Rajd Arłamów

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Arłamów

Postprzez żółtodziób » czwartek, 27 paź 2016, 00:22

viper napisał(a):1. Każdy sportowiec w każdej dyscyplinie wie co to znaczy fair play i wie że to akurat nie opiera sie na regulaminie. W tej kwestii temat wyczerpałem. Jak by ci ktos z zawodnikow pomógł bezinteresownie jako zawodnikowi to chętnie byś ta pomoc przyjdą i założę sie ze nie protestował byś ze to nie regulaminowe. Ot taka dziwna sytuacja ale bardzo realna.


Może tak jest w RSMP i dlatego to jest tak jak jest. W żadnym sporcie zachowanie fair play nie może łamać regulaminu. Chcesz "grać" dalej to się doucz, bo po raz kolejny tworzysz teorie, byle tylko udowodnić,że GG jest najgorszym złamasem a JB święty.

2. Wysokość kary nie ma dla mnie żadnego znaczenia, bo to jest pojęcie względne.


Z takiego myślenia wyrasta patologia.

4. Nie ma czegoś takiego jak naoczny świadek. Jedyna i niepodważalna instytucja jest sędzia faktu, a jego tam nie było, wiec jest po temacie w kwestii oficjalnej której sie tak trzymasz to bądź konsekwentny. Sędzia faktu to jedyna instytucja mająca wpływ na decyzje i której zeznania mogą ja zmienić oprocz zawodnikow.


hahahahaa... Zluzuj, bo znów wchodzisz w absurd taki,że Monty Python i Bareja mogą się od Ciebie uczyć. Jak to nie ma naocznych świadków - jest taki i wypowiedział się tutaj jak całe zajście wyglądało. I nie wmawiaj mi trzymania się oficjalnej wersji, bo gdybym chciał się tego trzymać to byśmy mówili wyłącznie o tym, że mechanicy byli za blisko a nie o żadnej pomocy. W tym momencie było by pozamiatane do zera po wszystkich Twoich wywodach. Jedyne czemu się sprzeciwiam to totalne fantazjowanie w oderwaniu od jakichkolwiek relacji świadków, wróżenie ze zdjęcia samochodu z zamkniętą maską,że musiał być totalnie rozwalony i nie chciał jechać. Drugie czemu się sprzeciwiam to rzucaniu poważnych oskarżeń w oparciu o owe domysły. Więc jak chcesz mi jeszcze gdzieś zarzucić niekonsekwencję to parę razy to przemyśl, bo to drążenie tego tematu może się dla Ciebie skończyć kolejną kompromitacją. Ani mnie nie zależy na gnębieniu Ciebie ani Tobie nie powinno zależeć na powracaniu do licznych Twoich wtop.

5. Nie mógł sobie darować bo to by znaczyło ze sie pogodził z decyzja. Jak by sędziowie podejmowali prawidłowe decyzje to by zawodnicy nie stosowali takich praktyk. Temat jest banalny, ale wszędzie tak gdzie ktos grzebie w g...... to po prostu ono śmierdzi.


To że nie mógł sobie darować to jest twój punkt widzenia i zrozumiały jest dla mnie o tyle,że ty nigdy też sobie nie potrafisz darować, nawet jak zostaje udowodnione, że nie masz racji. Powiem tylko, że z całym szacunkiem, ale nie jesteś dobrym przykładem do naśladowania w tej materii, czego dowodem są rozliczne problemy z Twoją osobą na tym forum. Ale do brzegu - przeczytaj sobie jego oświadczenie, nie ma tam ani słowa o nieprawidłowościach w sędziowaniu, jest za to żal nad brakiem fair play. Facet nie ma żalu, że ktoś podjął złą decyzję tylko do Grzyba, że się odwołał do czego miał takie samo prawo jak JB do oprotestowania. Sorry, ale to jest słabe. Na temat tych, którym faktycznie należy zawdzięczać wypaczony wynik i słowem się nie zająknął, wsiadł za to na rywala, do niedawna swojego kolegę. Nie wprost, ale jak napisał o fair play to wiadomo, że temat nie dotyczy sędziów tylko zawodników. Sorry, ale to dla mnie nie jest żaden wyraz braku pogodzenia się z decyzją sędziów tylko klasyczne obrażenie się na cały świat i jeszcze dodatkowo pół ameryki tylko nie na tego, kto rzeczywiście namieszał. Jak miał pisać takie oświadczenie to trzeba nie było pisać żadnego. Nie wiem co trudnego jest w zrozumieniu, że Grzyb miał święte prawo się odwołać. Jeśli tego nie rozumiesz odsyłam do dowolnego prawnika to ci to potwierdzi. Ja sobie tego nie wymyśliłem, tak działa prawo na całym świecie i dotyczy wszystkich, zaczynając od tych którzy zostali złapani w środku nocy na przejściu dla pieszych, na którym świeciło się czerwone światło a kończąc na dzieciobójcach. Wyjątkiem jest może taka Korea Północna, gdzie nawet jeśli istnieje jakaś II instancja to i tak nie zmienia ona wyroków, zwłaszcza tych wydanych na "wrogów ludu". w każdym cywilizowanym kraju to jest prawo każdej strony każdego procesu i nie widzę powodu,żeby Grzyb niezależnie od tego czy był winny czy nie miał z tego prawa nie skorzystać.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Re: Rajd Arłamów

Postprzez d-z rallyfans » czwartek, 27 paź 2016, 08:16

Tomek K napisał(a):
Pech, a szczęście Grzyba polega na tym, że ta sytacja była dla niego idealnym ratunkiem. Na papierze wszystko wygląda podobnie. W szczegółach, zaznaczam że to mój odbiór sytuacji, jednak inaczej.
Poza tym wielu z Was pisze, że GG nie powinien być wykluczony bo Rzeźnik nie był. A może lekko odwróćmy sytuację. Może GG powinien pozostać wykluczony, a psioczenie powinno być o zbyt niską karę dla Rzeźnika?


No to pofantazjujmy i odwróćmy sytuacje jeszcze inaczej, Grzyb jest na miejscu Rzeźnika, to jemu zabrakło paliwa i jego tankowali. Co by było ???? scenariusz poniżej:
1. Oskarżenia na sędziów i organizatorów że chcieli zataić sytuacje z Grzybem ( akcja Rzeźnika miała rozgłos dopiero po wykluczeniu Grzyba ) i po układach załatwiają dodatkowe tankowanie w piątek.
2. Oskarżenia na Grzyba i jego rodzinę że po układach załatwił sobie karę tylko 5 tys, a zdecydowanie powinno być wykluczenie bo to nielegalna pomoc.
3. Domaganie się zmiany kary dla Rzeźnika bo przecież Grzyb za to samo dostał tylko 5 tys
4. Domaganie się zamiany kar, dla Grzyba wykluczenie a dla Rzeźnika 5tys.
5. Nie ma twardych dowodów ( nie było sędziego faktu ) że ktoś pomagał Rzeźnikowi, to tylko domysły, a po za tym to już tylko dojazd do ostatniego PKC, rywalizacja na odcinkach już się zakończyła więc kara zdecydowanie za surowa.
Wniosek ? przeciwnicy danej osoby zawsze sobie znajdą argumenty pod daną sytuację :)

A do do fair play JB, owszem wobec GG można to potraktować jako fair play, ale zdecydowanie nie jest to zachowanie fair play względem pozostałych, przede wszystkim FN i ZG, gdyby JB nie ruszył Grzyba i on nie kończy rajdu, Nivette wciąż ma szanse na mistrzostwo, Gabryś ma pudło w Dolnośląskim a tak JB pozbawił ich tej możliwości, więc zdecydowanie zagrał nie fair.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Rajd Arłamów

Postprzez viper » czwartek, 27 paź 2016, 08:29

@ żółtodziób
Ja sie odniosę tylko do patologii bo nie chce mi sie dłużej pisać.
Patologia jest to że Grzyb robi oficjalnie trzeci wał z czego 2 pierwsze to ewidentnie oszustwo ( a działki na Karkonoskim to zabójstwo pierwszego stopnia że tak powiem w kodeksie karnym ) nawet jeśli uznamy ze ostatnia sytuacja jest dyskusyjna. W każdej innej dyscyplinie za tego typu przewinienie zawodnik zostałby skazany na długoterminowa dyskwalifikacje. To jest patologia.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Arłamów

Postprzez woocasch » czwartek, 27 paź 2016, 08:43

@ Tomek K O tankowaniu na stacjach pisałem ja, bo takie są zapisy regulaminowe i z tego co wiem to nawet na poziomie MŚ wyznaczane są ogólnodostępne stacje paliw przy trasie rajdu, z których mogą skorzystać zawodnicy. Trzeba pamiętać, że w rajdach nie startują tylko WRC, czy R5, ale i niższe klasy i nie każde auto musi od razu śmigać na paliwie za 100 EUR/l (oczywiście specjalnie przesadzam z ceną :)) Tłumaczenie się otoczenia Rzeźnika jest wg mnie śmieszne, rozumiem ich punkt widzenia, ale moim zdaniem kolejny raz błąd popełnili sędziowie, ZSS czy dyrekcja rajdu - bo nie wiem kto ostatecznie wydaje pozwolenie na takie dodatkowe tankowanie. Nie powinien się nikt na coś takiego zgadzać i już, po problemie. Dlatego też pytałem, na jakiej podstawie regulaminowej ktoś podjął taką decyzję. Gdzie jest taki zapis, że daje władzę dyrektorowi lub ZSS faworyzować jednego z zawodników. żółtodziób dobrze napisał o strategii opon, też o tym pomyślałem. Co gdyby jakiś zawodnik cały czas jeździł na oponach X, ale wpadły mu w ręce opony Y i na testach okazało się, że dzięki nim jest szybszy o 0,5sek/km, ale cholera wytrzymują tylko 20km oesowych bo potem to traci się 2sek/km, a w pętli mamy np. dwa odcinki po 20km, więc może napisać prośbę o dodatkowe 4 opony na pętlę? Nawet pomoc mechaników nie jest mu potrzebna, sam z pilotem to ogarną, tylko na jakimś parkingu będzie czekać na nich zestaw nowych opon z podnośnikami i kluczami. Wg mnie sytuacja jest kalką tej z Rzeźnikiem tylko przerzucona z paliwa na opony. Zasady mają być identyczne dla wszystkich, bez wyjątku - a właśnie, mam pytanie: kto i jak ogłosił, że Rzeźnik ma wyznaczony dodatkowy punkt tankowania, to było tajne info czy był jakiś oficjalny komunikat Dyrektora Rajdu :?: I czepiając się Rzeźnika nie chce ratować Grzyba, bo powtórzę kolejny raz, wg mnie i jeden i drugi powinni być wykluczeni z rajdu. A organizatorzy nie powinni dodawać specjalnych stref tankowania dla wybrańców. Grzesiek Grzyb nie jest święty i chyba nikt nie mówi, że jest inaczej. viper słabe jest ponowne wyciąganie tematu z 2003 i ówczesnej pomocy zewnętrznej. Wtedy Grzyb został wykluczony i z tego co pamiętam nie odwoływał się, bo sprawa była jasna, przyjęli karę i po sprawie. Podobnie czy po dyskwalifikacji Janusza Kuliga w Szwecji, w każdym następnym rajdzie ktoś wypominał mu tamten "błąd"? Każdemu ale to absolutnie każdemu można coś znaleźć z jego przeszłości. Ale widzę, że jest tendencja, że jednego wolno gnoić za wszystko, a drugiemu wybaczamy niemal wszystko.

Moim zdaniem za to całe bagno i zamieszanie po Dolnośląskim w 99% odpowiedzialni są ludzie z PZM, którzy podejmowali kolejne decyzje na rajdzie. Zapewne najczęściej te decyzje nie wychodzą nawet na światło dzienne lub są pomijane przez większość ludzi, ale tym razem jest inaczej. Grzyb jest starym cwaniakiem i wykorzystał sytuację idealnie, ja mu się nie dziwię, każdy by się próbował bronić. Jemu się udało i tyle. Nawet O.J. Simpson w procesie karnym wybronił się z oskarżenia o podwójne morderstwo. Identycznie było z jego kupowaniem działek. Osoby decyzyjne kupiły jego tłumaczenie, a zapewne nie powinny i tyle. Całe środowisko jest mocno uwalone w gównie i moim zdaniem nie ma szans większych żeby je sprawnie oczyścić, tym bardziej jeżeli jeden zawodnik będzie się obrażał na kolejnego. Walka na odcinkach specjalnych to jedno, ale po rajdzie czołówka RSMP powinna mieć wspólny cel, aby rajdy rozwijały się, a nie zdychały. Ale w polskich realiach nie ma na to szans, każdy każdego obrzuci błotem i oszczerstwami, byle tylko samemu mieć jakiś iluzoryczny zysk. Wydaje mi się, że Brzeziński swoim oświadczeniem chciał pokazać jaki jest prawy i cool, a dla mnie wyszedł na obrażalskie dziecko bez prawdziwiej woli walki o MP. Liczy się tylko lans, fejm i ilość lików na FB, taka smutna prawda :(

Edit, bo viper coś dopisał :) 3 wał? Jeden to masz na myśli 2003 rok i pomoc w dotarciu do mety tak? Dostał za to wykluczenie z rajd. Temat działek sam opisałem powyżej. Tłumaczenie było durne, ale skuteczne, powinien wtedy dostać surowszą karę fakt. Jednak nie kojarzę w rajdach zasady, że jak ktoś już raz był na czymś złapany to następnym razem musi dostać większą karę z urzędu? Resztę opisałem powyżej i nadal to podtrzymuję, MR i GG na Dolnośląskim powinni dostać identyczne kary, jak dla mnie wylot z rajdu to pierwsza opcja do wyboru, jeżeli ktoś uważa, że to za surowa kara to druga opcja to +5min do klasyfikacji rajdu, kara finansowa mija się z celem i jest wg mnie bez sensu.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Arłamów

Postprzez MSG Racing » czwartek, 27 paź 2016, 09:30

Jak dla mnie sprawa jest prosta.
Są zdjęcia ewidentnie pokazujące jak mechanicy grzebią pod maską i jak ponad 10 osób pcha auto. Do tego sędzia faktu nie jest potrzebny bo takowy jest w wyznaczonych miejscach na OSie. Ale zdjęcia pokazują co jest. Chyba że ktoś jest super grafikiem i je spreparował.
W tym temacie jest sprawa prosta i oczywista.
W temacie JB (Jakub Brzeziński) to uważam jedno podstawowe przewinienie, Colin był jeden i zawsze pozostanie jeden a ten to może być co najwyżej Kolin.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajd Arłamów

Postprzez sejlot » czwartek, 27 paź 2016, 11:08

MSG Racing napisał(a):Jak dla mnie sprawa jest prosta.
Są zdjęcia ewidentnie pokazujące jak mechanicy grzebią pod maską i jak ponad 10 osób pcha auto. Do tego sędzia faktu nie jest potrzebny bo takowy jest w wyznaczonych miejscach na OSie. Ale zdjęcia pokazują co jest. Chyba że ktoś jest super grafikiem i je spreparował.
W tym temacie jest sprawa prosta i oczywista.
W temacie JB (Jakub Brzeziński) to uważam jedno podstawowe przewinienie, Colin był jeden i zawsze pozostanie jeden a ten to może być co najwyżej Kolin.



No właśnie problem w tym MSG Racing że nie grzebali tylko podpowiadali (wiem, bo tam byłem). To że na zdjęciu widać mechanika schylającego się pod maską nie oznacza, że w niej grzebał. Dziwne, że jakoś do tej pory nie zobaczyliśmy żadnego zdjęcia albo filmu na którym widać mechaników grzebiących ewidentnie przy ich aucie. Poza tym to nie są ludzie z łapanki i wiedzą, że nie mogą sami naprawiać co auta dlatego ograniczyli się do udzielania wskazówek zawodnikom. No ale wiadomo, że najwięcej zawsze wiedzą Ci, którzy wiedzą najmniej. Co do spreparowanych zdjęć to podsyłam jeszcze spreparowane zdjęcie gdzie wymazano masę mechaników i kibiców, którzy według niektórych od początku pchali auto ile wlezie - FOTO
sejlot
 
Posty: 21
Dołączył(a): niedziela, 9 paź 2016, 23:08

Re: Rajd Arłamów

Postprzez eRADe » czwartek, 27 paź 2016, 11:32

Był nielegalny serwis, dostał taką samą kare jak Rzeźnik,to chyba są fakty ?

Na ... drążyć temat ?

Kto byłby takim idiotą że nie próbował by takiej walki żeby dojechać na metę ?

Możemy dyskutować nad wysokością kary czy powinna być taka czy inna? ale to chyba bardziej ale do naszej wspaniałej organizacji PZM.

Nie przepadam za Grzybem, ale mam wrażenie że tym razem ma największe jaja w stawce dodatkowo zgłaszając R2 na Arłamów.
eRADe
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 29 wrz 2014, 20:50

Re: Rajd Arłamów

Postprzez d-z rallyfans » czwartek, 27 paź 2016, 11:47

eRADe napisał(a):
Nie przepadam za Grzybem, ale mam wrażenie że tym razem ma największe jaja w stawce dodatkowo zgłaszając R2 na Arłamów.



Przypomina mi się pierwszy start Ignisem S1600 na Elmocie, ale on wtedy tam chodził tym wynalazkiem aż ludzie oczy przecierali że takie czasy można ośką kręcić :D liczę na powtórkę i przynajmniej pudło w Arłamowie :)

https://www.youtube.com/watch?v=Abjl-PvvaCs onboard z kontrowersyjnym opisem :)
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Rajd Arłamów

Postprzez żółtodziób » czwartek, 27 paź 2016, 12:11

woocasch napisał(a):
Edit, bo viper coś dopisał :) 3 wał? Jeden to masz na myśli 2003 rok i pomoc w dotarciu do mety tak? Dostał za to wykluczenie z rajd.


Nie, chodziło o współudział w zamachu na World Trade Center :wink: A przynajmniej jakimś zabójstwie pierwszego stopnia :wink:

viper napisał(a):
Patologia jest to że Grzyb robi oficjalnie trzeci wał z czego 2 pierwsze to ewidentnie oszustwo


1. Nie on jeden robi. A najlepszy oszust to taki, który nie dał się złapać.
2. Robi, bo ma taką możliwość.
3. Różnica polega na tym, że na nim skupia się cała Twoja złość, tymczasem w ogóle Ciebie nie rażą sytuacje, że jeden drugiemu pożycza opony. Mówisz że taki duch fair play? A ja mówię że nie koniecznie. Bo jak w każdym sporcie indywidualnym czasem ważne jest nie tylko to jak dobrze samemu się pojedzie, ale też jak pójdzie rywalom. Jeśli walczysz z kimś o tytuł , on jedzie na 2 miejscu, a ty na 3cim bez szans na zmianę. Nagle się okazuje,że pierwszemu kończą się opony. Jeśli nie ukończy lub przejdziecie go obaj to twój rywal zyska więcej niż w obecnej sytuacji. Jeśli w tym momencie pożyczasz opony pierwszemu to co? Jest to fair-play czy zwykłe kombinatorstwo? sorry, ale fair play nie ma prawa łamać regulaminu. Jeśli tak się dzieje to już nie jest fair play. I dokładnie tak zrobił JB o czym pisze d-z-rallyfans to że pomógł Grzybowi było piękne względem Grzyba, ale w razie powodzenia wykluczało Nivette'a z walki o tytuł. Reasumując - bardzo źle się stało jak się stało, ale winę za to ponosi nieudolność PZM. Grzyb miał pełne prawo się bronić. Jak wspomniany OJ Simpson. rozmiar przewinienia nie ma tu nic do rzeczy, prawo do obrony ma każdy.Z kolei zadaniem GKSSu jest nie przyjąć argumentacji jeśli pozbawiona jest ona sensu. W tym przypadku akurat miała sens i to że tak było nie jest wynikiem celowego działania Grzyba. Stworzono precedens i posłużył on jako linia obrony - sorry, tak działa prawo w każdym cywilizowanym państwie. Chcemy mieć sprawiedliwość to stwórzmy jednoznaczne i przejrzyste przepisy i egzekwujmy je bez żadnych wyjątków. Jeśli tworzymy jakie odstępstwa to nie dziwmy się, że znajdują się tacy, którzy chcą owe odstępstwa rozszerzyć by odnieść jakąś korzyść.
4. Piszesz o tych działkach. Nie wiem, nie było mnie przy tym jak złapali go na gorącym uczynku, ale podejrzewam,że gdyby istniało nagranie,że jedzie pełnym ogniem po trasie OSu to by się nie wywinął. Znów zamiast pomstować na Grzyba, który bronił się takimi metodami jakie miał do dyspozycji zadaj sobie pytanie kto zostawił mu furtkę do takiego tłumaczenia. Sytuacja jest analogiczna zresztą do ostatniej - może są zdjęcia jak mechanik zagląda pod maskę, ale nie istnieje nagranie jak coś pod nią grzebie. Dlatego od dawna pisałem o tym, że jak się kogoś chce o coś oskarżyć trzeba bazować na materiałach które nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Od samego początku ciężko było to Tobie zrozumieć i widzę, że w dalszym ciągu masz problem. A ja i tak jestem tolerancyjny od samego początku, bo dopuszczam do naszych rozważań zdroworozsądkowe interpretacje, byle tylko miały oparcie w zdjęciach lub zeznaniach naocznych świadków. Nie zmienia to jednak faktu,że przyjąć coś na zdrowy rozsądek a przeprowadzić jako dowód to są dwie różne sprawy. Większość spraw które się umarza, to się umarza z powodu niewystarczającego materiału dowodowego, nawet jeśli istnieje przekonanie społeczne, że delikwent jest winny. Przekonanie społeczne to jeszcze za mało, żeby kogokolwiek skazać, a procesy poszlakowe są tymi najtrudniejszymi i których wyroki budzą najwięcej kontrowersji. Masz prawo mieć na własny użytek takie przekonanie, że GG to przekręciarz, ale skoro publicznie podnosisz, że niesłusznie się wywinął od kary to najpierw się dowiedz jakie były szczegóły tego zdarzenia. OK, ja wiem ze Ty wiesz, że mu "tatuś załatwił", ale mocno ciekawy jestem czy zapoznałeś się z dowodami jakie były rozpatrywane przez GKSS. Jeśli nie to proszę Cię - nie wypowiadaj się o tej sprawie więcej. Jeśli tak - to może zacznij od tego,że podzielisz się wiedzą na ten temat. Chętnie posłucham jakie materiały zgromadzono przeciwko niemu i jakie było uzasadnienie takiej a nie innej decyzji, tym bardziej, że Noworól powiedział otwartym tekstem, że dowody były słabe: http://moto.pl/MotoPL/1,88389,11940414, ... naniu.html . A jak chcesz komuś extra podziękować to podziękuj temu kto zlamił i poszedł do GKSSu z tak słabymi kwitami. to też typowo polskie zachowanie - odwalić jakąś fuszerkę, a potem mieć pretensje, że ktoś tego nie kupił.
5. Twój osobisty uraz do Grzyba nie zwalnia Ciebie z myślenia i przestrzegania reguł wypowiedzi.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rajd Arłamów

Postprzez piotrg » czwartek, 27 paź 2016, 12:14

eRADe napisał(a):Był nielegalny serwis, dostał taką samą kare jak Rzeźnik,to chyba są fakty ?

Na ... drążyć temat ?

Kto byłby takim idiotą że nie próbował by takiej walki żeby dojechać na metę ?

Możemy dyskutować nad wysokością kary czy powinna być taka czy inna? ale to chyba bardziej ale do naszej wspaniałej organizacji PZM.

Nie przepadam za Grzybem, ale mam wrażenie że tym razem ma największe jaja w stawce dodatkowo zgłaszając R2 na Arłamów.


Zgadzam się.
Większość zawodników, kibiców i forumowiczów zachowuje się jak rozgoryczone panienki które muszą dużo nakrzyczeć z byle powodu nie znając nawet dokładnych faktów. Reszta zawodników powinna myśleć o sobie i jechać. A to że ktoś postępuje nie fair i jest mu z tym dobrze to jego sprawa - przecież każdy ma oczy i swoje wnioski wyciągnie. Ale po co o tym gadać i pogarszać atmosferę w rsmp która i tak jest już słaba ?. Po to żeby w ogóle rsmp nie było ?
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Rajd Arłamów

Postprzez MSG Racing » czwartek, 27 paź 2016, 12:26

Obrazek
Faktycznie mało ludzi pcha to auto.
Obrazek
Tutaj faktycznie nie widać kto ma ręce w silniku ale tłum jest taki jakby jakaś mega wyprzedaż była.
Wiadomo że wiedzą że nie mogą grzebać ale może akurat nikt nie zobaczy. Tak jak pisze na zdjęciu mało widać kto grzewbie ale tłum jest. Za to pchanie auta już jest zabronione.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajd Arłamów

Postprzez żółtodziób » czwartek, 27 paź 2016, 12:39

MSG - na zdrowy rozsądek oczywiście pomoc była. Ja bym się czepiał też, że już sama obecność mechanika który zagląda pod maskę jest już pomocą. Ale jaka jest linia obrony to już wiemy i te zdjęcia które są nie pozwalają tej linii obalić. Moim zdaniem ZSS tak naprawdę popełnił nie jeden a dwa błędy. Pierwszy to za niska kara dla Rzeźnika, a drugi to niewłaściwa kwalifikacja. Kupili wyjaśnienie,że mechanicy nie grzebali w samochodzie, ale moim zdaniem powinni przyczepić się tego, że mechanik trzymał maskę i to już jest pomoc. To by zupełnie inaczej ustawiło sprawę. GKSS nie mógł już zmienić kwalifikacji prawnej, mógł rozważyć tylko słuszność nałożenia tej konkretnej kary z tego paragrafu z jakiego została nałożona. I nie miał innego wyjścia jak ją zamienić na taką samą jaką dostał Rzeźnik. Czy Grzyb się wywinął - tak moim zdaniem się wywinął. Czy można mieć o to do niego pretensje? Nie, ponieważ miał prawo się bronić w dowolny sposób. Trzeba było przygotować lepszy materiał dowodowy, być może też trzeba było zaskarżyć do GKSSu decyzję ZSSu kwalifikującą przewinienie jako zbyt bliskie przebywanie mechaników a nie jako pomoc. Nikt tego nie zrobił i dlatego Grzybowi się udało. Nie ma teraz co płakać, że nie ma fair play, trzeba było się zatroszczyć o lepsze dowody i o uniknięcie błędów proceduralnych to by teraz było pozamiatane i żaden level cwaniactwa by Grzybowi nie pomógł.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rajd Arłamów

Postprzez MSG Racing » czwartek, 27 paź 2016, 12:55

Niestety takie są nasze rajdy.
Co dokładnie poszło w informacjach i oskarżęniach jak i obronie to nie wiemy i raczej się nie dowiemy.
Dotykanie auta przez osoby trzecie jest zabronione tak jak piszesz i już jest podstawa. Są też zdjęcia jak mechanicy prawie siedzą w aucie.
PZN czyli ZSS i reszta tałatajstwa dała ciała tak jak piszesz przy Rzeźniku choć teraz mimo tamtego błędu spokojnie mogła pójść wyższa kara.
Jako zawodnik też bym opuścił Arłamów chyba że miałbym mieć jakiś tytuł do wywalczenia. Tak poza tym to po jechać. Lepiej potrenować albo pojechać gdzieś indziej coś nowego albo na nowy sezon dołożyć. Szczególnie że 3/4 kasy byłaby moja pewnie bo nie ma sposnorów. Zresztą kto by chciał w taki syf wchodzić szczególnie że mało kto to ogląda.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajd Arłamów

Postprzez Kruk » czwartek, 27 paź 2016, 19:32

Tomek K napisał(a):Natomiast jeden kolega, bodaj @Kruk chyba się nieco zagalopował w tym, że Kuba po przejściu do wyższej klasy nie sprostał oczekiwaniom. No nie róbmy sobie jaj. Gość w 2 lata przeszedł od poziomu upalania po płycie w szkole jazdy, do walki w R5 ze starymi wyjadaczami...no ludzie, nie dajmy się zwariować. Nie sprostał oczekiwaniom bo nie klepał Grzyba o minutę :wink:



Bardzo jest zdolny i ma dużo farta. Spróbuję wyjaśnić, bo widzę że zostałem źle zrozumianym. Startując ośką kręcił dobre czasy. Domyślam się że zostało to zauważone. Znalazł się sponsor, który chciał to finansować. Powstał pomysł nowego zespołu, zmiany samochodu na mocniejszy, tworzenia nowego wizerunku wow itd. Wystartował R5 ... było bardzo dobrze. Potem może były naciski od finansujących to wszystko aby uzyskał sukces na koniec sezonu. Dalej mamy jeszcze zgruzowanie fiesty, jeszcze w załodze z p.Bobą. Potem był odbudowany samochód i powrót do rywalizacji. Jeszcze później zmiana pilota itd. Sprostanie oczekiwaniom nie chodziło w oczach kibiców tylko miałem na myśli nie sprostanie oczekiwaniom sponsorujących. ... To tylko moje luźne myśli i domysły. Nie jestem członkiem zespołu, ani osobą z bezpośredniego otoczenia.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Arłamów

Postprzez krugerwd » piątek, 28 paź 2016, 01:16

Teraz Nivette wyskakuje z tekstem ze nie bylo "fair play" ..
Jedna klika , w moich oczach tracą obaj(w sensie ze takze Kolin) .
Temat juz przewalkowany , jezeli ktos uwaza ze rzeznik powinien dostac kare pieniezna a grzyb wykluczenie to trudno.Nie jestem fanem zadnego z wymienionych , mam nadzieje ze majstra wyjmie ktos inny w 2017 i pogodzi gwiazdy .
Pozdro
krugerwd
N1
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa, 1 lut 2012, 16:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron