RAJD WISŁY 2014

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez piguła » sobota, 30 sie 2014, 10:20

a nie pomyśleliście że odkąd jest oficjalna funkcja szpiega w tym roku to załogi właśnie ich wysyłają do zrobienia bazowego opisu ?
piguła
N3
 
Posty: 201
Dołączył(a): niedziela, 15 lip 2007, 10:38


Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez Zoe » sobota, 30 sie 2014, 10:28

Po co bazowy opis? Na 160km odcinków i trzy możliwe przejazdy zapoznawcze? ;)
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez daryush » sobota, 30 sie 2014, 10:55

piguła napisał(a):a nie pomyśleliście że odkąd jest oficjalna funkcja szpiega w tym roku to załogi właśnie ich wysyłają do zrobienia bazowego opisu ?


A funkcja szpiega nie polega czasem na przejechaniu odcinka godzinę czy dwie przed zawodnikami i zameldowaniu o warunkach na trasie itp? Szpiedzy tak samo jak inni członkowie zespołu (a nie tylko kierowca i pilot) nie będą raczej mogli pojawiać się z zabronionym czasie na odcinkach.
daryush
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): poniedziałek, 28 sie 2006, 20:50
Lokalizacja: Wisła/Gliwice

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez qbus » sobota, 30 sie 2014, 12:33

Zoe napisał(a):Po co bazowy opis? Na 160km odcinków i trzy możliwe przejazdy zapoznawcze? ;)


Niektórzy z tego korzystaja.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez Zoe » sobota, 30 sie 2014, 12:50

qbus napisał(a):Niektórzy z tego korzystaja.


Tylko po co? Nie widzę żadnego w tym sensu, poza faktem, że można zasugerować się cudzym opisem i samemu stworzyć dzięki temu mocno niewłaściwy. Szpieg nanosi poprawki, a nie buduje opis za załogę. Amerykanizacja przyszła nawet do rajdów... Olaboga... :P
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez laGadula » sobota, 30 sie 2014, 15:06

Zoe napisał(a):
qbus napisał(a):Niektórzy z tego korzystaja.


Tylko po co? Nie widzę żadnego w tym sensu, poza faktem, że można zasugerować się cudzym opisem i samemu stworzyć dzięki temu mocno niewłaściwy. Szpieg nanosi poprawki, a nie buduje opis za załogę. Amerykanizacja przyszła nawet do rajdów... Olaboga... :P


No to błysnąłeś wiedzą..... powiem więcej, są kierowcy którzy potrafią bazowy opis zrobić z nagranego przez szpiega odcinka, które to zrobił przed rajdem. A opis nie jest cudzy, tylko zrobiony w oparciu o doświadczenia szpiega z właśnie z tego kierowcy opisem.
Nie tracisz wtedy tyle czasu na 1 przejeździe, co więcej, płynniej jedziesz.
Nie bronię nikogo, bo sam mam kilku "upalaczy" na celowniku, ale w RSMP jest kilka załóg które korzysta z wideo. Ba w WRC też.
Ale tyle śladów...
laGadula
N2
 
Posty: 119
Dołączył(a): poniedziałek, 29 lis 2004, 22:02

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez Zoe » sobota, 30 sie 2014, 15:57

Cóż, widocznie co kto lubi. Dla mnie to zupełnie poroniony pomysł, bo uważam, że w opisie jak w życiu - najgorzej to poprawiać po kimś ;) I nawet jeśli system, którego używa szpieg jest wypracowany wspólnie z kierowcą, to już spostrzeżenia, wrażenia i odbiór informacji z realnego życia nie do końca.

Nie umiem sobie też wyobrazić jak można robić opis z wideo - próbowałem kiedyś dla własnej ciekawości i nijak miał on się do rzeczywistości. Może to kwestia kamery albo doświadczenia właśnie?

Nie wiem, nie miałem możliwości korzystać z tego systemu, ale póki co to dla mnie zwykłe spuszczanie się i próba wymuszenia wirtuozerii tam, gdzie powinna mieć miejsce rzetelna praca.
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez Bad-i » sobota, 30 sie 2014, 16:05

To czy komus to pomaga/przeszkadza to inna sprawa.

Pytanie do kollegow z RSMP, czy szpiedzy moga na legalu smigac po odcinkach juz teraz?
Bad-i
N3
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek, 5 paź 2009, 17:21

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez daryush » niedziela, 31 sie 2014, 11:17

Z regulaminu RSMP:

11.10. Każdy zawodnik zgłoszony do rajdu ma prawo do skorzystania w czasie jego
trwania z tzw. samochodu rozpoznania trasy, w którym może znajdować się 2 osoby
reprezentujące zawodnika. Będzie to możliwe po uiszczeniu u organizatora kwoty w
wysokości 10% opłaconego wpisowego. Samochód rozpoznania trasy, oznaczony
specjalnymi naklejkami z numerami odpowiadającymi numerowi zawodnika, którego
reprezentuje, będzie mógł wjechać na trasę OS-u w czasie 90-75 minut przed
czasem startu pierwszej załogi do tego OS. Samochód ten musi poruszać się po OS
zgodnie z przepisami ruchu drogowego, w kierunku przebiegu OS. W przypadku
dogonienia przez samochód C musi on bezwzględnie zjechać z trasy OS i nie może
na nią powrócić. Złamanie w/w przepisów powodować będzie konsekwencje
w stosunku do reprezentowanego zawodnika wyciągnięte przez ZSS.


Więc tak jak pisałem, szpiedzy nie mają nic wspólnego z zapoznaniem (przygotowaniem opisu), ich funkcja ma na celu sprawdzenie stanu trasy chwilę przed startem odcinka.
daryush
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): poniedziałek, 28 sie 2006, 20:50
Lokalizacja: Wisła/Gliwice

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez colin3 » niedziela, 31 sie 2014, 11:34

tutaj fajny artykuł o funkcji szpiega:
http://rajdy.hoga.pl/wywiady/110501a.asp
colin3
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 11:50

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez Zoe » niedziela, 31 sie 2014, 13:58

Daryush, warto w tej kwestii zaufać praktyce i doświadczeniu laGaduly, a nie ustaleniom regulaminu ;)
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez daryush » niedziela, 31 sie 2014, 15:01

Zoe napisał(a):Daryush, warto w tej kwestii zaufać praktyce i doświadczeniu laGaduly, a nie ustaleniom regulaminu ;)


Hmm... nie znam praktyki i doświadczenia kolegi laGadula, ale też nie śmiem ich negować :)

Chodziło mi bardziej o to, że porozjeżdżane już teraz oesy z oficjalną, regulaminową funkcją szpiega mają niewiele wspólnego ;)
daryush
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): poniedziałek, 28 sie 2006, 20:50
Lokalizacja: Wisła/Gliwice

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez żółtodziób » niedziela, 31 sie 2014, 19:12

Hmm... nie znam praktyki i doświadczenia kolegi laGadula, ale też nie śmiem ich negować


Dokładnie.

@ Zoe - Prosiłbym o nienegowanie niczyich kompetencji i doświadczenia. Można się nie zgadzać, ale dyskutujemy przy pomocy argumentów a nie ocen czyjejś wiedzy.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez Zoe » niedziela, 31 sie 2014, 20:01

Eeer... No nie chciałem, żeby to zabrzmiało tak jakbym chciał urągać lub próbować urazić Daryush'a.

Bardziej chciałem zwrócić uwagę na tą rozbieżność pomiędzy tym co regulaminy, przepisy, a życie, a jeśli kolega laGadula to znany z rajdów gadacz, to ma doświadczenie "ogromne+" i wspominając o tym jak sytuacja wygląda, wierzę bardziej jemu :)

Przepraszam i bez urazy dla wszystkich.
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez żółtodziób » niedziela, 31 sie 2014, 23:33

Spoko, nie to ze naruszyłeś regulamin i tak dalej, to nie jest żadna reprymenda, anie tym bardziej ostrzeżenia, pewna wskazówka i nie ma za co przepraszać. Po prostu z doswiadaczenia wiem, ze z takich tekstów biorą sie czasem spore nierporozumienia między skądinąd sensownymi ludźmi. Dlatego warto czasem trochę cyzelować słowa. Nie zarzucam broń Boże złych intencji, zwracam po rpostu uwagę na pewne drobiazgi, które z czasem mogą się niepotrzebnie rozrosnąć do poziomu spraw honorowych.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 103 gości