Rajd Polski 2012

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez wrc1600 » środa, 3 paź 2012, 17:14

Ktos (organizator) sie zapatrzyl na rajd Walii, z roku na rok bylo gorzej z frekfencja kibiców, mediów i zawodników. W koncu rajd jest dla kibiców, potencjalnych klientów sponsorów a nie dla organizatora. Byly lata gdzie odcinki byly wogóle zamkniete dla kibiców, ceny karnetów rosly, safety z lapanki bez pojecia o bezpieczenstwie itd. W tym roku na jednym z najciekawszych odcinków bylo mniej kibiców niz na odcinkach rajdów wokól trzepaka, cena poszybowala o 30%, strefy odsuniete dalej o kilka metrów, tasmy na wysokosci oczu itd. Czytajac wasze komentarze nie trudno przewidziec jak potocza sie losy Rajdu Polski.
SS10 LARDIER ET VALENCA - FAYE (51.70 km)
1. R. Kubica
3. S. Loeb +41.2
9. S. Ogier +1:49.5
wrc1600
N3
 
Posty: 284
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 22:06
Lokalizacja: Kraków


Re: Rajd Polski 2012

Postprzez młody_FFRT » środa, 3 paź 2012, 23:25

Cóż na pierwszą miejscówkę trafiliśmy na os miłki na jakże to słynną hopkę, wróciłem na mazury po rocznej przerwie i po prostu myślałem że się popłacze, tak jak tu piszą koledzy taśmy wszędzie po kilkanaście metrów od drogi, hopa zupełnie zasłonięta z jednej strony banery, z drugiej skarpa i jeszcze mistrzowie z pewnej firmy o nazwie pewnej liczby którzy przebili wg. mnie wszystko organizując zawody na najdłuższy skok na hopie która jest na zakręcie :shock: no ale ok warto coś zrobić... Na szczęście znałem troszkę ten oes, byłem tam w 2010, przeszliśmy kawałek dalej i co się okazało hmmm taśm nie ma safety przyjaźnie nastawione i ogólnie jakoś lepiej, więc zapadła decyzja że omijamy strefy kibica i od tego czasu poczułem stary dobry szutrowy Polski :) Dzięki Mad Max'owi i jego mapkom trafiliśmy w świetne miejscówki na szczęście dojazdy nie były blokowane, radio rajdowe grało i było miło. Co do karnetów hmmm na oesach nie piję ale jakoś i tak te 80 zł to wg mnie bezsens przez 4 lata kupowałem karnety i nikt w zasadzie nie starał się sprawdzić czy mam, czy mam może z innego rajdu, czy mam też tylko samą smycz bez karnetu. Ogólnie wg mnie jest to najlepszy rajd w kalendarzu szkoda tylko że organizator tak go zabija no ale cóż na to już nic nie poradzimy.... a i tak pewnie tam wrócę nawet jeśli będzie trzeba stać tyle od trasy co na tych nieszczęsnych miłkach :)

A tak off:
http://sport-klatka.pl/index.php/foto/8 ... olski-2012 - zapraszam do mojej galerii z tego rajdu

Pozdro :)
www.sport-klatka.pl
http://www.youtube.com/user/JimmyWRC
Avatar użytkownika
młody_FFRT
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): piątek, 11 lip 2008, 17:56
Lokalizacja: os 4,8,12 -52 Rajdu Wisły 2005

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez Mad Max » czwartek, 4 paź 2012, 10:02

A filmem to już się kolega nie pochwalił.
Miło że mapki po poprawkach się przydały, miejsce na Kruklankach pierwsza klasa.
PS. przypominam o parapetówce... Pan Staszek też będzie... :lol:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez zenzen23 » czwartek, 4 paź 2012, 12:28

Nie rozumiem waszych narzekań, kierowca nieprzygotowany do rajdu narzeka, tak samo nieprzygotowany kibic. Rozumiem ludzi którzy byli pierwszy raz, ale ktoś z doświadczeniem powinien sobie radzić. Nawet nie kombinując z dojazdem wystarczyło przespacerować się z miejsc wyznaczonych przez organizatora 1000 czy 1500m i było ok. Jak chcecie mieć wszystko pod nosem to możecie chodzić na piłkę kopaną :twisted: . Rajd był fajny, organizatorzy przyłożyli się dużo bardziej niż rok temu, kibiców też było więcej(na moje oko, może się mylę). Pogoda do przyjęcia, chociaż z rana za ciepło nie było. Brakowało trochę walki wśród kierowców i to było widać na oesach. Ścigały się dwa Michały i Lappi, który najmniej skręcał i wygrał, dawno nie widziałem tak płynnej jazdy na szutrach.Nie mówiąc już o kierowcach imprez i evo których jazda wyglądała jakby za każdym razem wbijali za wysoki bieg. Najlepszą pracę wykonali panowie z radia rajdowego. Ogólnie po tym co zobaczyłem i usłyszałem jestem spokojny o przyszłość tego rajdu i już czekam na przyszły rok :D
zenzen23
N2
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 2 lut 2011, 13:53
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez młody_FFRT » czwartek, 4 paź 2012, 19:14

Hehe to nadrabiam:
http://sport-klatka.pl/index.php/video/ ... ki-2012-hd -by JarekVideoHD

Mad Max napisał(a):PS. przypominam o parapetówce... Pan Staszek też będzie... :lol:


Hehe no jak Pan Staszek będzie to my też :D
www.sport-klatka.pl
http://www.youtube.com/user/JimmyWRC
Avatar użytkownika
młody_FFRT
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): piątek, 11 lip 2008, 17:56
Lokalizacja: os 4,8,12 -52 Rajdu Wisły 2005

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez Jarek55511 » czwartek, 4 paź 2012, 21:08

A Hołek już wystawił na sprzedaż Impreze R4
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez Mr.J » piątek, 5 paź 2012, 08:09

Jarek55511 napisał(a):A Hołek już wystawił na sprzedaż Impreze R4

Już? Bardziej się chyba opłacało wypożyczyć, niż kupić...
Mr.J
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): niedziela, 31 lip 2011, 17:25

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez wanderer » piątek, 5 paź 2012, 19:54

wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez piachu » piątek, 5 paź 2012, 22:32

Mr.J napisał(a):
Jarek55511 napisał(a):A Hołek już wystawił na sprzedaż Impreze R4

Już? Bardziej się chyba opłacało wypożyczyć, niż kupić...

Ile kosztuje km oesowy w tego typ aucie?
Może lepiej zbudować, bujnąć rajd i sprzedać... Wydaje mi się, że ma kalkulator... :D
Avatar użytkownika
piachu
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 27 gru 2004, 14:24
Lokalizacja: mrągowo

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez Witcher1990 » piątek, 5 paź 2012, 23:05

Dzieki sa linka
Co do subaryny to też mnie to dziwi ale nie zapominajmy, że Hołek wystawił ją w dwóch rajdach i testował w wolnym czasie więc może faktycznie wypożyczenie samochodu na miesiąc wyszłoby drożej, zwłaszcza że teraz sprzeda ją odzyskując większość kasy
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez SOKÓŁ » piątek, 5 paź 2012, 23:28

A tu cała opcja rajdu przestawiona na fejsowym profilu WRC :wink:

Obrazek
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez ToKu » sobota, 6 paź 2012, 15:29

Ja od siebie dodam, że oglądając 2 odcinki na dzień omijając Z DALEKA wszelkie strefy kibica i asfalty przy odcinkach to przez okres 5 lat (do 2010) nie zauważyłem jakoś specjalnego skracania smyczy dla kibica. Trzeba tylko się wysilić i to wszystko zaplanować PRZED rajdem.

Dla takich co chcieli dojechać pod sam odcinek obejrzeć najlepiej po 2 odcinki w pętli, do tego w trampkach (panie w szpilkach) no to się tak nie da. I z roku na rok dawało się coraz mniej, bo organizatorzy coraz sprawniej pilnowali "kluczowych" miejsc. Jak przypilnujesz tych paru kluczowych miejsc na odcinek robi się "cywilizowany" - pod kontrolą.

Dwudziestu paru kilometrów na kilku odcinkach dziennie nie da się obstawić. Poza strefami niedzielnego kibica bywa różnie - raz safety są przejęci swoją rolą, a raz chowają się razem z tobą za drzewem na lądowaniu po hopie. Rzecz w tym, że tych najbardziej obowiązkowych wystarczy ominąć polem, lasem. Przejdziesz 200 m i gostek cię nie widzi. Problem jest na mostkach i w wioskach gdzie po obu stronach domy/płoty. Z mojego doświadczenia wynika jednak iż w takiej sytuacji po prostu przejście tego miejsca bez zwracania uwagi na rozdzierającego szaty safety niczym nie grozi.

Przy czym zdaję sobie sprawę, że bez zacięcia a la Bear Gryllys (czy jak go tam zwią) to żadna frajda się bawić w partyzantów z safety. Zawsze też krytykowałem politykę organizatora względem kibiców na tym rajdzie.

P.S. Na Warmińskim jest za darmo, hop po kilka na każdym OS, stoisz gdzie chcesz, dojeżdżasz do samego OS dowolnie wybraną trasą, żyć nie umierać.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez wiktor_7 » sobota, 6 paź 2012, 19:04

Tu się zgadzam z ToKu. Fakt dużym problemem dla chcących obejrzeć więcej niż 2,3 OSy dziennie był brak możliwości dojechania do niektórych punktów. Gdzie Pan Władza dostał prykas nie wpuszczania dalej gdzie spokojnie można by było podjechać kilometr albo dwa zastawiając obydwa pobocza i dalej było by miejsce na przejazd Tira z naczepą. Dla mnie to nic innego jak zniechęcanie Kibica do oglądania rajdu. Ciężko mi to zrozumieć.
Obrazek
Avatar użytkownika
wiktor_7
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2006, 08:29
Lokalizacja: Malbork

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez Cubson » niedziela, 7 paź 2012, 02:11

zenzen23 napisał(a):Nie rozumiem waszych narzekań, kierowca nieprzygotowany do rajdu narzeka, tak samo nieprzygotowany kibic. Rozumiem ludzi którzy byli pierwszy raz, ale ktoś z doświadczeniem powinien sobie radzić. Nawet nie kombinując z dojazdem wystarczyło przespacerować się z miejsc wyznaczonych przez organizatora 1000 czy 1500m i było ok. Jak chcecie mieć wszystko pod nosem to możecie chodzić na piłkę kopaną :twisted: . Rajd był fajny, organizatorzy przyłożyli się dużo bardziej niż rok temu, kibiców też było więcej(na moje oko, może się mylę). Pogoda do przyjęcia, chociaż z rana za ciepło nie było. Brakowało trochę walki wśród kierowców i to było widać na oesach. Ścigały się dwa Michały i Lappi, który najmniej skręcał i wygrał, dawno nie widziałem tak płynnej jazdy na szutrach.Nie mówiąc już o kierowcach imprez i evo których jazda wyglądała jakby za każdym razem wbijali za wysoki bieg. Najlepszą pracę wykonali panowie z radia rajdowego. Ogólnie po tym co zobaczyłem i usłyszałem jestem spokojny o przyszłość tego rajdu i już czekam na przyszły rok :D


napisałbym dokładnie to samo :)
z tym przemieszczaniem to bez karnetów można zobaczyć bardzo dużo. wystarczy mieć dobre mapki i objechać leśne, polne dojazdy z boku na oesy
dodam jeszcze, że gdyby nie Lappi i Kruuda to by była nuda :)
facebook.com/GRBrodacz
youtube.com/GRBrodacz
instagram.com/GRBrodacz
Avatar użytkownika
Cubson
N2
 
Posty: 134
Dołączył(a): środa, 9 cze 2010, 11:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez cytrus » środa, 31 paź 2012, 13:23

Witam
Krótkie podsumowanie rywalizacji czołówki zawodników podczas 69 Rajdu Polski
Jeśli macie ochotę zerknąć to zapraszam :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=YyD1mUB1 ... tu.be&hd=1

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
cytrus
N1
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa, 7 maja 2008, 18:24
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron