41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez motorsport » czwartek, 18 kwi 2013, 17:48

Honiclbr napisał(a):Za rallynews.pl:
Czy są pomysły powrotu na stare odcinki Rajdu Polski np. Sobótka?

Generalnie rzecz biorąc wchodzenie na inne tereny stwarza dodatkowe problemy, wymagane są zezwolenia oraz jest kwestia lokalnej społeczności. Tutaj mamy sprawdzone samorządy i łatwiej jest nam poruszać się. Problemów jest cała masa i może kiedyś. Nam wystarczy to, co jest. Wymagania regulaminowe, które są niezbędne spełniamy i to wystarcza nam.

I chyba tyle w temacie nowych tras :) Cały wywiad jest tu: http://rallynews.pl/lang.en/no/pnews/6821


czesc Honiclbr

primo to nie traktowałbym rallynews zbyt poważnie, bo z tego co widac to taki goniący za sensacjami portal a merytorycznie robia mase bledow. szkoda, ale poziom dzennikarstwa spada.

poza tym w sumie to sobotka, czy tam inne trasy to juz nie to i w strone wroclawia wielu ciekaowstek nie ma. kiedys to byly oesy świetne, ale dzisiaj auta juz za szybkie, a tam wiecej prostych niz to wszystko warte. mi to sie Elmot kojarzy zupelnie z innymi trasami i nie pamietam, zeby siegal na polnoc, a troche sie tam najezdzilem lata temu :-)
motorsport
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 11 gru 2012, 14:17
Lokalizacja: Będzin


Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez corados » czwartek, 18 kwi 2013, 18:36

Jakimś cudem panowie Andrzej Szkuta czy Marek Kisiel prowadzą skuteczny dialog z samorządami, wiadomo,że nie z wszystkimi,ale im wchodzi to znacznie lepiej niż kolegom z Dolnego Śląska. Odnośnie braku tras to nie chce mi się w to wierzyc, myślę,że niejaki Andrzej Makaran znalazłby je bardzo szybko. Oczywiście wymaga to przejechania odpowiedniej liczby km. Wymówki znajdzie się zawsze, a ciężką i bardzo często społeczną pracę nie każdy chce podjąc.
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez motorsport » czwartek, 18 kwi 2013, 18:42

corados napisał(a):Jakimś cudem panowie Andrzej Szkuta czy Marek Kisiel prowadzą skuteczny dialog z samorządami, wiadomo,że nie z wszystkimi,ale im wchodzi to znacznie lepiej niż kolegom z Dolnego Śląska. Odnośnie braku tras to nie chce mi się w to wierzyc, myślę,że niejaki Andrzej Makaran znalazłby je bardzo szybko. Oczywiście wymaga to przejechania odpowiedniej liczby km. Wymówki znajdzie się zawsze, a ciężką i bardzo często społeczną pracę nie każdy chce podjąc.


mi sie trasy w tyym roku podobaly, wprawdzie na rajdzie nie bylem, ale konfiguracja jest ok. no i walim byl. a jak chcemy ponarzekac, to nikt nigdy nikogo nie zadowoli. ja tam juz czekam na wisle, bo ten typ tras wydaje mi sie najbardziej rajdowy i tez na nich widzialem pierwsze rajdowki!
motorsport
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 11 gru 2012, 14:17
Lokalizacja: Będzin

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez kostek45 » czwartek, 18 kwi 2013, 21:43

Generalnie to chyba nigdy nie dogodzisz.
Nie było Walimie - źle. Bo jak można nie puścić takiej klasycznej partii!?
Był Walim - źle. Ciągle to samo.

Trasa jakby nie patrzeć różniła się dość mocno od zeszłorocznej.
Wystarczy porównać. Przecież nie będą co rok, dwa czy nawet trzy zmieniać 70% trasy rajdu.

A tak ogólnie to dziwne jest narzekanie kibiców na brak nowych odcinków.
I tak podczas rajdu możesz zobaczyć tylko kilka miejsc. Wszystko nie oglądniesz.
Więc jak chcesz to myślę, że bez większego wysiłku w tegorocznym rajdzie znalazłbyś fajne miejscówki tylko na nowych partiach, które nie leciały rok albo więcej.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez Agrest » czwartek, 18 kwi 2013, 22:36

kostek45 napisał(a):Generalnie to chyba nigdy nie dogodzisz.
Nie było Walimie - źle. Bo jak można nie puścić takiej klasycznej partii!?
Był Walim - źle. Ciągle to samo.

Trasa jakby nie patrzeć różniła się dość mocno od zeszłorocznej.
Wystarczy porównać. Przecież nie będą co rok, dwa czy nawet trzy zmieniać 70% trasy rajdu.

A tak ogólnie to dziwne jest narzekanie kibiców na brak nowych odcinków.
I tak podczas rajdu możesz zobaczyć tylko kilka miejsc. Wszystko nie oglądniesz.
Więc jak chcesz to myślę, że bez większego wysiłku w tegorocznym rajdzie znalazłbyś fajne miejscówki tylko na nowych partiach, które nie leciały rok albo więcej.



Z punktu widzenia kibica to moze nie jest tak istotne czy od 10 lat sa te same odcinki, ale jesli chodzi o zawodników to na pewno ma to znaczenie, na pewno taki obrót sprawy nie jest sprzyjający rozwojowi
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez kostek45 » czwartek, 18 kwi 2013, 22:42

Ale narzekań zawodników jakoś nie słychać.
Sądząc po wypowiedziach tegoroczna trasa, pogoda, trudność rajdu raczej się im podobała.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez Honiclbr » czwartek, 18 kwi 2013, 23:28

motorsport napisał(a):czesc Honiclbr

primo to nie traktowałbym rallynews zbyt poważnie, bo z tego co widac to taki goniący za sensacjami portal a merytorycznie robia mase bledow. szkoda, ale poziom dzennikarstwa spada.


Czy ja wiem. Szczerze, nie zauważyłem jakiś merytorycznych błędów i sensacyjnych newsów, chyba, że coś umknęło mojej uwadze.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez MSG Racing » czwartek, 18 kwi 2013, 23:58

Co innego oficjalne wypowiedzi a co innego w domu tydzień po rajdzie przy piwku. Oczywiście nie wszyscy o powiedzą bo wiedzą, jak jest.
Pewnych rzeczy zawodnicy nie mówili (tak z dwa lata temu) głośno czy oficjalnie bo by się im to czkawką odbiło, więc siedzieli oficjalnie cicho.
A prawda jest taka, że "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma" .
Szukanie nowych dróg różnie wychodzi. Zależy jak z normalną pracą się ma, czy jest dożo czasu poza nią itd.
A umiejętność sprzedania produktu jakim są rajdy też ma znaczenie.
A z drugiej strony przecież rajdy w WRC często co roku jadą po tych samych OSach z ewentualnie drobnymi zmianami, bo się inaczej po prostu nie da.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez Gąsior » piątek, 19 kwi 2013, 07:50

W sumie drogi są trochę przetarte. śp Nikon mimo generalnej koncepcji powielenia Elmotu potrafił mocno z odcinkami pójść w kierunku Jeleniej Góry, ale to wymaga rewolucji - głównie mentalnej. Już widzę larum - " jak to, nie ma Michałkowej, Rościszowa, Walimia?". Jesteśmy - oraganizator, kibice, zawodnicy - jak inż. Mamaoń z Rejsu - lubimy os-y i miejsca które już znamy.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez RajducH » piątek, 19 kwi 2013, 09:06

wbrew temu co się wszystkim "znawcom" wydaje wokół Świdnicy nie ma aż tak wielu tras na których można rozegrać rajd; wiele odcinków z przyczyn niezależnych nie może już po prostu robić za odcinki. Organizatorom zostaje to co mają i muszą kombinować różne konfiguracje wymieniając co jakiś czas kilka odcinków. Fakt, że jeden dzień mogliby zrobić z kultowymi trasami ( bo Elmot to Walim, Michałkowa i Kamionki - tradycyjne trasy nadają jakiegoś smaczku temu rajdowi), ale drugi dzień można by się odważyć i rzeczywiście odejść trochę od Świdnicy np. tak jak Nikon w 2005 w stronę Bolkowa i Złotoryji.
Z drugiej strony spójrzmy na innych organizatorów - niektórzy dodają nowe odcinki, inni tylko modyfikują, ale i tak wszystko odbywa się w większości po tych samych trasach (z pewnymi zmianami). Jedynie Karkonoski przechodzi mocne metamorfozy - ale w ostatnich latach to jest wg mnie najlepszy rajd w kraju i dla kibiców i dla zawodników.
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez motorsport » piątek, 19 kwi 2013, 09:33

Gąsior napisał(a):W sumie drogi są trochę przetarte. śp Nikon mimo generalnej koncepcji powielenia Elmotu potrafił mocno z odcinkami pójść w kierunku Jeleniej Góry, ale to wymaga rewolucji - głównie mentalnej. Już widzę larum - " jak to, nie ma Michałkowej, Rościszowa, Walimia?". Jesteśmy - oraganizator, kibice, zawodnicy - jak inż. Mamaoń z Rejsu - lubimy os-y i miejsca które już znamy.


dlatego jest to rajd elmot - świdnicki, a nie Karkonoski hehe :P nie popadajmy w paranoję, nie przeczytałem ani jednej negatywnej informacji nt. tras, ba! dla większosci byly ekstremalne i mieli ich wręcz dość, wiec nie ma co bic piany, bo to nie rajd polski, ktory latal kiedys po calej poludniowej Polsce ;-) ;-0
motorsport
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 11 gru 2012, 14:17
Lokalizacja: Będzin

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez motorsport » piątek, 19 kwi 2013, 09:35

kostek45 napisał(a):Generalnie to chyba nigdy nie dogodzisz.
Nie było Walimie - źle. Bo jak można nie puścić takiej klasycznej partii!?
Był Walim - źle. Ciągle to samo.

Trasa jakby nie patrzeć różniła się dość mocno od zeszłorocznej.
Wystarczy porównać. Przecież nie będą co rok, dwa czy nawet trzy zmieniać 70% trasy rajdu.

A tak ogólnie to dziwne jest narzekanie kibiców na brak nowych odcinków.
I tak podczas rajdu możesz zobaczyć tylko kilka miejsc. Wszystko nie oglądniesz.
Więc jak chcesz to myślę, że bez większego wysiłku w tegorocznym rajdzie znalazłbyś fajne miejscówki tylko na nowych partiach, które nie leciały rok albo więcej.


dobre podsumowanie, popieram kostek!
motorsport
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 11 gru 2012, 14:17
Lokalizacja: Będzin

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez motorsport » piątek, 19 kwi 2013, 09:40

Honiclbr napisał(a):
motorsport napisał(a):czesc Honiclbr

primo to nie traktowałbym rallynews zbyt poważnie, bo z tego co widac to taki goniący za sensacjami portal a merytorycznie robia mase bledow. szkoda, ale poziom dzennikarstwa spada.

Czy ja wiem. Szczerze, nie zauważyłem jakiś merytorycznych błędów i sensacyjnych newsów, chyba, że coś umknęło mojej uwadze.


honircbl - to widać ci umknelo, mozna znalezc kwiatki, a nie bez przyczyny porownuja portal w srodowisku do super expressu. jak dla mnieto fajnie, ze pisza - mldoa ekipa i moze z czasem nabiora doswiadczenia i sie naucza a poczatki sa trudne jak widac na tym przykladzie. trzeba kibicowac takim portalom.
minus to ze sa stroninniczy, ja kto poprawia to mozna bedzie na relly news wchodzic i sprawdzac codziennie
motorsport
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 11 gru 2012, 14:17
Lokalizacja: Będzin

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez corados » piątek, 19 kwi 2013, 13:34

Nikt nie chce zmiany 100% trasy, ale jeden dzień po trasach byłego rajdu Nikon z pewnością rozwiązałby problem. Mówicie,że kierowcy nie narzekają? Poczytajcie ubiegłoroczne wypowiedzi, zapytajcie Michała Sołowowa co sądzi o takim odcinku jak Kamionki. W tym roku samą "jakośc" odcinków przysłoniły warunki atmosferyczne.
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 41 Rajd Świdnicki - Krause 2013

Postprzez zaszybki » piątek, 19 kwi 2013, 13:50

corados napisał(a):Nikt nie chce zmiany 100% trasy, ale jeden dzień po trasach byłego rajdu Nikon z pewnością rozwiązałby problem. Mówicie,że kierowcy nie narzekają? Poczytajcie ubiegłoroczne wypowiedzi, zapytajcie Michała Sołowowa co sądzi o takim odcinku jak Kamionki. W tym roku samą "jakośc" odcinków przysłoniły warunki atmosferyczne.


Dokładnie, zawodnicy jadą po tym co im dają, więc nikt nie będzie co rajd narzekał że znowu to samo..i nie tylko Sołowow mówił o tym.

Można jechać te same odcinki co roku, ale konfiguracji tych oesów są dziesiątki i co roku można mieć zupełnie inną trasę.
Avatar użytkownika
zaszybki
N2
 
Posty: 182
Dołączył(a): niedziela, 14 cze 2009, 22:34
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

cron