Rajd Arłamów

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez SOKÓŁ » wtorek, 10 gru 2013, 22:12

Wujeek napisał(a):Witam mam pytanie macie moze jakies namiary na hotel w miare przystepnej cenie w arlamowie lub okolice ? Bo ja sie nie orientuje tamtych okolic a chce sie wybrac na odcinki w przyszlym sezonie.



http://meteor-turystyka.pl/noclegi,arlamow,0.html
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17


Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez bercik » wtorek, 10 gru 2013, 22:21

Wujeek napisał(a):Witam mam pytanie macie moze jakies namiary na hotel w miare przystepnej cenie w arlamowie lub okolice ? Bo ja sie nie orientuje tamtych okolic a chce sie wybrac na odcinki w przyszlym sezonie.


Kolego wybacz, ale to Twoje pytanie jest delikatnie, że tak powiem: nie na miejscu :?
Piszesz ze jesteś z Rzeszowa. Biorąc pod uwagę ilu użytkowników tego forum jest z Podkarpacia a ilu z poza, to raczej większość powinna Ciebie pytać o noclegi " w tych rejonach".
Jest internet, są gazety z ogłoszeniami, choćby nasze lokalne Anonse, w końcu portale i fora podróżnicze/turystyczne. Wystarczy chwile poszukać. Wielu z nas zalicza w ciągu roku kilka czy kilkanaście rajdów/wyścigów w całej Polsce czy Europie i jakoś sobie radzi. Nie mówiąc już o rajdzie 100 km od domu.

W zasadzie z zamiarem napisania takiego posta nosiłem się już spory kawał czasu. To samo dotyczy "ciekawych miejscówek", co rajd to ta sama sytuacja. Jasna sprawa że forum może służyć jako pomoc w tej kwestii, ale ludzie, bez przesady...
W tej chwili praktycznie każdy dzwon z każdego rajdu, jest przez kogoś nagrany i wrzucony do youtube. Dostępne są onboardy z chyba wszystkich odcinków. To samo ze sławnymi "miejscówkami". Wszelkie krzyżówki, spadania, podbicia i Bóg wie co jeszcze są do znalezienia w sieci. Od pewnego czasu, doszło jeszcze wielkie dobrodziejstwo w postaci GSV.
Jak ja zaczynałem jeździć na rajdy parę lat temu, to miałem do dyspozycji zwykłą mapę drogową, mapki odcinków wydrukowane w domu i w zasadzie tyle i jakoś sobie radziłem.
Tak że Panowie i Panie troszeczkę cierpliwości i samodzielności...
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez mohikanin » wtorek, 10 gru 2013, 22:46

W zasadzie z zamiarem napisania takiego posta nosiłem się już spory kawał czasu. To samo dotyczy "ciekawych miejscówek", co rajd to ta sama sytuacja. Jasna sprawa że forum może służyć jako pomoc w tej kwestii, ale ludzie, bez przesady...
W tej chwili praktycznie każdy dzwon z każdego rajdu, jest przez kogoś nagrany i wrzucony do youtube. Dostępne są onboardy z chyba wszystkich odcinków. To samo ze sławnymi "miejscówkami". Wszelkie krzyżówki, spadania, podbicia i Bóg wie co jeszcze są do znalezienia w sieci. Od pewnego czasu, doszło jeszcze wielkie dobrodziejstwo w postaci GSV.
Jak ja zaczynałem jeździć na rajdy parę lat temu, to miałem do dyspozycji zwykłą mapę drogową, mapki odcinków wydrukowane w domu i w zasadzie tyle i jakoś sobie radziłem.
Tak że Panowie i Panie troszeczkę cierpliwości i samodzielności...


Popieram!
Avatar użytkownika
mohikanin
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 18 kwi 2012, 19:35
Lokalizacja: Kłodzko

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez rajdowiec1 » wtorek, 10 gru 2013, 23:03

bercik napisał(a):
Wujeek napisał(a):Witam mam pytanie macie moze jakies namiary na hotel w miare przystepnej cenie w arlamowie lub okolice ? Bo ja sie nie orientuje tamtych okolic a chce sie wybrac na odcinki w przyszlym sezonie.


Kolego wybacz, ale to Twoje pytanie jest delikatnie, że tak powiem: nie na miejscu :?
Piszesz ze jesteś z Rzeszowa. Biorąc pod uwagę ilu użytkowników tego forum jest z Podkarpacia a ilu z poza, to raczej większość powinna Ciebie pytać o noclegi " w tych rejonach".
Jest internet, są gazety z ogłoszeniami, choćby nasze lokalne Anonse, w końcu portale i fora podróżnicze/turystyczne. Wystarczy chwile poszukać. Wielu z nas zalicza w ciągu roku kilka czy kilkanaście rajdów/wyścigów w całej Polsce czy Europie i jakoś sobie radzi. Nie mówiąc już o rajdzie 100 km od domu.

W zasadzie z zamiarem napisania takiego posta nosiłem się już spory kawał czasu. To samo dotyczy "ciekawych miejscówek", co rajd to ta sama sytuacja. Jasna sprawa że forum może służyć jako pomoc w tej kwestii, ale ludzie, bez przesady...
W tej chwili praktycznie każdy dzwon z każdego rajdu, jest przez kogoś nagrany i wrzucony do youtube. Dostępne są onboardy z chyba wszystkich odcinków. To samo ze sławnymi "miejscówkami". Wszelkie krzyżówki, spadania, podbicia i Bóg wie co jeszcze są do znalezienia w sieci. Od pewnego czasu, doszło jeszcze wielkie dobrodziejstwo w postaci GSV.
Jak ja zaczynałem jeździć na rajdy parę lat temu, to miałem do dyspozycji zwykłą mapę drogową, mapki odcinków wydrukowane w domu i w zasadzie tyle i jakoś sobie radziłem.
Tak że Panowie i Panie troszeczkę cierpliwości i samodzielności...



Prawie sama prawda.
Ostatnio edytowano wtorek, 10 gru 2013, 23:49 przez rajdowiec1, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
rajdowiec1
 
Posty: 45
Dołączył(a): poniedziałek, 22 sty 2007, 19:23
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez filantrop » wtorek, 10 gru 2013, 23:31

nie do końca. co roku jest kilka nowych odcinków w rsmp(nie licząc elmotu ;) i zawsze się przyda porada miejscowych czy starszych wyjadaczy. pozatym onboard nie odzwierciedla tego jak należy o gSV nie mówiąc...
filantrop
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): niedziela, 29 lip 2007, 11:31
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez bercik » wtorek, 10 gru 2013, 23:44

OK. zgodzę się z Tobą, ale też nie do końca :) Jest jeszcze taka opcja, że korzystając z podpowiedzi forumowiczów, opierasz się na ich subiektywnych odczuciach i upodobaniach. Trzeba też wziąć pod uwagę, że nie każdy podrzuci ci upatrzoną dla siebie miejscówkę, zwłaszcza na ogólnodostępnym forum. Dlatego najlepszym, moim zdaniem, rozwiązaniem jest oglądnięcie wybranego odcinka, (z wykorzystaniem możliwości o których pisałem wcześniej) i potem samodzielne objechanie go przed rajdem. Co z resztą za zwyczaj czynię. Szukam tez w ten sposób miejsc na rozbicie namiotu grilla itp itd. W moim przypadku świetnie się to sprawdza.
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez Mad Max » środa, 11 gru 2013, 10:48

bercik prawdę rzeczesz tylko co z tego - ja już nie raz o tym pisałem - to się nie zmieni i będzie tak zawsze - nawet jakbyś napisał przed rajdem opis każdego odcinka zakręt po zakręcie z zaznaczeniem czy do góry czy do dołu, podlinkował sytuacje z lat poprzednich (dzwony, spiny, niedohamowania) to i tak trafisz na kogoś komu nie będzie się chciało tego przeczytać i na 40 stronie tematu o rajdzie padnie błagalna prośba "Polecił by ktoś jakąś fajną miejscówkę. Ja też stosuję sposób wyboru miejsc do oglądania opisany przez Ciebie i niestety ale na ten rajd praktycznie wszyscy będą zmuszeni do jego zastosowania.

Wujeek Nie chcę żebyś odebrał mój post jako atak ale ja jako kibic rajdowy i wędkarz zawsze szukam noclegów w googlach na zasadzie - noclegi (nazwa miejscowości), domek na nad jeziorem (nazwa jeziora), itp, itd,
Arłamów to nie WRC więc spokojnie znajdziesz sobie miejsce pewnie nawet z dwa tygodnie przed rajdem, poczekaj spokojnie aż się ukaże strona rajdu (na większości organizatorzy podpowiadają jakieś "noclegownie") harmonogram albo lepiej mapki i dopiero zacznij kombinować.
Pozdro
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez kalel1991 » środa, 11 gru 2013, 14:11

W jednym z programów TVP Rzeszów Zdzisław Grzyb powiedział, że chciałby aby kibice, zawodnicy, teamy itp znaleźli się w jednym miejscu. Miał pewnie na myśli hotel Arłamów, który będzie bazą rajdu, więc kto wie, może jakąś dobrą oferte szykuje dla kibiców na nocleg. Tylko to jest raczej hotel o wyższym standardzie, więc ceny ~30-40zł za noc pewnie nie należy się spodziewać.

http://www.tvp.pl/rzeszow/motoryzacja/automobilni/wideo/612/13278870 - link do odcinka
Avatar użytkownika
kalel1991
N3
 
Posty: 259
Dołączył(a): sobota, 6 cze 2009, 11:27
Lokalizacja: Łańcut

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez kremer » środa, 15 sty 2014, 17:13

...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez corados » środa, 15 sty 2014, 17:31

Szykuje się fajny rajd po nowych trasach, tylko nie narzekajcie,że mało oesów. 2 pętle po 3 oesy w każdym z dni to taki standard i pewnie większośc rajdów w RSMP będzie miała taki format. Budżety organizatorów jak i zawodników nie są z gumy i trzeba to zrozumiec. Dobrze,że będzie odcinek medialny w Przemyślu, oby wymyślili jakaś ciekawą konfigurację, którą to miasto, z racji topografii terenu stwarza :wink:
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez kuba.es » środa, 15 sty 2014, 17:43

Konfiguracja oesów jest myślę optymalna. Wbrew niektórym spekulacjom na tym forum, problemem rajdu nie była niepewna pogoda, a właśnie uzyskanie stosownych pozwoleń na niektóre odcinki. Najważniejsze, że temat został już dopięty.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez Hubertos » środa, 15 sty 2014, 17:51

Wygląda na to, że Zagórz jakoś powinien się pokrywać z trasą GSMP Załuż, OSy tego dnia będą bardzo oddalone od siebie. Jodłówka będzie bardzo niedaleko OS Dynów z Rajdu Rzeszowskiego. Fajny pomysł z odcinkiem medialnym po Przemyślu. Drugi dzień powinien być skupiony wokół Birczy i odcinki powinny być blisko siebie. Spodziewałem się, że OSy będą bliżej samego Arłamowa, ale trasa i tak wydaje się być naprawdę fajna, nawet jeśli miałoby nie być śniegu, w co osobiście nie wierzę.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez deyott » czwartek, 16 sty 2014, 00:20

Hubertos napisał(a):Wygląda na to, że Zagórz jakoś powinien się pokrywać z trasą GSMP Załuż, OSy tego dnia będą bardzo oddalone od siebie. Jodłówka będzie bardzo niedaleko OS Dynów z Rajdu Rzeszowskiego. Fajny pomysł z odcinkiem medialnym po Przemyślu. Drugi dzień powinien być skupiony wokół Birczy i odcinki powinny być blisko siebie. Spodziewałem się, że OSy będą bliżej samego Arłamowa, ale trasa i tak wydaje się być naprawdę fajna, nawet jeśli miałoby nie być śniegu, w co osobiście nie wierzę.

Według mnie wkradła się literówka i powinno być Zagórze, wioska w okolicach Manasterza . Wcześniej była informacja, że oesy są w powiatach przeworskim, jarosławskim i przemyskim. Zagórze jest w powiecie przeworskim, a Zagórz w sanockim. Poza tym Zagórze jest bliżej Przemyśla i Jodłówki więc taka pętla miałaby sens. Po trzecie bodajże w 2011 oes Widaczów z Rzeszowskiego przebiegał bardzo blisko Zagórza. Nie zdziwiłbym się gdyby w tym roku to był ten sam oes co najwyżej lekko zmodyfikowany.
deyott
N2
 
Posty: 104
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez Wujeek » czwartek, 16 sty 2014, 00:38

Mam nadzieje ze daleko odcinkow nie zrobia od arłamowa..
Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team
Avatar użytkownika
Wujeek
N2
 
Posty: 194
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 21:26
Lokalizacja: Na Cięciu

Re: 1. Rajd Zimowy Arłamów

Postprzez Hubertos » czwartek, 16 sty 2014, 01:11

deyott napisał(a):
Hubertos napisał(a):Wygląda na to, że Zagórz jakoś powinien się pokrywać z trasą GSMP Załuż, OSy tego dnia będą bardzo oddalone od siebie. Jodłówka będzie bardzo niedaleko OS Dynów z Rajdu Rzeszowskiego. Fajny pomysł z odcinkiem medialnym po Przemyślu. Drugi dzień powinien być skupiony wokół Birczy i odcinki powinny być blisko siebie. Spodziewałem się, że OSy będą bliżej samego Arłamowa, ale trasa i tak wydaje się być naprawdę fajna, nawet jeśli miałoby nie być śniegu, w co osobiście nie wierzę.

Według mnie wkradła się literówka i powinno być Zagórze, wioska w okolicach Manasterza . Wcześniej była informacja, że oesy są w powiatach przeworskim, jarosławskim i przemyskim. Zagórze jest w powiecie przeworskim, a Zagórz w sanockim. Poza tym Zagórze jest bliżej Przemyśla i Jodłówki więc taka pętla miałaby sens. Po trzecie bodajże w 2011 oes Widaczów z Rzeszowskiego przebiegał bardzo blisko Zagórza. Nie zdziwiłbym się gdyby w tym roku to był ten sam oes co najwyżej lekko zmodyfikowany.

Możesz mieć rację. :wink:
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 38 gości

cron