RAJD WISŁY 2014

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez martenzyt » poniedziałek, 8 wrz 2014, 21:35

Miejscowość nazywa się Zamarski i to nie jest przymiotnik tylko rzeczownik, więc jesteś w Zamarskach, nie w Zamarskim ;) Inną sprawą jest to, że nie mam zielonego pojecia co ten rzeczownik mógłby oznaczać :P[/quote]

wybaczcie administratorzy ale dla zabawy napiszę bo jestem stelak czyli z rejonu Cieszyna

są wiochy w ok w/w miasta i dla zapamiętania zawsze się mówiło
krasne, gówno, ogrodzone ma łące w śmierdzącym dębowym haźlu zamrożone[/quote]

Heh dobre. Natomiast kolego daryush coś mnie gnębi szybkie przejście z liczby pojedynczej Zamarski w mnogą Zamarskie i chyba tego tutaj nie rozwiążemy i sprawę trzeba oddać do Prof. Miodka. :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez Marcin Szopa » poniedziałek, 8 wrz 2014, 21:44

Kilka moich spostrzeżeń na temat Wisełki:

1. Trasy bardzo trudne i wymagające. Dobrze było widać kto walczy i jeździ na opis (lub na pamięć). Na wszystkie załogi RPP i RSMP tylko kilka pokazało prawdziwą walkę i dla nich warto było pofatygować się na odcinki,
2. Zabezpieczenie - TRAGEDIA. Spadanie na Zamarskach: ludzie stoją na wypadkowej, jeden safeta na kilkaset metrów. Ludzie z wózkami i dziećmi przebiegają jak chcą i gdzie chcą. A reakcja pana z pomarańczową kamizelką? "Proszę nie siedzieć podczas przejazdów". A ludzie stoją na zewnętrznej albo w kopertach. Co do tego spadania, to na wypadkowej była rozciągnięta taśma - pytanie brzmi kto układał plan zabezpieczeń bo moim zdaniem był on źle wykonany. Albo taśmy były w złych miejscach albo nie było ich wcale i tylko było słychać: Proszę o 10 kroków do tyłu...Niektórzy z zabezpieczenia sprawiali wrażenie, że są tam z przymusu, stoją bo stoją w sumie sami nie wiedzą po co.
3. Dobry dojazd do odcinków. Można było podjechać bardzo blisko, nawet policjanci byli przychylni.I odcinki (przynajmniej w 2 dniu) były przyjaźnie rozmieszczone. To tak na plus.
4. Fajnie że jest taki rajd, marzy mi się by wróciły odcinki przez przełęcze (Wielka Puszcza, Straconka), chociaż okolice śląska cieszyńskiego są też dobrym materiałem na dobre trudne trasy.
Mam nadzieje, że w przyszłym roku będzie lepiej pod względem bezpieczeństwa :)
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez martin.h » poniedziałek, 8 wrz 2014, 23:27

Stare oesy raczej już nie wrócą, Salmopol, Straconka czy Kubalonka (przez drogę wojewódzką) to główne drogi dojazdowe, a że ruch jak i ilość zmotoryzowanych Polaków jest coraz większa to nie ma na to szans. Jaworzynka to dramat, mogli by tam zrobić rajd szutrowy ;) Jest natomiast dużo nowych dróg w Beskidzie, które mają nowy równy asfalt, ten na Kiczorze też został niedawno położony ;) Świetny nowy asfalt jest na zachód od Istebnej, gdyby to połączyć z dawnymi Oleckami to robi się mega odcinek, tym bardziej, że większość idzie przez las gdzie nie ma zabudowań. I właśnie takich odcinków powinni szukać organizatorzy.
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez gregortest » wtorek, 9 wrz 2014, 07:37

A dlaczego nie ?
Straconka - Miedzybrodzie
Tresna - Zarzecze
Tresna - Tresna
Cały Zameczek
Jest tego sporo, a zimowy to wogóle by pasował, w tym rejonie :)
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez Faster » wtorek, 9 wrz 2014, 07:45

karluum napisał(a):
RSMP stały się Mistrzostwami R5 i R2, szkoda, że nikt nie chce walczyć (albo chce ale nie ma za co) w N4, jeden Misiek Gryca na całą stawkę to trochę mało....Ale o kondycji sportowej RSMP należy porozmawiać w innym wątku.


Zapomniałeś o Butvilasie,który przecież nie jezdzi R4 tylko w Nce :wink:noi jest jeszcze Mąsior,ale faktycznie jakby było kilka N-ek wiecej to byłoby ciekawiej,ale to Polskie rajdy niestety,gdzie ośki wbijają sie do 1 dziesiątki generalki,taką stawke mamy :?
Faster
N3
 
Posty: 265
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2014, 16:39

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez martin.h » wtorek, 9 wrz 2014, 08:08

Ja już wolę te ośki niż eNkę jadącą cały czas na podtrzymaniu ;)

@gregortest, nikt nie wyrazi zgody na zamknięcie tych dróg, jeszcze tym bardziej w weekend. Zameczek przecież jedzie, i jest z powodzeniem używany w Cieszynce czy podczas zeszłorocznej Wisły ;)
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez karluum » wtorek, 9 wrz 2014, 08:08

Faster napisał(a):Zapomniałeś o Butvilasie,który przecież nie jezdzi R4 tylko w Nce :wink:noi jest jeszcze Mąsior,ale faktycznie jakby było kilka N-ek wiecej to byłoby ciekawiej,ale to Polskie rajdy niestety,gdzie ośki wbijają sie do 1 dziesiątki generalki,taką stawke mamy :?

Faktycznie, jakoś on mi uciekł, bo z początkiem roku SPRT ogłosił, że będą jeździć Nką. Tym większy szacunek za tak skuteczne podgryzanie czołówki.
gregortest napisał(a):A dlaczego nie ?
Straconka - Miedzybrodzie
Tresna - Zarzecze
Tresna - Tresna
Cały Zameczek
Jest tego sporo, a zimowy to wogóle by pasował, w tym rejonie :)

Na Przegibku (czyli Straconka - Międzybrodzie) asfalt jest dość taki sobie, a po drugie BB niechętnie patrzy na imprezy motorowe. Zameczek jak najbardziej, bo po remoncie nawierzchni nie ma już takiego wyrypu jak kilka lat wcześniej.
Rajd Zimowy? Jak najbardziej!
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez MSG Racing » wtorek, 9 wrz 2014, 09:01

Zimowy? Juz widze jak te auta nie moga wyjechac pod gore na krotkim kolcu w kopnym sniegu. Nie wiem ale to nie jest dobry pomysl.
Do tego potem spadania. Tam moglby byc wiekszy pogrom niz tej Wisle.
Greg te OSy nie pojada nie tylko ze ruch ale i dlatego ze sa za szybkie. Chociaz patrzac po 80% zalog to im szybkosc nie grozi, chyba ze jest spadanie.
OK wracajac do tych OSow w granicach administracyjnych Bielska...to nie bedzie zadnej imprezy motoryzacyjnej za kadencji obecnego szefa policji. Dlatego tez bestwinski nie pojechal. A szkoda.
A czy Butvilas teraz nie jechal juz eRka? Bo szedl bardzo fajnie. Zupelnie przeciwnie do driverow w Lancerach. OK po wynikach cos tam mieli wyjezdzone ale wygladalo to jak jazda na grzyby. I wlasnie troche sie zawiodlem meijscowka w niedziele na drugiej petli. NIby zakret caly w naniesionnym szutrze i na pierwszej petli sie tam kilku zdziwilo i nimi pozamiatalo co slyszelismy. Wiec drugi przejazd tam. Teoretycznie walka o czas powinna byc a skonczylo sie na tym ze tylko czolowka RSMP i moze z 3 z RPP szlo ogniem a reszta kaleczyla do tego stopnia ze kilku niemal sie zatrzymalo. Szok. Potem sie dziwic ze nie ma kibicow.
Pierwsza miejscowka z niedzieli znacznie ciekawsza. Podobnie jak sobota ktora byla duzo ciekawsza ale tez stalismy w samych szybkich miejscach z podbiciami lub mala hopka. Roznice tez byly widoczne ale bylo szybciej niz w niedziele. Takie rajdy mozna ogladac.
Zabezpieczenie bylo u nas OK.
208R2 ida jak nalezy. Po DS3R3 nie widac i nie slychac ze jedzie. Fiesty jak Fiesty niby szybko niby fajnie ale czegos jeszcze brakuje. Polonski, Jurecki, Tomaszczyk i przede wszystkim Wroblewski w starszym Clio. Ten szedl jak wsciekly i tak jak sie powinno jechac.
Lancery i eNkowe Subaru poza Butvilasem to jakas pomylka mimo ze Gryc tam byl wysoko w generalce.
R5 to tak jak Habaj pisal na FB kiedys. Jest efektywne ale nie efektowne. Zawias i przyczepnosc mechaniczna na kosmicznym poziomie i tylko brrummm i nic sie nie dzieje. Po za szybkoscia naprawde malo widowiskowo to wyglada. Ale wlasnie Habaj i Chuchala szli naprawde zacnie. Reszta mimo ze szybko co bylo widac to jeszcze im brakuje.
Babcia zacnie szla i szkoda ze nie ukonczyla. Brakuje takich aut u nas. Dodaja kolorytu jak maluszek jadacy na koncu :)
Ogolnie to rajd na plus ale czegos mi brakuje jeszcze.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez The Prisoner » wtorek, 9 wrz 2014, 10:32

Było właśnie tak, jak napisał MSG Racing. Faktycznie większość czekała na Tomaszczyka a wg mnie to właśnie Wróblewski powodował największy uśmiech na twarzy. Chłop szedł jak szalony! Jurecki również.

Habaj i Chuchała - kosmos i nie do końca zgodzę się z tym, że nie są efektowni. Faktycznie - zawieszenie fantastycznie niweluje nierówność drogi i tutaj szału nie ma, ale na szybkich łukach r5 wygląda to bardzo efektownie, przykład: https://www.youtube.com/watch?v=OzFD_VzzlkM

I jeszcze taka ciekawostka:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

A o Bielsku zapomnijcie. Policja + magistrat = dziadostwo (takie moje prywatne zdanie).
The Prisoner
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 13:17
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez karluum » wtorek, 9 wrz 2014, 10:40

Tomaszczyk w niedzielę był chory. Jechał z dużą gorączką i ledwo się z auta wyczołgał. A w sobotę złapał szybko kapcia i w sumie nie miał o co walczyć.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez The Prisoner » wtorek, 9 wrz 2014, 11:09

karluum napisał(a):Tomaszczyk w niedzielę był chory. Jechał z dużą gorączką i ledwo się z auta wyczołgał. A w sobotę złapał szybko kapcia i w sumie nie miał o co walczyć.


Żeby mnie źle nie zrozumiano - nie kwestionuję umiejętności oraz widowiskowej jazdy Jurka Tomaszczyka, chodziło mi tylko o podkreślenie efektu przejazdów Wróblewskiego.
The Prisoner
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 13:17
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez martenzyt » wtorek, 9 wrz 2014, 18:55

The Prisoner napisał(a):
karluum napisał(a):Tomaszczyk w niedzielę był chory. Jechał z dużą gorączką i ledwo się z auta wyczołgał. A w sobotę złapał szybko kapcia i w sumie nie miał o co walczyć.


Żeby mnie źle nie zrozumiano - nie kwestionuję umiejętności oraz widowiskowej jazdy Jurka Tomaszczyka, chodziło mi tylko o podkreślenie efektu przejazdów Wróblewskiego.


Wróblewski szedł na Wisełce pełnym ogniem i widzę, że nie tylko ja to zauważyłem. Miło było popatrzeć na jego jazdę.
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez gregortest » środa, 10 wrz 2014, 07:22

Tak przy okazji:
Wieloletnia baza rajdu wisły.
W latach 80... :)
http://poznajpolske.onet.pl/slaskie/koz ... e-w/kvbw10

http://www.youtube.com/watch?v=eVDiyHago9o

Wtedy to naprawdę był fajny osrodek.
I wspólne wieczory wszystkich zawodników z Mańkiem Bublewiczem, Koperem, na czele, przed, w trakcie i po rajdzie :)
W jednej knajpie, od stolika do stolika...ech...to były czasy.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez martenzyt » środa, 10 wrz 2014, 19:46

gregortest napisał(a):Tak przy okazji:
Wieloletnia baza rajdu wisły.
W latach 80... :)
http://poznajpolske.onet.pl/slaskie/koz ... e-w/kvbw10

http://www.youtube.com/watch?v=eVDiyHago9o

Wtedy to naprawdę był fajny osrodek.
I wspólne wieczory wszystkich zawodników z Mańkiem Bublewiczem, Koperem, na czele, przed, w trakcie i po rajdzie :)
W jednej knajpie, od stolika do stolika...ech...to były czasy.


Heh. Dobre sobie. Lektor w tym filmie mógłby troszkę poczytać. Lotnisko wymienione..... ok niech już będzie Katowice bo tak oficjalnie widnieje ale nie Pyrzyce a PYRZOWICE :)
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości