Rajd Arłamów

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Arłamów

Postprzez Altarir » środa, 26 paź 2016, 09:34

Dla mnie zachowanie Brzezińskiego jest na prawdę słabe. Jak jest szansa na tytuł to się walczy, a nie fochy strzela. "Colin" taaaa.... Prawdziwy Colin McRae to był znany z tego, że nie odpuszczał nigdy. No cóż, jakie rajdy, taki Colin :p.

Najwięcej winy w tym wszystkim mają sędziowie na poprzednim rajdzie. Bo jak raz ukarali załogę karą finansową, to się było tego trzymać dalej. I problemu by nie było.

A Grzyb i tak najrówniej w sezonie jeździł, więc jak dla mnie mistrzostwo zasłużone.
Altarir
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 15:47


Re: Rajd Arłamów

Postprzez woocasch » środa, 26 paź 2016, 09:54

Widząc tą całą napinkę na FB kilku kierowców i u "Delegata" i "Promotora" to zastanawiam się czy osiągnęliśmy już dno dna w polskich rajdach czy możemy jeszcze bardziej upaść?
Grzesiek Grzyb w przekroju sezonu zdobył więcej punktów, takie są fakty. Nie do końca rozumiem, co Brzeziński ma na myśli, że walka o tytuł rozstrzyga się niezgodnie z zasadami "fair play"? Czyżby miał na myśli samego siebie, że poddaje się walkowerem? Powtórzę to kolejny raz, ciała dał ZSS na Dolnośląskim, bo początkowe wykluczenie Grzyba z powołaniem się na ten sam punkt regulaminu co przy karze finansowej dla Rzeźnika to była farsa i moim zdaniem wtedy Grzyb mógłby mówić, że rajd rozstrzygnął się przy zielonym stoliku i zostały mu odebrane punkty niezgodnie z zasadami "fair play". Jeżeli coś miałoby być w 100% zgodnie z duchem sportu to najpierw Rzeźnik powinien zostać wykluczony i potem za podobne przewinienie Grzyb też. Nie pamiętam każdego szczegóły sprzed ponad 10 lat gdy za podobną sytuację Grzyb został wykluczony, ale wtedy po prostu przyjął to na klatę i tyle. Teraz miał podstawy do dochodzenia swoich racji i z tego skorzystał. Czy wy nigdy nie broniliście się przy wymierzaniu jakiejkolwiek kary? Jak was policjant zatrzyma za przekroczenie prędkości to nie negocjujecie jak najniższego mandatu? Czy może tacy idealni jesteście, że prosicie od razu o 500zł albo najlepiej dajecie w zębach prawko, a niech biorą i podnoszą sobie statystyki? Oczywiście nikt z oburzonych nigdy nie przekroczył prędkości, nigdy nie był na nielegalce, nie serwisował w krzakach auta :)
Rozumiałbym jeszcze oburzenie, gdyby po decyzji GKSS Grzyb miał tytuł zapewniony już po Dolnośląskim, ale przecież Kuba miał nadal szansę na wygranie tytułu. Przecież GG może mieć awarię, dzwona, no cokolwiek. Brzeziński wygrywa i ma mistrza, jak dla mnie to jego odpuszczenie Arłamowa jest właśnie brakiem sportowego ducha, bo powinno się walczyć do końca. Ile razy w ostatnim czasie polscy kibicie piłki ręcznej niemal z zawałem serca oglądali końcówki meczów, gdzie nasi walczyli aby jednak wygrać. Raz się udało, drugi raz nie. A mogli przecież ostatnie 2min meczu odpuścić, bo po co się męczyć i starać wygrać.
No niestety Brzeziński chyba już uwierzył, że jest tak zajebisty, że już lepiej się nie da. Oby to faktycznie udowodnił na trasach, a nie na FB i płatnych "newsach" w WRC. W Polsce jest OK, ale w MŚ jeszcze przed nim daleka droga. Zresztą nie mam nic do Kuby, bo jeździ fajnie i przede wszystkim szybko, ale ta cała otoczka wokół niego jest . . . dziwna i oby mu na dłuższą metę nie zaszkodziła. Już podczas debiutu w R5 na Wiśle wydawało mi się, że za dużo wokół niego szumu i dziwnych ludzi, ale może to po prostu takie kółeczko wzajemnej adoracji, a on ma swój rozum i wyciągnie z tego tylko to co dla niego będzie korzystne. Obawiam się jednak, żeby przypadkiem nie skończyło się to kiepsko, tak jak z pewnym kiedyś młodym i obiecującym kierowcą z Krakowa. Miał chłopak budżet, dużo startował i dodatkowo nie tylko w Polsce. Rozwijał się, poszedł do MŚ, ale jego PR nie był idealny. I z nadziei kibiców z czasem stał się bardziej naczelnym chłopcem do bicia, a teraz niestety nie startuje tylko siedzi w domu :(
Wspominają też niektórzy, że Grzyb na Słowacji też kręcił wałki, a ile razy jego tam kręcili Słowacy to już nie łaska pamiętać? Melicharek też ma wiele oj wiele za uszami. Niestety gdzie jest gruba kasa tam i wałki są obecne.
Dobrze by było gdyby głównie zainteresowani usiedli wspólnie przy stole, pogadali ze sobą, a nie przez FB. Kibice nie muszą wiedzieć co ustalą, niech nawet dadzą sobie po mordzie jak im to pomoże. Ale trzeba oczyścić atmosferę, bo inaczej RSMP zdechnie całkowicie, a chyba nie chcemy tego, prawda?

P.S. A to, że Grzyb w Arłamowie zgłosił się w 208 R2 to wg mnie bardzo dobrze. Dał sygnał, że mimo wszystko chce się pokazać kibicom, że nie olewa totalnie polskich rajdów i moim zdaniem w tej całej sytuacji próbuje jakoś poprawić swój wizerunek. Ktoś powie, że nieudolnie i ma oczywiście do tego prawo. Ale wg mnie jest to lepsze wyjście niż foch w wykonaniu Brzezińskiego, gdzie przecież Jakub ma nadal szansę na tytuł (no już nie ma bo się nie zgłosił, ale miał po Dolnośląskim).
P.S.2 Tak jak napisał Altair no właśnie, Colin McRae nigdy nie odpuszczał! Gdyby czasem odpuścił to może miałby na koncie nie jeden a dwa tytuły MŚ, ale i tak go kochaliśmy i kochamy za właśnie ducha walki i miłość do rajdów, a nie czystą kalkulację.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Arłamów

Postprzez Marcin z Mtl » środa, 26 paź 2016, 10:29

Pytanie jeszcze ile ma do powiedzenia zespół GO+Cars, a ile sam JB. Chyba że JB = zespół.
Choć z drugiej strony kierownictwo poważnego zespołu nie byłoby tak lekkomyślne.
Ostatnio edytowano środa, 26 paź 2016, 10:31 przez Marcin z Mtl, łącznie edytowano 1 raz
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rajd Arłamów

Postprzez eRADe » środa, 26 paź 2016, 10:31

Jeszcze raz podkreślę że nie jestem fanem załogi Grzyb/Jastrząb, ale po tym co się dzieje mam ochotę specjalnie jechać na Arłamów z wielkim transparentem GRATULUJEMY MAJSTRA 2016!

Jeśli ktoś coś wie na temat nieuczciwej walki w 2016 powinien to natychmiast zgłosić/opublikować!
Niedopuszczalne jest wylewania wiadra pomyj na kogoś bo tak !

Masz dowody zgłoś opublikuj, nie masz milcz !

Co do kibiców, mistrz polski znalazł kasę na ośkę, reszta ma swoich fanów...no właśnie gdzie ?
eRADe
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 29 wrz 2014, 20:50

Re: Rajd Arłamów

Postprzez Matheoo » środa, 26 paź 2016, 10:42

Wobec tego jakie zaplecze widać w zespole Go+Cars ciężko mi uwierzyć że nagle z końcem sezonu nie stać ich na start ich drugim samochodem 2WD choćby Citroen C2 R2 ! W zeszłym sezonie pozwalali na starty tym samochodem w dużo mniejszych i mniej medialnych imprezach... Kolejna sprawa zespół ten jak i jego członkowie jest jednym z najmocniejszych zespołów angażujących się medialnie w Polsce, i kurteczki, koszulki czapki jak i sam serwis z Colinem w znacznym stopniu zaznacza ich obecność na danej imprezie co zwiększa fejm i rozgłos...
Matheoo
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 9 wrz 2015, 13:13

Re: Rajd Arłamów

Postprzez woocasch » środa, 26 paź 2016, 10:57

Marcin z Mtl napisał(a):Pytanie jeszcze ile ma do powiedzenia zespół GO+Cars, a ile sam JB. Chyba że JB = zespół.
Choć z drugiej strony kierownictwo poważnego zespołu nie byłoby tak lekkomyślne.

Nie wiem kto personalnie podjął decyzję, ale "firmuje" i ogłasza ją JB na swoim fan pagu, co jest następnie powielane przez inne strony. A czy profil prowadzony jest osobiście przez Brzezińskiego czy przez agencję reklamową czy przez jego matkę, żonę, kochankę czy psa nie jest ważne, skoro on podpisuje się pod tym swoim imieniem i nazwiskiem to znaczy, że autoryzuje taką wypowiedź.
Zapewne więcej do gadania ma zespół i ludzie, którzy dają na tą całą zabawę kasę, więc decyzja była bardziej po ich stronie, ale to tylko moja spekulacja. Po prostu towarzystwo się obraziło i tyle.
W trakcie sezonu ze startów w RSMP zrezygnował Habaj, ale wg mnie zrobił to mądrzej i lepiej. Być może też ważnym powodem była atmosfera panująca wokół rajdów, ale nie czekał na jakąś bombę tylko powiedział pas i już. Tak samo Łukasz od zawsze unikał Warszawskiej Barbórki, jest w tym konsekwentny i mam nadzieję, że w tym roku wybierze tą Cieszyńską Barbórkę a nie w stolicy :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Arłamów

Postprzez żółtodziób » środa, 26 paź 2016, 12:27

Voo napisał(a):
Nivette i Colin byli przekroju całego sezonu od Grzyba gorsi. Przyznać to trzeba nawet jak się nie jest fanem tego kierowcy. Na tytuł zasłużył. "Protest" to dla mnie tylko sposób na przedstawienie kibicom tego, że nie widzi się już sensu w starcie o pietruszkę. Colin pisze, że walka odbyła się nie fair. Ludzie piszą z ironią "gratulacje" dla nowego mistrza. "czy można być zadowolonym z tak wywalczonego tytułu"? "Tak" czyli jak? Grzyb przejechał cały sezon, ciągle w czołówce. W razie jakby podtrzymano dyskwalifikację to ludzie pisaliby Colinowi "czy można być zadowolonym z tak wywalczonego tytułu"?


Prawda. Smaczku sytuacji dodaje to,że Colin sam zapychał auto,żeby pomóc je odpalić. Żeby było fair powinien złożyć protest na samego siebie. Pomijając to jakie są przepisy i że Grzyb je złamał to dla mnie jest totalnie niepoważne,że najpierw ktoś pomaga w ich łamaniu a potem nagle coś mu się odwidzi i składa protest. Drugie co jest słabe to, że Grzybowi skoda zgasła nie bezpośrednio po dzwonie tylko na dojazdówce. OK, prawdopodobnie uderzenie miało na to jakiś wpływ, ale tak naprawdę gdyby wozu nie uruchomił i został tam gdzie został to jaka to by była sprawiedliwość zdaniem Colina? Czy mógłby mówić,że tytuł wywalczył bo był lepszy, czy po prostu wykorzystał okoliczności? Ale to co moim zdaniem czyni tę sprawę śmierdzącą to że pomagał sam Grzybowi odpalić wóz. No, ale wygląda to tak, że do pewnego momentu rzeczywiście było fair play, wzajemna pomoc, a potem cholera wie, czy to przez naciski kogoś z zespołu czy to przez policzenie punktów i dojście do wniosku, że jak Grzyb dostanie DSQ to jest szansa na wygarnięcie tytułu, ale się wszystko wywaliło, jeden na drugiego złożył protest, od którego to protestu ten drugi całkiem legalnie się odwołał i DSQ zostało mu zamienione na karę finansową. Sorry, ale co tutaj było w wykonaniu Grzyba nie fair, o czym bo Colin nie wiedział i na co się nie godził wcześniej? Ja jestem zdana,ze mechanicy rzeczywiście pomagali. wierzę naocznym świadkom, którzy mówią, że niczego nie dotykali, ale diagnostyka to też pomoc. Bo wetknąć wtyczkę może każdy, dokręcić poluzowane mocowanie również, ale zasadnicza trudność sprowadza się do obczajenia co jest nie tak. Ale zapychanie wozu to jest taka sama nielegalna pomoc i kompletnie nie trafia do mnie tłumaczenie, że jak w grę wchodzą koleżeńskie relacje to się przepisy nagina. Kurde, skoro się nagina to dlaczego później składa się protesty, że mechanik trzymał maskę? Albo tak, albo siak. Nie przeczę, że Grzyb przycwaniaczył w tej sytuacji, ale dla mnie to wygląda tak,że również i Brzeziński próbował być cwany, ale mu nie wyszło. Była taka scena w filmie "Żądło", gdzie próbowali gościa oszukać i "rozdali" sobie jakiś mocny układ. Przy sprawdzaniu okazało się,że rywal ma mocniejszy układ, którego oczywiście teoretycznie nie miał prawa mieć. Wziął forsę ze stołu i wyszedł. Na co jeden z kumpli tego, który wtopił wypalił - "trzeba było mu powiedzieć" na co ten zripostował - "co miałem mu powiedzieć, że lepiej oszukuje ode mnie?" Tutaj może bym się nie posunął do nazywania czyjegokolwiek zachowania oszustwem, ale poza tym sytuacja wygląda podobnie. Jeden złożył protest, którego się ten drugi raczej nie spodziewał, po czym drugi złożył odwołanie i je wygrał. Jeden i drugi cwaniaczył, tylko jeden miał trochę lepsze argumenty. na tym wypadało by sprawę zamknąć i przemilczeć. Wracanie do tematu przy okazji własnej rezygnacji z Arłamowa jest dla mnie słabe. Nie wiem czy robi to sam z siebie, czy wymusza to na nim sponsor, ale generalnie jest dorosły i powinien wiedzieć co firmuje własną twarzą.

Nie ogarniam tej sytuacji. Rajdy to specyficzna dyscyplina ale w każdym sporcie dopóki można (finansowo, zdrowotnie etc.) to prawdziwi sportowcy walczą do końca. Ile kojarzycie takich sytuacji, że ktoś strzelił focha i zszedł z boiska? Opuścił turniej? Poddał walkę?


Z boiska to nie, ale z ringu to i owszem https://www.youtube.com/watch?v=3jzd4lbV9vs

Colin mógł pojechać Arłamów, wygrać, zostać w pamięci jako "prawdziwy mistrz" (albo i faktycznie zostać nim, bo kto powiedział, że Grzyb na pewno dojedzie do mety?). Zamiast tego wyszedł z niego nadąsany chłopak, który rzucił zabawki gdy poszło nie po myśli. Dla mnie - słabe.


Mógł nie jechać, ale mógł przynajmniej nie komentować tego w taki sposób. Odpuścił to odpuścił. Słabe jest dorabianie do tego ideologii i szukanie sobie wroga. Zresztą wroga pewnie znalazł w momencie złożenia protestu, ale teraz powinien już odpuścić. Dlaczego? Bo protest został uznany, a kara nałożona. Grzyb miał prawo się bronić w dowolny sposób i nie można mieć pretensji, że zrobił to skutecznie. Można mieć pretensje do ZSS, że wcześniej w inny sposób ukarał Rzeźnika, przez co stworzył precedens, na który powołał się Grzyb, kiedy się odwoływał. Z taką tezą zgadzali się na tym forum nawet przeciwnicy Grzyba. Zatem o co chodzi? O to,że Colin przez chwilę "witał się z gąską" bo rywalowi uciekły punkty w wyniku jego własnego protestu? Moim zdaniem powinien sprawę przemilczeć, nawet jeśli ma do Grzyba o coś uzasadniony żal.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rajd Arłamów

Postprzez Tomek K » środa, 26 paź 2016, 12:44

Póki co pokrótce - sytuacji Rzeżnika i Grzyba bym aż tak nie zrównywał. Ten pierwszy zasygnalizował, że będzie tak tankował jeszcze przed startem rajdu. W trakcie drugiego dnia również i wtedy za zgodą ZSS miał dodatkowe tankowanie.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Arłamów

Postprzez Kruk » środa, 26 paź 2016, 12:45

Domyślam się, że o rezygnacji ze startu w Arłamowie nie decydował JB tylko jego sponsor Pan GO. Wersja z brakiem funduszy odpada, bo nie pojawili by się wtedy też na towarzyskim spotkaniu w grudniu w Warszawie a już wiadomo że tam mają być. Tak jak ktoś wcześniej napisał ... po zakończeniu Dolnośląskiego nadal mieli szansę na tytuł. Trzeba było wystartować i wygrać w sportowej walce. Nie zgłaszając się na Arłamów sami z niej zrezygnowali. Nie wiadomo jakim wynikiem się zakończy rajd, czy p.Grzyb go ukończy i na którym miejscu. Teraz gdy ciśnienia nie będzie p.Grzyb pojedzie rajd dla radości z samej jazdy rajdóką. Skończy w środku stawki i na mecie będzie mógł świętować zdobycie upragnionego tytułu.

JB jak pojawił się w rajdach ośką był szybki i skuteczny. Załatwiał konkurencję z marszu. Po znalezieniu bogatego sponsora i przesiadce do R5 w szybkim tempie się odnalazł. Bywał szybki ale nie uzyskiwał aż takiej przewagi nad konkurentami jak wcześniej. Pewnie teraz co niektórzy mnie zjadą ale .... pseudonim którym się posługuje jest na wyrost. Jeśli bierzemy pod uwagę czasy rajdów na ekranie to pewnie jest ok. Nie interesowałem się tym nigdy. W świecie rzeczywistym to że jest się szybkim nie upoważnia do uzurpowania sobie analogii do symbolu szybkości, nieustępliwości i walki na oesach do samego końca. Po takim zachowaniu na koniec sezonu nie jest godzien podpierania się legendą jaką stworzył słynny Szkot. Powinien zmienić swój wizerunek medialny i przestać używać zapożyczonego pseudonimu, który nie przystoi tak zachowującemu się zawodnikowi.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Arłamów

Postprzez sejlot » środa, 26 paź 2016, 12:51

Przeczytałem news od Brzezińskiego na FB i zgadzam się z przedmówcami. Chyba jednak woda sodowa uderzyła do głowy. Tak jak mówicie, dopiero zaczyna swoją przygodę w rajdy a już gwiazdorzy. Podobnie zresztą Filip. Przeglądałem również profil GG i zauważyłem info z ERC - wydaje mi się, że w przyszłym sezonie już go nie zobaczymy w stawce RSMP. Pamiętam jak na koniec zeszłego sezonu "polski Colin" cieszył się, że może rywalizować z zawodnikami, których wcześniej mógł tylko podziwiać. Wystarczył jeden sezon i już Ci sami zawodnicy są powodem do obrażania się i tworzenia bzdurnych ideologii. Do tej pory darzyłem Brzezińskiego sympatią za to jaki był, jednak widzę, że nawet jego można szybko utemperować.

Zakładam, że nasza loża obrażonych w ramach protestu nie wystartuje również na Barbórce - będzie tam przecież zapewne GG a oni z takimi oszustami nie rywalizują :)

Czekam z niecierpliwością na kolejny sezon :wink:
sejlot
 
Posty: 21
Dołączył(a): niedziela, 9 paź 2016, 23:08

Re: Rajd Arłamów

Postprzez d-z rallyfans » środa, 26 paź 2016, 13:05

żółtodziób napisał(a):

Prawda. Smaczku sytuacji dodaje to,że Colin sam zapychał auto,żeby pomóc je odpalić. Żeby było fair powinien złożyć protest na samego siebie. Pomijając to jakie są przepisy i że Grzyb je złamał to dla mnie jest totalnie niepoważne,że najpierw ktoś pomaga w ich łamaniu a potem nagle coś mu się odwidzi i składa protest. Drugie co jest słabe to, że Grzybowi skoda zgasła nie bezpośrednio po dzwonie tylko na dojazdówce. OK, prawdopodobnie uderzenie miało na to jakiś wpływ, ale tak naprawdę gdyby wozu nie uruchomił i został tam gdzie został to jaka to by była sprawiedliwość zdaniem Colina? Czy mógłby mówić,że tytuł wywalczył bo był lepszy, czy po prostu wykorzystał okoliczności? Ale to co moim zdaniem czyni tę sprawę śmierdzącą to że pomagał sam Grzybowi odpalić wóz. No, ale wygląda to tak, że do pewnego momentu rzeczywiście było fair play, wzajemna pomoc, a potem cholera wie, czy to przez naciski kogoś z zespołu czy to przez policzenie punktów i dojście do wniosku, że jak Grzyb dostanie DSQ to jest szansa na wygarnięcie tytułu, ale się wszystko wywaliło, jeden na drugiego złożył protest, od którego to protestu ten drugi całkiem legalnie się odwołał i DSQ zostało mu zamienione na karę finansową. Sorry, ale co tutaj było w wykonaniu Grzyba nie fair, o czym bo Colin nie wiedział i na co się nie godził wcześniej? Ja jestem zdana,ze mechanicy rzeczywiście pomagali. wierzę naocznym świadkom, którzy mówią, że niczego nie dotykali, ale diagnostyka to też pomoc. Bo wetknąć wtyczkę może każdy, dokręcić poluzowane mocowanie również, ale zasadnicza trudność sprowadza się do obczajenia co jest nie tak. Ale zapychanie wozu to jest taka sama nielegalna pomoc i kompletnie nie trafia do mnie tłumaczenie, że jak w grę wchodzą koleżeńskie relacje to się przepisy nagina. Kurde, skoro się nagina to dlaczego później składa się protesty, że mechanik trzymał maskę? Albo tak, albo siak. Nie przeczę, że Grzyb przycwaniaczył w tej sytuacji, ale dla mnie to wygląda tak,że również i Brzeziński próbował być cwany, ale mu nie wyszło. Była taka scena w filmie "Żądło", gdzie próbowali gościa oszukać i "rozdali" sobie jakiś mocny układ. Przy sprawdzaniu okazało się,że rywal ma mocniejszy układ, którego oczywiście teoretycznie nie miał prawa mieć. Wziął forsę ze stołu i wyszedł. Na co jeden z kumpli tego, który wtopił wypalił - "trzeba było mu powiedzieć" na co ten zripostował - "co miałem mu powiedzieć, że lepiej oszukuje ode mnie?" Tutaj może bym się nie posunął do nazywania czyjegokolwiek zachowania oszustwem, ale poza tym sytuacja wygląda podobnie. Jeden złożył protest, którego się ten drugi raczej nie spodziewał, po czym drugi złożył odwołanie i je wygrał. Jeden i drugi cwaniaczył, tylko jeden miał trochę lepsze argumenty. na tym wypadało by sprawę zamknąć i przemilczeć. Wracanie do tematu przy okazji własnej rezygnacji z Arłamowa jest dla mnie słabe. Nie wiem czy robi to sam z siebie, czy wymusza to na nim sponsor, ale generalnie jest dorosły i powinien wiedzieć co firmuje własną twarzą.


Dokładnie tak samo do tego podchodzę, jak można w komunikacie powoływać się na zasady fair play a samemu ich nie przestrzegać !!!
Pomagając przepchnąć auto GG sam złamał przepisy i nie zachował się fair choćby w stosunku do FN, żałosne.
Ostatnio edytowano środa, 26 paź 2016, 17:52 przez d-z rallyfans, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Rajd Arłamów

Postprzez woocasch » środa, 26 paź 2016, 13:16

Tomek K napisał(a):Póki co pokrótce - sytuacji Rzeżnika i Grzyba bym aż tak nie zrównywał. Ten pierwszy zasygnalizował, że będzie tak tankował jeszcze przed startem rajdu. W trakcie drugiego dnia również i wtedy za zgodą ZSS miał dodatkowe tankowanie.

Taka zgoda ZSS jest wg mnie chora i rodzi kolejną patologię. Jak nie masz auta, które jest w stanie przejechać od tankowania do tankowania to zmień auto! Dlaczego ktoś może mieć dodatkowy serwis a ktoś inny nie. Czy gdyby inny zawodnik zasygnalizował, że on po każdym odcinku specjalnym chce 4 nowe opony + lotny serwis to co wtedy? Motywować to może tym, że auto samo z siebie "zjada" opony i inaczej w życiu nie ukończy rajdu :)
A tak przy okazji co do tankowania, to przecież Regulamin Sportowych Rajdów Regionalnych FIA mówi wyraźnie:
"58. TANKOWANIE PALIWA I PROCEDURY
58.1.1. MIEJSCE
Załogi mogą tankować paliwo wyłącznie w wyznaczonych strefach tankowania (RZ), z wyłączeniem wymiany zbiornika lub na komercyjnych stacjach paliw na trasie rajdu podanych przez organizatora w regulaminie uzupełniającym i w książce drogowej.
"
Jednak w regulaminie uzupełniającym Rajdu Dolnośląskiego nie znalazłem info o wyznaczonych stacjach paliw, więc albo źle szukam albo nie przewidzieli takiej opcji. A przy okazji, jaki punkt regulaminów zezwala na specjalne traktowanie jakiejś załogi w zakresie np. dodatkowego tankowania? Chciałbym żeby inny zawodnicy też mieli możliwość składania takich próśb, fajną opcją byłoby mieć po każdym odcinku serwis, który pomaga w razie kłopotów technicznych :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Arłamów

Postprzez Aro90 » środa, 26 paź 2016, 14:35

d-z rallyfans napisał(a):[quote="żółtodziób"


Prawda. Smaczku sytuacji dodaje to,że Colin sam zapychał auto,żeby pomóc je odpalić. Żeby było fair powinien złożyć protest na samego siebie. Pomijając to jakie są przepisy i że Grzyb je złamał to dla mnie jest totalnie niepoważne,że najpierw ktoś pomaga w ich łamaniu a potem nagle coś mu się odwidzi i składa protest. Drugie co jest słabe to, że Grzybowi skoda zgasła nie bezpośrednio po dzwonie tylko na dojazdówce. OK, prawdopodobnie uderzenie miało na to jakiś wpływ, ale tak naprawdę gdyby wozu nie uruchomił i został tam gdzie został to jaka to by była sprawiedliwość zdaniem Colina? Czy mógłby mówić,że tytuł wywalczył bo był lepszy, czy po prostu wykorzystał okoliczności? Ale to co moim zdaniem czyni tę sprawę śmierdzącą to że pomagał sam Grzybowi odpalić wóz. No, ale wygląda to tak, że do pewnego momentu rzeczywiście było fair play, wzajemna pomoc, a potem cholera wie, czy to przez naciski kogoś z zespołu czy to przez policzenie punktów i dojście do wniosku, że jak Grzyb dostanie DSQ to jest szansa na wygarnięcie tytułu, ale się wszystko wywaliło, jeden na drugiego złożył protest, od którego to protestu ten drugi całkiem legalnie się odwołał i DSQ zostało mu zamienione na karę finansową. Sorry, ale co tutaj było w wykonaniu Grzyba nie fair, o czym bo Colin nie wiedział i na co się nie godził wcześniej? Ja jestem zdana,ze mechanicy rzeczywiście pomagali. wierzę naocznym świadkom, którzy mówią, że niczego nie dotykali, ale diagnostyka to też pomoc. Bo wetknąć wtyczkę może każdy, dokręcić poluzowane mocowanie również, ale zasadnicza trudność sprowadza się do obczajenia co jest nie tak. Ale zapychanie wozu to jest taka sama nielegalna pomoc i kompletnie nie trafia do mnie tłumaczenie, że jak w grę wchodzą koleżeńskie relacje to się przepisy nagina. Kurde, skoro się nagina to dlaczego później składa się protesty, że mechanik trzymał maskę? Albo tak, albo siak. Nie przeczę, że Grzyb przycwaniaczył w tej sytuacji, ale dla mnie to wygląda tak,że również i Brzeziński próbował być cwany, ale mu nie wyszło. Była taka scena w filmie "Żądło", gdzie próbowali gościa oszukać i "rozdali" sobie jakiś mocny układ. Przy sprawdzaniu okazało się,że rywal ma mocniejszy układ, którego oczywiście teoretycznie nie miał prawa mieć. Wziął forsę ze stołu i wyszedł. Na co jeden z kumpli tego, który wtopił wypalił - "trzeba było mu powiedzieć" na co ten zripostował - "co miałem mu powiedzieć, że lepiej oszukuje ode mnie?" Tutaj może bym się nie posunął do nazywania czyjegokolwiek zachowania oszustwem, ale poza tym sytuacja wygląda podobnie. Jeden złożył protest, którego się ten drugi raczej nie spodziewał, po czym drugi złożył odwołanie i je wygrał. Jeden i drugi cwaniaczył, tylko jeden miał trochę lepsze argumenty. na tym wypadało by sprawę zamknąć i przemilczeć. Wracanie do tematu przy okazji własnej rezygnacji z Arłamowa jest dla mnie słabe. Nie wiem czy robi to sam z siebie, czy wymusza to na nim sponsor, ale generalnie jest dorosły i powinien wiedzieć co firmuje własną twarzą.


Dokładnie tak samo do tego podchodzę, jak można w komunikacie powoływać się na zasady fair play a samemu ich nie przestrzegać !!!
Pomagając przepchnąć auto GG sam złamał przepisy i nie zachował się fair choćby w stosunku do FN, żałosne.

Sam news na fp Brzezińskiego jak dla mnie bardzo słaby i prymitywny.

Teraz do przydomka Colin powinien dodać jeszcze BoyKot i kot nie ze względu że taki drapieżny tylko taki miałkliwy :lol:[/quote]

Ja również podobnie do tego podchodzę. Co do przydomka może po prostu "Kolin" :wink: Kolega wyżej dobrze napisał, o zagraniu nie fair np. w stosunku do Filipa. Nie mam nic ogólnie do Kuby ani Filipa(bardzo go podziwiam za meega jazdę) ale w tej sytuacji zdecydowanie się chłopaki nie popisali... Co do JB z tą sodówką to trochę prawda(myślał chyba ze potrafi szybciej jechać niż jedzie) bo pamiętam jego wypowiedzi z końca tamtego sezonu i początku tego często powtarzał że jedziemy na 3/4... robiło to trochę wrażenie "jak to szybko nie mógłbym pojechać", ale w sytuacji kiedy od Arłamowa do Kaszub były zaledwie 3 rajdy a zgruzował 2 Fiesty to trochę wstyd z takimi wypowiedziami. Ktoś mu chyba zwrócił uwagę. Kompletnie nie mogę rozkminić zachowania Maćka Rzeźnika z dołączeniem się do tego protestu... Tak samo nie mogę zrozumieć kuriozalnego myślenia niektórych ludzi że próbują na siłę(i cynicznie) zmienić podejście do sytuacji MR. Hm jakieś miękkie czy tam pół twarde dowody, Filip napisał np. że Rzeznika wykluczono za domniemany serwis... zastanawiam się czy on rozumie słowo domniemany czy ma Macka za nie powiem kogo, skoro się nie odwołał to przyznał się do winy i tyle poza tym są zdjęcia z tego zdarzenia. Inni z kolei piszą że team MR wcześniej poinformował że będzie nielegalny serwis to kara ma być inna? FN w zasadzie przed każdym rajdem mógłby informować że będzie serwis potrzebny na dojazdówce(maski,błotniki potrzebne itd) :wink: hm dziwne to wszystko. Ja śledząc każdy rajd, odcinek po odcinku stwierdzam że Grzyb jak najbardziej zasłużył na tytuł w tym roku. Dziwie się że niektórzy próbują to dezawuować... hm ciekawe jakie byłyby głosy gdyby JB zdobył tytuł w sytuacji kiedy to GG został inaczej potraktowany i wykluczony... taki mistrz byłby zasłużony? :roll:

Jeszcze jedno, fajnie że można tu na jakimś poziomie podyskutować mimo że nie wszyscy się ze sobą zgadzają. Bo jak się czyta niektóre wyżej wymienione profile na fb to ręce opadają. Dużo stadionowych imbecyli...
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Arłamów

Postprzez majkos » środa, 26 paź 2016, 15:56

Hmmm ale sobie co poniektórzy pofolgowali jacy to JB i FN niedobrzy, bo nie startują w Arłamowie. Okej - hipotetycznie w/w się zapisali do rajdu i mamy 25 plus 2 równa się 27. W poprzednich rundach RSMP startowało po 45 załóg. To może teraz ci to tak się napinają na JB i FN zastanowią się gdzie jest jeszcze 20 załóg? Może też powylewać na te nieobecne 20 załóg trochę żółci? Zastanówcie się co piszecie i co takie wypowiedzi, oprócz waszej satysfakcji, dają. RSMP idzie na dno i to nie dzięki JB czy FN ale innym całkowicie przyczynom. Może ten "protest" tych 20 załóg da komuś do myślenia i RSMP wrócą do lat świetności. Jak na razie z krajów ościennych tylko chyba na Białorusi i Ukrainie rajdy stoją gorzej niż u nas.....

Pozdrawiam
Zostań fanem MAJKOS RTP na facebook'u
Avatar użytkownika
majkos
A5
 
Posty: 637
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 23:16
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Rajd Arłamów

Postprzez viper » środa, 26 paź 2016, 16:21

Mnie się nie podoba jeżdżenie po Brzezińskim. Jakim prawem ktoś krytykuje zawodnika za to , że nie wystartował. To są ciężkie pieniądze i jeżeli ktoś za coś takiego krytykuje zawodnika to nie ma pojęcia na czym ten sport polega i z czym się to je. Ja się wzale jemu czy nivetowi nie dziwię że tak postąpili. Choć nivet oczywiście jest w lepszym położeniu bo go stać na to za własne.
Jeszcze jedno. Ktoś tam napisał że zawodnicy nie mają szacunku do kibiców. To nie ma nic do rzeczy. Ten tekst to dokładnie ma takim sam sens jak by zawodnik miał mieć pretensje do kibica że ten nie płaci za oglądane bo inaczej było by lepiej. Zawodnicy jeżdżą dla siebie i dla swojego fanu do rajdów a nie dla kibiców.
@Kruk
Sportowa walka to przede wszystkim walka na oesie a nie po za nim szukanie kruczków prawnych lub wykorzystywanie błędów zss
Ostatnio edytowano środa, 26 paź 2016, 19:53 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości