Rajd Karkonoski 2012

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez RajducH » wtorek, 19 cze 2012, 08:09

marrcus napisał(a):Psy go spisały 400 metrów od trasy, ale na trasie nie był, nie ma dowodu oprócz domysłów bo kręcił się w pobliżu !?


po pierwsze "psy" występują w środowisku kibolów; po drugie (zasłyszane od znajomego fana rajdów ze szklarskiej więc nie wiem na ile to oficjalne jest) ktoś podobno widział GG na odcinku jak jechał dość szybko i wezwał policję, ale zanim ta przyjechała zawodnicy byli już poza jego trasą; po trzecie zawodnik musi zgłosić, że będzie przebywał w pobliżu trasy rajdu
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór


Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez jacekzu » wtorek, 19 cze 2012, 08:44

Sebekrally napisał(a):
jacekzu napisał(a):Witam

Czytam wątek dot. "upalania" G.Grzyba i zastanawiam się, czy Polacy potrafią tylko afery i skandalu szukać? Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie jestem kibicem GG, ale Kajta i nie pochodzę z Rzeszowa, a mimo to uważam, że należy do sprawy podejść bardziej obiektywnie.
Z tego co wiem to GG i Stalmach są z Wrocławia i prowadzą wspólne biznesy. Myślę, że obaj Panowie znają okolice Karpacza i Szklarskiej Poręby jak własną kieszeń, więc po co mieliby "upalać" na 2 tygodnie przed rajdem? Przecież jeżeli nawet chcieliby sprawdzić trasę, mogli tam pojechać miesiąc, czy półtora wcześniej i przejechać odcinki, których przebieg można wydedukować samemu jeszcze przed oficjalną publikacją?!?!
To całe "upalanie" jest dla mnie jakieś takie delikatnie mówiąc naciągane. Myślę, że powinniśmy być bardziej obiektywni i analizować wszystkie "za" i "przeciw", a nie od razu wieszać psy na człowieku.

Upalanie naciągane? Jeszcze powiedz że nielegala nie daje żadnych korzyści to pomyślę, że się GG zarejestrował jako "jacekzu" Tu chodzi o uczciwość wobec konkurentów i kibiców, teraz zawiesili Tomasa Enge za doping można powiedzieć po co? Ciężarów nie dźwiga, na nartach pod górę nie zasówa niech bierze co chce. Niesportowe zachowania winny być piętnowane. Jak kiedyś stanik dostał jajami na Polskim (nie pochwalam tego) tak np. jak GG wpadnie do rowu to ja się nie ruszę bo na rajdzie będę działki szukał...


Witam

Domyślałem się, ze znajdzie się taki co stwierdzi, że zapewne to ja jestem GG i zalogowałem się na forum, aby samego siebie bronić :lol: Żenada i brak słów.
Powtarzam, że przestawiłem tylko i wyłącznie swój punkt widzenia i nie twierdzę, że jest trafiony. Jeśli doszło do upalania to GG powinien zostać ukarany, jednak ja patrzę z jednej i drugiej strony oraz analizuję ogólnodostępne informacje na ten temat.
Nie zalogowałem się na tym forum,aby sprzeczać się z użytkownikami. Śledzę je od dobrych kilku lat i przerabiam każdy wątek dot. kolejnych rund RSMP w poszukiwaniu ciekawych i efektownych "miejscówek" na OS-ach. Postanowiłem się zalogować, ponieważ czytając wątek Rajdu Karkonoskiego, przez ostatnie kilka stron widziałem tylko i wyłącznie ostrą krytykę Grzyba (kilka wpisów było neutralnych), a ja mam inne zdanie (nie mówię, że mam rację!!!!). Dziękuję użytkownikom, za konstruktywną wymianę zdań i przedstawienie swoich punktów widzenia. Miło się z Wami rozmawia. Mam tylko jedno ale :
użytkownik KRIST
"dziecko, sprawdź fakty, potem się wypowiadaj bo bzdury piszesz" - myślę synuś, że jak ja stałem na pierwszych swoich OS-ach, to Twoi rodzice nie wiedzieli jeszcze, że się urodzisz. Należysz chłopaku do tej frajerskiej grupy, która z powodu braku argumentów potrafi jedynie obrażać. Żal czytać takie wpisy na forum, no ale cóż wystająca słoma z butów blokuje receptory mózgowe i później czytamy takie pierdoły.

To byłoby na tyle. Bardzo przepraszam innych użytkowników za moje uniesienie, ale jeśli prowadzę rozmowę to lubię konstruktywną krytykę, a nie walenie jakimiś głupimi tekstami zakompleksionego pseudoznawcy. Dla świętego spokoju nie będę już więcej w tym wątku rozpisywał się, bo są osoby, którym to widocznie przeszkadza. Dziękuję i pozdrawiam.
jacekzu
 
Posty: 24
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 20:03

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez krist » wtorek, 19 cze 2012, 09:35

jacekzu napisał(a):Witam

Czytam wątek dot. "upalania" G.Grzyba i zastanawiam się, czy Polacy potrafią tylko afery i skandalu szukać? Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie jestem kibicem GG, ale Kajta i nie pochodzę z Rzeszowa, a mimo to uważam, że należy do sprawy podejść bardziej obiektywnie.
Z tego co wiem to GG i Stalmach są z Wrocławia i prowadzą wspólne biznesy. Myślę, że obaj Panowie znają okolice Karpacza i Szklarskiej Poręby jak własną kieszeń, więc po co mieliby "upalać" na 2 tygodnie przed rajdem? Przecież jeżeli nawet chcieliby sprawdzić trasę, mogli tam pojechać miesiąc, czy półtora wcześniej i przejechać odcinki, których przebieg można wydedukować samemu jeszcze przed oficjalną publikacją?!?!
To całe "upalanie" jest dla mnie jakieś takie delikatnie mówiąc naciągane. Myślę, że powinniśmy być bardziej obiektywni i analizować wszystkie "za" i "przeciw", a nie od razu wieszać psy na człowieku.


Jak piszesz bzdury to się nie dziw. Twoje teksty są tak lamerskie jakbyś nigdy na rajdzie nie był, nie wiedział na czym polega zapoznanie a na czym upalanie.
2 tygodnie przed rajdem nie mieli prawa tam być w interesach, nie powiadamiając o tym Organizatora. To każdy kibic wie , a co dopiero zawodnik z takim stażem. Tylko wtedy ktoś od organizatora mógł tam pojechać i sprawdzać czy przejeżdzają krajówką czy walą na ostro po trasie oesu. Półtora miesiąca przed rajdem, kiedy trasa jeszcze nie jest opublikowana a oni się nie zgłosili mogą sobie zwiedzać do woli, tylko wydedukować a wiedzieć to jest różnica, i na pamięć się nie nauczysz teoretycznych miejsc gdzie teoretycznie będzie szedł oes w 1 albo 2 strone. Nic mnie tak nie wpienia jak typy które zawsze mają jakieś ale, rozważmy, bądźmy obiektywni, przecież nawet w swoim oświadczeniu prasowym GG nie zaprzecza że tam był i jechał.
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez jacekzu » wtorek, 19 cze 2012, 10:02

krist napisał(a):
jacekzu napisał(a):Witam

Czytam wątek dot. "upalania" G.Grzyba i zastanawiam się, czy Polacy potrafią tylko afery i skandalu szukać? Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie jestem kibicem GG, ale Kajta i nie pochodzę z Rzeszowa, a mimo to uważam, że należy do sprawy podejść bardziej obiektywnie.
Z tego co wiem to GG i Stalmach są z Wrocławia i prowadzą wspólne biznesy. Myślę, że obaj Panowie znają okolice Karpacza i Szklarskiej Poręby jak własną kieszeń, więc po co mieliby "upalać" na 2 tygodnie przed rajdem? Przecież jeżeli nawet chcieliby sprawdzić trasę, mogli tam pojechać miesiąc, czy półtora wcześniej i przejechać odcinki, których przebieg można wydedukować samemu jeszcze przed oficjalną publikacją?!?!
To całe "upalanie" jest dla mnie jakieś takie delikatnie mówiąc naciągane. Myślę, że powinniśmy być bardziej obiektywni i analizować wszystkie "za" i "przeciw", a nie od razu wieszać psy na człowieku.


Jak piszesz bzdury to się nie dziw. Twoje teksty są tak lamerskie jakbyś nigdy na rajdzie nie był, nie wiedział na czym polega zapoznanie a na czym upalanie.
2 tygodnie przed rajdem nie mieli prawa tam być w interesach, nie powiadamiając o tym Organizatora. To każdy kibic wie , a co dopiero zawodnik z takim stażem. Tylko wtedy ktoś od organizatora mógł tam pojechać i sprawdzać czy przejeżdzają krajówką czy walą na ostro po trasie oesu. Półtora miesiąca przed rajdem, kiedy trasa jeszcze nie jest opublikowana a oni się nie zgłosili mogą sobie zwiedzać do woli, tylko wydedukować a wiedzieć to jest różnica, i na pamięć się nie nauczysz teoretycznych miejsc gdzie teoretycznie będzie szedł oes w 1 albo 2 strone. Nic mnie tak nie wpienia jak typy które zawsze mają jakieś ale, rozważmy, bądźmy obiektywni, przecież nawet w swoim oświadczeniu prasowym GG nie zaprzecza że tam był i jechał.


No tak, trafiłem kolejnego, którego "wpieniają typy które zawsze mają jakieś ale, rozważmy, bądźmy obiektywni". Wynika z tego, iż kto myśli inaczej to jest be - jak nasi piłkarscy pseudokibice - tam się nadajesz i podobnie zachowujesz. Dialog - takie trudne słowo - za pomocą tego czegoś powinno rozwiązywać się "spory" i wyjaśniać różnice zdań, a nie atakować i obrażać.
W związku z zaistniałą sytuacją oświadczam, iż całkowicie zgadzam się z Twoim zdaniem i w 100% popieram to co Ty uważasz za odpowiednie...........bo przecież inaczej nie można :lol:
Dziękuję i pozdrawiam
jacekzu
 
Posty: 24
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 20:03

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez krist » wtorek, 19 cze 2012, 10:50

Dziękuję za merytoryczną odpowiedź, nie ma to jak siłą argumentów
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez oldtimer » wtorek, 19 cze 2012, 11:53

Zawsze znajdą się obrońcy dla których ewidentne dowody winy będą niczym i będą bronić swego idola do końca.Zawsze byłem przeciwko pladze upalania w naszych rajdach i to z wielu względów ale jeden z nich rzadko poruszany jest według mnie też ważny.Lokalni mieszkańcy którzy dość mają na kilka tygodni przed rajdem "turystów" z obcymi rejestracjami naciskają na władzę aby zabroniła organizowania takich imprez i obraca się to w sumie przeciw rajdom.U nas modne jest omijanie przepisów a frajerem jest ten kto dał się złapać.Kibice i zawodnicy dobrze wiedzą kto jest" turystom" i lubi zwiedzać okolicę gdzie ma odbywać się rajd i Kuchar dobrze wiedział co robi proponując nagrodę.Wcale nie zdziwiłbym się że osobą która powiadomiła policję była inna załoga będąca wtedy u babci w Karkonoszach.Na kogoś musiało trafić a że akurat na GG taki przypadek chociaż zwolennicy teorii spiskowych mogą mówić że było to 'polowanie na Niego" lub jak kto woli "Grzybobranie".
Ludziom jednak brakuje honoru i godności i plączą się w dziecinnych wyjaśnieniach a działacze też próbują jakoś skręcić sprawę.W tej dziedzinie rajdy nie wiele różnią się od piłki,może gdy po latach uda się zrobić porządek w PZPN przyjdzie czas na PZM :D
oldtimer
N3
 
Posty: 203
Dołączył(a): sobota, 25 kwi 2009, 21:34
Lokalizacja: OS

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez kremer » wtorek, 19 cze 2012, 13:10

Sam fakt nielegali mogę przemilczeć tak jak wcześniej pisałem :) Bufoniady, brak honoru i śmiesznie mała kara od kolegów to trochę przegięcie. Nie wiem na kogo była ukierunkowana nagroda Kuchara. Może na Kajta ? :) Po co piszecie, że na Grzyba. Nadal się nie dowiedziałem podstawowej sprawy: gdzie milicja go złapała (Szklarska Poręba to szerokie pojęcie) i kto był świadkiem jego nielegali ? Jeśli była to rutynowa kontrola to po co nakręcać całą sprawę. Świadek, może to był jakiś miejscowy. To słaby dowód. Przed rajdem była mowa o przyłapaniu na oesie na gorącym uczynku. Teraz już "poza oesem". Jak w odcinku Jaworowicz jest krzyk, ale nie wiadomo oco chodzi.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez marrcus » wtorek, 19 cze 2012, 15:17

no właśnie gdzie ta milicja go spisała to było w mieście Szklarska Porębą czy bok gdzieś niedaleko ???
Może kara jest że był w okolicy a nie zgłosił tego.
Organizatora to zawsze lepiej powiadomić nawet jakby się upalało. Zawsze można sie tłumaczyć ze tylko przecinał drogę czy cuś.

W sumie jak chcą zobaczyć kto jeździ to niech kamerę w dziuplach drzew pomontują, beda przeglądać fotki.
Ostatnio edytowano wtorek, 19 cze 2012, 15:29 przez marrcus, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez kmederski » wtorek, 19 cze 2012, 15:27

Sadze ze musialy byc podstawy aby ukarac( nawet jezeli ta kara nie jest faktycznie kara tylko pogrozeniem palcem). Inaczej by szybciutko skorzystano z okazji, zeby GG nie ukarac. Bo nie mozna karac za nic. A kara jednak zostala nalozona, tyle ze w zawieszeniu. Odwolywac sie kazdy ma prawo, byleby nie chrzanil farmazonow. Nie wolno mu tam bylo byc bez zgody organizatora i tyle. Zwlaszcza ze byla to raczej okrezna droga do zakupionej dzialki :twisted: Ale moze nie bylo akurat zadnej na sprzedaz w bezposrednim poblizu oesu :wink: Interesujace jest milczenie Stelmacha i na temat Stelmacha. Trzymam kciuki za Grzyba, zeby inwestycja w dzialke miala sens ekonomiczny :wink:
kmederski
N3
 
Posty: 446
Dołączył(a): środa, 18 lis 2009, 13:26
Lokalizacja: kolwiek

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez Zoe » wtorek, 19 cze 2012, 15:41

Sebekrally napisał(a): jak GG wpadnie do rowu to ja się nie ruszę bo na rajdzie będę działki szukał...


Plotka gminna głosi, że na nielegalu już wpadł do rowu dawien dawno i poszedł po "chłopaków" z chałupy/dyskoteki obok, żeby mu pomogli... Pomogli mu wziąć nogi za pas, bo ponoć zrobili mu z dupy jesień średniowiecza...
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez speedyzxz » wtorek, 19 cze 2012, 19:25

kmederski napisał(a): Interesujace jest milczenie Stelmacha i na temat Stelmacha.


Jakby Świdnicki poszedłby mu tak jak Filipowi Nivette Karkonoski, to by było głośniej :wink:
a tak może korzystać z okazji że wszyscy się spierają o Grzyba, przy dobrych wiatrach jak kara w zawieszeniu dla GG będzie się kończyć to o nim już wszyscy zapomną
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez Wloch a ty? » wtorek, 19 cze 2012, 19:49

simprez_ napisał(a):Panie Grzyb, co Pan tu za kit wciska?
Regulamin uzupełniający nie podaje daty publikacji mapy i trasy rajdu? Trasę rajdu zawarto w harmonogramie opublikowanym na 2 tygodnie przed dniem 15.05.2012. Tzn. że w dniu 15.05 trasa rajdu była znana. Co zatem do sprawy stwierdzenia faktu Pańskiego nielegalnego zapoznania się z trasą Rajdu Karkonoskiego wnosi Pańska uwaga, że terminu tego nie podano w Reg. Uzup.?
Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że terminem publikacji map jest data 18.05.2012? Jak Pan zauważył, regulamin ramowy RSMP używa w odniesieniu do tej kwestii określenia "najpóźniej 14 dni przed". Nie "14 dni przed". Publikacja map tegorocznej edycji mogła odbyć się chociażby w zeszłym roku!
Fair play - takie wyświechtane hasło. Polecam ku rozwadze...

Słusznie

Grzesio powiedział że nie miał obowiązku sprawdzać strony rajdu, czy się mapy ukazały, czy nie. Nie wiedział że mapy są, to jest niewinny. Ponieważ w reg uzupełniającym nie było daty publikacji mapy.
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez MariuszM » środa, 20 cze 2012, 13:03

Ł.Habaj - P.Woś
OS 8 Zabobrze - onboard
http://www.rsmp.info/index.php?option=c ... mp;lang=pl
www.rsmp.tv
Avatar użytkownika
MariuszM
N3
 
Posty: 459
Dołączył(a): poniedziałek, 9 mar 2009, 18:35

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez Agrest » środa, 20 cze 2012, 16:17

Padło tutaj stwierdzenie ze uzytkownicy forum z okolic Rzeszowa bronia Grzyba, Jak widac jestem z okolic Rzeszowa i jestem kibicem Grzyba i wcale nie zamierzam go bronić, Grzyb jest o dawna znany z upalania, samemu zdarzyło mi sie widziec nie tylko jego na upalamiu przed rzeszowskim, ale tylko widziec, zadnych dowodów na to nie mam.
Moje zdanie jest takie ze jest winny zarzucanego mu czynu.
Kara jaka dostał jest załosna, (powinna byc zwieszona licencja przynajmniej na rok tak jak Kajtkowi) tłumaczenie Grzyba jest równie załosne jak nałozona na niego kara.
Ale tatus ma plecy to załatwi, bo ptaszki cwierkały o róznych wybrykach Grzyba.
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Re: Rajd Karkonoski 2012

Postprzez Glaniu » środa, 20 cze 2012, 17:26

Teraz rola karzącego w kibicach i mediach. Myśle, ze na pytanie :"ile wolniej było by bez nielegali" zrobi się łyso i da do zastanowienia innym. Trzeba pietnowac takie zachowania i w nas siła .

Pozdrawiam
Glaniu
N3
 
Posty: 211
Dołączył(a): niedziela, 10 sty 2010, 18:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron