Rajd Polski 2013

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez kremer » środa, 5 cze 2013, 17:21

http://www.rallyestonia.com/rally/en/rallystore/

W Estonii 15 euro za pass :)
30 000 osob to bedzie i tak mega sukces :))

Haha pewnie będzie multum parkingów porobionych i miejsc widokowych :D:D:D Tak jak rok temu :))
rallyfun: dobre pytanie, pewnie jednorazowa opłata 20 zeta za możliwość stania na drodze/łące :D

Co do oesów. Jeśli będzie to co pisał Rajduch. Skasowali oesy bliżej Giżycka. Większość w okolicach Mikołajek. Oes Tałty to pewnie początek oesu Tałty 2012 taki Lelek Kormoran 99 :) Mrągowo sam nie wiem czy to nowy czy coś z zeszłego roku ? Baranowo to pewnie Końcówka oesu Mrągowo 2012 plus Sadów :) czyli coś jak Kormoran 99. W drugim dniu: Mojtyny to nowy oes za Pieckami, pewnie po nowo wyremontowanych leśnych duktach tak mi kolega powiedział :) Użranki to I czesc oesu Mrągowo 2012 znowu Kormoran 99, Mateuszek to II cześć oesu Tałty 2012 takie Ławki z Kormorana 99 :) Tak mi to wychodzi. Pewnie upchną trzy oesu korzystając z dwóch poprzednich oesów.

Dodam, że oes Mrągowo rok temu był wyrypem. Zawodnicy narzekali, że to rajd przeprawowy i urywają koła. Więc organizator..... postanowił tam rozgrywać większość rajdu hehe
Ostatnio edytowano środa, 5 cze 2013, 17:23 przez kremer, łącznie edytowano 1 raz
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów


Re: Rajd Polski 2013

Postprzez robsol » środa, 5 cze 2013, 17:23

Oj, widze ze w PZM cie zacieraja lapki i nastawili sie na zarobienie kasy. Zeby jeszcze ta kasa poszla by w jakies szkolenia zawodnikow, naprawy torow, sponsoring, ogulnie zecz biorac rozwoj motosportu. A nie na swoje diety i premie, jak nawet bedzie tylko 50tys. Kibicow i kupia tylko jeden bilet za 59zl to zarobia majatek, biarac pod uwage ze sponsor jest i okrywa wszystkie koszta z ktorych napewno cos im zostaje.
robsol
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): wtorek, 25 paź 2011, 14:19

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez mateusz_s » środa, 5 cze 2013, 17:25

Znając życie to aby wejść na oes nie będzie potrzebny żaden karnet tak jak przez ostatnie lata... Jeżeli ktoś wchodzi to mówi że mieszka na trasie odcinka i może wejść bez wejściówek ... Nowe Oesy ... zobaczymy na mapce jak to będzie wyglądało ... Szkoda, że nie ma OS Kruklanki bo był bardzo ciekawy , mam nadzieje że jakiś SS będzie w okolicach Wydmin, Giżycka lub Kruklanek ... Gdzie mniej więcej będą te nowe oesy szły ?? Wiadomo coś ?? :P
mateusz_s
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 3 mar 2013, 13:35

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Witcher1990 » środa, 5 cze 2013, 18:36

Macie prostą odpowiedź na ceny biletów- w tym roku oprócz stałych bywalców ze względu na Kubicę przyjedzie pełno rodzin z dziećmi na dobry łikend żeby obejrzeć swojego ulubieńca i jeśli ktoś jedzie na taki wypad na mazury gdzie wyda pewnie ze 2-3k zł na paliwo, jedzenie, hotel itp to jest mu wszystko jedno czy wyda 100zł za karnet czy 60zł bo to tylko ułamek kosztów.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez mateusz_s » środa, 5 cze 2013, 18:44

Ja mówiąc szczerze miałem nadzieję że rajd będzie w okolicach Giżycka ... Tam przeważnie jest najwięcej turystów ...
mateusz_s
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 3 mar 2013, 13:35

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez rallyfun » środa, 5 cze 2013, 18:55

za cene karnetu gold mozna miec 2 karnety na WRC w Niemczech
rallyfun
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): czwartek, 17 sty 2013, 22:14

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez seal » środa, 5 cze 2013, 19:17

PZM "przekazał" finanse agencji UFA Sports, więc pierwszą informacją organizacyjną jest cennik biletów.
Rozumiem, że promocja, orgnizacja i opłaty licencyjne imprezy tej rangi generują duże koszty,
lecz ceny biletów powinny być skalkulowane według dochodów w PL.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez karluum » środa, 5 cze 2013, 19:21

Polski na Mazurach był bodajże od 2006 roku biletowany, dwudniowy karnet kosztował 56 czy 59 PLN. To była cena do przełknięcia, bo rozumiem, że są pewne koszty, które należy ponieść. Na WRC kosztował 129 PLN (bez wejścia na SS Mikołajki) i to też było jakoś usprawiedliwione (koszty organizacji WRC są znacznie większe niż ERC). A teraz za wszelką cenę próbuje się wykorzystać obecność Kubicy i zedrzeć tyle ile się da, bo inaczej nie można tego wytłumaczyć.
Cóż - trzeba będzie zjechać na odcinki dzień wcześniej (tak jak się stało na Wydminach w 2009 roku) i szukać noclegu, bo powiem szczerze - nie będzie mnie stać na wydanie 400 PLN dla 4 osobowej rodziny...
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez kremer » środa, 5 cze 2013, 19:25

Już się doczytałem:

Rally Pass – 3 dni 99 PLN
...
- Miejsce parkingowe przy każdym punkcie widokowym oraz przy Torze Mikołajki
- Oficjalny Informator z mapą Rajdu

Rally Pass Komfort - 3 dni 199

to samo plus

- Miejsce na trybunie przy Torze Mikołajki w trakcie Wolnych Przejazdów, Odcinka Kwalifikacyjnego oraz Super OS Mikołajki
- Pakiet Komfort zawiera dodatkowo: breloczek, smycz, nalepke pamiątkową

Czyli 100 za trybune i smycz :D

Na zwykłym rally passie zaparkujesz tak jak na komfort passie
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Glitol » środa, 5 cze 2013, 19:58

Czyli kupujemy 1 karnet na 4 osoby i parking mamy przy oesie.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Stig » środa, 5 cze 2013, 20:05

kremer napisał(a):Dodam, że oes Mrągowo rok temu był wyrypem. Zawodnicy narzekali, że to rajd przeprawowy i urywają koła. Więc organizator..... postanowił tam rozgrywać większość rajdu hehe

Trochę porażka z tym Mrągowem. Nie dość, że OS jest słaby sportowo (wyryp), to jeszcze nie jest zbyt widowiskowy.

Po nazwach OS-ów widać, że rajd będzie kompaktowy (jedynie OS Mojtyny wydaje się odległy) z rzeczywistym centrum w Mikołajkach. Warto zwrócić uwagę, że (chyba) po raz pierwszy od przeprowadzki nie idą OS-y Paprotki i Miłki. Szkoda z kolei, że wciąż nie doczekaliśmy się powrotu Grabówka, Pianek i Wydmin.

Glitol napisał(a):Czyli kupujemy 1 karnet na 4 osoby i parking mamy przy oesie.

Tak, ale jeśli jest to zwykły karnet (niezłoty), to pomiędzy parkingiem i OS-em masz kontrolę karnetów :)
"Bo po to jest warto na polu tym stać | I moknąć w deszczu, i w słońcu się grzać, | Włazić w pokrzywy i przez błoto brnąć, | By ujrzeć na szutrze bok"
Avatar użytkownika
Stig
N2
 
Posty: 164
Dołączył(a): wtorek, 16 maja 2006, 15:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez andrew88 » środa, 5 cze 2013, 20:56

"W Fan Parku powstanie scena, na której planuje się wiele atrakcji i animacji. Dzięki doświadczeniu w organizacji największych imprez sportowych UFA Sports zadba by każdy kibic mógł doświadczyć wielu pozytywnych emocji podczas tego wyjątkowego wydarzenia sportowego."

Tego to zupełnie nie rozumiem, tu się jedzie oglądać zmagania kierowców na oesach, czy oglądać występy na scenie i brać udział w animacjach? :evil: Ciekaw jestem jak mocno to wywindowało cenę...
A jakiś czas temu rozważałem wyjazd na ten rajd..., mam nadzieję, że Eurosport przeprowadzi fajne relacje na żywo :)
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez tomy halik » środa, 5 cze 2013, 21:03

Stig napisał(a):
Glitol napisał(a):Czyli kupujemy 1 karnet na 4 osoby i parking mamy przy oesie.

Tak, ale jeśli jest to zwykły karnet (niezłoty), to pomiędzy parkingiem i OS-em masz kontrolę karnetów :)

Na mazurskich łakach i polach kontrola biletów to mit. Przez te lata zawsze kupowałem bo tak już mam w zwyczaju a sprawdzany byłem może ze trzy razy i to tylko przy głównych dojazdach do odcinka. Jesli ktos troszeczkę popatrzy w mapy to znajdzie pełno dróżek którymi dojedzie pod sam oes.
A jak już to tak jak kolega napisał, jeden na auto i i pożniej ewentualnie troche łąką.
A ceny jak ceny, raz w roku to jak na Polaków przystało trzeba złupic bo drugiej szansy nie będzie.
tomy halik
N3
 
Posty: 270
Dołączył(a): środa, 15 lut 2006, 13:03
Lokalizacja: zabrze

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Stig » środa, 5 cze 2013, 22:31

tomy halik napisał(a):Na mazurskich łakach i polach kontrola biletów to mit. Przez te lata zawsze kupowałem bo tak już mam w zwyczaju a sprawdzany byłem może ze trzy razy i to tylko przy głównych dojazdach do odcinka. Jesli ktos troszeczkę popatrzy w mapy to znajdzie pełno dróżek którymi dojedzie pod sam oes.

To prawda, tylko ja miałem na myśli, że tam gdzie jest wyznaczony parking, to tam zawsze jest kontrola. A z tymi bocznymi drogami, to też już nie jest tak kolorowo, bo w zeszłym roku było sporo miejsc, w których patrol policyjny ze szlabanem stał już kilka dobrych kilometrów przed OS-em. Co ważne, miejsca tych blokad nie były zaznaczone na mapach.
"Bo po to jest warto na polu tym stać | I moknąć w deszczu, i w słońcu się grzać, | Włazić w pokrzywy i przez błoto brnąć, | By ujrzeć na szutrze bok"
Avatar użytkownika
Stig
N2
 
Posty: 164
Dołączył(a): wtorek, 16 maja 2006, 15:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez RajducH » czwartek, 6 cze 2013, 07:41

mówię wam, bierzcie rowery - wjedziecie gdzie chcecie, wybierzecie sobie najfajniejsze miejsce gdzie nie będzie 2 tys luda i nie będzie trzeba stać w ścisku na średnio ciekawej miejscówie; poza karnetami będą też na pewno bilety jednorazowe i to może być opłacalne rozwiązanie dla wielu osób
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości