Rajd Polski 2012

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez Mad Max » wtorek, 2 paź 2012, 15:33

Gąsior napisał(a):80 PLN-ów to jest równowartość dwóch imprez na mieście (niezbyt hucznych w niezbyt drogich lokalach).... ....Traktujmy to jako kupienie usługi którą ktoś nam dostarcza.

Tylko że w tym przypadku jakość tej usługi jest strasznie marna (nie mówię tu o odcinakach i obsadzie), jeśli przykładowo na Kruklanki (17km) jest jedno miejsce a na Paprotki (24km) są 4 miejsca przygotowane do wjazdu dla kibiców [za to z plakietkami VIP odpowiednio 6 i 8] uważam to za żart i jest to dla mnie jawne walenie kibiców po kieszeni, zresztą miejsca które przygotowali wspaniali organizatorzy są tylko i wyłącznie pokierowane na łatwy dojazd bo niczego specjalnego do oglądania tam nie ma (może z trzema wyjątkami). Rozumiem ze są blokowane drogi od startu albo od mety to normalne, ale jeśli blokowana jest droga którą my szliśmy na Paprotki tak jak wspominałem około 5km, która jest szeroka i równa po której żeby nie proste można było by spokojnie puścić odcinek i nawet jak by samochody parkowały po obu stronach drogi to i tak dało by się przejechać to tego nie rozumiem. Tak jak powiedziałem jeśli by było więcej dróg dojazdowych to raczej bym nie kombinował z jakimiś objazdami. Niestety ale taki sposób organizacji jest od czasów WRC, kiedyś nie było z dojazdówkami problemu, karnety były tańsze i uwierz mi albo nie ale z każdej edycji ma "plasticzek ze smyczką" na pamiątkę.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Rajd Polski 2012

Postprzez micz » wtorek, 2 paź 2012, 16:04

Rajd polski, jak inne szutrowe imprezy fajny. Bo generalnie szutry są fajne. Ładnie to wygląda na żywo i w kamerze.

Problemem jest jednak jawne walenie w chuja przez organizatorów. Gdybym pojechał tam jako kibic i wydał 400 PLN na karnet VIP to po pierwszym dniu wjechałbym im do tej budy ustawionej na rynku i zabrał swoje pieniądze. Bo jak mam płacić tyle kasy za możliwość parkowania na nie skoszonej łące czy zaoranym polu to nóż otwiera mi się w kieszeni. Poza tym miejsca wyznaczone dla kibiców i przy okazji dla mediów to jakiś żart. No bo jaki jest sens ustawiania ludzi na zewnętrznej, na wyjściu z winkla w odległości 20 m od drogi i zabranianie im stania po wewnętrznej tego samego zakrętu. Ilość tasmy, która została rozciągnięta na tym rajdzie przechodzi ludzkie pojęcie.

na jednym z oesów mieliśmy smieszną sytuację. Safety wyganiało nas (tabard media) z obficie pogrodzonego taśmami ogródka. Do czasu aż przyszedł właściciel, który oświadczył, że on nikomu tutaj żadnych taśm rozwijać nie pozwalał i że możemy stać gdzie nam się podoba :D
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez Mad Max » wtorek, 2 paź 2012, 16:10

No tak zapomniałem jeszcze o Mediach - w zablokowanych drogach o których pisałem koledzy/koleżanki z mediów też by nie wjechali - tylko organizatorzy.
Zresztą już mnie to nie dziwi, przecież organizuje to ten sam klub który doi nas z kasy w grudniu przy okazji najdroższego KaJoteSu w Polsce.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez Jarek55511 » wtorek, 2 paź 2012, 16:59

Gąsior napisał(a):
Jarek55511 napisał(a):Widze że ten sport robi się tylko dla bogatych. Nie tylko dla załóg startujących,ale też kibiców.

Też nie dramatyzujmy. 80 PLN-ów to jest równowartość dwóch imprez na mieście (niezbyt hucznych w niezbyt drogich lokalach). Koszt karnetu, przynajmniej dla mnie, to przy noclegu i paliwie była kropla w morzu. Traktujmy to jako kupienie usługi którą ktoś nam dostarcza. Kiedyś burzyłem się na płatne wejściówki ale dorosłem. Przegięciem było wejście na SSS w 2009 roku oraz karnet VIP (strefy VIP w Mikołajkach nie było, aparkingi przynajmniej tam gdzie ja byłem (Miłki, 2xSady, Parotki, Tałty, Mrągowo, strefa) były tylko odgrodzone taśmą od zwykłych więc bym się troszkę wkurzył na te 400 PLN-ów.
Wszystko drożeje - rajdy też. A odbudowa drogi po takim rajdzie na pewno kosztuje więcej niż zamiecenie cięć na asfaltach.
Niestety, jak nie ma miedzi to się w domu siedzi i ja siedziałem przez ostatnie 2 lata.

Mad Max Ci odpowiedział już. Ja lubie wiedzieć za co płace,a nie wiem za co płace,bo jestem ganiany jak śmieć przez safety lub nie wpuszczany na dojazdówke do oesu i mam mega spacer. Napisałeś że organizator sprząta po sobie? Haha śmieszne. Nie wiem jak jest na szutrach,ale na asfaltowych rajdach(jak Ty to mówisz)nikt nie zamiecie"syfu"z cięć! Przykład łacznik szutrowy w Łomnicy w tamtym roku na Rajdzie Dolnośląskim nikt tego z ulicy nie posprzątał a potem się dziwią że ludzie przeciwni są organizowania rajdu. Niestety organizator to zło konieczne. Tak jak oni myślą o kibicach.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez kremer » wtorek, 2 paź 2012, 18:47

Gąsior jaki przepisowy jak urzędnik. Pogadaj z ludźmi miejscowymi rolnikami to ci odpowiedzą jak im zajebiście drogi później odnawiają. Na pewno idą na to pieniądze z karnetów :) Pewnie z Vipa 2 km odnowili.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez Gąsior » wtorek, 2 paź 2012, 20:00

Oj tam przepisowy. Po prostu uważam, że jazda na rajd przez pół Polski (w moim przypadku przez całą) i bieganie po krzakach to trochę obciach. Powiedzcie z ręką na sercu ile daliście na karnety, a ile na turbodoładowanie w postaci piwka i czegoś mocniejszego :)
Cena karnetu i blokady na dojazdówkach były znane przed rajdem i jak komuś nie pasowało to mógł nie jechać.
Ja byłem zszokowany małą liczbą widzów - nawet lokalsów, którzy najczęściej walą przez krzaczory za free. Nie dziwię się, że chcą powrotu WRC, bo tak to długo nie pociągną finansowo.
Karnety VIP w takim kształcie uważam za nieporozumienie - 320 PLN za parking 10 metrów bliżej od innych i samopoczucie wyższości to trochę dużo.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez Sebekrally » środa, 3 paź 2012, 00:17

Powiem tak, organizator ułatwia sobie sprawę wyznaczając malo miejsc dla kibiców po części to rozumiem nie chcą mieć problemów, ale do jasnej cholery niech wyznaczą miejsca CIEKAWE!!! a na parkingu za ktory kasują 25zeta mogliby choć skosić trawe. Na przyszły rok mam plan pojechać terenówką i wbijać się tam gdzie mi się podoba, teraz żal mi było dupowozu żony. O safeciarzach z łapanki nie wspomne bo to pewnie nie uniknione choć szczytem było wygonienie gościa zza ściany lasu stojącego 5 m od drogi, gdzie by go ktoś potrącił musiałby jechać pod prąd odcinka :roll: postawienie reklam pomiędzy strefą kibica a drogą jest skandalem. Płacić za karnety będę dalej bo mi zależy ale wiem że nie dam się ganiać więcej jak bydło na z góry upatrzone pozycje które są nudne jak flaki z olejem. Kolejną sprawą jest przeunięcie taśm przy prostej drodze na 30m miejsce gdzie jeździłem od 2 lat teraz to był mój ostatni raz na tym odcinku.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez wojtek bulski » środa, 3 paź 2012, 03:17

http://www.rallyphotos.pl Obrazek
wojtek bulski
 
Posty: 28
Dołączył(a): piątek, 4 maja 2012, 20:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez RajducH » środa, 3 paź 2012, 07:36

Reasumując wszystko - Rajd Polski to najlepszy rajd w kraju, ale pod względem podejścia do kibiców najgorszy i dlatego z roku na rok jest na nim coraz mniej ludzi; płatne odcinki ok, ale niech nie blokują dróg i pozwolą nam wybierać miejscówki, a jeśli chcą ograniczyć ekspansje kibiców to proponuję robić odcinki na stadionach - tam wszyscy będą w jednej kupie, pod totalną kontrolą i jeszcze za to zapłacą :wink:
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez Mad Max » środa, 3 paź 2012, 10:03

Gąsior napisał(a):Cena karnetu i blokady na dojazdówkach były znane przed rajdem i jak komuś nie pasowało to mógł nie jechać.

To wytłumacz mi mądralo skąd się wzięły blokady w miejscach zaznaczonych przez mnie skoro tak wszystko było jasne i przejrzyste.
W Cierzpiętach były dwie blokady w drogach których nie mieliśmy na żadnej mapie, na czerwono miejsce zablokowania drogi, czarnym kolorem zaznaczyłem drogi które organizatorzy wymazali z Rally Guide o czym pisałem na 15 stronie tego tematu, szkoda że się tej mapie policyjnej lepiej nie przyjrzałem ale na bank były jeszcze trzy blokady od strony Rydzewa których na tej mapie też nie ma zaznaczonych.
Obrazek

Gąsior napisał(a):Powiedzcie z ręką na sercu ile daliście na karnety, a ile na turbodoładowanie w postaci piwka i czegoś mocniejszego :)

Nie zapłaciłem za karnet i dopóki sposób podejścia organizatora do kibiców i samej organizacji rajdu się nie zmieni nie zamierzam płacić.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez Gąsior » środa, 3 paź 2012, 11:38

Spokojnie. Nie tłumaczę organizatora, ale jak zresztą od jakiegoś czasu się wspomina rajdowe kibicowanie jest pchane w kierunku kilku wyznaczonych stref i bana na inne miejsca. Chodzi tu o bezpieczeństwo i jakieś spięcie finansowe imprezy. Po tym sezonie w Czechach już przebąkują o takim podejściu.
Niestety romatyczna epoka analizowania map, miejscówek, optymalnego rozłożenia czasów na OS-ach i gonitwy pomiędzy nimi odchodzi w przeszłość. Faktem jest, że chyba autor mapki po prostu nie docenił determinacji kibica rajdowego w dotarciu do wypatrzonej miejscówki i nie opisał zakazów przy polnych drogach. Obstawiam, że jak tak będzie to za kilka lat na Polski będą jeździły kolumny aut z przyczepkami na których będą zestawy z quadami i crossami - wtedy zakazy można sobie wsadzić.
Ja obstawiałem, że będą cyrki z blokadami dlatego nawet nie patrzyłem na alternatywne miejscówki tylko dałem się spacyfikować w oficjalnych, które nawiasem mówiąc nie były tak tragiczne jak niektórzy tu przedstawiają.
Zapraszam na Elmot gdzie niektóre odcinki można zobaczyć TYLKO idąc od startu lub od mety (gdzie dodatkowo zakaz jest 1-2 km od odcinka).
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez SOKÓŁ » środa, 3 paź 2012, 11:48

Gąsior napisał(a): Zapraszam na Elmot gdzie niektóre odcinki można zobaczyć TYLKO idąc od startu lub od mety (gdzie dodatkowo zakaz jest 1-2 km od odcinka).


Możesz podać rok i odcinek bo powiem Ci że chyba tylko Ty masz takie problemy :wink:
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez MSG Racing » środa, 3 paź 2012, 13:34

Lappi i Kruda to mega wariaci. Bokami i i taką bombą, że aż chce się oglądać. Kościuch miło zaskoczył choć nie było tego widać. Ogólnie po RRC nie było widać prędkości, nie mówiąc o R4 a tu proszę Kajto bardzo wysoko :)
Szutry, trasy piękne, miejscówki piękne poza pierwszą 30 czy nawet 40m od drogi przy zasłoniętej trawą i banerami hopce, na której miał być konkurs "lotów" haha a ostatecznie mało kto się oderwał, ponoć bo rekord 12 czy 16m a tabliczki do 36m haha. Poszliśmy w inne miejsce, dla ludzi i było duużo lepiej. Średnio mi się podoba oglądanie rajdu z autami wielkości tej co w TV. Jeszcze w durnym miejscu. Ale tak organizator potraktował kibiców. Niestety.
80 zł za miejsca dla kibiców i jeżeli jeszcze to tak wyglądało wszędzie to nie dziwię się, że kibiców ubywa. Nie kupiłem i nie zamierzam kupować, nie w tej cenie.
Ktoś na głowę upadł z tymi cenami. Nie mówiąc o VIPowskich. Porażka.
Od czasów WRC i rund kandydackich z podejściem do kibiców jest coraz gorzej. Co gorsza z mediami też z tego co zauważyłem.
Rozmawialiśmy z safety w jednym miejscu to jeszcze ok temu mogli na spokojnie wrócić do zapewnionego hotelu?miejsca noclegowego i się popakować i jechać do domu. W tym roku już nie było takiej możliwości. Kolejna oszczędność to zabezpieczenie z lokalnych ludzi z łapanki jak się dowiedzieliśmy.
Potem nas z bezpiecznego miejsca gonią na zewnętrzną zakrętu.
Ogólnie rajd fajnie wypadł bo oglądaliśmy, fociliśmy i nagrywaliśmy go po swojemu a nie jak to sobie organizator wymyślił.
Aa i jeszcze jedno termin. Musi wrócić czerwiec, może lipiec.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez griswold » środa, 3 paź 2012, 13:38

Gąsior napisał(a):Spokojnie. Nie tłumaczę organizatora, ale jak zresztą od jakiegoś czasu się wspomina rajdowe kibicowanie jest pchane w kierunku kilku wyznaczonych stref i bana na inne miejsca. Chodzi tu o bezpieczeństwo i jakieś spięcie finansowe imprezy. Po tym sezonie w Czechach już przebąkują o takim podejściu.
Niestety romatyczna epoka analizowania map, miejscówek, optymalnego rozłożenia czasów na OS-ach i gonitwy pomiędzy nimi odchodzi w przeszłość. Faktem jest, że chyba autor mapki po prostu nie docenił determinacji kibica rajdowego w dotarciu do wypatrzonej miejscówki i nie opisał zakazów przy polnych drogach. Obstawiam, że jak tak będzie to za kilka lat na Polski będą jeździły kolumny aut z przyczepkami na których będą zestawy z quadami i crossami - wtedy zakazy można sobie wsadzić.
Ja obstawiałem, że będą cyrki z blokadami dlatego nawet nie patrzyłem na alternatywne miejscówki tylko dałem się spacyfikować w oficjalnych, które nawiasem mówiąc nie były tak tragiczne jak niektórzy tu przedstawiają.
Zapraszam na Elmot gdzie niektóre odcinki można zobaczyć TYLKO idąc od startu lub od mety (gdzie dodatkowo zakaz jest 1-2 km od odcinka).


Dorabiasz na siłę ideologię, sprawa jest prosta jak drut. Rajd, dajmy na to, Lotos - na początku każdej dojazdówki sprawdzano karnety. Jest karnet? Jest. No to myk do odcinka.
Rajd Polski - początek dojazdówki. Jest karnet? Jest. Ale nie za 400 złotych. <kop w dupę>
To nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem i "spinaniem" imprezy, bo wystarczy wydać 400 złotych, żeby z dojazdu skorzystać. Miejsca wyznaczone przez organizatorów mają łatwiejszy dojazd, który powinien być oznakowany, powinny być w atrakcyjnych miejscach itd. głównie po to, żeby skutecznie przyciągać nowych kibiców. Reszta gringos ma mapę i decyduje sama za siebie. Tak to wygląda. A jeśli zagorzałym kibicom utrudnia się w taki głupi sposób życie to nie wiem dla kogo ten rajd ma się odbywać i jak to świadczy o organizatorze. Takie "zawipowanie" odcinków to najzwyklejsze chamstwo. Najśmieszniejsze jest to, że takich vipów było na rajdzie pewnie dziesięciu na krzyż. Jeśli już muszą to niech odgrodzą kawałek dojazdówki dla nich, spoko, to by nawet miało sens, ale niech to zrobią 100-200 metrów przed oesem, a nie 3 kilometry.
griswold
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek, 16 sie 2011, 22:38

Re: Rajd Polski 2012

Postprzez d-z rallyfans » środa, 3 paź 2012, 16:11

Ostatni raz na Rajdzie Polski byłem gdy był eliminacją WRC, trochę stęskniłem się za tamtymi oesami i myślałem żeby może w przyszłym roku pojechać, ale jak czytam Wasze wrażenia ( nie chodzi o stronę sportową ) to chyba jednak dam sobie spokój. Zanosi się na to że w przyszłości oprócz tego że organizatorzy wyznaczą miejsca gdzie można oglądać rajd to jeszcze postawią tam klatki i wszystkich zamkną, żeby nikt się nie kręcił w czasie przejazdów, oczywiście za "drobną opłatą".
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości