Rajd Kauno Ruduo

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez wanderer » niedziela, 25 sie 2013, 16:50

Sebekrally napisał(a):Hmm, ten rajd wywołuje we mnie smutek, jada nasze asy największe gwiazdy i nadzieje polskich rajdów na Litwe, jedzie wielokrotny Mistrz Polski osoba której należy się program startów w MS, a przynajmniej w ME i dostają becki od lokalesow o których istnieniu wiedzieli tylko najbardziej zagorzali kibice rajdowi :?

Te czasy nie do końca są miarodajne. Kajto walczy o mistrza w RSMP, więc ściganie się z Litwinami o pietruszkę nie miało sensu.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21


Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez toras » niedziela, 25 sie 2013, 17:50

Hej

Relacja z 1 etapu:
http://www.youtube.com/watch?v=_c5OLQhPYnI

Z wczoraj Rzeźnik kontra koń:
http://www.youtube.com/watch?v=AVqBKuAOIMs

A tutaj Kajetan Kajetanowicz poza drogą (brak wspomagania kierownicy):
http://www.youtube.com/watch?v=Fn87ErgVjSE

A w ogóle to zauważyłem po oglądalności relacji i zdjęć, że ten rajd kompletnie nikogo nie interesuje;)
---
Arek 'Toras' Torski
http://www.rallynews.pl
http://lubietorobic.pl
http://rajdyfilm.pl - pełnometrażowy film dokumentalny o rajdach samochodowych
toras
N1
 
Posty: 50
Dołączył(a): wtorek, 11 sie 2009, 02:20
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez Zajcev » niedziela, 25 sie 2013, 19:32

wanderer napisał(a):Te czasy nie do końca są miarodajne. Kajto walczy o mistrza w RSMP, więc ściganie się z Litwinami o pietruszkę nie miało sensu.


ok ok, rozumiem, że ma zaprogramowane, że na RSMP wystarczy jechać na 70% i tak jechał, nie musiał jechać na 100% bo nie walczył z Litwinami, tak? :) rozumiem, że walka na rajdzie nie ma sensu, w końcu żadnego efektu nie przynosi, po co cisnąć jak można jechać na pólgwizdka bez ryzyka? :) :roll:
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez Fotodarius.lt » niedziela, 25 sie 2013, 20:22

Fotodarius.lt
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 24 lip 2012, 07:51

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez adamlen » niedziela, 25 sie 2013, 20:33

Fotodarius.lt napisał(a):Zdjecia wtorego dnia:

Ačiū



Szczerze mówiąc trochę mnie zaskoczyła szybkość zwycięzcy tego rajdu, spodziewałem się jednak, że nasi będą górą, ale cóż. Jeśli chodzi o RSMP to jak widać stawka nie uległa zmianie. Kajetanowicz, Chuchała a później reszta z coraz lepiej jeżdżącym Rzeźnikiem. A co się stało z Kucharem?
I faktycznie rajd wydawał się mało interesujący, ale to raczej za sprawą tego, że za zachodnią granicą były dziś większe emocje niż za wschodnią :D
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez andrew88 » niedziela, 25 sie 2013, 21:47

U Tomka awaria silnika, który dopiero co został założony do 207 przed rajdem.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez Mad Max » wtorek, 27 sie 2013, 10:39

twg. to mógłby ktoś kto był na rajdzie może podzielić się wrażeniami z rajdu ?? organizacja, atmosfera irp. tak jak to często robimy po eliminacjach rozegranych w kraju.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez Glaniu » czwartek, 29 sie 2013, 01:48

Trochu późno, ale lepiej późno niż... :-) Chyba nie było, a interesuje mnie. Czy Hołek sprzedał R4? Widzę, że Wojtek jechał już na krakowskich numerach.
Glaniu
N3
 
Posty: 211
Dołączył(a): niedziela, 10 sty 2010, 18:42

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez Hubertos » czwartek, 29 sie 2013, 02:06

R4 została sprzedana przez Hołka.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez Tomek K » niedziela, 1 wrz 2013, 12:55

Mad Max napisał(a):twg. to mógłby ktoś kto był na rajdzie może podzielić się wrażeniami z rajdu ?? organizacja, atmosfera irp. tak jak to często robimy po eliminacjach rozegranych w kraju.


Ja spróbuję:) W skrócie rajd bardzo przyjemny, zorganizowany bez zarzutu, (chyba) bez zgrzytów, miło i przyjemnie.Szkoda, że tak mało załóg z PL się tam wybrało. Po kolei:
Baza - w hali sportowej, podobnie jak na Lotosie. Serwis rozłożony zaraz obok hali ale co ciekawe nie na jej parkingu (potrzebny był do rozegrania SSS) ale na jednej nitce jednej z główniejszych arterii Kowna. Ludzie z organizacji - pomocni, mili, nawet starali się odpowiadać po polsku (choć to też może wynikać z bliskości naszych granic).

Odcinki: Mega kompaktowo jesli chodzi o wzajemne oddalenie oesow od siebie. Od bazy rajdu kawałek bo około 70km ale pokonywane autostrada wiec czas przejazdu jak ze Świdnicy do Rzeczki :)Choć pierwszy etap nieco rozczarował. Były tylko krótkie i nieliczne fragmenty "typowej Finlandii" a większość raczej podobnie jak w PL - wąsko, po krzakach i rozbitym szutrze, choc było tez pare lesnych fragmentow rodem niczym z Walii. W dodatku tylko 3 klasyczne oesy i 4 krecioły to jednak lekkie zachwianie proporcji. Drugi dzień - to juz w wiekszosci Finlandia, szeroko i bardzo szybko, rytmicznie.
Kibicow w zasadzie mało albo i bardzo mało. Wiecej ludu widzialem tylko w jednym miejscu, pierwszego dnia w bardzo widowiskowym miejscu z dwoma hopami i seria zakretów. No i oczywiście na miejskim pod halą tłumy.
Co ciekawe - taśmy baaaaardzo mało. Sumarycznie tyle ile u nas pewnie na 1-2 oesach. Safety ok. I co szokujace, zadnych zbednych utrudnien dojazdow. Od startu droga zamykana w zasadzie dopiero na wysokosci PKCu, a na mecie stop...parkowało sie samochody.

Załogi. Oczywiscie paru lokalnych wariatow. I co sie rzucało od razu - kompletnie odmienny styl pokonywania zakretow, przede wszystkim widoczny na 90tkach, mniej lub bardziej ostrych. Nasi + mocne hamowanie, trzymanie nerwowo wewnętrznej i wyjazd. Litwini (głównie Butvillas)- do konca pełna bombą, wrzucenie auta w poslizg, trzymanie go głownie jego masą, proste koła i od razu napedzanie. Czasowo oczywiscie nie musze mówic kto był gora:)

Reasumujac. Bardzo fajny, kompaktowy rajdzik. Pewien powiew świeżości, na pewno dużo fajniejszy niż Koszyce.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez Hubertos » niedziela, 1 wrz 2013, 13:03

A byłeś na Koszycach :?: Mi ciężko oceniać Kauno Ruduo, bo na nim nie byłem. Natomiast Koszyce są wg mnie świetnym rajdem, zawsze super obsada, w tym roku bez Polaków 6 WRC i 6 S2000. Może trasy są dość zniszczone, ale na pewno dużo więcej polskich załóg przyjeżdżało do Koszyc, a i kibiców było znacznie więcej. Patrząc na obsadę i otoczkę to Kauno Ruduo wypadło blado, katastrofalna liczba załóg itd. Więc trudno mi się zgodzić z Twoją opinią.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez viper » niedziela, 1 wrz 2013, 13:18

Hubertos napisał(a):A byłeś na Koszycach :?: Mi ciężko oceniać Kauno Ruduo, bo na nim nie byłem. Natomiast Koszyce są wg mnie świetnym rajdem, zawsze super obsada, w tym roku bez Polaków 6 WRC i 6 S2000. Może trasy są dość zniszczone, ale na pewno dużo więcej polskich załóg przyjeżdżało do Koszyc, a i kibiców było znacznie więcej. Patrząc na obsadę i otoczkę to Kauno Ruduo wypadło blado, katastrofalna liczba załóg itd. Więc trudno mi się zgodzić z Twoją opinią.

To było pewne, bo szutry niestety wymagają większego budżetu.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez Tomek K » niedziela, 1 wrz 2013, 13:24

Hubertos napisał(a):A byłeś na Koszycach :?: Mi ciężko oceniać Kauno Ruduo, bo na nim nie byłem. Natomiast Koszyce są wg mnie świetnym rajdem, zawsze super obsada, w tym roku bez Polaków 6 WRC i 6 S2000. Może trasy są dość zniszczone, ale na pewno dużo więcej polskich załóg przyjeżdżało do Koszyc, a i kibiców było znacznie więcej. Patrząc na obsadę i otoczkę to Kauno Ruduo wypadło blado, katastrofalna liczba załóg itd. Więc trudno mi się zgodzić z Twoją opinią.


Owszem, byłem. Ale ja nie pisze o tegorocznej edycji. W tym roku lista faktycznie niezła ale to nie wszystko. Wolą obejrzeć szalonego wariata w wydumanej Astrze i stado równie zwariowanych BMW lecacych wszystko po tym szutrze niż, z całym szacunkiem dla wszystkich driverow, emerytowanego Słowaka w Evo, który będzie się na 8 razy dohamowywał do objazdu słupa i tyleż samo w trakcie poprawiał tor jazdy. I nie pamietam az takiej super obsady z czasow MP. Mówie stricte o rzeczach, który na obu rajdach są stałe. Przede wszystkim trasy - nie powiesz mi, że szutrowe odcinki będą ciekawsze od asfaltów, których konfiguracja polega na dość szybkim przelocie przez las i objeździe parkingu lub 90-tce we wsi (oczywiście z małymi wyjątkami). Kibicow wiecej ale tez nie przesadzajmy. W Koszycach na testowym odliczając kolegów foto, stałem sam. Na niektórych oesach powyżej 200 metrów od punktu dojazdowego stalem sam, nie licząc cygańskiego taboru:)

Także rozumiem, że Koszyce są super bo masz na nie 2h drogi :) ale mimo wszystko za "wrażenia estetyczne" wyżej stawiam Litwę.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez Hubertos » niedziela, 1 wrz 2013, 16:47

Z wieloma argumentami potrafię się zgodzić :D, ale raczej poziom jazdy jest wyższy niż piszesz, a i OSy też nie są takie nieciekawe.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Kauno Ruduo

Postprzez corados » niedziela, 1 wrz 2013, 18:01

Nie ma co porównywać szutrów do asfaltów pod względem widowiskowości bo to dwie inne bajki... Trzeba natomiast powiedzieć,że Rajd Kauno Ruduo miał przeciętną obsadę... Był Butvilas,Svedas, patrząc po czasach z dwóch szybkich w miśkach, kilka osiek i to wszystko. Nikt mi nie powie,że 90% stawki jechało "flat out." Tak jak i w naszym kraju i tam jeżdżą "gentleman drivers" traktujący rajdy hobbystycznie czy "nowobogaccy" . Asfaltowe kręciołki wokół trzepaka chwały organizatorom też nie przyniosły :roll:
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron