RSMP 2014

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2014

Postprzez rundi » poniedziałek, 4 lis 2013, 12:52

kremer napisał(a):Czyli podsumowując mają zrobić rajd w Bieszczadach, który będzie albo na śniegu albo na asfalcie. Organizuje to AK Rzeszowski i oesy mogą być te, na których tam często w zimie testuje Chuchała albo Sołowow ?
Na kolejne miejsce kandyduje Nadwiślański :) i Kaszuby ewentualnie.
Kiedyś w 2003 był Rajd Bieszczadzki. Ktoś pamięta ? :)
http://rajdy.autoklub.pl/gallery/show/id/1043770916
Nie mam zapisanych oesów gdzie były wtedy...

Tak czy siak wejście trzech nowych rajdów kosztem np. Dolnośląskiego to dobry wybór. Dolnośląski jak zrobi sobie przerwę rok - dwa w RSMP to nic się nie stanie. Od 2008 non stop są w cyklu RSMP. O szutrach to nie ma co gadać....


Te zdjęcia są z 2002.
rundi
N2
 
Posty: 122
Dołączył(a): czwartek, 16 maja 2013, 17:10


Re: RSMP 2014

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 4 lis 2013, 13:24

Agrest napisał(a):Macie 3 rajdy na Dolnym śląsku i mało Wam, jak dla mnie to z tych Waszych rajdów mogły zostać tylko Karkonoski. A Rzeszowski w kalendarzu RSMP jest od 2002.

A zauważyłeś że pisze o rajdzie dolnośląskim/świdnickim? Które są organizowane na Dolnym śląsku. Chodzi o to że czemu ma odpaść dolnośląski a nie Świdnicki,który od zawsze jest runda RSMP bez przerwy! Nie pisze o rotacji innych rajdów z poza dolnego śląska,a Ty się czepiasz,że mamy 3 rajdy. Nie moja winna że u nas się dobrze organizuje rajdy,a w innych regionach nie. A w 2002 było aż 4rajdy RSMP na Dolnym śląsku.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: RSMP 2014

Postprzez RajducH » poniedziałek, 4 lis 2013, 13:51

oj Panowie nie zaczynajmy znowu wojny że na Dolnym Śląsku jest za dużo rajdów; po prostu powinien odpadać najsłabszy rajd w sezonie lub taki który ma problemy finansowe i za rok powrót w ramach rotacji itd. bez względu czy to Rzeszowski czy Elmot
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: RSMP 2014

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 4 lis 2013, 14:11

Jarek55511 napisał(a):Nie moja winna że u nas się dobrze organizuje rajdy, a w innych regionach nie.

Z pierwszą częścią wypowiedzi bym mocno polemizował szczególnie w przypadku Świdnicy która przy takim Rzeszowie wygląda strasznie blado i śmiem twierdzić że Świdnicki były najgorszą rundą sezonu.
Poza tym w innych regionach po prostu nie ma takich tradycji w organizowaniu rajdów dlatego mnie nie dziwi że na DŚ jest ich tyle.

RajducH napisał(a):oj Panowie nie zaczynajmy znowu wojny że na Dolnym Śląsku jest za dużo rajdów; po prostu powinien odpadać najsłabszy rajd w sezonie lub taki który ma problemy finansowe i za rok powrót w ramach rotacji itd. bez względu czy to Rzeszowski czy Elmot

Przypomnę tylko że Dolnośląski nie odbywał się/wypadł z kalendarza ze względu na problemy finansowe. Ja jestem tego samego zdania co TY, że jeśli ma być jakaś rotacja to powinien wypadać rajd najgorzej zorganizowany ew taki który ma problemy finansowe bo robienie wtedy imprezy na siłę może się bardzo źle skończyć i to ile lat z rzędu dany rajd jest w RSMP o niczym nie świadczy, dlaczego akurat miałby odpaść RDŚ nie mam pojęcia, przypuszczam że wszystko nie długo się wyjaśni.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 lis 2013, 14:21 przez Mad Max, łącznie edytowano 1 raz
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2014

Postprzez kalel1991 » poniedziałek, 4 lis 2013, 14:16

http://www.youtube.com/watch?v=efgPNV7s-3Q - tutaj macie relacje z 1 Zimowego Rajdu Bieszczadzkiego 2002
Avatar użytkownika
kalel1991
N3
 
Posty: 259
Dołączył(a): sobota, 6 cze 2009, 11:27
Lokalizacja: Łańcut

Re: RSMP 2014

Postprzez TGR » poniedziałek, 4 lis 2013, 15:19

Na Dolnym Śląsku jest tyle tras rajdowych, że można rozegrać tu wszystkie eliminacje MP. Są jednak problemy. Pierwszy, to finanse. W pale się nie mieści, że KGHM w to nie wchodzi!!! Drugi, to wyjazd "notabli" z Wrocławia na tak zwaną "wiochę". Budują sobie dacze na odludziu i chcą "wypoczywać" w weekendy / przykładem może tu być np. Michałkowa/. Trzeci, to "plebany" dla których liczy się tylko kasa zebrana na tacę w niedzielę. Normalni ludzie zamieszkujący te tereny są przychylni rajdom. Wynajmują noclegi, żywią kibiców, właściciele sklepików dostają "żywą" kasę za sprzedane towary, a nie wpisują do zeszytu. No i czwarty, to ekolodzy. Jak nie muszki czy motylki to żabki!!! Jeżeli są regiony w Polsce gdzie na zdrowych zasadach można zorganizować rajd, to niech organizują. Myślę, że podobnie jak to miało miejsce na Rajdzie Polskim, ludzie z DŚ pomogą w organizacji i w zabezpieczeniach tras.
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Re: RSMP 2014

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 4 lis 2013, 15:59

TGR przypuszczam a nawet jestem pewien że to o czym napisałeś to jest problem z którym spotykają się wszyscy organizatorzy rajdów w Polsce a to że na DŚ jest tras na całe RSMP to co z tego ?? na Warmi i Mazurach też tak można zrobić.
Myślę że w innych regionach naszego kraju też da się spokojnie zrobić rajd tylko kto ma się tego podjąć jak tego typu imprezy są organizowany praktycznie tylko na południu (z małymi wyjątkami). Chodzi mi o to że organizatorami są Ci co mają o tym pojęcie bo już to w swojej karierze robili, na horyzoncie nie widać nikogo nowego w tej materii dlatego uważam że pewne odświeżenie RSMP wyjdzie wszystkim na dobre. Poza tym jeśli dany organizator ma z tym problem większy niż inni to rok przerwy będzie dobrą opcją na uporządkowaniem tych spraw.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2014

Postprzez Marek Kisiel » poniedziałek, 4 lis 2013, 16:25

Panowie nie nasza wina, że w woj. dolnośląskim są trudne techniczne trasy. Nie nasza wina, że są organizatorzy którzy chcą organizować rajdy. W tym roku nie potrzebna jest rotacja ponieważ wszystkie tegoroczne rundy zostaną, a w zamian za Rajd Polski (WRC) i Rajd na Litwie wejdą dwa nowe rajdy czyli według mnie super ! nowe trasy nowy świeży powiew. Z tego co pamiętam przewodniczący GKSS mówił na początku o systemie rotacyjnym czyli słabszy odpada ale muszą być spełnione warunki czyli:
- chętni
w tym wypadku chętni tak jak Wisła w zeszłym roku (według GKSS - Lotos został oceniony najsłabiej) byli czyli - zimowy i Nadwiślański (nie zdradzę tu pewnie tajemnicy, że ten rajd uzyskał dobre oceny i ma za sobą silnego organizatora i pewnie też zaplecze finansowe dlatego został rundą RSMP)

Pozdrawiam!
PS. Karkonoski będzie :D
"czasem życie powoduje, że nabierasz dystansu do niego - i zaczynasz żyć chwilą"
Marek Kisiel
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): niedziela, 17 sie 2008, 21:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: RSMP 2014

Postprzez RajducH » poniedziałek, 4 lis 2013, 16:32

no i tyle w temacie, konkretny głos, konkretne informacje :) dziękujemy za rozwianie wątpliwości
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: RSMP 2014

Postprzez adamlen » poniedziałek, 4 lis 2013, 18:31

Czyli Rajd Nadwiślański w RSMP 2014 ? Jestem za, bo miałbym jeszcze bliżej niż na Rzeszowski.
W tym roku nie miałem możliwości być więc pytanie dla tych co byli, jak tam trasy na żywo bo na filmach wydają się mało atrakcyjne, ale może to wrażenie aby takie i jak asfalt czy dziurawy czy nowy?
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: RSMP 2014

Postprzez gabrally » poniedziałek, 4 lis 2013, 19:06

TGR napisał(a):Na Dolnym Śląsku jest tyle tras rajdowych, że można rozegrać tu wszystkie eliminacje MP. Są jednak problemy. Pierwszy, to finanse. W pale się nie mieści, że KGHM w to nie wchodzi!!! Drugi, to wyjazd "notabli" z Wrocławia na tak zwaną "wiochę". Budują sobie dacze na odludziu i chcą "wypoczywać" w weekendy / przykładem może tu być np. Michałkowa/. Trzeci, to "plebany" dla których liczy się tylko kasa zebrana na tacę w niedzielę. Normalni ludzie zamieszkujący te tereny są przychylni rajdom. Wynajmują noclegi, żywią kibiców, właściciele sklepików dostają "żywą" kasę za sprzedane towary, a nie wpisują do zeszytu. No i czwarty, to ekolodzy. Jak nie muszki czy motylki to żabki!!! Jeżeli są regiony w Polsce gdzie na zdrowych zasadach można zorganizować rajd, to niech organizują. Myślę, że podobnie jak to miało miejsce na Rajdzie Polskim, ludzie z DŚ pomogą w organizacji i w zabezpieczeniach tras.


A, to jak wszędzie. Te problemy dotyczą całej Polski :)

Marek Kisiel napisał(a):PS. Karkonoski będzie :D


No i o to chodzi :D
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: RSMP 2014

Postprzez posejdon » poniedziałek, 4 lis 2013, 19:09

adamlen napisał(a):jak tam trasy na żywo bo na filmach wydają się mało atrakcyjne, ale może to wrażenie aby takie i jak asfalt czy dziurawy czy nowy?

To zależy - im bliżej Wisły tym bardziej kręto i równiejszy asfalt. Ten oes nad samą Wisłą był na terenie gdzie była powódź i wszystkie drogi są nowe - równe jak stół i wąskie na szerokość auta.

Wiadomo, że to nie są góry ale jak na niziny to jest nieźle. Coś tam sobie znajdziesz ciekawego.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: RSMP 2014

Postprzez K.M. » poniedziałek, 4 lis 2013, 19:28

Jeśli chodzi o trasy Nadwiślańskiego to proszę się specjalnie nie sugerować tym co było w 2013 roku. OS Wilków z zeszłego roku jest w planach ale w innej konfiguracji - przedłużonej do około 25 km. Wypadnie OS Celejów (najsłabszy z tego roku). Pojawi się dużo nowych tras np. kolejny naprawdę ciekawy OS w gminie Wilków. Planujemy też nowy OS stosunkowo blisko siedziby znanej firmy zajmującej się przygotowaniem samochodów do sportu :) Mamy praktycznie gotową koncepcję trasy, jesteśmy na etapie występowania o pozwolenia. Jak wszystko wypali postaram się podzielić z Wami dodatkowymi informacjami na temat trasy.
K.M.
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 18:02

Re: RSMP 2014

Postprzez RajducH » poniedziałek, 4 lis 2013, 20:41

"planujemy" - czyżby kolejny z organizatorów przejawił nam się na forum? :) byłoby miło, pozdrawiam
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: RSMP 2014

Postprzez adamlen » poniedziałek, 4 lis 2013, 21:29

K.M. napisał(a):Jeśli chodzi o trasy Nadwiślańskiego to proszę się specjalnie nie sugerować tym co było w 2013 roku. OS Wilków z zeszłego roku jest w planach ale w innej konfiguracji - przedłużonej do około 25 km. Wypadnie OS Celejów (najsłabszy z tego roku). Pojawi się dużo nowych tras np. kolejny naprawdę ciekawy OS w gminie Wilków. Planujemy też nowy OS stosunkowo blisko siedziby znanej firmy zajmującej się przygotowaniem samochodów do sportu :) Mamy praktycznie gotową koncepcję trasy, jesteśmy na etapie występowania o pozwolenia. Jak wszystko wypali postaram się podzielić z Wami dodatkowymi informacjami na temat trasy.


No to super, na OS Wilków mam jak na warunki rajdowe bardzo blisko bo 30-40 km. A wiadomo już czy będzie termin rajdu piątek-sobota czy sobota-niedziela?
Czekamy cierpliwie na dalsze informację. :)
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron