22 Rajd Rzeszowski

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez viper » niedziela, 11 sie 2013, 22:24

Jarek55511 napisał(a):
speedyzxz napisał(a):
Zoe napisał(a):żeby ustawili kilka foto-śmietników na odcinkach na miesiąc przed rajdem i już? Fakt, że etycznie byłoby wtedy wspomnieć, że kontrole przeciw upalaczom będą wzmożone, a następnie czekać na wyniki tych działań... No chyba, że organizatorzy nie decydują się na taki krok z obawy o znaczny spadek frekwencji...


i tym samym Mistrzostwa Polski odwołane z braku kierowców z międzynarodową licencją rajdową :lol:

ale co by fotoradar zmienił? Jakby jechali przepisowo to by zdj.nie zrobił. No chyba że mówicie nie o nielegalnym zapoznaniu,ale o treningach,czyli jeździe jak na rajdzie?

Kolego nie po to walą nielegale zeby jeździć przepisowo :), ale mogę wam na 100 % powiedziec ze było jezdzone bo wjeżdżajac jako jedni z pierwszych na zapoznaniu zakrety były już dobrze cięte a trawa wyż umiera na wiór.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42


Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez speedyzxz » niedziela, 11 sie 2013, 23:39

Jarek55511 napisał(a):
speedyzxz napisał(a):
Zoe napisał(a):żeby ustawili kilka foto-śmietników na odcinkach na miesiąc przed rajdem i już? Fakt, że etycznie byłoby wtedy wspomnieć, że kontrole przeciw upalaczom będą wzmożone, a następnie czekać na wyniki tych działań... No chyba, że organizatorzy nie decydują się na taki krok z obawy o znaczny spadek frekwencji...


i tym samym Mistrzostwa Polski odwołane z braku kierowców z międzynarodową licencją rajdową :lol:

ale co by fotoradar zmienił? Jakby jechali przepisowo to by zdj.nie zrobił. No chyba że mówicie nie o nielegalnym zapoznaniu,ale o treningach,czyli jeździe jak na rajdzie?


To że nazywa się to nielegalne zapoznanie, nie znaczy że jadą tempem jak na zapoznaniu z trasą, bo to zapewne nie wiele by dało
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez tomson » poniedziałek, 12 sie 2013, 07:14

Wystarczy jeden maniak ze sprzętem posiadającym samowyzwalacz, ustawia go w krzakach na cały dzień a później przegląda swoje dzieło... Lecz nikt takim maniakiem chyba nie jest. Jeśli nawet, to co zmieni? zanim trasa zostanie opublikowana, to wiele załóg już ją posiada. Organizator może nie powie, ale musi wcześniej uzyskać pozwolenia w instytucjach naszego kraju a tam łatwo znaleźć kogoś kto strzela z ucha w zamian za autograf na dwustuzłotówce :lol: Wszystkie materiały są też gdzieś drukowane, jest mnóstwo etapów na których trasa rajdu może wypłynąć do zawodników. Tak więc nawet pół roku wcześniej może sobie upalać a nikt nie kojarzy wtedy, że to trasa przyszłego rajdu. Walka z wiatrakami.
Avatar użytkownika
tomson
N2
 
Posty: 197
Dołączył(a): wtorek, 7 lip 2009, 09:07

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez b182 » poniedziałek, 12 sie 2013, 08:03

A moim skromnym zdaniem, oceniając tylko Zagorzyce, dramatem był dojazd do odcinka. Niektórzy podnoszą tu temat małej ilości kibiców. Nie dziwi mnie to. Aby dostać się na odcinek trzeba było mieć karteczkę VIP (nawet z innego rajdu tylko podgięta aby panowie mundurowi się nie kapnęli) albo maszerować po 5-6 km. Na jaką cholerę zamykać drogi w ten sposób? Na poboczach było tyle miejsca ze ze masakra i nawet gdyby karetka miała dojechać do lub z odcinka nie było by problemu. Idę o zakład ze kupę ludzi przyjechało na rajd. Próbowało się dostać do oesu ale zrezygnowali i wkur... pojechali do domu. Ok gliniarze na skrzyżowaniach powinni być i mówić nieświadomym że idzie rajd i droga zamknięta. Ale jeśli ktoś jedzie oglądać powinni go wpuścić informując zwyczajnie że auto należy zaparkować bezpiecznie itp.
Avatar użytkownika
b182
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): niedziela, 23 lis 2003, 10:26

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 12 sie 2013, 08:31

Czyli są to treningi jak za dawnych lat. Fotoradar by też wkurzył ludzi mieszkających na miejscu,bo też by płacili. Jak już to organizator powinnien umieścić kamery takie jakie są na wagach na drogach.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez Kajto18 » poniedziałek, 12 sie 2013, 08:41

Poprostu kiedyś trzeba będzie się ustawić na trasie i pocykać pare fotek i je udostępnić. Ze znajomymi wspólnie zdecydowaliśm, że koniec tego przyzwolenia... A czy to później bedzie skutkować czy nie, zawsze da to do myślenia...
Kajto18
N2
 
Posty: 109
Dołączył(a): sobota, 23 lut 2013, 14:13
Lokalizacja: Stolica

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez Sejol » poniedziałek, 12 sie 2013, 08:46

Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez adamlen » poniedziałek, 12 sie 2013, 09:04

A więc odwiedziłem w końcu swój pierwszy w życiu rajd :D Też byłem na Zagorzycach w okolicach punktu 6 z przewodnika rajdowego, czyli przejazd przez most i za mostem ostry w prawo na szuter i przejazd przez rzeczkę. Co do zabezpieczenia czy organizacji nie będę oceniał bo tak jak pisałem, był to mój pierwszy rajd i nie mam porównania. Policja miała wytyczne żeby po przejechaniu "00" już nie puszczać za taśmy i tego się w zasadzie trzymali, czasami robiąc wyjątki jeśli przejście było parę metrów w inne miejsce obserwacji. A jeśli chodzi o parking to w tym miejscu nie było problemu, dogodny dojazd z Sędziszowa i duże parkingi np. przy kościele, niektórzy stawali też wzdłuż zamkniętej drogi dojazdowej. Ogólnie miejsce całkiem dobre do oglądania, widać było dobrze auto przez dłuższy czas, kibiców też jak dla mnie sporo. Bardzo dynamicznie jechał w tym miejscu Habaj, Chmielewski, Grzyb i Kajetanowicz. Ogólnie wszystkie DS3 jak dla mnie mimo braku napędu 4x4 całkiem efektownie tak samo Zawada w Clio R3 i Bouffier w R2. W pierwszym przejeździe odwołali puchar więc nie było za dużo aut. Drugi przejazd w sumie lepszy i przetestowałem inne miejsce jakby odcinek szedł również za rok tylko mam nadzieję, że będzie pierwszego dnia wtedy da się zobaczyć więcej załóg. Z tego co się zdążyłem zorientować lokalna społeczność przyjaźnie nastawiona z zaciekawieniem oglądała rajd wspólnie z kibicami, ale chodziły plotki, że w jednej ze wsi przez którą biegł ten odcinek zgody na rajd nie było, jednak jakoś to widocznie załatwili. Na każdy inny rajd mam bardzo daleko więc pewnie następny w roli kibica dopiero za rok w Rzeszowie.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez Hlor » poniedziałek, 12 sie 2013, 10:32

Może i ja dorzucę swoje przemyślenia tak na przywitanie :)
Testowy - plus za lokalizację w porównaniu do ubiegłorocznej porażki, ale nie rozumiem po co tak niebezpieczna końcówka, kilka lat temu byłem na tym spadaniu i więcej się tam nie pojawię. Wielka szkoda, że moje obawy się potwierdziły bo trzymałem kciuki za Wojtka.
Lubenia wiadomo klasyk.
Nowy Świat spoko ale powoli robi się nudny..
Niechobrz - całe szczęście nie padało i mocno się kurzyło :) poza szutrem również wiele ciekawych miejsc, taśmowanie miejscami beznadziejne, im więcej obsługi tym więcej taśmy..
Kuchar - przy całej sympatii i fajnego 207 czas najwyższy wyluzować, wsiąść w tańszego historyka i sprawiać frajdę sobie i kibicom
Rzeźnik - może mistrza z niego nie będzie ale wyrósł solidny zawodnik i co najważniejsze, z efektownym stylem jazdy :)
Ubolewam, że brakuje w Polsce miłośników starych rajdówek i rwd. Bez słowaków troche bieda..
Z powyższych odcinków nieco ponagrywałem, zapraszam do obejrzenia
https://www.youtube.com/watch?v=0O2r3cNnq00
Hlor
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek, 27 maja 2013, 08:30
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 12 sie 2013, 11:14

Sejol napisał(a):http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,14301997,Prywatna_firma_monitoruje_ulice__Tysiace_mandatow.html

Jest metoda na upalaczy

Ale to robi zdj. każdemu,bo tam jest zakaz i kto by to przeglądał? Jak będzie jeździło sporo więcej aut mieszkańców itp. Raczej za darmo nikt tego się nie podejmie.
Kajto18 napisał(a):Poprostu kiedyś trzeba będzie się ustawić na trasie i pocykać pare fotek i je udostępnić. Ze znajomymi wspólnie zdecydowaliśm, że koniec tego przyzwolenia... A czy to później bedzie skutkować czy nie, zawsze da to do myślenia...

No to lepiej było się zdecydować w tamtym roku i byście dostali kasę od Kuchara, który dawał za to nagrodę pieniężną :wink:
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 12 sie 2013, 11:35

Hlor napisał(a):Może i ja dorzucę swoje przemyślenia tak na przywitanie :)
Testowy - plus za lokalizację w porównaniu do ubiegłorocznej porażki, ale nie rozumiem po co tak niebezpieczna końcówka, kilka lat temu byłem na tym spadaniu i więcej się tam nie pojawię. Wielka szkoda, że moje obawy się potwierdziły bo trzymałem kciuki za Wojtka.
Lubenia wiadomo klasyk.
Nowy Świat spoko ale powoli robi się nudny..
Niechobrz - całe szczęście nie padało i mocno się kurzyło :) poza szutrem również wiele ciekawych miejsc, taśmowanie miejscami beznadziejne, im więcej obsługi tym więcej taśmy..
Kuchar - przy całej sympatii i fajnego 207 czas najwyższy wyluzować, wsiąść w tańszego historyka i sprawiać frajdę sobie i kibicom
Rzeźnik - może mistrza z niego nie będzie ale wyrósł solidny zawodnik i co najważniejsze, z efektownym stylem jazdy :)
Ubolewam, że brakuje w Polsce miłośników starych rajdówek i rwd. Bez słowaków troche bieda..
Z powyższych odcinków nieco ponagrywałem, zapraszam do obejrzenia
https://www.youtube.com/watch?v=0O2r3cNnq00

To są rajdy, jeśli mamy się pozbywać niebezpiecznych miejsc, to zróbmy je od razu na torze. :roll:
Co do Kuchara, to widać, że jechał zachowawczo, żeby oszczędzać silnik, przecież w poprzednich rundach dojeżdżał na pudle, a 2 razy robił Rzeźnika. Jeśli on miałby do historyka się przenieść, to kto będzie w RSMP jeździł?
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez allelisiorr1 » poniedziałek, 12 sie 2013, 11:42

corados napisał(a):"klepnięcie" pewnych decyzji :wink:


Czy masz na myśli te pogłoski o wyższym szczeblu, międzynarodowym :?:
"...dodaję gazu, bo za szczytem może być prosta..." -Janusz Kulig [*]

Kubicuje!!!
Avatar użytkownika
allelisiorr1
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): sobota, 11 kwi 2009, 19:48
Lokalizacja: Mielec

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez Zoe » poniedziałek, 12 sie 2013, 12:24

Jarek55511 napisał(a):
Sejol napisał(a):http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,14301997,Prywatna_firma_monitoruje_ulice__Tysiace_mandatow.html

Jest metoda na upalaczy

Ale to robi zdj. każdemu,bo tam jest zakaz i kto by to przeglądał? Jak będzie jeździło sporo więcej aut mieszkańców itp. Raczej za darmo nikt tego się nie podejmie.

Koszty ponieśliby Ci co zostali złapani na upalaniu ;) A takich musiało być mnóstwo - sądzę, że od najniższego szczebla RPP do (sądząc po sposobie jazdy) czołówki RSMP... Od czegoś ten PZMłot i organizatorzy są, a efekt taki, że upalaczy się tylko broni i lansuje na biznesmenów szukających działek albo pitoli o "słabych dowodach"...
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 12 sie 2013, 13:39

W kwestii Kuchara to słyszałem dwie plotki:
1) że silnik powinien przejść przegląd ale ze względu na brak kasy nie zrobiono tego dlatego Tomek oszczędzał auto
2) że auto było nieubezpieczone na rajd
zaznaczam że to plotki,
moim zdaniem odrobinę zabrakło formy bo jazda Q była strasznie nijaka i bez agresji, tak jak by jechał na odpier.... żeby tylko przejechać, dodatkowo z tego co pamiętam to Q jakoś specjalnych wyników na Rzeszowie nigdy nie robił.
Dzwon Siemanki na testowym tak jak pisałem wcześniej, bardzo gruba akcja i było sporo za szybko, auto do kasacji, z tyłu klatka połamana, po przewróceniu auta na koła okazało się że drzwi od strony Wojtka były wygięte w stronę maski, dzięki bogu że chłopakom się nic nie stało, bo na samą myśl o tym jakie mogły być skutki robi mi się nie dobrze.
Lubenia pięknie pokręcona - szkoda że tylko to dość mocno utrudniło dojazd w niektóre miejsca, na części partii leży nowy asfalt
Kajto pokazał klasę robiąc wynik na terenie pierwszego upalacza RP,
Buffi nasz mały francuski kosmita robił rzeczy niesamowite tym małym niebieskim pugiem, o reszcie w zasadzie było powiedziane.
Ogólnie jak to w Rzeszowie atmosfera rajdu w śród kibiców, "mediów" i "zabezpieczenia" a nawet Policji najlepsza jak do tej pory, potwierdziło się ze to moja chyba ulubiona eliminacja na asfalcie w Polsce, szkoda że w śród zawodników zawsze pojawia się jakiś kał pomieszany razem z bagnem...
Pozdr dla forumowiczów których spotkałem i których miałem okzje poznać Bercika, SkyWalker'a i waszej ekipy, Hubertos'a, Deyotta Natali i Nasti
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 22 Rajd Rzeszowski

Postprzez allelisiorr1 » poniedziałek, 12 sie 2013, 14:01

Mad Max napisał(a):W kwestii Kuchara to słyszałem dwie plotki:
1) że silnik powinien przejść przegląd ale ze względu na brak kasy nie zrobiono tego dlatego Tomek oszczędzał auto
2) że auto było nieubezpieczone na rajd
zaznaczam że to plotki,
moim zdaniem odrobinę zabrakło formy bo jazda Q była strasznie nijaka i bez agresji, tak jak by jechał na odpier.... żeby tylko przejechać, dodatkowo z tego co pamiętam to Q jakoś specjalnych wyników na Rzeszowie nigdy nie robił.
Dzwon Siemanki na testowym tak jak pisałem wcześniej, bardzo gruba akcja i było sporo za szybko, auto do kasacji, z tyłu klatka połamana, po przewróceniu auta na koła okazało się że drzwi od strony Wojtka były wygięte w stronę maski, dzięki bogu że chłopakom się nic nie stało, bo na samą myśl o tym jakie mogły być skutki robi mi się nie dobrze.
Lubenia pięknie pokręcona - szkoda że tylko to dość mocno utrudniło dojazd w niektóre miejsca, na części partii leży nowy asfalt
Kajto pokazał klasę robiąc wynik na terenie pierwszego upalacza RP,
Buffi nasz mały francuski kosmita robił rzeczy niesamowite tym małym niebieskim pugiem, o reszcie w zasadzie było powiedziane.
Ogólnie jak to w Rzeszowie atmosfera rajdu w śród kibiców, "mediów" i "zabezpieczenia" a nawet Policji najlepsza jak do tej pory, potwierdziło się ze to moja chyba ulubiona eliminacja na asfalcie w Polsce, szkoda że w śród zawodników zawsze pojawia się jakiś kał pomieszany razem z bagnem...
Pozdr dla forumowiczów których spotkałem i których miałem okzje poznać Bercika, SkyWalker'a i waszej ekipy, Hubertos'a, Deyotta Natali i Nasti

odnośnie Kuchara to na fb napisał: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 958&type=1

A co do kału, to on zawsze był i będzie...
Widać tylko że ten pierwszy upalacz RP chciał za wszelką cenę pokazać jaki to "zły" jest nadawca...
Śmieszne to trochę, ale niech nie szuka działek wokół wszystkich odcinków w Polsce, a zacznie jeździć na opis.
"...dodaję gazu, bo za szczytem może być prosta..." -Janusz Kulig [*]

Kubicuje!!!
Avatar użytkownika
allelisiorr1
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): sobota, 11 kwi 2009, 19:48
Lokalizacja: Mielec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

cron