Rajd Świdnicki-Krause 2014

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez Honiclbr » czwartek, 6 mar 2014, 17:23

Nieoficjalny harmonogram zmagań podczas drugiej rundy RSMP https://www.facebook.com/FajfMajnes/pos ... tif_t=like Raczej bez szału i wszystko będzie pewne już w przyszłym tygodniu.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski


Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez kostek45 » czwartek, 6 mar 2014, 18:31

Czyli tak jak się spodziewałem. Na łatwiznę, bez żadnych nowości.
Ale już po zeszłorocznym wywiadzie z dyrektorem rajdu Romanem Grygiańcem było niemal pewne, że czeka nas powtórka niemal identycznego rajdu.
Szkoda.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez kubicafan1 » czwartek, 6 mar 2014, 21:00

standard ale w końcu jeden z najlepiej obsadzonych rajdów ostatnich lat także jest plus i warto jechać;)
p.s. miałem założyć ten temat po arłamowie no ale kolega mnie wyprzedził :(
Ale poszedł!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
kubicafan1
N3
 
Posty: 280
Dołączył(a): środa, 24 sie 2011, 17:45
Lokalizacja: żelazno

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez sebaWRC » czwartek, 6 mar 2014, 22:38

Jeśli się potwierdzi ten harmonogram,to rzeczywiście lipa trochę.Spodziewałem się przynajmniej jakiegoś jednego nowego odcinka.No ale nic,oby lista zgłoszeń nam to wynagrodziła.
www.youtube.com/user/kajto13
www.facebook.com/DominikaMorkaPhotography
Avatar użytkownika
sebaWRC
A5
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 23:17
Lokalizacja: Strzelin

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez Motulski » piątek, 7 mar 2014, 00:04

jeju...wyprzedził cię :(

kubicafan1 i rajdowy1990 ( czy jakoś tak ). Z doświadczenia już wiem, że będziecie "nadaktywni" w tym temacie i z góry apeluję już o jakieś sensowne i coś wnoszące posty w waszym wykonaniu w tym temacie, bo nie mam zamiaru kolejny rąk z rzędu czytać pierdylion waszych za przeproszeniem "gówno wnoszących" postów o mojej domowej rundzie :wink: NIE CZEPIAM SIĘ, A APELUJĘ TYLKO O PORZĄDEK I SENS !!!
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez Andrzej » piątek, 7 mar 2014, 00:17

Ja mam nieco dalej na Świdnicki ale jeżdżę co roku od 7 lat i prawda jest taka, że wieje nudą jeśli chodzi o trasę. Wszyscy już chyba jeżdżą tam na pamięć. To, że jesteś z okolic rajdu nie znaczy ,że nie można go krytykować. Od lat praktycznie nic się nie zmienia więc można co roku narzekać , nawet jeśli robią to wciąż te same osoby.
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez Motulski » piątek, 7 mar 2014, 00:31

Nie przeczytałeś ze zrozumieniem ;) Nie chodzi mi o ten post wyżej, że już krytykują i ja chcę bronić rzekomo swojego rajdu, ale chcę uniknąć pierdyliona bezwartościowych postów tych dwóch panów np jak to miało miejsce w temacie o świdnickim z ubiegłego sezonu !

p.s. miałem założyć ten temat po arłamowie no ale kolega mnie wyprzedził :(


Po tym wpisie już widzę jakie jest podejście chłopaków i napinka do tego tematu, dlatego proszę o ogarnięcie się i nie powtarzanie tego co działo się rok temu !

Andrzeju...prawda ! Ogólnie nuda...z roku na rok praktycznie to samo, a jak wiemy potencjał jest ! Ale czy to jest lenistwo i powiedzmy na gotowo korzystanie z planów z lat ubiegłych czy niemożliwość zdobycia pozwoleń na nowe odcinki to już nie wiem. Wiem tyle, że grupy organizujące tu imprezy dla amatorów mogą pochwalić się pozyskiwaniem zgód i pozwoleń na nowych drogach w celu przeprowadzenia imprezy, więc się da ! Prawdą jest to, że naprawdę zawodnicy mogą jeździć już tu na pamięć. Ale najlepiej jest poczekać na oficjalne mapy, a nie opierać się na plotkach ! Nie bronię swojego rajdu tak jak uważasz... dla mnie bombą jest rajd Rzeszowski, a totalnym dnem rajd Dolnośląski...
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez RajducH » piątek, 7 mar 2014, 08:36

Problemem jest to, że w tym roku z RSMP chyba każda runda z punktu widzenia harmonogramu będzie nudna :( mniej km oesowych = mniej odcinków); jak mam jechać ileśset km żeby zobaczyć dwa oesy w ciągu dnia po 40 załóg to naprawdę zaczynam zastanawiać się czy jest sens; co Elmotu to zawsze broniłem tego rajdu i co roku na nim byłem, ale w końcu pora powiedzieć, że rajd ten robiony jest na łatwiznę, w kółko to samo; czy w Świdnicy nie ma nikogo kto pomyśli konstruktywnie i rozwinie tej rajd? ile razy można być na zagórzu, walimiu, kamionkach? nie wspominając o prologu z genialną, atrakcyjną trasą :?
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez filantrop » piątek, 7 mar 2014, 09:30

a ja zamierzam w tym roku podróżować między oesami na crossie także znajdzie się parę ciekawych miejsc na tej objechanej do granic możliwości trasie...
filantrop
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): niedziela, 29 lip 2007, 11:31
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez zaszybki » piątek, 7 mar 2014, 11:06

Marudzicie panowie, a dyskusja o trasie elmotu jest co roku taka sama..popatrzcie na mapę tych okolic - tam każda droga była już oesem.

Coś takiego jak "nowy odcinek" tam nie istnieje, mogą być tylko dziesiątki konfiguracji tego co już było i zawsze będzie - nie ma opcji, żeby zrobić ten rajd bez Walimia czy Kamionek, Rościszowa - te odcinku muszą polecieć, jaka by nie była konfiguracja trasy.

Poza tym kombinują tak jak mogą, w ostatnich latach włączyli górny Walim, Bartnicę, Sierpnicę..i tak naprawdę co by nie zrobili, to zawsze się będzie wydawało, ze to nuda, bo ten rajd idzie po tych samych trasach od początku jego rozgrywania.
Rozmowa była już w zeszłym roku - Jedlina nie może pójść, gdzieś indziej nie mają zgód albo przychylności mieszkańców.

Wiem od organizatora, że starają się trasę urozmaicić jak się da, na podstawie tego, co mogą wykorzystać. Są miejsca, gdzie by chcieli a nie mogą - samorządy nie chcą, mieszkańcy nie chcą. Są też takie miejsca, które szły w poprzednich latach, ale nie pójdą, bo toczą się sprawy w sądach o odszkodowanie za zniszczone pola i uprawy.
Albo sołtys ze wsi mówi, ze traktor wystawi na drogę w czasie rajdu. Więc albo robią rajd z tego co mają do dyspozycji, albo pakują zabawki i idą do domu.
Avatar użytkownika
zaszybki
N2
 
Posty: 182
Dołączył(a): niedziela, 14 cze 2009, 22:34
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez kostek45 » piątek, 7 mar 2014, 12:52

zaszybki, masz sporo racji ale niepowiedziane, że rajd musi się kręcić tylko wokół Walimia.
A co gdyby spróbować puścić jedną pętlę (choćby tylko dwa OS) w okolicach Ślęży? Rally Masters się udało, to możliwe że i RSMP się dało. Dojazdówki z serwisu w Świdnicy km podobnie jak do Walimia.
Możemy tylko gdybać. Ja zdania nie zmienię - idą na łatwiznę bo tak jest łatwiej, prościej i taniej.
Co nie zmienia faktu, że kilka fajnych miejscówek zawsze się znajdzie.

Zagórze-Walim OS4/7
Walim-Kamionki OS5/8

Rościszów-Walim OS9/12
Jodłownik-Srebrna Góra OS10/14
Kamionki-Ludwikowice OS10/13
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez zaszybki » piątek, 7 mar 2014, 14:17

Jasne, że nie musi się to kręcić tylko wokół Walimia. I zgadzam się, że jest taniej i prościej, bo są już wszędzie ugadani i za bardzo nie muszą kombinować.
Alenawet jak szukają nowych odcinków czy konfiguracji, to czy to będzie jechało wokół Walimia, czy wokół Sokolca czy gdziekolwiek indziej w tych rejonach, to ciągle to będą te same drogi pi razy oko.

I rzeczywiście nie wziąłem pod uwagę Sobótki, chociaż wg mnie tylko jeden odcinek się tam względnie nadaje pod RSMP, czyli Sobótka-Sulistrowiczki, i to też trochę na siłę.
Mało techniczny oes, dużo prostych i parę długich zakrętów od Sulistrowiczek na przełęcz. Ten odcinek na Rajdzie Polski też był rozgrywany trochę na siłę, żeby zapchać dziurę w drodze w góry.

Wg mnie mogliby reanimować od czasu do czasu jakiś Burkatów, Witoszów, Pogorzałę czy odcinek Dziećmorowice-Zagórze..znane, ale nieklepane co rok w kółko..
Avatar użytkownika
zaszybki
N2
 
Posty: 182
Dołączył(a): niedziela, 14 cze 2009, 22:34
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez wrc22 » piątek, 7 mar 2014, 15:11

Marudzicie i tyle :)
W tym roku i tak będą zmiany.
Np. Testowy nie będzie na przełęczy walimskiej, a odcinek z Zagórza podobno ma zaczynać się w Dziećmorowicach później do Zagórza, dookoła jeziora na Michałkową i później zjazd do Walimia. Będzie długo i ciekawie na tym oesie. Reszta oesów to już tradycyjne drogi w Górach Sowich (bo innych przecież nie ma). No chyba że chcecie przenieść rajd Świdnicki gdzieś w Karkonosze :P
"Z miłości do rajdów"
Avatar użytkownika
wrc22
N3
 
Posty: 208
Dołączył(a): poniedziałek, 21 kwi 2008, 17:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez stachniak14 » piątek, 7 mar 2014, 15:28

wrc22 napisał(a):Marudzicie i tyle :)
W tym roku i tak będą zmiany.
Np. Testowy nie będzie na przełęczy walimskiej, a odcinek z Zagórza podobno ma zaczynać się w Dziećmorowicach później do Zagórza, dookoła jeziora na Michałkową i później zjazd do Walimia. Będzie długo i ciekawie na tym oesie. Reszta oesów to już tradycyjne drogi w Górach Sowich (bo innych przecież nie ma). No chyba że chcecie przenieść rajd Świdnicki gdzieś w Karkonosze :P


To gdzie będzie testowy?:(
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez kostek45 » piątek, 7 mar 2014, 15:49

zaszybki napisał(a):Alenawet jak szukają nowych odcinków czy konfiguracji, to czy to będzie jechało wokół Walimia, czy wokół Sokolca czy gdziekolwiek indziej w tych rejonach, to ciągle to będą te same drogi pi razy oko.
(...)
Wg mnie mogliby reanimować od czasu do czasu jakiś Burkatów, Witoszów, Pogorzałę czy odcinek Dziećmorowice-Zagórze..znane, ale nieklepane co rok w kółko..


Właśnie dokładnie o to chodzi.
Dróg jest co niemiara, wszystkie znane, nic nowego nie wymyślą... ALE! Ale są odcinki nie jechane od dłuższego czasu. Ba, nawet już nie odcinki, ale jakieś nowe partie odcinków mogliby włączyć. Cokolwiek. A tutaj mamy niemal to samo co rok temu.
Oby chociaż przecieki wrc22 się potwierdziły. Testowy bez patelni? Hmm. Oby tylko nie było zamiany np. na Kamionki czy Rościszów, albo wokół jeziora. Jak ma być coś z takich OS to już wole wpaść na 2h na patelnie.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 28 gości

cron