RSMP 2015

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2015

Postprzez Wujeek » niedziela, 25 sty 2015, 12:03

ZbyszekChaosu napisał(a):Najlepsi uciekają i uciekać będą z RSMP a powody do tego są dwa. Po pierwsze rajdy stały się popularniejsze (m.in. przez Kubicę, Lotos, Automobilklub Polski) dzięki czemu łatwiej o sponsora. Po drugie nie mają ochoty jeździć w skróconych rajdach. Tyle będzie z reformy która miała wydłużyć listę startową.


Skrócone rajdy to przegięcie troche .
Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team
Avatar użytkownika
Wujeek
N2
 
Posty: 194
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 21:26
Lokalizacja: Na Cięciu


Re: RSMP 2015

Postprzez viper » niedziela, 25 sty 2015, 12:40

Wujeek napisał(a):
ZbyszekChaosu napisał(a):Najlepsi uciekają i uciekać będą z RSMP a powody do tego są dwa. Po pierwsze rajdy stały się popularniejsze (m.in. przez Kubicę, Lotos, Automobilklub Polski) dzięki czemu łatwiej o sponsora. Po drugie nie mają ochoty jeździć w skróconych rajdach. Tyle będzie z reformy która miała wydłużyć listę startową.


Skrócone rajdy to przegięcie troche .

Panowie uciekają tylko młodzi, a majac wieksze aspiracje im szybciej to zrobią tym lepiej.

Sami zawodnicy wnioskowali o skrócone rajdy tak wiec pzm zrobił jak chciała zdecydowana większość zawodnikow.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2015

Postprzez brtq » niedziela, 25 sty 2015, 12:54

Skrócenie rajdów z założenia miało zmniejszyć koszty startów ale przy 8 rundach koszty będą wyższe bo ilość km odcinków specjalnych będzie podobna a dojdą koszty logistyczne itp.

Większość zawodników chciało zmniejszyć koszty, a PZM poprzez zmniejszenie km oesowych i dodanie kolejnej rundy do kalendarza zrobił "niedźwiedzia przysługę".
brtq
N3
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 7 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: RSMP 2015

Postprzez Wloch a ty? » niedziela, 25 sty 2015, 14:28

Skrócenie radów poprzez skrócenie dni w około rajdowych, zapoznania i tych ceregieli A NIE KILOMETRÓW OESOWYCH i dodanie kolejnej rundy. Dobry pomysł ratunkowy to podzielenie sezonu na połówki.
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: RSMP 2015

Postprzez viper » niedziela, 25 sty 2015, 14:39

Wloch a ty? napisał(a):Skrócenie radów poprzez skrócenie dni w około rajdowych, zapoznania i tych ceregieli A NIE KILOMETRÓW OESOWYCH i dodanie kolejnej rundy. Dobry pomysł ratunkowy to podzielenie sezonu na połówki.

Nie komentuje dodania kolejnej rundy bo to oczywisty bez sens jedno obcinać zeby dowalać drugie,ale sami zawodnicy marudzili ze drogo, a w dodatku zlikwidowano rpp wiec to ukłon rowniez w ta strone,wiec ja nie widzę podstaw zeby teraz marudzić ze za krótko.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2015

Postprzez Wloch a ty? » niedziela, 25 sty 2015, 18:28

Jestem jednym z zawodników byłem założycielem stowarzyszenia które kontaktowało się z PZM to chyba wiem lepiej co poeta miał na myśli. Chodziło o skrócenie czasu w którym przebywasz na rajdzie 5dni na 150km gdzie w innych krajach jest 3dni to różnica. I O TAKIE SKRÓCENIE CHODZIŁO. ale nasz znawca wie wszystko lepiej....

Skrócenia km oesowych chcieli organizatorzy, którzy też muszą zapłacić za np standardy bezpieczeństwa, które są przez kogoś wytyczane.
Rajdy zagraniczne, no cóż, już dawno bardziej się opłacały i jest wiele punktów na których się oszczędzało, traciło się na dojeździe, ale po zrobieniu dokładnego SWOT rachunek był jasny.
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: RSMP 2015

Postprzez viper » niedziela, 25 sty 2015, 18:51

Wloch a ty? napisał(a):Jestem jednym z zawodników byłem założycielem stowarzyszenia które kontaktowało się z PZM to chyba wiem lepiej co poeta miał na myśli. Chodziło o skrócenie czasu w którym przebywasz na rajdzie 5dni na 150km gdzie w innych krajach jest 3dni to różnica. I O TAKIE SKRÓCENIE CHODZIŁO. ale nasz znawca wie wszystko lepiej....

Skrócenia km oesowych chcieli organizatorzy, którzy też muszą zapłacić za np standardy bezpieczeństwa, które są przez kogoś wytyczane.
Rajdy zagraniczne, no cóż, już dawno bardziej się opłacały i jest wiele punktów na których się oszczędzało, traciło się na dojeździe, ale po zrobieniu dokładnego SWOT rachunek był jasny.

Przy 160 km jak było oesowych nie jestes wstanie skrócić rajdu o dwa dni przy trzech zapoznaniach i mowie z pełna świadomością jako zawodnik. To jest wymysł teoretyczny. Owszem raz moze by sie udało to zrobic ustawiając blisko mete jednego i start drugiego oesu, ale prędzej czy poznie by sie zrobiła kicha. No chyba ze zakładamy ze do konca życia jezdzili w tej samej konfiguracji. Teraz bedzie 120 i zobaczysz ze bedzie jazda z wywieszonym jęzorem i wariactwo na wyscigiz opisem. Jak chcesz to sobie jezdzij w tych zagraniczny mnie sie wcale tam nie pali, bo byłem za granica i bk wyglądało duzo bardziej rygorystycznie niz w Polsce. Tak wiec wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2015

Postprzez Wloch a ty? » niedziela, 25 sty 2015, 19:47

.......... To że odpowiadam to dlatego żeby ludzie mieli pełny obraz i nie sugerowali się bredniami.....

Wystarczy zrobić 2 zapoznania a nie 3 i już.

Resztę co mam do napisania o tobie zawodniku, przemilczę żeby admin nie musiał się ekscytować przy niedzieli.

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma - mam nadzieję że ciebie tam z twoimi przemyśleniami nie będzie.
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: RSMP 2015

Postprzez viper » niedziela, 25 sty 2015, 22:54

Wloch a ty? napisał(a):.......... To że odpowiadam to dlatego żeby ludzie mieli pełny obraz i nie sugerowali się bredniami.....

Wystarczy zrobić 2 zapoznania a nie 3 i już.

Resztę co mam do napisania o tobie zawodniku, przemilczę żeby admin nie musiał się ekscytować przy niedzieli.

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma - mam nadzieję że ciebie tam z twoimi przemyśleniami nie będzie.

To skory jestes taki fachowiec i sie z toba liczą to załatw tak zeby były 2. Ja ci gwarantuje ze sie na to nie zgodzą bo beda sie tłumaczyć likwidacja rpp. Wyłóż kase i zobaczysz jaka roznica w kosztach jest miedzy 120 a 160 km oesowych co sie bedziesz szczypał, bo na prawym to i 200 km oesowych nic nie kosztuje. Łatwo sie mowi co za roznica.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2015

Postprzez Zoe » poniedziałek, 26 sty 2015, 02:14

Viper, ale sam przyznaj, że sprint 120km oesowych rozłożonych na dwa dni to jakaś porażka :D

Juz widzę, jak kibice, radio, telewizja i prasa jadą zobaczyć pierwszy 40 kilometrowy dzień :D
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: RSMP 2015

Postprzez RajducH » poniedziałek, 26 sty 2015, 08:39

może pzmotom chodziło o to by zaoszczędzić nam wydatków :) ja w tym roku jeżdżę tylko na ten dłuższy dzień rajdu, odpadają noclegi, wyżywienie na drugi dzień itp.
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: RSMP 2015

Postprzez gregortest » poniedziałek, 26 sty 2015, 09:20

Przy 160 km jak było oesowych nie jestes wstanie skrócić rajdu o dwa dni przy trzech zapoznaniach i mowie z pełna świadomością jako zawodnik.

O kurcze.....
No to może nas uświadomisz w końcu - gdzie, kiedy, w jakiej formie - używasz słowa "zawodnik" ???
tzn że jesteś, lub byłeś czynnym zawodnikiem ????
Oświeć nas 8)
podaj choć jeden rajd w którym startowałeś.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: RSMP 2015

Postprzez viper » poniedziałek, 26 sty 2015, 10:53

Zoe napisał(a):Viper, ale sam przyznaj, że sprint 120km oesowych rozłożonych na dwa dni to jakaś porażka :D

Juz widzę, jak kibice, radio, telewizja i prasa jadą zobaczyć pierwszy 40 kilometrowy dzień :D

Oczywiscie ja sie z toba zgadzam dla mnie tez 120 km pod względem rajdowym i mówieniu o rajdzie w pełnym słowa znaczenia to kpiny.mdzisiaj czopik robi jakaś imprezę dla amatorów to sie nazywa jakos superoes i tam bedzie prawie 50 km do jazdy. Tak wiec ja tego nie kwestionuje ze 120 km to mało. Natomiast gadanie w stylu mało jazdy płacząc wcześniej na to ze nie ma kasy i zawodnicy nie beda jezdzic to trochę dziecinada. Ilosc km niestety wynika z poziomu rajdow. Mało kasy w tym sporcie, bo mała promocja dyscypliny,a co za tym idzie mało jazdy musi byc zeby to działało.
gregortest napisał(a):
Przy 160 km jak było oesowych nie jestes wstanie skrócić rajdu o dwa dni przy trzech zapoznaniach i mowie z pełna świadomością jako zawodnik.

O kurcze.....
No to może nas uświadomisz w końcu - gdzie, kiedy, w jakiej formie - używasz słowa "zawodnik" ???
tzn że jesteś, lub byłeś czynnym zawodnikiem ????
Oświeć nas 8)
podaj choć jeden rajd w którym startowałeś.

No a co to zmieni przecież i tak to nie bedzie zaden dowód. Równie dobrze moge ci podać kazdy inny rajd w ktorym nie startowałem.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2015

Postprzez Zoe » poniedziałek, 26 sty 2015, 12:59

viper napisał(a):
Zoe napisał(a):Viper, ale sam przyznaj, że sprint 120km oesowych rozłożonych na dwa dni to jakaś porażka :D

Juz widzę, jak kibice, radio, telewizja i prasa jadą zobaczyć pierwszy 40 kilometrowy dzień :D

Oczywiscie ja sie z toba zgadzam dla mnie tez 120 km pod względem rajdowym i mówieniu o rajdzie w pełnym słowa znaczenia to kpiny.mdzisiaj czopik robi jakaś imprezę dla amatorów to sie nazywa jakos superoes i tam bedzie prawie 50 km do jazdy. Tak wiec ja tego nie kwestionuje ze 120 km to mało. Natomiast gadanie w stylu mało jazdy płacząc wcześniej na to ze nie ma kasy i zawodnicy nie beda jezdzic to trochę dziecinada. Ilosc km niestety wynika z poziomu rajdow. Mało kasy w tym sporcie, bo mała promocja dyscypliny,a co za tym idzie mało jazdy musi byc zeby to działało.


Ja nie jestem pewien czy jest tak jak mówisz. Myślę, że zawodnikom bardziej chodziło o skomasowanie czasowe na lepszym, bardziej skoncentrowanym poziomie niż o skrócenie ilości kilometrów oesowych. A nawet jeśli ja źle rozumiem intencje kolegów, to PZM rozumie ją jeszcze gorzej, bo skraca rajdy do śmiesznego dystansu i jeszcze rozbija go na dwa dni, a jakby ta logika była za mało pokrętna to dokładają jeden rajd więcej, wszystko po to, żeby było taniej...

Co jak co, ale przy 120km, można zrobić trzy pętle po 40km, rajd krótszy o jeden dzień, serwisy są na rajdzie tylko jeden dzień, noclegów mniej, no i czasem trafi się wieczorny/nocny odcinek na elektrowniach...
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: RSMP 2015

Postprzez karluum » poniedziałek, 26 sty 2015, 13:27

Krakowski w 2002 miał 120 km i był zrobiony w jeden dzień. Nie pamiętam oesów ale były bodajże 3 pętle po 4 odcinki. Gdyby nie śmierć Bartka Sitka byłyby to bardzo fajne zawody. Pojechaliśmy, obejrzeliśmy i wróciliśmy do domów bez większej spinki.
Skracanie kilometrów oesowych i rozbijanie na dwa dni jest kompletnie bez sensu. Bo koszt ( w szczególności dla tych małych) noclegów i wyżywienia dla tych małych potrafi stanowić niezłą sumkę.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości