Rajd Polski 2013

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez janex » piątek, 27 wrz 2013, 16:30

Panowie co z wami!!!

Mamy WRC w Polsce, jest się z czego cieszyć, a wy już problemów szukacie...
"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39


Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Yrtat » piątek, 27 wrz 2013, 16:35

janex napisał(a):Panowie co z wami!!!

Mamy WRC w Polsce, jest się z czego cieszyć, a wy już problemów szukacie...

Zgadza sie :D
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Witcher1990 » piątek, 27 wrz 2013, 17:00

Taka już polska mentalność 13:30 http://www.youtube.com/watch?v=LGT9ROKWRKo coś na ten temat
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez żółtodziób » piątek, 27 wrz 2013, 17:17

janex napisał(a):Panowie co z wami!!!

Mamy WRC w Polsce, jest się z czego cieszyć, a wy już problemów szukacie...


To się nazywa znajomość życia. A jak spadnie deszczyk to problemy znajdą się same i to w dużej ilości. No, ale faktycznie, nie ma co naprzód się martwić. Jakieś tam wnioski wyciągnęli - termin jest czerwcowy. Okazuje się, że żaden okres lęgowy bekasa czy innego latającego kręgowca nie stoi na przeszkodzie. Było nie kombinować z tym wrześniem, ale dobrze,że przynajmniej po szkodzie Polak mądry.

Witcher1990 napisał(a):Taka już polska mentalność 13:30 http://www.youtube.com/watch?v=LGT9ROKWRKo coś na ten temat


Tako rzecze mędrzec, który nie potrafi sklecić zdanie bez "wiesz" albo "prawda". Krytyka tegorocznego RP była całkowicie uzasadniona, sam nie wiem jakim cudem takie coś przegłosowali do kalendarza. Skoro przegłosowali to super, ale jak przywalą 300 PLN za karnet albo więcej to nie pojadę. Również nie wiem jak rozegrać temat komunikacyjnie, już kiedyś wspadlismy z kumplami na taki pomysł, żeby zabrać rowery i nie gramolić się w to całe błoto tylko zostawić auto zupełnie gdzie indziej - sądzę, że plan będzie aktualny, bo znów nikt nie zadba o w miarę dobre warunki do parkowania, albo za karnet z możliwością parkowania będą wołać drugie tyle co za zwykły. To nie jest narzekanie, to są realne problemy przez które masa ludzi się zniechęca.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez mototom » piątek, 27 wrz 2013, 17:32

Żółtodziób. Na pewno przywalą ceny. Oprócz karnetów pewnie możemy liczyć na dodatkowe atrakcje finansowe. Takie mam przeczucie.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez MSG Racing » piątek, 27 wrz 2013, 18:37

Ot cała prawda o życiu i o naszych organizatorach. Niestety. Boję się tych karnetów bo na chwilę obecną mogą być trudną przeszkodą. Ale zobaczymy.
Tak czy inaczej mega dobra wiadomosć :)
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez janex » piątek, 27 wrz 2013, 19:25

żółtodziób napisał(a):
janex napisał(a):Panowie co z wami!!!

Mamy WRC w Polsce, jest się z czego cieszyć, a wy już problemów szukacie...


To się nazywa znajomość życia. A jak spadnie deszczyk to problemy znajdą się same i to w dużej ilości. No, ale faktycznie, nie ma co naprzód się martwić. Jakieś tam wnioski wyciągnęli - termin jest czerwcowy. Okazuje się, że żaden okres lęgowy bekasa czy innego latającego kręgowca nie stoi na przeszkodzie. Było nie kombinować z tym wrześniem, ale dobrze,że przynajmniej po szkodzie Polak mądry.



Ja wiem o co chodzi, nie mówię że problemu nie ma, ale czy to istotne na ta chwile... I tak nikt z organizatorów nie przejmuje się tym co ktoś tu pisze. Niestety nie mamy na to wpływu, od organizatorów zależy jak podejdą do tematu, ale według mnie biadolenie i pisanie teraz przez prawie rok o tym jak to karnety będą drogie itp to trochę bez sensu.
Nigdy nie byłem na rajdzie rangi WRC i choćby nie wiem co w Mikołajkach muszę się pojawić i wiem też że każdy z nas, mimo gadania, też pojedzie.
"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez jarexcc » piątek, 27 wrz 2013, 19:29

no nie to nie dziennikarska pomyłka ale o co chodzi, czy ktoś się orientuje

19.01.2014 Rajd Monte Carlo
09.02.2014 Rajd Szwecji
09.03.2014 Rajd Meksyku
06.04.2014 Rajd Portugalii
11.05.2014 Rajd Argentyny
01.06.2014 Rajd Włoch-Sardynii
29.06.2014 Rajd Polski (w więcej niż jednym kraju)
03.08.2014 Rajd Finlandii
24.08.2014 Rajd Niemiec
14.09.2014 Rajd Australii
05.10.2014 Rajd Francji
26.10.2014 Rajd Hiszpanii
16.11.2014 Rajd Wielkiej Brytanii




19. ledna Rallye Monte Carlo
9. února Rally Sweden
9. března Rally Mexico
6. dubna Rally de Portugal
11. května Rally Argentina
1. června Rally d'Italia
26. června Rally Poland (multi-country event)
3. srpna Rally Finland
24. srpna Rallye Deutschland
14. září Rally Australia
5. října Rallye de France
26. října Rally de Espana
16. listopadu Rally of Great Britain
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez lapekrallyfoto » piątek, 27 wrz 2013, 19:41

jeden dzien moze bedzie rozegrany na litwie
PRC Grupa Rajdowa
lapekrallyfoto
N2
 
Posty: 121
Dołączył(a): niedziela, 17 sty 2010, 12:20
Lokalizacja: Białystok

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez jarexcc » piątek, 27 wrz 2013, 19:45

lapekrallyfoto napisał(a):jeden dzien moze bedzie rozegrany na litwie


tylko to koszty..... ogromne...
organizacyjne, zakwaterowanie zespołów. biuro prasowe itd.... odważne i zaskakujące

czy PZM na to stać, czy FIA znowu coś na Polakach chce przetestować.... a nasi się na wszystko zgodzą
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Domson » piątek, 27 wrz 2013, 19:55

tylko mam nadzieję, ze zrobią impreze pełnym ogniem i wybiorą najlepsze odcinki jakie są na tamtych terenach, a nie te polne dróżki z tegorocznej edycji :mrgreen:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez jarexcc » piątek, 27 wrz 2013, 20:15

mniej więcej...

1 dzień rajd Warmiński
2 dzień rajd Kauno Ruduo
3 dzień rajd Polski
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez żółtodziób » piątek, 27 wrz 2013, 21:14

janex napisał(a):żółtodziób napisał(a):janex napisał(a):Panowie co z wami!!!Mamy WRC w Polsce, jest się z czego cieszyć, a wy już problemów szukacie...To się nazywa znajomość życia. A jak spadnie deszczyk to problemy znajdą się same i to w dużej ilości. No, ale faktycznie, nie ma co naprzód się martwić. Jakieś tam wnioski wyciągnęli - termin jest czerwcowy. Okazuje się, że żaden okres lęgowy bekasa czy innego latającego kręgowca nie stoi na przeszkodzie. Było nie kombinować z tym wrześniem, ale dobrze,że przynajmniej po szkodzie Polak mądry.Ja wiem o co chodzi, nie mówię że problemu nie ma, ale czy to istotne na ta chwile... I tak nikt z organizatorów nie przejmuje się tym co ktoś tu pisze. Niestety nie mamy na to wpływu, od organizatorów zależy jak podejdą do tematu, ale według mnie biadolenie i pisanie teraz przez prawie rok o tym jak to karnety będą drogie itp to trochę bez sensu.Nigdy nie byłem na rajdzie rangi WRC i choćby nie wiem co w Mikołajkach muszę się pojawić i wiem też że każdy z nas, mimo gadania, też pojedzie.


Nie wiem czy bez sensu jest mówienie prawdy. To,ze nie jest ona budująca nie oznacza, że trzeba propagować endzojkę i ogłaszać koniec kryzysu jak premier nasz Słońce Machu Picchu. To nie biadolenie tylko rozważania o rzeczywistości. Też bym wolał,żeby była lepsza i nie dawała podstaw do takich wniosków ale niestety jest jak jest i żadne pozytywne emocje tego nie zmienią.

Co do tego że wiesz,że każdy z nas pojedzie - tylko nie dawaj sobie nic za to obcinać bo możesz stracić istotną część ciała :wink: Powiem tak - skoro nie byłeś to szczerze polecam. Ja byłem 4 lata temu no i wrażenia faktycznie niepowtarzalne, niedociągnięcia organizacyjne w zasadzie były bez znaczenia. Ale jeśli za rok przegną z karnetami to mówię bez kitu - nie ruszę się z chaty na milimetr. Dlaczego? Ano być może dlatego, że za niewiele większą kasę będzie można się kopsnąć na Niemcy albo Alzację, których jeszcze nie widziałem, a na które moze wreszcie będę miał logistyczne możliwości się wybrać. Miejscowi hotelarze to niestety też cwaniacy za dychę, a spanie pod namiotem jest już nie na mój kręgosłup. Bardzo mozliwe, że wyjazdna Polaka zwyczajnie przestanie się opłacać.


jarexcc napisał(a):
lapekrallyfoto napisał(a):jeden dzien moze bedzie rozegrany na litwie


tylko to koszty..... ogromne...
organizacyjne, zakwaterowanie zespołów. biuro prasowe itd.... odważne i zaskakujące

czy PZM na to stać, czy FIA znowu coś na Polakach chce przetestować.... a nasi się na wszystko zgodzą


A może po prostu głupie. Jak ktoś myśli, że Polacy jak nikt potrafią coś położyć to pewnie nie był na Litwie albo Ukrainie jakiejś. Pakowanie się tam to proszenie się o kłopoty. No, chyba że ichni organizator to wyjątek od całokształtu, ale jakoś nie chce mi się wierzyć.

mototom napisał(a):Żółtodziób. Na pewno przywalą ceny. Oprócz karnetów pewnie możemy liczyć na dodatkowe atrakcje finansowe. Takie mam przeczucie.


Tak, też mi sie wydaje, że w tym roku to była tylko przymiarka. Wysondowali ile zejdzie, stwierdzili że jest git to w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez d-z rallyfans » piątek, 27 wrz 2013, 21:16

Nie mam zamiaru narzekać i marudzić, ale po jaką cholerę nam ten dzień na Litwie :?: :?: :?: w 2009 znalazły się trasy więc znajdą się i na 2014, no chyba że już organizatorzy popalili za sobą mosty w samorządach lokalnych i brakuje km oesowych do rundy WRC.
Z Mikołajek do samej granicy jest ok 160 km, a pewnie odcinki nie będą przy samej granicy więc będzie jeszcze więcej, mam nadzieje że to tylko plany i tak już zostanie.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez kremer » piątek, 27 wrz 2013, 21:40

Lotos tam ostro gra na rynku to chcą rajd. Mikołajki - Kowno 238 km :D Z Giżycka trochę bliżej :) Może zrobią serwis w Giżycku przenośny, oesy na wschód od Giżycka jak w 2009/2010 i polecą prosto na Kowno. Chociaż uważam, że powinni oesy zrobić bliżej granicy :) Nie ma co gdybać. Wszystko okaże się za pięć miesięcy jak harmonogram podadzą :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron