Problemy Kormorana 2003 z trasą...

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Problemy Kormorana 2003 z trasą...

Postprzez rally_fan1 » piątek, 23 maja 2003, 08:45

jak donosi wp.pl Kormoran moze miec problemy,tym razem chodzi o zmiane trasy z powodow ekologicznych http://sport.wp.pl/wiadomosc.html?wid=953055&kat=1771&katn=Sporty+motorowe





pozdro&peace4all
rally_fan1
N3
 
Posty: 375
Dołączył(a): poniedziałek, 21 paź 2002, 12:50


Postprzez jonsi15 » piątek, 23 maja 2003, 11:08

to jeszcze nic- w zaszłym roku w czasie rajdu śnieżki odwołano odcinek bo w tym czasie tą trasą przejeżdżał wyścig kolarski. :twisted:
Avatar użytkownika
jonsi15
N2
 
Posty: 135
Dołączył(a): czwartek, 6 mar 2003, 13:54
Lokalizacja: Mysłakowice k.JeleniejGóry

Postprzez Wilu » piątek, 23 maja 2003, 18:18

spoko tylko takie rzeczy jak trasa nyły już chyba uzgodnione, a tu taka niespodziewanka. będą z tego problemy a na rajd mają przyjechać komisarze z FIA obaczyć, czy aby nas nie zrobić kandydackim rajem. Ci zieloni niczego nie kumają, acz kolwiek uogólniając walczą w słusznej sprawie.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez marcin » piątek, 23 maja 2003, 18:46

Takie wpaki zdażają się wszędzie ale w rajdzie który ma ambicje kandydować na eliminację MŚ wszystko powinno być zapięte na ostatni guzik. Przyjedzie komisja FIA i będzie po sprawie...
Oby tylko skończyło się na tej wpadce, bo może być gorzej jezeli spojżeć w przeszłość to Kormoran zawsze miał jakieś większe lub mniejsze wpadki ale teraz musi być wszystko na błysk zrobione jeżeli Kormoran w dalszym ciągu chce zostać eliminacją MŚ. Szkoda że teraz asfalty mają takie problemy bo moim zdaniem do MŚ powinien kandydować Rajd Elmot połączony z Rajdem Polski. Elmot od kilku lat jest wspaniale organizowany i nie ma żadnych problemów z zabezpieczeniem itp.
Oby wszystko było dobrze na Kormoranie bo jak nie to opinia pójdzie nie o Kormoranie tylko o Polsce i o eliminacji do MŚ będziemy mogli sobie tylko pomarzyć..
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez TommiCrazy » wtorek, 27 maja 2003, 09:50

Ale kormoran sam w sobie jest wyjątkowy i żadko spotykany w takiej specyfikaji rajd!!.
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez Fugazi » wtorek, 27 maja 2003, 13:50

Moim zdaniem nie ma tu żadnej winy Organizatora.
Otulina Ochronna Projektowanego Parku Krajobrazowego
oficjalnie zaistniała najprawdopodobniej kilka tygodni temu
(a ustalenia Rajdu znacznie wcześniej)
Informacje te posiadam od mieszkańców gminy Olsztynek, którzy dowiedzieli sie o tym jakos w połowie maja.
Jeszcze troche i te zielone nie pozwolą nam grzybów w lesie zbierać :twisted:
Avatar użytkownika
Fugazi
 
Posty: 34
Dołączył(a): środa, 19 mar 2003, 10:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sergiey » wtorek, 3 cze 2003, 15:48

Kurcze, własnie przeczytałem na konkurencyjnym portalu że tegoroczny kormoran to tylko 7 odcinków specjalnych. Czy ktoś może to potwierdzic ?! Jeżeli okaże się to prawdą to chyba jest to trochę przykrótki rajd jak na elminację MP, która dodatkowo ma ambicje kandydowac do RSMŚ.
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory

Postprzez Psycholog_Rajdowy » wtorek, 3 cze 2003, 21:26

Jeśli dobrze pamiętam, to aktualne przepisy RSMP mówią, że łączna liczba kilometrów oesowych nie może być mniejsza niż 150. Kormoran 2003 będzie miał ich 157 km., a więc jest pod tym względem nawet dłuższy od zeszłorocznej edycji.

[...] "Jak podkreślił organizator, w następnych latach Kormoran może zawitać w innym niż do tej pory rejonie województwa warmińsko-mazurskiego. Automobilklub rozważa lokalizacją niektórych "oesów" na południu regionu.
"Myśleliśmy, żeby pójść pod Działdowo, Lidzbark Welski i Dąbrówno. Tam nie ma tylu obszarów chronionych" - mówi prezes Śniady." [...]

Jeśli możliwe jest wytyczenie w tejże okolicy atrakcyjnych odcinków specjalnych, to ja jestem za. Miałbym o około 50 km. bliżej na Kormorana. :D Mam jeszcze cichą nadzieję, że jest w tej okolicy wiele hop.
Rally_Psycho

Ponieważ rozpoczął się dla mnie okres wakacyjny, zmieniłem avatar na mniej formalny. ( : Zastrzegam sobie jednak prawo powrotu do dotychczasowego, wraz z rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego. ( :
Avatar użytkownika
Psycholog_Rajdowy
A5
 
Posty: 630
Dołączył(a): sobota, 19 paź 2002, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Max9 » wtorek, 3 cze 2003, 23:23

Lidzbark Welski - piekna okolica, dużo jezior i rzezczek, pełno lasów. Jak by tam zrobili oesy to było ciekawie. Spędzałem tam wiele razy wakacje, okolice sa naprawde super.
Tylko musze się przyznać, że nie zabardzo widzialem tam miejsca na których można zrobić odcinki specjalne, mam nadzieje że organizator wykaże się większa spostrzegawczościa niż ja :P
Avatar użytkownika
Max9
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): wtorek, 24 wrz 2002, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fugazi » środa, 4 cze 2003, 11:44

Cyt: "Rajd podzielono na dwa Etapy-...- W etapie I dwie sekcje z pięcioma odcinkami specjalnymi w II etapie jedna sekcja z dwoma odcinkami specjalnymi o łącznej długości ponad 150 km. ..."

zajrzyjcie www kormoran-rally.pl - dział zawodnicy, dok. do pobrania, program
Avatar użytkownika
Fugazi
 
Posty: 34
Dołączył(a): środa, 19 mar 2003, 10:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tomi_OL » niedziela, 7 wrz 2003, 11:18

Max9 napisał(a):Lidzbark Welski - piekna okolica, dużo jezior i rzezczek, pełno lasów. Jak by tam zrobili oesy to było ciekawie. Spędzałem tam wiele razy wakacje, okolice sa naprawde super.
Tylko musze się przyznać, że nie zabardzo widzialem tam miejsca na których można zrobić odcinki specjalne, mam nadzieje że organizator wykaże się większa spostrzegawczościa niż ja :P


Są tam miejsca, a gdzie dokładnie na wakacje bo ja tamte rajony zaopatrzam w TOWAR, jestem tam codziennie. 2x. dziennie 10h. w aucie ufff...
Rajdowcy "na dopingu" są tylko mistrzami na swoim podwórku. To zwykli oszuści. Simon Jean-Joseph.
www.sztukakibicowania.pl
Jezek, jezek, jezek SE MA !
Gravel Ruless !
Tomi_OL
N3
 
Posty: 365
Dołączył(a): piątek, 18 lip 2003, 11:43
Lokalizacja: Olsztyn


Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości