40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez kmederski » środa, 25 kwi 2012, 17:28

Mysle, ze organizator decyzje o skroceniu odcinka podjal wczesniej, a oglosil dopiero krotko przed rozpoczecieciem rajdu, bo na mapach Autoquarda zanim decyzja zostala ogloszona juz byl os skrocony.
kmederski
N3
 
Posty: 446
Dołączył(a): środa, 18 lis 2009, 13:26
Lokalizacja: kolwiek


Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez CCabarth » środa, 25 kwi 2012, 22:07

Skrócenie OS i zlokalizowanie mety w Rzeczce, w połączeniu z zamknięciem dojazdu do Rzeczki, kawałek za sztolniami w Walimiu spowodowało dość długi spacer dla kibiców. Policja nie wpuszczała samochodów, informując o braku miejsca, co zresztą nie było zgodne z prawdą. Wkurzenie kibiców było powszechne. Wielu podbiegało przez łąkę na skróty, wprost w kierunku szutrowego łącznika, pokonując przy tym dość konkretną stromiznę. Widząc potem powoli przejeżdżającego Kajetanowicza musieli nieźle bluźnić.
Zamknięcie dojazdu do Lubachowa od strony Świdnicy przy skrzyżowaniu na Złoty Las też było ukłonem w stronę kibiców, tym bardziej że od strony Zagórza, jeszcze 5 minut przed startem dało się podjechać prawie do PKC w Lubachowie.
Dziwne też było nieegzekwowanie karnetów - nigdzie nie zażądano ode mnie okazania.
CCabarth
N3
 
Posty: 204
Dołączył(a): środa, 26 maja 2004, 19:12
Lokalizacja: Kraków

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez Air Black » środa, 25 kwi 2012, 22:46

CCabarth napisał(a):Dziwne też było nieegzekwowanie karnetów - nigdzie nie zażądano ode mnie okazania.


Ja spotkałem się z dwiema "bramkami" obie były w Walimiu ( i nie wiem czy przy starcie od Jodłownika nie były sprzedawane/sprawdzane)
Spotkałem też Pana na Glinnie(samochód organizatora) jadącego pod prąd odcinka (ponad godzina przed startem) pytającego kibiców gdzie jest jakieś pobliskie skrzyżowanie bo szuka kogoś kto sprzedaje karnety.
Avatar użytkownika
Air Black
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): czwartek, 22 mar 2007, 18:25

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez trdlik » środa, 25 kwi 2012, 22:59

some of my pics from Rajd Swidnicki Krause
http://www.martintrdla.com/rally/12/swidnicki/index.htm
or more pics there
http://www.nomaks-racing.com/index.php?stranka=339
regards, M.
trdlik
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 17 cze 2011, 09:04

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez Andrzej » czwartek, 26 kwi 2012, 00:08

Great pictures! One of the best I've ever seen.
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez cruz » czwartek, 26 kwi 2012, 01:31

Great stuff, respect for the skills :) hope you could shoot in Poland more than once
http://www.RallyAddict.pl Obrazek
Avatar użytkownika
cruz
N3
 
Posty: 244
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 19:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez kuba313 » czwartek, 26 kwi 2012, 08:37

Info wysłane do zawodników przez Inside PZM:

Decyzja nr 2 - ZSS 40. Rajdu Świdnickiego-Krause
śr., 25/04/2012 - 13:17 — Patrycja Bednarek

Do zainteresowanych,

W związku z Decyzją nr 2 - Zespołu Sędziów Sportowych 40. Rajdu Świdnickiego-Krause, podjętą na podstawie raportu Delegata Technicznego dot. przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu 98 dB(A), informujemy, że należność odpowiednio 300 zł lub 600 zł należy wpłacić na konto ZG PZM.
Tytułem: Kara nałożona przez ZSS 40. Rajdu Świdnickiego-Krause.
Numer konta ZG PZM:
Kredyt Bank S.A. IV o/ W-wa 35 1500 1777 1217 7001 1143 0000
Należności, które zostały niezwłocznie wpłacone przez zawodników u Organizatora zawodów zostaną przekazane na konto ZG PZM.
Nie zastosowanie się do tych wytycznych skutkować będzie nie dopuszczeniem do udziału w kolejnych zawodach.

I teraz pytanie, gdzie wogóle jest opublikowana decyzja nr 2.
Ani na stronie rajdu, ani na stronie PZM nie ma.
Czy ta decyzja dotyczyła RSMP, czy RPP też zostało podciągnięte?

Sam pomiar z całą pewnością nie był przeprowadzony prawidłowo:

"Załącznik "J"

Hałas będzie mierzony zgodnie z normami FIA dot. pomiaru hałasu.
Procedura korzystania z SONOMETRU - ustawiony na "A" i "SLOW" umieszczony pod kątem 45 ° i w odległości 50 cm od wylotu wydechu, przy obrotach silnika pomiędzy 2500 - 3500 rpm.
Dywan o minimalnych wymiarach 1,50 x1,50 m musi być umieszczony na odpowiedniej powierzchni podłoża."

Maty nie było, a sonometr był przykładany "z ręki" stąd nie ma takiej opcji, żeby uzyskać powtarzalność pomiarów, odopowiedni kąt i odległość...
Do tego otoczenie pomiarów, to były inne rajdówki, masa ludzi, głośna muzyka w tle...
W rpp po mecie odcinka, więc w tle kolejny samochód na mecie, ludzie...

A na koniec zadanie dla tych, którzy sugerowali, że to u nas poprzerabiane wydechy są, żeby oszukać, mieć więcej mocy itd...
Jak wyciszyć wydech w autach klasy s2000 z zachowaniem homologacji FIA?
kuba313
N1
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 16 gru 2010, 22:59

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez holek1987 » czwartek, 26 kwi 2012, 08:45

WoW !! Great Great Great Pictures !!
Trzymam ptaka za Lubiaka, a ja jaja za Kuzaja :)
Avatar użytkownika
holek1987
N3
 
Posty: 303
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 16:12
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez KMart » czwartek, 26 kwi 2012, 09:18

Po zsumowaniu kar nałożonych za zbyt głośne wydechy wyszło mi, że na konto PZM powinno wpłynąć 21 000zł.
To tyle :wink:
watersplash- najefektowniejsza forma mycia rajdówki
Avatar użytkownika
KMart
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): środa, 11 maja 2005, 17:07
Lokalizacja: Cieszyn

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez 300zx » czwartek, 26 kwi 2012, 11:49

trdlik, this is awesome :!: We need you more often on polish rallies :idea:
300zx
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 3 gru 2010, 18:01

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez speedyzxz » czwartek, 26 kwi 2012, 12:06

cudze chwalicie, swego nie znacie :wink:

http://www.zbury.type.pl/gallery/167.html
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez polewka » czwartek, 26 kwi 2012, 13:29

Z tych zdjęć wynika, że o mały włos, a na Glinnie Fiesty i Chwist wpadaliby na Kajta, który by tam też wylądował...
polewka
 
Posty: 49
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2004, 15:17

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez trdlik » czwartek, 26 kwi 2012, 13:38

thanks for your compliments guys, hope I will shoot some more rallies in Poland this year, I like it there for pretty girls, enthusiasm of fans and flat out style of drivers... only shame there that muddy and gravel section of one of the saturday´s stages was cancelled but it was probably really too much for the cars.
if you are interested, you can see some pics from Poland I´ve taken in the past...
Karkonoski 2011 - http://www.martintrdla.com/rally/11/kar ... /index.htm
Dolnoslaski 2011 - http://www.martintrdla.com/rally/11/dol ... /index.htm
Polski 2009 - http://www.martintrdla.com/rally/09/polski/index.htm
trdlik
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 17 cze 2011, 09:04

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez wanderer » czwartek, 26 kwi 2012, 15:29

speedyzxz napisał(a):cudze chwalicie, swego nie znacie :wink:

http://www.zbury.type.pl/gallery/167.html

Nie do końca bym się z tym zgodził, bo zdjęcia też trzeba umieć selekcjonować. W przeciwnym razie te bardzo dobre będą ginąć w tłumie tych bylejakich, przez co te pierwsze nie robią już takiego wrażenia. A poza tym ważna jest strona i rozmiar zdjęć, co widać po reakcjach powyżej. ;)
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez michalziem » czwartek, 26 kwi 2012, 16:30

CCabarth napisał(a):Skrócenie OS i zlokalizowanie mety w Rzeczce, w połączeniu z zamknięciem dojazdu do Rzeczki, kawałek za sztolniami w Walimiu spowodowało dość długi spacer dla kibiców. Policja nie wpuszczała samochodów, informując o braku miejsca, co zresztą nie było zgodne z prawdą. Wkurzenie kibiców było powszechne. Wielu podbiegało przez łąkę na skróty, wprost w kierunku szutrowego łącznika, pokonując przy tym dość konkretną stromiznę. Widząc potem powoli przejeżdżającego Kajetanowicza musieli nieźle bluźnić.
Zamknięcie dojazdu do Lubachowa od strony Świdnicy przy skrzyżowaniu na Złoty Las też było ukłonem w stronę kibiców, tym bardziej że od strony Zagórza, jeszcze 5 minut przed startem dało się podjechać prawie do PKC w Lubachowie.
Dziwne też było nieegzekwowanie karnetów - nigdzie nie zażądano ode mnie okazania.


my tak zrobiliśmy
samochód trzeba było zostawić ze 3 km bo podobno nie było już miejsc co było kłamstwem, bo jak lecieliśmy biegiem żeby zdarzyć to ciągle mijaliśmy wolne miejsca, już było ostre wkur... bo czas leciał, zobaczyliśmy samochód OOO na górze i ludzi wdrapujących się na nią, wiec mało myśląc polecieliśmy za nimi żeby zdarzyć, jak doleciałem na górę zostawiając grupę bo musiałem zdarzyć na kajtka i zdarzyłem... przejechał powoli, pomachał i fotograf nas oświecił ze tu już dojazdówka... wkurw... na maxa, lecimy dojazdówką w strone odcinka, na metę stop wpadłem jak chiwst zjeżdżał... zanim poczekałem na grupę to już było nie warto bo do mety lotnej było kolejne kilkaset metrów

wielu ludzi tak zrobili w ...uja, paru miało nawet porządna agresje... i jak burdalski nas mijał to poleciało mu parę słów szczerości
michalziem
N2
 
Posty: 172
Dołączył(a): piątek, 30 paź 2009, 20:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron