40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez janex » poniedziałek, 23 kwi 2012, 22:52

Ja też już wróciłem z rajdu i nie narzekam, było całkiem przyjemnie, co prawda po pucharze fiesty nie było już czego oglądać, nie licząc paru zawodników, ale i tak zaliczam rajd do udanych. Jakoś tak w RPP nie widać tego polotu co kiedyś, nie wiem czym to spowodowane, poza tym końcówka stawki z RSMP też jakoś nie zachwycała.
Bardzo mi się podoba jazda Chuchały, jeździ bardzo szybko i czysto, gdyby nie ta awaria pierwszego dnia, mogli by mieć całkiem przyzwoity wynik. QHR zawiódł mnie i to bardzo, Bębny zawsze tam gdzie stałem szły ładnie, jakiś lekki bok, mocniejsze cięcie czy coś w tym stylu, Małyszczycki też bardzo przyzwoicie.
Harmonogram też mi odpowiadał, w sobotę spokojnie zobaczyliśmy 3 os'y z tego na 2 całą stawkę.
"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39


Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez filantrop » poniedziałek, 23 kwi 2012, 23:04

kmederski napisał(a):
Kontrola glosnosci nie jest na swiecie czyms niezwyklym, auta maja miec max 98 decybeli, podobnie jak maja posiadac katalizator. Koniec, kropka. Kary zreszta nie byly zbyt dokuczliwe. Co to sa 3 lub 6 stow przy kosztach calego rajdu?

Co do organizacji na miejscu to nie wiem, z wyjatkiem dzwonow zerowek. Mialo byc lepiej przy nowych wladzach, a wrocilo stare i to bardzo stare. Zerowkami zamiast sprawdzac zabezpieczenie rozbijaja sie (doslownie) prywaciarze, wyniki niech diabli wezma. Nie dosc ze pojawialy sie z duzym opoznieniem( na szczescie byl Autoquard), to jeszcze calymi stadami, a przez moment w generalce rajdu prowadzil Virnik i jakas Astra. Serwer byl przeciazony, nie mozna bylo odswiezac.
Dziwia mnie predkosci kierowcow na dojazdowkach i brak reakcji CKR. Na swiecie jest za to wypad z rajdu, a u nas beda czekali az ktorys z naszych" miszczow" przejedzie dziecko lub pojdzie na czolowke.Widac co poniektorym bozia rozumu nie dala, a potem sie wszyscy oburzaja, ze miejscowi nie chca rajdow u siebie. Wtedy bedziemy wiedzieli(dzieki Autoqardowi) komu za to dziekowac.



ale z ciebie prawilniak! sam pewnie jeździsz max 50 km/h i na autostradzie pewnie też...nie ma sensu polemizować z takimi jak ty. jakbys był w temacie to byś wiedział że na elmocie zawsze suszą z nadgorliwością no tak ale akurat ty nigdy nie łamiesz przepisów a twoja "matka siedzi z tyłu"... a na świecie to są kary pieniężne, solberg lubi je łapać np

co to jest 600 zł dla kolesia który staruje astra i ma sześć koła budżet na rajd? faktycznie nic! jedyne 10%

nikt nie powiedział tutaj jeszce że z pucharu też większośc dostała kary za wydech, także razem pewnie coś koło 4 dyszek uzbierali "organizatorzy"
filantrop
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): niedziela, 29 lip 2007, 11:31
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez macneil » wtorek, 24 kwi 2012, 06:49

Ja nie będę się rozpisywać o minusach rajdu, bo wszystko wymieniliście powyżej.

Ja napisze o największych plusach (jak dla mnie):

-Małyszczycki i Habaj...genialna jazda na limicie, to było piękne:)
-Nowocień, mimo ze nie lubię tego gościa za Cieszynke, to jazda również świetna.
-Dul...pierwszy start...i dawał rade według mnie...powiem więcej, na niektórych odcinkach klepał swojego kolegę z "gór" Steca:D
Avatar użytkownika
macneil
N3
 
Posty: 211
Dołączył(a): sobota, 24 kwi 2010, 22:00
Lokalizacja: Kudowa Zdrój

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez MariuszM » wtorek, 24 kwi 2012, 09:27

40. Rajd Świdnicki Krause - Peugeot Sport Polska - http://www.rsmp.info/index.php?option=c ... mp;lang=pl
www.rsmp.tv
Avatar użytkownika
MariuszM
N3
 
Posty: 459
Dołączył(a): poniedziałek, 9 mar 2009, 18:35

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez kremer » wtorek, 24 kwi 2012, 09:42

Może czas na samą II ligę dla tego rajdu. Rok dwa bez RSMP dobrze im zrobi.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez Mad Max » wtorek, 24 kwi 2012, 10:45

No to i słowo od mnie.
Po raz kolejny AK Sudecki się mocno nie popisał. Jak można podawać info o skróceniu odcinka dzień przed rajdem skoro od dawna wiadomo że będzie on nieprzejezdny, zresztą widać na kilku zdjęciach jak tam droga wyglądała, żeby było śmieszniej z tego co się dowiedziałem dwa tygodnie wcześniej po tym łączniku był jakiś rajd terenowy, zresztą wyjazd z Sierpnicy przed tym wąskim asfaltowym dojściem do Rzeczki nie wyglądał lepiej bo jedna załoga z RPP i RD3L pourywały tam koła a miejsce wyglądało jak po bombardowaniu niemieckim, bagnisko straszne, zresztą jak się takie gówno złapie na koła to później się nie dziwmy że Tomala wylądował poza drogą w miejscu gdzie mógł wykonać roladę rodem Hołka z GB 96 - sam widok budził mocne przerażenie. Na pierwszym przejeździe Lubachów - Walim na spadaniu do Walimia i na dwóch następnych "patelniach" gdzie widome było że będzie masa ludzi oglądała rajd, delegat Burdalski (który znany jest ze swojej nadgorliwości - choć akurat nie w tym przypadku) walczył z kibicami z 15min grożąc tradycyjnie że odwoła odcinek żeby ludzie stali w bezpiecznych miejscach, a na całej długości tego spadania nie było prawie w ogóle safeciarzy, dopiero w połowie stawki przyszła jakaś bardzo młoda dziewczyna z gwizdkiem i kamizelką i zaczęła odsuwać kibiców od trasy (miała tylko farta że stali tam w miarę trzeźwi i normalni kibice którzy nie robili jej z tego powodu problemu), za to w punkcie SOS było dwóch safeciarzy i dwóch policjantów podobnie jak 100m dalej przy krzyżu. W miejscu gdzie swoją przygodę miał Stalmach i Raczkowski oraz było parę innych ratowań na wprost był droga szutrowa gdzie zamiast koperty była jedna taśma która został w zasadzie rozwieszona 30min tuż przed zamknięciem odcinka - widać to na filmie w 0:42 http://www.youtube.com/watch?v=4W8-PRvRcRQ
O reszcie napisaliście więc się nie będę powtarzał, tak jak wcześniej napisałem ma być jakość a nie jakoś...
Złomowisko na Michałkowej w tym roku to jakiś ewenement bo parę lat wcześniej oglądałem na nim kilka załóg i sam zakręt jest nudny i wolny przeokropnie.

Ciekawa sprawa, sytuacja jak w zeszłym roku - przed rajdem broń boże nie krytykuj bo to kultowy rajd i w ogóle jakim prawem... a po rajdzie to już sobie po krytykujmy, w sumie gówno to zmieni. Ja swojego zdania o nim nie zmieniłem, piękne trasy, super rywalizacja, dojenie z kasy zawodników na wszystkie sposoby i rajd zrobiony na odpier.....
Niestety ale patrząc na ostatnie lata organizatorzy ze Świdnicy podążają tą samą drogą co ich koledzy po fachu z AK Krakowskiego, czyli równią pochyłą w dół.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez Maxikitcar » wtorek, 24 kwi 2012, 12:51

ja się zapytam, za co dostał Jaroszewicz z fiesty nagrodę Fair Play,bo nigdzie nieznalazłem info że zespół komuś pomógł, za to że jest on ze Świdnicy czy jak?
i drugie pytanie, czy organizator sprząta trase po zawodnikach?chodzi o syf na cięciach, czy ma to gdzieś bo zwykli użytkownicy tamtejszych dróg to rozjeżdżą?
Maxikitcar
N2
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 11 kwi 2012, 21:46

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez Air Black » wtorek, 24 kwi 2012, 13:38

jak się nie mylę organizator ma posprzątać po rajdzie. Jeden Pan na jodłowniku sprzątał już pomiędzy odcinkami (co było trochę nierozsądne bo zawodnik nie po to w opisie dodaje "syf").
Avatar użytkownika
Air Black
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): czwartek, 22 mar 2007, 18:25

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez luks » wtorek, 24 kwi 2012, 13:53

ja dowiedziałem się z tego forum że wszystkie cięcia więc pewnie i trochę syfu powodują lokalesi w maluchach z klatką ;)
rajdy
rajdy
rajdy
Avatar użytkownika
luks
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): sobota, 22 mar 2003, 22:13
Lokalizacja: 71

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez maniutek » wtorek, 24 kwi 2012, 14:36

jak dla mnie rajd OK może temu, że bazuje na swoim sentymencie do niego :) syf to zostawał gorszy na poboczach,łąkach i innych przyległościach do oesów po naszych "firmowych" kibicach zwłaszcza - mam tu na myśli ludków w koszulkach, polarkach z fiesty, kajta, subaru, itp,itd ... żenujący widok strasznie.
Co do innych mankamentów to wyniki on-line to były równie pewne i składne co czytanie z gwiazd i z fusów ale nie ma co się dziwić jak powstawały w 1 dzień, pomiar głośności dla mnie jakieś nieporozumienie to co ci ludzie na BK robili, że te wszystkie auta przepuszczone zostały?? Zgarnianie kasy i nic innego - wielki karny k***s za to się należy.
Co do zawodników to dla mnie porażką było takie subaru wlekące się na końcu - nie wiem co to za gość ale powinien z szachownicą czy tam jako 0 jeździć - przynajmniej organizator miałby pewność że nie wypadnie z trasy i zawsze dojedzie :D
Typa dla mnie prze mistrz na tym rajdzie szacun wielki za czasy jakie kręcił
Tomaszczyk miał mało szczęścia ale nie wydaje mi się, że należy go skreślać i mam nadzieje, że Ptaszek znów mu da kasę - swoją drogą dziwna sprawa w nowej fieście korba wychodząca bokiem ??
Kramar to dla mnie niemal ziszczenie marzeń - jego powrót, szkoda tylko tej awarii bo szedł niemal jak za dawnych czasów i nie wątpię, że jeszcze solidnie namiesza
Virnik co tu dużo mówić mega fura i dobry driver ( ech ten dźwięk ) szkoda tylko, że już nie bokiem
Chuchała na koniec - jak dla mnie to w jakim tempie ten chłopak się rozwija jest niesamowite, sądzę, że na koniec roku pierwsza 3 generalki nie będzie najmniejszy zaskoczeniem.
Ogonie ciesze, się że byłem i zobaczyłem i wrócę znów za rok.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły
Avatar użytkownika
maniutek
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): środa, 21 gru 2011, 17:53
Lokalizacja: jelenia góra

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez Syn_lekarza » wtorek, 24 kwi 2012, 15:52

No to jak juz podsumowujemy(moim skromnym zdaniem):
Rozczarowanie nr.1
Tomek Kuchar-topowe,nowe auto,watpliwe wybory z tymi deszczami jako jedyny na prologu,szybko,ale ponizej oczekiwan
(dopiero w drugim dniu wyprzedzony malaszczycki)
Rozczarowanie nr.2
Virnik-duzo szumu(i ryku:)),wcale nie ,jak na mecie Slawek powiedzial,dla kibicow tylko na czas.A na domiar wszystkiego Urbanowicz w m3 e36 takze szybszy od Slawka.
Praszek senior-fajnie ze wrc,fajnie ze dla kibicow,ale fajne miasteczko serwisowe i marchewy na rampie nie usprawiedliwiaja wszystkiego-dziadek Koper wygrywa open w subarynce niepierwszej swiezosci i nikt tego nie komentuje...
Kajtek zwalajacy wine za wycieczke na pole na Barana i syf-wychodzi na to ze Kajtek jest idealny...
Mile zaskoczenia:
Rzeznior-przyjemna,efektowna i szybka jazda,bez dzwona i z nadziejami na przyszlosc:)
Malaszczycki-zacieta rywalizacja z kucharzem,mimo przerwy,nowego pilota i innych cudow ktore mogly zawazyc na jego niekorzysc:)

mimo ze Grzyba sympatia nie darze,to bardzo szkoda tej awarii,bo rywalizacja w kolejnych rundach rsmp moglaby byc o wiele bardziej zacieta,a jego wygrana bylaby w pelni zasluzona.
o smaczkach typu Janek Chmielewski rozmawiajacy z miskami na dojazdowce przed pierwszym oesem i tych karach za oczywistosci nie ma co sie rozwodzic:)
pozdrawiam,
Karol
p.s.
i tak kazdy rajd mozna opisac kilkoma zwrotami przewijajacymi sie w kolko:
"takie sa rajdy,bardzo fajnie sie jechalo,duzo kibicow,wspanialy dzien,bardzo trudne oesy,cieszymy sie ze jestesmy na mecie,bylem wolny ale jechalem dla kibicow":))
Syn_lekarza
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 3 gru 2011, 12:14

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez Air Black » wtorek, 24 kwi 2012, 16:59

wniosek zawodników o skrócenie odcinka Kamionki - Jawornik. Więc pewnie gdyby nie zawodnicy to organizator nie poszedłby po rozum do głowy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Air Black
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): czwartek, 22 mar 2007, 18:25

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez luks » wtorek, 24 kwi 2012, 17:12

to samo zwróciło moją uwagę - chyba w każdym wywiadzie Kajto mówił że Jarek późno podyktował. z jednej strony miałem wrażenie że jako załoga biorą pewne rzeczy na klatę razem, z drugiej pewnie jeszcze jeden taki fuckup i nie zdziwi mnie jak zabrzmi odwieczne 'dziękujemy za dotychczasową współpracę '
rajdy
rajdy
rajdy
Avatar użytkownika
luks
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): sobota, 22 mar 2003, 22:13
Lokalizacja: 71

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez corados » wtorek, 24 kwi 2012, 17:16

Kilka moich przemyśleń na temat rajdu:

Zacznę od tego co dobre:

1. Prolog- dośc ciekawie skonfigurowana trasa i sprawny przebieg bez opóźnień, przejazd cywilnych Subaru też jak najbardziej na plus

2. Otwieranie odcinków między przejazdami

3. Trasa :!: Przy odrobinie wysiłku można było znaleźc naprawdę ciekawe miejscówki jak chociażby spadanie do Sokolca,gdzie tak naprawdę widac kto potrafi prostowac prawą nogę...

4. Lista zgłoszeń i poziom prezentowany przez zawodników: Myślę,że tak dobrze z frekwencją chociażby w N-ce nie było dawno, tempo prezentowane przez niektórych jest również zdumiewające, Małyszczycki pokazał,że Lotos nie był przypadkiem, w miejscach w których staliśmy szedł naprawdę pełnym piecem, to samo Habajaszi, a tak jak już kiedyś pisałem kolega Chuchała to jedyny w tej chwili człowiek z Polski :wink: , który w niedalekiej przyszłości może zacząc gryźc Kajtka. Sporym zaskoczeniem była też postawa Andrzeja Kopera :shock: Czapki z głów przed tym jegomościem, gołym okiem widac,że progres jest spory.

Teraz czas na mniej przyjemne rzeczy:

1.Podjęcie decyzji o skróceniu odcinka w dzień rajdu, tak naprawdę chyba w ostatniej chwili, mieliśmy okazję byc na odwołanym fragmencie i gdyby nie informacja od innych kibiców dowiedzielibyśmy się pewnie o tym fakcie tuż przed startem odcinka :roll: Karygodny jest też brak wykorzystania alternatywnej drogi, która omijała nieszczęsny łącznik, zawodnicy mogli ją wcześniej opisac jako alternatywną i nie trzeba by było niczego skracac.

2. Poziom Zabezpieczenia. Ten problem jet dużo szerszy i dotyczy w zasadzie wszystkich rajdów, przyczyną jest oczywiście brak pieniędzy. Ale czy tak dużo kosztuje przekazanie tym ludziom podstawowych informacji czyli zrobienie tzw. odprawy?
A tak w razie dzwona czy innych kryzysowych sytuacji Ci ludzie działąją "jak dzieci we mgle".

Rozumiem,że wielu rodziców zabiera swoje pociechy na rajd,ale stanie z nimi w miejscach gdzie włos jeży się na głowie, czy spacer odcinkiem w trakcie jego trwania jest naprawdę kuszeniem losu, niektórym naprawdę brakuje wyobraźni :!:
Odnośnie kar za głośnośc to jest to żałosne zachowanie... Mam nadzieję,że wszyscy zawodnicy solidarnie nie zapłacą

Reasumując:
Nie narzekajmy więc na wszystko i wszystkich bo w dzisiejszych czasach zorganizowanie takiej imprezy jak rajd samochodowy nie jest czymś prostym, szczególnie ze względu na brak środków finansowych, w kilku aspektach dali ciała na całej linii,ale trzeba też odnaleźc jakieś pozytywy... Rajdy na Dolnym Śląsku dalej mają swój specyficzny smak, a hasła "Świdnicki to majonez, Elmot to był rajd" są chyba nie na miejscu.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 40 Rajd Świdnicki - Krause 2012

Postprzez viper » wtorek, 24 kwi 2012, 17:19

luks napisał(a):to samo zwróciło moją uwagę - chyba w każdym wywiadzie Kajto mówił że Jarek późno podyktował. z jednej strony miałem wrażenie że jako załoga biorą pewne rzeczy na klatę razem, z drugiej pewnie jeszcze jeden taki fuckup i nie zdziwi mnie jak zabrzmi odwieczne 'dziękujemy za dotychczasową współpracę '

Nie panikujcie. Załoga oczywiście składa sie z kierowcy i pilota, ale jak kierowca popełnia błąd to sie mówi, ze go popełnił, a jak pilot popełni błąd to jest analogiczna sytuacja. Nie szukajcie dziury w całym. Jeżeli Jarek spóźnił sie z dyktowaniem to jest to możliwe, wiec ja nie widzę problemu, a goście jadą dalej.


Co do odwołania tego fragmentu organizator nie mógł tego wcześniej zrobić, bo rajd nie spełnił by min 190 km oesowych. Natomiast decyzja o dwolaniu czegoś w trakcie rajdu zawsze moze zapaść, bo to nie ponosi konsekwencji regulaminów, dlatego decyzje organizator musiał czekać do oficjalnego startu. Nawet jak by wiedział już wcześniej , ze ten fragment odwoła.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron