Rajd Polski 2013

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez żółtodziób » piątek, 27 wrz 2013, 21:52

kremer napisał(a):Lotos tam ostro gra na rynku to chcą rajd. Mikołajki - Kowno 238 km Z Giżycka trochę bliżej Może zrobią serwis w Giżycku przenośny, oesy na wschód od Giżycka jak w 2009/2010 i polecą prosto na Kowno. Chociaż uważam, że powinni oesy zrobić bliżej granicy Nie ma co gdybać. Wszystko okaże się za pięć miesięcy jak harmonogram podadzą


Zadepczą to Giżyko. Poza tym niespecjalnie widzę opcję na strefę w Giżycku - w Mikołajkach wszystko jest już zebrane do kupy - pole, superoes i wyjebany hotel. Giżycko trochę znam i nie mam pomysłu gdzie by mozna było zapodać podobne warunki.

d-z rallyfans napisał(a):Nie mam zamiaru narzekać i marudzić, ale po jaką cholerę nam ten dzień na Litwie :?: :?: :?: w 2009 znalazły się trasy więc znajdą się i na 2014, no chyba że już organizatorzy popalili za sobą mosty w samorządach lokalnych i brakuje km oesowych do rundy WRC.
Z Mikołajek do samej granicy jest ok 160 km, a pewnie odcinki nie będą przy samej granicy więc będzie jeszcze więcej, mam nadzieje że to tylko plany i tak już zostanie.


Myślę,że sprawa jest bardziej prozaiczna - skoro góra nie może przyjść do Mahometa to Mahomet musi przyjśc do góry. Na mój nos chodzi o dwie pieczenie na jednym ogniu. Pierwsza prozaiczna jak życie - kasa - skoro mozna zedrzeć przy tej okazji z Litwińców to czemu nie. Drugi, mniej oczywisty, ale tak naprawdę on mógł się okazać ważący - FIA ma jakiąś niezdrową obsesję, żeby WRC były tak międzynarodowe jak to tylko możliwe, pakuje się w jakąś niepotrzebną egzotykę i broni tego jak niepodległości. Już jakiś czas temu przebąkiwali,że może jakiś rajd w Rosji - to się pewnie nie udało, ale przynajmniej poszli w tym kierunku. Sama Litwa pewnie by prędzej zrobiła kupę niż zorganizowała pełnoprawną rudnę, ale moze nawet ktoś z Polski postanowił temat sprytnie rozegrać, żeby zwiększyć szansę naszej kandydatury no i dogadał się z Litwinami. Tak czy owak widzę tutaj sporą spójność z ostatnimi (narkotycznymi chyba) wizjami FIA dotyczącymi kierunków rozwoju WRC.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Re: Rajd Polski 2013

Postprzez karluum » piątek, 27 wrz 2013, 21:58

Dużo będzie zależeć od promotora. Batroś może chcieć odcinki na Litwie, ale jak Red Bull powie Nein, to trzeba będzie szukać w Polsce. W dzisiejszym numerze "WRC" Bartoś mówi, że obecna trasa jest za krótka dla WRC nawet wliczając odcinki na Litwie bo musi mieć 400 km OS i musi stanowić minimum 25% trasy rajdu. To mnie zastanawia, gdyż jednym z argumentów, który towarzyszył przenosinom Polskiego na Mazury było bezproblemowe znalezienie 400 km odcinków na niewielkiej przestrzeni. Widocznie coś musiało się zmienić w tej sprawie...
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez kremer » piątek, 27 wrz 2013, 22:09

Logistycznie to mogą auta na lory władować, a kierowców samolotem przetransportować ze Szczytna. Tam wojskowe lotnisko :D
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez karluum » piątek, 27 wrz 2013, 22:09

żółtodziób napisał(a):Myślę,że sprawa jest bardziej prozaiczna - skoro góra nie może przyjść do Mahometa to Mahomet musi przyjśc do góry. Na mój nos chodzi o dwie pieczenie na jednym ogniu. Pierwsza prozaiczna jak życie - kasa - skoro mozna zedrzeć przy tej okazji z Litwińców to czemu nie. Drugi, mniej oczywisty, ale tak naprawdę on mógł się okazać ważący - FIA ma jakiąś niezdrową obsesję, żeby WRC były tak międzynarodowe jak to tylko możliwe, pakuje się w jakąś niepotrzebną egzotykę i broni tego jak niepodległości(...) Tak czy owak widzę tutaj sporą spójność z ostatnimi (narkotycznymi chyba) wizjami FIA dotyczącymi kierunków rozwoju WRC.

Witkowski mówił już co najmniej od dwóch lat o imprezie rozgrywanej w dwóch krajach, gdyż miało to niby zwiększyć szansę na powrót rundy WRC do Polski. Todowi marzą się rajdy marartony rodem z lat 70tych, coś tak jak Safarii jadące przez 3 kraje, mamrotał też coś pod nosem o połączeniu razem rajdu Niemiec i Francji z racji asfaltowego charakteru i podobnych odcinków, jednakże te państwa są poważne i na taki ruch sobie nie pozwolą. Co innego nasz PZMłot, który na każde zawołanie FIA popełni jak największą głupotę.

A czy odcinki będą odbywać się w województwie Wileńskim? ;)
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez żółtodziób » piątek, 27 wrz 2013, 22:24

karluum napisał(a):Witkowski mówił już co najmniej od dwóch lat o imprezie rozgrywanej w dwóch krajach, gdyż miało to niby zwiększyć szansę na powrót rundy WRC do Polski. Todowi marzą się rajdy marartony rodem z lat 70tych, coś tak jak Safarii jadące przez 3 kraje, mamrotał też coś pod nosem o połączeniu razem rajdu Niemiec i Francji z racji asfaltowego charakteru i podobnych odcinków, jednakże te państwa są poważne i na taki ruch sobie nie pozwolą. Co innego nasz PZMłot, który na każde zawołanie FIA popełni jak największą głupotę.


Nic dodać nic ująć - nikt by na to nie poszedł, ale nasi poszli. Inna sprawa, że może dzieki takiemu mykowi w ogóle mamy rundę. W Grecji niby kryzys, ale nie czarujmy się - ich kryzys jest lepszy od naszego prosperity. Zbulwersowało sie społeczeństwo, że emerytury obniżyli do 700 Euro - mają znacznie więcej kasy od nas, więc na pewno nie chodziło o kryzys. Zapewne też Grecy wszystko mają znacznie lepiej obcykane organizacyjnie od naszych. Bardzo możliwe,że gdyby nie taka zagrywka to runda WRC by została tam gdzie była do tej pory. Jak się nie ma dobrych kart to się wysoko nie licytuje.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez viper » sobota, 28 wrz 2013, 08:26

Zwróćcie uwagę ze dzisiaj zaczyna sie łączyć kraje w rożnych dyscyplina. Czy to plus czy minus nie wiem, ale na pewne jest wówczas większe zainteresowanie bezpośrednie kibiców z danego kraju. Euro w piłce pokazało, ze jak to jest mądrze robione to ma to sens. My musieliśmy sie zgodzić na takie rozwiazanie bo jesteśmy za słabi gospodarczo politycznie finansowo itd, a jestem pewien, ze w jakimś stopniu takie rzeczy decydują. Krótko mówiąc ze słabszymi inaczej sie rozmawia niż z potegami europejskimi. Ja nie ma nic do laczenia krajów. natomiast jedna rzecz mnie nie pokoi. Ile to bedZie wiecej kosztowac.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez ToKu » sobota, 28 wrz 2013, 09:01

Bardzo się cieszymy, ale...

Wyobraźcie sobie przejazd serwisu i w ogóle całego zaplecza moimi ukochanymi wąskimi, krętymi zadrzewionymi dróżkami, szumnie nazywanymi drogami krajowymi i wojewódzkimi. Razem z 200 tysiącami kibiców. Panowie obskakujący rajd w 2009 samochodami - jak to wyglądało? W tym roku było lepiej? Moim zdaniem, bez przeniesienia rajdu do Suwałk, dzień na Litwie mega, mega trudno wykonalny z uwagi na brak dróg w regionie i porozbierane tory.

(tak, w Warmińsko - Murzyńskim, na wschód od Biskupca mimo lat zielonej wyspy w Europie, ani kilometr sensownej drogi nie powstał, północne Podlasie mam wrażenie to samo)
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez d-z rallyfans » sobota, 28 wrz 2013, 10:09

Coś mi się wydaję że w pierwszym roku będzie to eksperyment :?
Obawiam się tylko że dojazdówki z Mikołajek na Litwę mogą odstraszyć małe prywatne zespoły bo koszty będą wyższe.
A jeśli już to ja widzę to tak, czwartek w Mikołajkach, testowy/kwalifikacyjny i ceremonia startu, wieczorem przejazd na Litwę, piątek etap na Litwie i na koniec dnia przejazd do Mikołajek, sobota i niedziela w Mikołajkach :wink:
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez rypley » sobota, 28 wrz 2013, 10:32

Oby tylko oesy wróciły z 2009 to będzie dobrze :) No ale z tą Litwą to liczę że nie wyjdzie, bo to naprawdę mega trudne do wykonania będzie. Mazury nie są wcale tak blisko.
Avatar użytkownika
rypley
N3
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz, Lidzbark Warmiński

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez gorki » sobota, 28 wrz 2013, 11:11

Organizowanie rajdu wspólnie z Litwą byłoby głupie. Skoro nie stać nas na organizowanie WRC samodzielnie to nie róbmy. Co innego jeśli na Litwie zorganizowano by jeden odcinek w pętli - to by już miało bardzo fajny wymiar turystyczny i polityczny. Robimy u nich odcinek, o Litwie słychać w mediach, kibice litewscy mają blisko jest git. Wspólne organizowanie jednego rajdu to takie rozmienianie się na drobne i bardzo niepoważne - to jest Rajd Polski, który ma być robiony przez Polaków, dla Polaków, w Polsce i ma reklamować Polskę. Przestańmy w końcu żyć z "kompleksem zachodu" bo wcale nie są tacy wspaniali organizacyjnie, ale przynajmniej chodzą z podniesioną głową i nie skamlą.
gorki
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota, 26 lis 2011, 16:40

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez kremer » sobota, 28 wrz 2013, 11:19

Teraz Kwiatek skomentował :)

http://wrc.net.pl/ani-slowa-o-blocie/
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez żółtodziób » sobota, 28 wrz 2013, 15:28

ToKu napisał(a):Bardzo się cieszymy, ale...

Wyobraźcie sobie przejazd serwisu i w ogóle całego zaplecza moimi ukochanymi wąskimi, krętymi zadrzewionymi dróżkami, szumnie nazywanymi drogami krajowymi i wojewódzkimi. Razem z 200 tysiącami kibiców. Panowie obskakujący rajd w 2009 samochodami - jak to wyglądało? W tym roku było lepiej? Moim zdaniem, bez przeniesienia rajdu do Suwałk, dzień na Litwie mega, mega trudno wykonalny z uwagi na brak dróg w regionie i porozbierane tory.

(tak, w Warmińsko - Murzyńskim, na wschód od Biskupca mimo lat zielonej wyspy w Europie, ani kilometr sensownej drogi nie powstał, północne Podlasie mam wrażenie to samo)


W tym roku było lepiej, bo i pewnie kibiców mniej, przepustowość dróg się nie zmieniła od 2009. Trzeba nie mieć mózgu,żeby po takich drogach przeganiać całe towarzycho na Litwę. To moze być dla mnie ostatni gwóźdź do trumny tego rajdu. Zależy jeszcze jak tę Litwę "upakują", ale wydaje mi się,że jakoś w środku rajdu, mogą to być wręcz pojedyncze odciniki w ciągu wszystkich dni. Bo skoro baza ma być u nas to chyba start i meta również. Jeśli upakują tę Litwę w jakiś sensowny "blok" to pół biedy, prawdopodobnie towarzycho wyjedzie rano ogladać, a wieczorem wróci na mety, można w tym bajzlu nie uczestniczyć, w zamian za to pozwiedzać to i owo. Gorzej, jeśli liewskie "wstawki" będą każdego dnia, wtedybędzie bajzel na drogach,że tylko się pochlastać.

A co do tego jakie drogi powstały no to nigdzie w tym kraju nie powstał kilometr żadnej drogi. Poza naprędce kleconymi atrapami autostrad, z którymi i tak nie zdążyli na Euro. Obwodnicę Warszawy pan płemieł z Nowakiem zapowiedzieli na 2019 rok - tyle byli w stanie obiecać, żeby zabrzmiało w miarę wiarygodnie i pomogło Bufetowej przed referendum, realnie pewnie jesteśmy w jeszcze głębszej dupie jeśli chodzi o tempo budowy dróg.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Tomek K » sobota, 28 wrz 2013, 22:37

Generalnie to najprawdopodobniej będzie tak: Start i Meta Mikołajki. Czwartek kwalifikacje + ceremonie + może coś jeszcze. Piątek - serwis zdalny w Suwałkach. Rano jeden oes w Polsce (może transgraniczny), i wjazd na Litwę - Druskienniki. Tam 3 - 4 odcinki i powrót do PL i powtórka porannego oesu. Sobota i niedziela to Mikołajki.
Nauczka była w tym roku - mam nadzieje ze wnioski zostana wyciagniete w kazdej płaszczyźnie. Pogoda dopisze i będzie elegancki Rajd.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez woocasch » niedziela, 29 wrz 2013, 09:52

Wiadomość o włączeniu Rajdu Polski do WRC jest mega pozytywna i oby edycji z 2014 było bliżej do tej z 2009 niż do tegorocznej, również pod względem relacji cena/jakość karnetów :) Termin też jak dla mnie lepszy niż wrześniowy, ale oczywiście organizatorzy już na początek muszą coś zepsuć. Po cholerę te odcinki na Litwie? Oby im ten pomysł nie wypalił. Ale jeżeli faktycznie mają być gdzieś w okolicach Druskininkai to przecież to jest 200km od Mikołajek, lekko licząc. W sumie niech jeszcze zahaczą o Białoruś, też jest tuż tuż :lol:
Rozumiałbym gdyby ktoś zrobił jakaś wycieczkę do Czech w przypadku Rajdu Wisły czy któregoś z rajdów na Dolnym Śląsku, ale nie dymanie 200km bo taka ktoś ma zachciankę :!:
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez BartekRally » niedziela, 29 wrz 2013, 10:10

woocasch napisał(a):Wiadomość o włączeniu Rajdu Polski do WRC jest mega pozytywna i oby edycji z 2014 było bliżej do tej z 2009 niż do tegorocznej, również pod względem relacji cena/jakość karnetów :) Termin też jak dla mnie lepszy niż wrześniowy, ale oczywiście organizatorzy już na początek muszą coś zepsuć. Po cholerę te odcinki na Litwie? Oby im ten pomysł nie wypalił. Ale jeżeli faktycznie mają być gdzieś w okolicach Druskininkai to przecież to jest 200km od Mikołajek, lekko licząc. W sumie niech jeszcze zahaczą o Białoruś, też jest tuż tuż :lol:
Rozumiałbym gdyby ktoś zrobił jakaś wycieczkę do Czech w przypadku Rajdu Wisły czy któregoś z rajdów na Dolnym Śląsku, ale nie dymanie 200km bo taka ktoś ma zachciankę :!:


W tym roku bo może nie wszyscy pamiętają w Portugalii było coś ponad 200km dojazdówki do Lizbony, oesy skoczyły się o 12, później superoes o 18 i powrót do serwisu. Wszystko zagra(przynajmniej w innych krajach by zagrało). Jeżeli PZM nie da dupy to będzie ok, i tak jeżeli będzie WRC to raczej nie zrobią dwóch pętli po 3 odcinki tylko nawet przez te dwa dni będzie co oglądać :)
BartekRally
A5
 
Posty: 913
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 22:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

cron