22 Rajd Rzeszowski

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez fkuzi555 » sobota, 10 sie 2013, 20:29

Tak na gorąco po drugim dniu, bo tylko dziś udało mi się być.
Pierwsza pętla - OS Pstągowa - mega spadanie jakieś 1km przed lewą 90 na drewniany mostek. RSMP przerwane po mniej więcej 12-13 samochodach - dzwon Kołtuna za metą lotną. Straż i pogotowie śmigają od startu. Dziwi mnie brak karetki na mecie, ale dokładnie przepisów nie znam, ale OK, trzeba było jechać do szpitala czy coś - karetka musiała wrócić, RPP poszło i po kilkunastu załogach stop, później 2 samochody na wolnym przejeździe, reszta trasą alternatywną. Co do safety - naprawdę dość sprawnie, kulturalnie, miło. Ciężko tylko na OS dowiedzieć się co i jak, ale jakoś się udało. Cieżko powiedzieć coś o załogach, ale widać było tempo Kołtuna i Kajtka

Druga pętla - Ostatni OS nr 11 i końcówka szutrowego łącznika. na początku akcja z pijanym kierowcą na OS, który gdzieś tam wypakował i trzeba było samochód ściągnąć, ale poszło to sprawnie i policja też dość się uwinęła z tego, co widziałem. Zabezpieczenie OK wg mnie. Tutaj można było zobaczyć kto jak napada po szutrze w dół do dohamowania i słowa uznania dla paru chłopaków.
Czoper - nie wiem, czy ktoś inny by to tak wyciągnął, ale pełna bomba od samej góry i mega slajd lewy do prawego
Kornicki - ratowanko prawie rowem na hamowaniu, ale poszło
Mistrzowie Patelni - cytując Hołka "ryj w krzakach, d*** w rowie". Co prawda krzaków na wyjściu brak, ale gaz w deske i wyciągło, choć do teraz nie wiem, jakim cudem ta oranka nie wciągnęła
Bouffier - Ośka w pełnym boku i pełen ogień
Astra z RPP - niestety nazwiska nie pamiętam - rów, gaz i wyszło choć z kłopotami, ale wyszło.

Ogólnie udanie, choć troszkę niedosytu po pstrągowej1...
fkuzi555
 
Posty: 38
Dołączył(a): niedziela, 29 mar 2009, 16:42
Lokalizacja: Malopolska


Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez Hubertos » niedziela, 11 sie 2013, 12:24

Drugi dzień również był udany :) , zaliczona 90 z szutru na asfalt na Niechobrzu, potem zjazd z mostu w Zagorzycach. Druga pętla to spadanie na Niechobrzu i ciekawy prawy pomiędzy domami na Zagorzycach. Zabezpieczenie nawet OK, choć uważam, że koperty są ustawione bardzo idiotycznie miejscami, nikt nie bierze pod uwagę prędkości samochodów wchodzących w dany zakręt. Praca safeciarzy i policji naprawdę niezła. Mimo, że lista była uboga, to uważam tegoroczny Rzeszowski za dobrą imprezę, mam nadzieję, że Słowacy wrócą tu za rok, bo bez nich jest biednie. Pozdrowienia dla spotkanych forumowiczów.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez SebaSTI » niedziela, 11 sie 2013, 13:00

Wie ktoś co się stało z chmielewskim?
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez MariuszM » niedziela, 11 sie 2013, 13:34

22.Raj Rzeszowski
Janek Chmielewski o wypadku + onboard
http://rsmp.tv/index.php/media-gallery/118-janek-dzwon
www.rsmp.tv
Avatar użytkownika
MariuszM
N3
 
Posty: 459
Dołączył(a): poniedziałek, 9 mar 2009, 18:35

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez bercik » niedziela, 11 sie 2013, 13:35

Wg autoguard stał na pierwszych Zagorzycach tam gdzie Habaj i Stec, z jakiej przyczyny nie wiadomo.

No już wiadomo:)
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez marrcus » niedziela, 11 sie 2013, 16:34

Hmielewski ale pecha miał że go podbiło na dohamowaniu :?
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez corados » niedziela, 11 sie 2013, 19:04

Kolejny Rzeszowski za nami i czas na kolejne subiektywne spostrzeżenia... Zacznę od czwartkowego testowego i wypadku Chuchały. Obsługa mety lotnej i ludzie stojący na fundamencie domu mogą się cieszyc,że auto nie zatrzymało się na nich. Idę o zakład,że nie wszyscy zdążyli by uciec z tego "bezpiecznego" miejsca. Natomiast pani z mety lotnej na moje uwagi dotyczące ich bezpieczeństwa odpowiedziała "My jesteśmy w pracy" :roll: Ustawili auto kilka metrów od drogi a sami siedziąc czekali chyba na śmierc...

Nie chce mi się już wspominac o pewnym panu robiącym koperty w wielu miejscach gdzie nie jest to konieczne, a omijającym te najniebezpieczniejsze. Wyszukiwanie tras wychodzi mu zdecydowanie lepiej niż kwestie bezpieczeństwa. To co rzuciło się w oczy to bardzo,ale to bardzo mała liczba kibiców :roll:

Mimo wszystko trzeba pochwalic organizatorów,że chce im się pchac ten wózek i zdecydowana większośc "rajdowego tłumu" wyjeżdża z Rzeszowa z uśmiechem na twarzy. Nie wszystko zależy od nich,a organizacja rajdu to z pewnością w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie.

Czekamy na przyszłą edycję i "klepnięcie" pewnych decyzji :wink:
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez Motulski » niedziela, 11 sie 2013, 19:08

Rajd pozytyw :wink:
Ale mam wrażenie, że Pstrągową Czesi otaśmowywali :wink: Pierwszy raz na jednej dziewiędziesiątce widziałem cztery kopert :)
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez Zoe » niedziela, 11 sie 2013, 19:26

Rajd mega, odcinki też. Organizacyjne spoko. Szkoda, że puchar nie leciał trzeciego odcinka, bo mogłoby się dziać więcej, tym bardziej, że był on chyba najbardziej wymagającym. Miło, że pogoda wytrzymała i nie kurwnęło deszczem, a nie ma co - niebo kisiło się niepospolicie przez całą sobotę ;) Mam wrażenie, że na strefie serwisowej było ubogo w rajdówki, czy to wątpliwa zasługa braku Słowaków?

Odcinki wyglądały na grubo upalane od dłuższego czasu, co potwierdzały wypowiedzi autochtonów a'propos nocnych hałasów i harców które były wyraźnie słyszane w godzinach nocnych... I to mnie akurat smuci, bo skoro nasze asy srogo ujeżdżały odcinki, a Brianek wpada 190konną ośką i klepie sporą część naszych miszczów to... jak to rozumieć?

Tak się zastanawiam kiedy ktoś zrobi porządek z upalaniem? Bo teraz to po części rozumiem zawodników, że upalają. Skoro wszyscy upalają, to czemu by tego nie robić? Nie wiem czy to technicznie jest taki wielki problem dogadać się z policją lub znienawidzoną przeze mnie strażą miejską, żeby ustawili kilka foto-śmietników na odcinkach na miesiąc przed rajdem i już? Fakt, że etycznie byłoby wtedy wspomnieć, że kontrole przeciw upalaczom będą wzmożone, a następnie czekać na wyniki tych działań... No chyba, że organizatorzy nie decydują się na taki krok z obawy o znaczny spadek frekwencji...
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez toras » niedziela, 11 sie 2013, 20:37

Jakby ktoś chciał zobaczyc, co my widzieliśmy podczas drugiego etapu Rajdu Rzeszowskiego to zapraszam na relację:
http://www.youtube.com/watch?v=FXO5zTYa15s
---
Arek 'Toras' Torski
http://www.rallynews.pl
http://lubietorobic.pl
http://rajdyfilm.pl - pełnometrażowy film dokumentalny o rajdach samochodowych
toras
N1
 
Posty: 50
Dołączył(a): wtorek, 11 sie 2009, 02:20
Lokalizacja: Wroclaw

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez speedyzxz » niedziela, 11 sie 2013, 20:56

Zoe napisał(a):żeby ustawili kilka foto-śmietników na odcinkach na miesiąc przed rajdem i już? Fakt, że etycznie byłoby wtedy wspomnieć, że kontrole przeciw upalaczom będą wzmożone, a następnie czekać na wyniki tych działań... No chyba, że organizatorzy nie decydują się na taki krok z obawy o znaczny spadek frekwencji...


i tym samym Mistrzostwa Polski odwołane z braku kierowców z międzynarodową licencją rajdową :lol:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez cruz » niedziela, 11 sie 2013, 21:11

podsumowanie wideo z mocno nieudanego występu Zostaw Ten Ręczny Team na Rajdzie Rzeszowskim:

Obrazek

Rajd Rzeszowski 2013 - Zostaw Ten Ręczny Rally Team - Dyfer Mix
http://www.RallyAddict.pl Obrazek
Avatar użytkownika
cruz
N3
 
Posty: 244
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 19:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez djescape » niedziela, 11 sie 2013, 21:26

Oglądając dzisiaj sport na TVP1 trochę zacząłem się podśmiechiwać: wczoraj dowiedziałem się jak poszło naszemu mistrzowi w rajdzie, dzisiaj jak Siemance i Bębenkom :).

W sumie uśmiech przez rozpacz, bo żeby zobaczyć co się w RSMP dzieje trzeba szukać w internecie a w TV lecą tylko sponsorowane relacje :/.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez Jarek55511 » niedziela, 11 sie 2013, 21:49

speedyzxz napisał(a):
Zoe napisał(a):żeby ustawili kilka foto-śmietników na odcinkach na miesiąc przed rajdem i już? Fakt, że etycznie byłoby wtedy wspomnieć, że kontrole przeciw upalaczom będą wzmożone, a następnie czekać na wyniki tych działań... No chyba, że organizatorzy nie decydują się na taki krok z obawy o znaczny spadek frekwencji...


i tym samym Mistrzostwa Polski odwołane z braku kierowców z międzynarodową licencją rajdową :lol:

ale co by fotoradar zmienił? Jakby jechali przepisowo to by zdj.nie zrobił. No chyba że mówicie nie o nielegalnym zapoznaniu,ale o treningach,czyli jeździe jak na rajdzie?
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez corados » niedziela, 11 sie 2013, 21:56

A czego byś oczekiwał w tym czasie antenowym? :roll: 30 minutowej relacji? Za te kilka minut ktoś musi wyłożyc grube pieniądze. Taka kronika ma uświadomic przeciętnego Kowalskiego,który o tej porze siedzi przed telewizorem,że odbył się taki, a taki rajd i jechali w nim zawodnicy w barwach Lotosu czy Platinum. To nie jest skierowane do znawców tematu, oglądalność ma się zgadzać..
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości