut 2015, 14:26

Mad Max napisał(a):
RajducH napisał(a):właśnie tego się obawiałem, że skrócenie liczby km w rajdzie spowoduje zmniejszenie liczby odcinków :( w moim przypadku jechanie na rajd aby zobaczyć dwa oesy w ciągu dnia mija się z celem i będzie po prostu stratą czasu :( mógłby ktoś choć o nas pomyśleć i zrobić 2x3 odcinki, gdzie pierwszy i trzeci są blisko siebie
Może czas zacząć trochę inaczej podchodzić do rajdów :wink: bardziej jak do miło spędzonego weekendu... choć w sumie co kto lubi. Dla Ciebie się nie opłaca, a dla mnie to żadna zmiana (tak jak viper napisał), wole obejrzeć dwa przejazdy jakiegoś zajebistego miejsca niż cztery na których usnę a wcześniej jeszcze się na łażę i na wqr*** na korki policje i Bóg wie co jeszcze. Poza tym nie przesadzaj, żeby te odcinki koło Świdnicy miały jeszcze jakąś sporą ilość drug dojazdowych to bym jeszcze zrozumiał ganianie między odcinkami, a najczęściej jest to start, meta ze dwie drogi po środku, wiec zazwyczaj żeby miejsce było naprawdę ciekawe (i to też zależy co kto pod tym pojęciem rozumie) to sporo łażenia z buta od samochodu na odcinek i na miejsce, oraz mało czasu na przemieszczanie.
Prolog po mieście w niedzielne popołudnie to bardzo dobre rozwiązanie bo oznacza dużą ilość kibiców przy trasie w szczególności tych niedzielnych, jeśli przed PS zrobią jeszcze jakiś serwis i połączą cześć po mieście z namiętnie jeżdżonym Burkatowem to każdy znajdzie coś na tym odcinku do oglądania. Testowy + dwa odcinki w sobotę + dwa w niedzielę + ps = naprawdę sporo oglądania. W Świdnicy nigdy nie garnęli się do nowych odcinków (lub też do odświeżania tych starszych) więc jako że dostali w prezencie możliwość zrobienia krótszego rajdu niż w zeszłym roku to tras będzie oklepana do pożygu i dalej niż za Kamionki nie pojedzie.
to tyle z moich luźnych przemyśleń


Mad Max masz dużo racji, ja żyję wspomnieniami moich początków z tym pięknym sportem z lat 2000 - 2001 i marzy mi się ta pogoń na 20 oesach za wuracmi :wink:
patrzę jednak trochę na inną kwestię - starzy wyjadacze wciąż będą jeździć na rajdy bo posmakowali już tego sportu, ale nowych będzie ciężko przyciągnąć:/ jak powiem kumplom że 6 razy zobaczą rajdówki to chętnie pojadą, ale jak powiem że tylko 2 razy to już nikt nie chce się ruszać i woli obejrzeć piłkę w tv, pójść na żużel itp. :( to jest sęk
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez Mad Max » środa, 25 lut 2015, 14:42

RajducH napisał(a):Mad Max masz dużo racji, ja żyję wspomnieniami moich początków z tym pięknym sportem z lat 2000 - 2001 i marzy mi się ta pogoń na 20 oesach za wuracmi :wink:
patrzę jednak trochę na inną kwestię - starzy wyjadacze wciąż będą jeździć na rajdy bo posmakowali już tego sportu, ale nowych będzie ciężko przyciągnąć:/ jak powiem kumplom że 6 razy zobaczą rajdówki to chętnie pojadą, ale jak powiem że tylko 2 razy to już nikt nie chce się ruszać i woli obejrzeć piłkę w tv, pójść na żużel itp. :( to jest sęk
To "dziwnych" masz tych znajomych bo u mnie chętniej ludzie zaczęli jeździć jak skończyła się gonitwa a jak zaczął się relaks i porządne miejscówki. Mimo że moja przygoda z rajdami zaczęła się mniej więcej w tym samym okresie co u Ciebie to przed wszystkim od razu widzę różnice w przekazie miedzy tym jak Ty to przedstawiasz a jak ja to robię. U mnie rajd jest dodatkiem do miło spędzonego weekendu, dlatego też chętniej zaczęło jeździć żeńskie grono a co za tym idzie męskiemu gronu jest też łatwiej wyrwać się z chałupy :) jeśli nie masz ekipy dla której poza rajdem najważniejsza jest najeb*** do upadłego w trakcie rajdu lub wieczorem na kwaterze, to przedstawiając sprawę jako inaczej spędzenie weekendu, odpoczęcie od dnia codziennego na świeżym powietrzu (Panie uwielbiają trawkę kocyk i słoneczko) do tego przy grillu w miłym towarzystwie znajomych a jeszcze przy okazji zobaczenie czegoś ciekawego to nie będziesz miał problemu z zorganizowaniem sobie wypadu... powiem więcej na Polski co roku od kilku lat mam nadkomplet chętnych. Spróbuj choć raz :wink:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez viper » środa, 25 lut 2015, 14:47

RajducH napisał(a):patrzę jednak trochę na inną kwestię - starzy wyjadacze wciąż będą jeździć na rajdy bo posmakowali już tego sportu, ale nowych będzie ciężko przyciągnąć:/ jak powiem kumplom że 6 razy zobaczą rajdówki to chętnie pojadą, ale jak powiem że tylko 2 razy to już nikt nie chce się ruszać i woli obejrzeć piłkę w tv, pójść na żużel itp. :( to jest sęk

Rajduch a dlaczego ty traktujesz temat tak jak by tylko w rajdzie jechało max 15 moze 20aut. Chcąc widziec 6 przejazdów zamiast 2 latasz z oesu na oes jak szalony i każdorazowo nie widzisz wiecej niz niejednokrotnie 15 moze 20 aut.
Resztę spędzasz w drodze na kolejny oes :). Powiedz kumplom ze bedzie widział ok. 200 rajdówek dziennie to beda robic takie oczy :shock: . Jakim cudem,a no bardzo prosto. Z każdej pętli widzisz jeden oes od a do z. Pamiętaj ze rpp nie ma i ciągiem bez przerwy bedzie jechało szacuje 80 aut. Wielu tutaj narzekało ze w lepszych autach siedza gorsi kierowcy niz w słabszych, wiec teraz bedzie okazja zeby dopingować wszystkich. Mysle ze teraz lepiej bedzie siędzie w jednym fajnym miejscu niz latać z wywieszonym jęzorem po oesach. Dobre miejsce to podstawa, bo tam efektywne sa przejazdy nawet starszych i słabszych samochodow. Szukaj dobrego miejsca, a nie staraj sie zobaczyć tylko czołówki, bo w nudnym miejscu i tak sie nic nie dzieje. Nie chce cie oczywiscie pouczać bo widzę ze jestes w temacie ale czasami warto spróbować innej taktyki.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez RajducH » środa, 25 lut 2015, 14:53

mam sporą ekipę uprawiającą amatorsko MTB i każdy weekend w sumie spędzamy na łonie natury (trawka, słonko, piwko) i dlatego rajdy były taką trochę odskocznią :wink: ale w sumie w rzeczy samej czemu by nie spróbować :D tym bardziej że żona jest w ciąży to nie będę jej ganiał po odcinkach, lasach i mokradłach :wink: Mad Max i Viper przekonaliście mnie - próba generalna na Elmocie :D
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: Rajd Swidnicki -Krause 2015

Postprzez viper » środa, 25 lut 2015, 15:37

RajducH napisał(a):mam sporą ekipę uprawiającą amatorsko MTB i każdy weekend w sumie spędzamy na łonie natury (trawka, słonko, piwko) i dlatego rajdy były taką trochę odskocznią :wink: ale w sumie w rzeczy samej czemu by nie spróbować :D tym bardziej że żona jest w ciąży to nie będę jej ganiał po odcinkach, lasach i mokradłach :wink: Mad Max i Viper przekonaliście mnie - próba generalna na Elmocie :D

Zobaczysz ,ze nie pożałujesz. Żona tez :). Jestes w temacie to miejsce na pewno sobie super znajdziesz.
Powodzenia :D
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 82 gości