RSMP 2014

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2014

Postprzez Agrest » piątek, 1 lis 2013, 20:50

Tak się składa że ma to byc rajd na nawierzchni asfaltowej także brak śniegu nie będzie wielkim problemem
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie


Re: RSMP 2014

Postprzez allelisiorr1 » piątek, 1 lis 2013, 21:18

Bazą rajdu miałaby być http://arlamow.com.pl/
Kiedyś coś mowili o mistrzostwach europy w Rzeszowie, ale ja uwierzę jak zobaczę :)
"...dodaję gazu, bo za szczytem może być prosta..." -Janusz Kulig [*]

Kubicuje!!!
Avatar użytkownika
allelisiorr1
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): sobota, 11 kwi 2009, 19:48
Lokalizacja: Mielec

Re: RSMP 2014

Postprzez MSG Racing » piątek, 1 lis 2013, 21:58

TGR napisał(a):Zimowy na początku marca :D Dobre sobie!!! Tak, mamy długie i ostre zimy!!! Dajmy sobie z tym spokój. Kierowcy nie mają jeszcze zaklepanych budżetów, obsada nigdy nie była porywająca. Aż prosi się o jakiś szuterek przed Rajem Polski. Niech sobie chłopaki poćwiczą. Myśleć pezemłoty, mysleć!!!

Tylko po co? Żeby trening miało 3-5 zawodników? Pewnie wiele więcej nie pojedzie w rundzie WRC. A ci co będą tylko w niej jechać to trening sobie zrobią na innym rajdzie.
Ten rajd to faktycznie mocno przesadzone ,myślenie. Prędzej coś jak Monte Carlo może być.
Ale nie ukrywam, że brak szutru to smutna wiadomość.
Za to dobrą wiadomością są takie zmiany w kalendarzu. Wręcz rewolucja ;) . Na pewno ciekawie.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: RSMP 2014

Postprzez andrew88 » piątek, 1 lis 2013, 22:00

daryush napisał(a):Co do rajdu w ERC, było gdzieś powiedziane, że ERC chce mieć 3 zimowe rundy. 1 to Janner, 2 ma być na Łotwie, a o 3 walczyła Polska i Rumunia. Fakt, że znany jest już termin pierwszego rajdu w sezonie i wiadomo, że ma być zimowym rajdem i że ma to być ten nowy rajd, wtedy na pewno on jest ewentualną rundą ERC.

Według tego newsa (http://rallyonline.pl/circuit-of-ireland-w-erc_41369.html) Rumunia jest potencjalnym organizatorem rajdu wybranym do ERC, ale patrząc na to zdjęcie:Obrazek (kraje mające rajdy w ERC)
ja bym jeszcze nic nie przesądzał, bo za flagą Wielkiej Brytanii widać flagę, która ma dużo białego koloru na górze - jeśli to nie jest San Marino (starali się o rajd w ERC na 2014?) to pewnie musi być Polska :)
... chyba, że flagi nie są obustronne i to może być równie dobrze flaga jakiegoś innego kraju :evil:
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: RSMP 2014

Postprzez gabrally » piątek, 1 lis 2013, 23:02

Obrazek

Obrazek



Nie łudźcie się - ERC nie będzie. Kasa się znajdzie, baza jest, organizator też - ale promotorzy ERC nie wyobrażają sobie zarówno WRC jak i ERC w jednym roku w PL. Musiałby się zdarzyć cud, żeby to doszło do skutku (oczywiście wierzę w cuda), ale jestem realistą... Polska to tylko Polska :)
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: RSMP 2014

Postprzez zaszybki » sobota, 2 lis 2013, 10:20

gabrally napisał(a):Obrazek

Obrazek



Nie łudźcie się - ERC nie będzie. Kasa się znajdzie, baza jest, organizator też - ale promotorzy ERC nie wyobrażają sobie zarówno WRC jak i ERC w jednym roku w PL. Musiałby się zdarzyć cud, żeby to doszło do skutku (oczywiście wierzę w cuda), ale jestem realistą... Polska to tylko Polska :)


Rozumiem, że jesteś bardzo blisko z promotorami, skoro wiesz co sobie wyobrażają i o czym myślą :D
Avatar użytkownika
zaszybki
N2
 
Posty: 182
Dołączył(a): niedziela, 14 cze 2009, 22:34
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: RSMP 2014

Postprzez d-z rallyfans » sobota, 2 lis 2013, 10:43

A może ktoś coś więcej napisać co do Arłamowa :?: jeśli rzeczywiście ma być to nowy rajd to kto go będzie organizował, czy jest jakiś sponsor itd. pewnie znajdzie się ktoś kto wie coś więcej.
Fajnie będzie jak będzie coś nowego, fajnie że bez wycieczek do innych krajów, szkoda tylko że wygląda na to że bez szutrów.

Jeżeli nic nie wypadnie z kalendarza z obecnych rajdów i dijdzie Arłamów to może być aż 6 rund na południu.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: RSMP 2014

Postprzez Marek Kisiel » sobota, 2 lis 2013, 10:51

Panowie spójrzcie na brak szutrów z innej strony – ja wiem, że dla kibica są mega widowiskowe – dla zawodnika jest to dodatkowy koszt (opony, zawieszenie, po tegorocznym Polskim dodatkowo jeszcze katowanie sprzętu, brak sprawiedliwej rywalizacji dla załóg z niższych klas tylko walka o przetrwanie itp.) W tym układzie wszystko jest jasne – asfalt (może śnieg) ale wszystko po twardym i bez problemów. Zbyt dużo kandydatów do rajdów szutrowych w randze RSMP w naszym kraju nie ma Polski odpadł bo WRC, Baltic bo nadleśnictwo ma kasę więc asfaltuje drogi (może to nie jedyny powód) zostaje zagranica co moim skromnym zdaniem nie jest dobrym pomysłem. W tym roku bardziej chodziło o sprawdzenie możliwości organizacyjnych i dotarcie się przed sztandarową imprezą WRC w 2014.
Jeśli ktoś będzie chciał potrenować na szutrze przed Polskim to jestem pewny na 100%, że okazji znajdzie sporo i to również na Warmii i Mazurach będą rajdy okręgowe które jak co roku to umożliwią. Pozostają również rajdy u naszych sąsiadów na Litwie więc kto chce ten znajdzie i spokojnie potrenuje.
Rajd zimowy również uważam za bardzo dobrą opcję, że jest organizowany na asfalcie odpada ryzyko braku śniegu i do tego na nowych trasach więc czego chcieć więcej. Oczywiście, że istnieje ryzyko frekwencji ale patrząc kiedyś na Magurski nie było źle. Baltic miał ten problem że jak brakowało śniegu to zaczynały się problemy i to duże, tu tego ryzyka nie ma. Dobrze, że PZM ogłosił to w miarę wcześnie, a nie jak było kiedyś dopiero w połowie grudnia po Barbórce i zawodnicy mają ciut więcej czasu na poskładanie budżetu, jeśli ten rajd zagości na stałe w kalendarzu to nie widzę problemu ponieważ każdy będzie przygotowany na sezon od marca.
Także myślę, że koncepcja kalendarza jest dobra i jest to słuszna koncepcja bo jest to koncepcja na miarę naszych czasów  :D
Pozdrawiam!
"czasem życie powoduje, że nabierasz dystansu do niego - i zaczynasz żyć chwilą"
Marek Kisiel
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): niedziela, 17 sie 2008, 21:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: RSMP 2014

Postprzez kidler » sobota, 2 lis 2013, 11:41

Arłamów będzie organizowany przez AK Rzeszowski, a historyjkę o ERC możemy sobie raczej wsadzić między bajki.
kidler
 
Posty: 41
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2011, 17:02

Re: RSMP 2014

Postprzez jarexcc » sobota, 2 lis 2013, 12:24

według moich informacji jedną w eliminacji RSMP będzie nadwiślański...
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: RSMP 2014

Postprzez Motulski » sobota, 2 lis 2013, 13:25

Jak dla mnie koncepcja kalendarza spoko :wink: Prawda, że teraz wszystkie rajdy będą na Południu kraju, ale najlepiej poczekać na oficjalne info ;) Co do szutrów, szkoda, ale jak napisał pan Marek...koszty !!! Nadwiślański kosztem Dolnośląskiego ? A może, któraś z tegorocznych rund RSMP leci na pojedyńczą rundę RPP, a owy Nadwiślański do RSMP :wink:
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: RSMP 2014

Postprzez Jarek55511 » sobota, 2 lis 2013, 14:27

Ja rozumiem że będzie 7rund RSMP i 7 rund jedno etapowych RPP włącznie z Zimowym. A co z pozostałymi rajdami typu barbórka cieszyńska?
Edyt:
Jednak będą jeszcze 2rundy dodatkowe RPP.
Ostatnio edytowano sobota, 2 lis 2013, 14:33 przez Jarek55511, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: RSMP 2014

Postprzez viper » sobota, 2 lis 2013, 14:28

W reszcie ktoś zmadrzal z tymie pseudo rundami szutrowymi, bo bliżej było tym rajdom do terenowych niż szutrowych.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2014

Postprzez gabrally » sobota, 2 lis 2013, 14:32

zaszybki napisał(a):Rozumiem, że jesteś bardzo blisko z promotorami, skoro wiesz co sobie wyobrażają i o czym myślą :D


Blisko może nie, ale rozmawiałem z nimi na ten temat ;)
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: RSMP 2014

Postprzez rally2 » sobota, 2 lis 2013, 14:50

Sprawa jest prosta:
RSMP:
- Rajd Zimowy - Arłamów
- Rajd Świdnicki
- Rajd Kaszub/Nadwiślański
- Rajd Karkonoski
- Rajd Rzeszowski
- Rajd Wisły
- Rajd Dolnośląski
RPP:
- Rajd Zimowy - Arłamów
- Rajd Kaszub/Nadwiślański
- Rajd Karkonoski
- Rajd Rzeszowski
- Rajd Wisły
- Rajd Dolnośląski
- Rajd Cieszyńska Barbórka
rally2
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2012, 10:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości