24 Rajd Dolnośląski 2014

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez kostek45 » wtorek, 21 paź 2014, 14:58

Gdzie tam jest komentarz Kuchara?
Bo widzę sporo komentarzy, a Kuchara nie...
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica


Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez slivex » wtorek, 21 paź 2014, 15:00

Joseph Cuisinier Prive

pod tym postem podpisane Tomasz Kuchar po rozwinięciu
Avatar użytkownika
slivex
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez oryniak » wtorek, 21 paź 2014, 15:02

Cytuje
"Dziękuję Pani Izabeli za przyjęcie do grona znajomych celem możliwości wypowiedzenia się.
Tak w punktach:
1. Kuchar nie wiedział, że Habaj nie dostał kary, bo w wynikach była kara 10 sekund. Dopiero wieczorem dowiedział się, że ta pierwsza kara była za szykanę, a nie za przedmiotowe spóźnienie.
2. Nigdy nikt z zespołu Kuchara nie złożył żaddnego protestu na Habaja
3. Kuchar był namaiwny, żeby złożył protest przeciwko Piotrkowi Wosiowi za niesportowe zachowanie – ale absolutnie, kategorycznie odmówił
4. Kuchar jak Pani pisze „palną” w schody i tak dojechał o własnych siłach do serwisu – uszkodzenia lewy przód
5. Kuchar po raz kolejny uderzył w mostek na kolejnym odcinku, który niestety skrzywił tylny lewy wahacz
6. Kuchar posiadał takowy zapasowy w aucie (207 wymaga dociążenia 50 kg do regulaminowego minimum i jest to realizowane częściami zapasowymi), ale na skutek poprzednich uszkodzeń serwis przez telefon podał informację, że na pewno nie da rady sobie go sam wymienić, bo pewne elemanty są pokrzywione i nie da się wykręcić śruby bez specjalistycznego sprzętu.
7. Zapadła decyzja o wymianie drążka przez serwis, przejechanie Radkowskiej Perły (gdzie kibicowali sponsorzy) i wycofanie się po tym lub kolejnym (ostatnim odcinku).
8. Wymiana nastąpiła bez żadnego ukrywania się, na środku drogi w obecności kibiców i przejerzdżających samochodów, a także Łukasza Habaja, który chwilę po tym dojechał na miejsce.
9. Po opadnięciu emocji i konsultacji z czekającymi na nas na kolejnym odcinku sponsorami, a także nie chcąc być nie fair wobec Łukasza, którego bardzo cenimy jako sportowca i kolegę, zmieniliśmy decyzję i bez dalszego namysłu wycofaliśmy się z dalszej rywalizacji.

Czy widzi tu Pani, Pani Izabelo jakieś moje gierki i powód do takiego hejtingu?
Cenimy uczciwą sportową rywalizację i jedyne za co faktycznie powinienem przeprosić i co nie powinno nastąpić to (podjęty pod wpływem ogromnych emocji) pkt nr 7! Jednak myślę, że błąd został naprawiony, bo bez żadnej dalszej dyskusji pojechaliśmy do domu.
Wnioskuję Pani Izabelo, że jest Pani kibicem rajdowym i myślę że raczej powinna się Pani skoncentrować nad tym, żeby wysyłać w świat informacje, który będą ten (niestety niszowy) sport promowały, a nie pogrążały.
Jeżeli w/w fakty są w dalszym ciągu dla Pani powodem takiego, a nie innego zachowania względem mojej osoby, to trudno, jakoś to przeżyje, ale proszę je zachować dla siebie, żeby nie nokutować naszej ukochanej dyscypliny sportu.

Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Kuchar"
Koniec cytatu
oryniak
 
Posty: 36
Dołączył(a): czwartek, 18 paź 2012, 09:17

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez jacekzu » wtorek, 21 paź 2014, 18:21

Jak dla mnie to pkt 7 wypowiedzi T.Kuchara jest conajmniej żenujący tzn skoro naprawa była oficjalna, nie mieli nic do ukrycia, to powinni wysłać informację do organizatora o zaistniałej sytuacji i chęci przejechania odcinka "dla sponsorów" lub jeśli nie chcieli się tłumaczyć, nie powinni już wystartować do kolejnego odcinka, gdyż złamali regulamin. Śmiem twierdzić, że gdyby nie reakcja Łukasza Habaja, T.Kuchar pojechałby dslej walczyć na odcinki.
Dla potwierdzenia ukrywania przez T.Kuchara w/w informacji, zobaczcie proszę czym się tłumaczył swoim kibicom na koncie fb - podpowiem - awarią samochodu, a nie rezygnacją z powodu nielegalnej naprawy poza serwisem. Czyżby liczył na to,że sprawa nie wyjdzie na jaw i nie zawiedzie swoich eiernych kibiców??? Hmmmm, ciekawe....
jacekzu
 
Posty: 24
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 20:03

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez gregortest » wtorek, 21 paź 2014, 19:15

Jacekzu - wiesz jak było ??
To przestań pisać o żenadzie, skoro nie znasz szczegółów.

Aha jeszcze Wam tylko przypomnę jak parę lat temu nadawał na Kajtka, który też w trochę dziwnych okolicznościach w lesie naprawił się po przygodzie na Świdnickim. Wtedy w ustach Kuchara to Kajto był mega oszust ...

No rzesz w mordę jeża....k.....a. Byłeś tam ?????
Ludzie jak macie powielać ploty, to lepiej nic nie piszcie.
Coś tam gdzieś usłyszał....i pierniczy głupoty.
Akurat "dziwnym" zbiegiem okoliczności - części leżały w rowie, przy samej drodze.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez jacekzu » wtorek, 21 paź 2014, 19:28

Gregortest:
Wystarczy przeczytać tłumaczenie T.Kuchara!!! Przecież ja nie "gdybam" tylko analizuję jego wypowiedź i dokładam swoje spostrzeżenia - no chyba, że poruszam zbyt tkliwy temat dla coniektórych, więc biję się w pierś i przepraszam za moje nieposłuszeństwo.... Tyle ode mnie....
jacekzu
 
Posty: 24
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 20:03

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez gregortest » wtorek, 21 paź 2014, 19:57

8. Wymiana nastąpiła bez żadnego ukrywania się, na środku drogi w obecności kibiców i przejerzdżających samochodów, a także Łukasza Habaja, który chwilę po tym dojechał na miejsce.

Są też inne punkty, także czytaj.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez d-z rallyfans » wtorek, 21 paź 2014, 20:05

Nie wiem jak było z Kucharem i jego wycofaniem, dobrowolnym albo przymuszonym, byłem natomiast na serwisie w czasie kontrowersyjnego wjazdu na PKC.
Ostatnie minuty spędziłem przy serwisie Łukasza i faktycznie chyba się pogubili bo nagle pilot zaczął krzyczeć że została minuta do PKC a Łukasz jeszcze siedział wygodnie na krześle w strefie gastronomicznej, zerwali się wszyscy a pilot pobiegł na PKC, który był praktycznie za namiotami RT.
Przy PKC stał jeszcze trochę za nim podał kartę ale Łukasza nie było i jestem pewien że karta została podana jak jeszcze nie było samochodu na PKC, dopiero po chwili wjechał pełną bombą i tu moim zdaniem już powinni zareagować sędziowie bo taka jazda na strefie mogła skończyć się źle.
Natomiast nie ogarniam tych wszystkich regulaminów, ale jeśli Łukasz złamał regulamin to on pierwszy zagrał nie fair wobec innych zawodników, takie moje zdanie.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez jacekzu » wtorek, 21 paź 2014, 20:22

Gregortest:
No popatrz, przeczytałem "tylko" 7 pkt i "fizolofuję" !
Proponuję czytać za zrozumieniem całość i nie wyrywać zdan z kontekstu. Jeśli jest tak jak napisał T.Kuchar tj że niczego nie ukrywał to dlaczego inaczej informował na fb??? Nieświadomie??? Tej mojej dygresji 2 posty wcześniej już nie doczytałeś Gregortest??? Proszę Cię, daj spokój, T.Kuchar troszę "głupio" się tłumaczy, a mam nadzieję, że film nagrany przez Łukasza Habaja ujrzy światło dzienne i zobaczysz na jakim "środku drogi" był naprawiany samochód. Zakończmy ten temat, bo zagorzali kibce i tak nie przyjmą krytyki, więc szkoda czasu.
jacekzu
 
Posty: 24
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 20:03

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez żółtek » wtorek, 21 paź 2014, 21:22

Nawet jeżeli Łukasz Habaj nagrał Tomka Kuchara na nielegalnym serwisie, to prawdopodobnie filmik i tak nie ujrzy światła dziennego, bo jak widać Łukasz sam popełnił błąd i głupio by było innym wytykać błędy, samemu mając 'za uszami'.
A dwa, to może sami kierowcy doszli do wniosku, że dla dobra polskich rajdów nie rozkręcać poruty?
żółtek
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2014, 15:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez CCabarth » wtorek, 21 paź 2014, 22:07

d-z rallyfans napisał(a):Natomiast nie ogarniam tych wszystkich regulaminów, ale jeśli Łukasz złamał regulamin to on pierwszy zagrał nie fair wobec innych zawodników, takie moje zdanie.

Spóźnienie nie jest łamaniem Regulaminu Rajdu, jest obłożone karą czasową określoną w regulaminie.
Na czym miało polegać zagranie nie fair Habaja? Nakłonił sędziego do wpisania innego czasu do karty drogowej?

Spóźnienie i tak zostało uwzględnione w wynikach.

Natomiast mam pytanie odnośnie Kuchara : dlaczego został usunięty z wyników I etapu ?
CCabarth
N3
 
Posty: 204
Dołączył(a): środa, 26 maja 2004, 19:12
Lokalizacja: Kraków

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez kremer » wtorek, 21 paź 2014, 22:27

Rzeczywiście Habaj ma 45 ptk za Dolnośląski.
http://www.pzm.com.pl/rajdy/2014/narast ... eralka.pdf

Habaj po I etapie 20 s kary http://www.rajd.dolnoslaski.pl/files/5_ ... 1_RSMP.pdf

Kuchar powinien mieć 15 ptk za I etap :) Pewnie sie wycofal w niedziele definitywnie z rajdu to go nie liczyli :)
Z Archiwum X te rajdy.
Ostatnio edytowano wtorek, 21 paź 2014, 22:32 przez kremer, łącznie edytowano 1 raz
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez CCabarth » wtorek, 21 paź 2014, 22:30

Kremer, nie uwierzyłeś na słowo? :D

Kara Habaja 10 sek OS2 i 10 sek PKC przed OS 3

Kuchar - podobno ma to związek z Parc Ferme po I etapie
Ostatnio edytowano wtorek, 21 paź 2014, 22:43 przez CCabarth, łącznie edytowano 1 raz
CCabarth
N3
 
Posty: 204
Dołączył(a): środa, 26 maja 2004, 19:12
Lokalizacja: Kraków

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez d-z rallyfans » wtorek, 21 paź 2014, 22:40

Po pierwszym dniu było tylko 10 sek. za potrącenie szykany dla Habaja, ale jak widać teraz jest 20 sek czyli tez za spoznienie na PKC wiec z mojej strony nie ma tematu.
Czeski film :)
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez CCabarth » wtorek, 21 paź 2014, 23:00

Kara za PKC była przez pewien czas w wynikach, wieczorem po wszystkich OS było tylko 10 sekund za szykanę, ale w nocy znów pojawiło się 10 sekund za PKC.

Habaj na starcie II etapu miał już te 20 sekund kary, o czym zresztą mówił w jakimś wywiadzie, że "...zwiększyło to ich sportową złość i dodatkowo zmobilizowało do odrabiania strat..."
CCabarth
N3
 
Posty: 204
Dołączył(a): środa, 26 maja 2004, 19:12
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości