Klasa Astra w RSMP

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez posejdon » środa, 25 sty 2012, 16:57

viper napisał(a):Dobra to inaczej. W skali sezonu co kierowcy astr ugrali w gen., bo pierwszy to chyba zajmuje 10 miejsce w gen. Ze strata 24 pkt. do 4. Wiec o czym my mówimy. Powiedziałem , ze od czasu do czasu może sie tak ułożyć, ale w praktyce nie ma podejścia, zeby coś ugrac w skali sezonu, bo to walka sprzetowa z wiatrakami.


E tam. Janowski, gdyby nie defekty, spokojnie mógłby być pewnie gdzieś koło piątki. A co do walki sprzętowej to powiem jedno: auto nie jedzie samo.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno


Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez viper » środa, 25 sty 2012, 17:08

robros napisał(a):
viper napisał(a):Dobra to inaczej. W skali sezonu co kierowcy astr ugrali w gen., bo pierwszy to chyba zajmuje 10 miejsce w gen. Ze strata 24 pkt. do 4. Wiec o czym my mówimy. Powiedziałem , ze od czasu do czasu może sie tak ułożyć, ale w praktyce nie ma podejścia, zeby coś ugrac w skali sezonu, bo to walka sprzetowa z wiatrakami.

Bardzo dobrze mówisz Viper, bardzo dobrze. Bo tak np patrząc na klasyfikację RSMP 2011 to nie warto kupować osiek, bo co one ugrały, pierwsza jest dopiero 8 w klasyfikacji generalnej, generalki nie zdobędą, czołowi zawodnicy osiek też tylko fuksem wygrali z N4 i innymi szybszymi autkami, tylko fuksem, nikt nic nie pokazał ( :) ), w Pucharze też nimi można już startować. A w ogóle kupowanie C2R2 czy Fiesty to już głupota. Tyle kasy , a nawet do 10 nie wjadą, po co Ci zawodnicy to robia, powinni im zabronić kupować i startować w pucharach Fiesty C2 czy Opla.
Jak jak lubię teoretyzatorstwo filozoficzne, nie oparte na podstawach wiedzy o danej dyscyplinie.

Kolego nie jest ważne, co warto kupować, a na co cię stać. Lapiesz mnie za słowa, bo dla mnie to słowo nie oznaczało , ze ktoś musi być słabym kierowca tylko to, ze czasami przy slabszym sprzęcie, można w klasyfikacji kogoś wyprzedzić w lepszym sprzecie ,ale jak ten ktoś popełni błąd, czy ma defekt. Jednak na dłuższa metę to i tak nie ma szans nawiązania z nim walki. Mówię oczywiście o czołowych kierowcach danej klasy, a gdzie czołowi kierowcy Osiek wygrali z N4?.
Nie rozumiem , dlaczego mowisz o teoretyzowaniu jak masz fakty przedstawione w wynikach, a porownywanie MP, do
RPP ma taki sam sens jak byś porównał, astra do type r, niby to ma cztery kółka i to ,ale ... resztę sobie sam dokoncz, bo nie wiem czy ty kiedykolwiek jechales 6 razy rsmp i 6 razy rpp. Jeżeli nie jechales to pogadamy jak pojedziesz czy jest różnica, a jak jechales i nie widzisz różnicy tzn. jesteś bardzo bogaty.
Ostatnio edytowano środa, 25 sty 2012, 17:17 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez viper » środa, 25 sty 2012, 17:11

posejdon napisał(a):
viper napisał(a):Dobra to inaczej. W skali sezonu co kierowcy astr ugrali w gen., bo pierwszy to chyba zajmuje 10 miejsce w gen. Ze strata 24 pkt. do 4. Wiec o czym my mówimy. Powiedziałem , ze od czasu do czasu może sie tak ułożyć, ale w praktyce nie ma podejścia, zeby coś ugrac w skali sezonu, bo to walka sprzetowa z wiatrakami.


E tam. Janowski, gdyby nie defekty, spokojnie mógłby być pewnie gdzieś koło piątki. A co do walki sprzętowej to powiem jedno: auto nie jedzie samo.

Gdy by babcia miała wąsy znasz to... :D .
Fakty kolego sie liczą, nie teoretyzowanie jak to kolega Robros zauważył.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez robros » środa, 25 sty 2012, 17:51

viper napisał(a): a gdzie czołowi kierowcy Osiek wygrali z N4 ?

Herink, Doskocz, Kulig Ci zawodnicy wygrywali nawet z A-grupami
A ostatnio 2011 : 39 Rajd Świdnicki, Citroeny DS3 R3, Clio R3 były przed kilkoma N-kami, Rajd Rzeszowski - ośki przed N-kami i R4 z uznanymi zawodnikami, Dolnosląski Chmielewski prze N-kami i R4 z uznanymi zawodnikami, tak samo Rajd Polski i Kosice.
Część z tych zawodników to zawodnicy nie topowi nazwijmy, a część zawodnicy topowi, jednak w rajdach liczy się ten co jest na mecie.
W/w przykłady sa dostępne na stronie PZM, tak więc Twoje pisanie kto ośką wygrał z N-ką to nieznajomość faktów. Żeby nawet w internecie nie chciało Ci się przeczytać wyników, piszesz żeby sobie tylko pisać i zabłysnąć jako anonimowy fachowiec?

viper napisał(a): nie wiem czy ty kiedykolwiek jechales 6 razy rsmp i 6 razy rpp

Nie, nie jechałem, a Ty jechałeś? Jeśli jechałeś to się pochwal, jesli nie jechałeś to skąd możesz wiedzieć takie rzeczy?
robros
 
Posty: 35
Dołączył(a): sobota, 15 paź 2011, 08:53

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez viper » środa, 25 sty 2012, 18:28

robros napisał(a):
viper napisał(a): a gdzie czołowi kierowcy Osiek wygrali z N4 ?

Herink, Doskocz, Kulig Ci zawodnicy wygrywali nawet z A-grupami
A ostatnio 2011 : 39 Rajd Świdnicki, Citroeny DS3 R3, Clio R3 były przed kilkoma N-kami, Rajd Rzeszowski - ośki przed N-kami i R4 z uznanymi zawodnikami, Dolnosląski Chmielewski prze N-kami i R4 z uznanymi zawodnikami, tak samo Rajd Polski i Kosice.
Część z tych zawodników to zawodnicy nie topowi nazwijmy, a część zawodnicy topowi, jednak w rajdach liczy się ten co jest na mecie.
W/w przykłady sa dostępne na stronie PZM, tak więc Twoje pisanie kto ośką wygrał z N-ką to nieznajomość faktów. Żeby nawet w internecie nie chciało Ci się przeczytać wyników, piszesz żeby sobie tylko pisać i zabłysnąć jako anonimowy fachowiec?

viper napisał(a): nie wiem czy ty kiedykolwiek jechales 6 razy rsmp i 6 razy rpp

Nie, nie jechałem, a Ty jechałeś? Jeśli jechałeś to się pochwal, jesli nie jechałeś to skąd możesz wiedzieć takie rzeczy?

Dzisiaj tez nie jedna astra N grupowa wyprzedza A grupowe auto i co. Kiedyś astra wchodziła do 10 gen MP, a dzisiaj może do 30.
Ja mam wrażenie, ze ty widzisz to co chcesz , a nie to co jest :lol: .
Swidnice chmielewski przegrywa z trzema n4, bez podejścia do nich , Rzeszów z 1 ,ale frekwencja kibel, a polski nawet z Dulem, którego klepie co rajd asfaltowy. W normalnej walce przegrywa tylko z nie topowymi, typu Maliński, Koper itd. chyba, ze topowy ma przygodę, ale znów w gen na koniec sezonu ma fuksa, bo jest 8 choć sam uczciwie na to zapracował. Na jego szczęście kilku z N4 sie wycofalo. Kuzaj po 2 rajdach ma 2 pkt mniej niż Chmielewski po 6. I ty mówisz o
nawiązaniu walki oski z N4.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez robros » środa, 25 sty 2012, 18:43

viper napisał(a): Dzisiaj tez nie jedna astra N grupowa wyprzedza A grupowe auto i co. Kiedyś astra wchodziła do 10 gen MP, a dzisiaj może do 30.
Ja mam wrażenie, ze ty widzisz to co chcesz , a nie to co jest :lol: .
Swidnice chmielewski przegrywa z trzema n4, bez podejścia do nich , Rzeszów z 1 ,ale frekwencja kibel, a polski nawet z Dulem, którego klepie co rajd asfaltowy. W normalnej walce przegrywa tylko z nie topowymi, typu Maliński, Koper itd. chyba, ze topowy ma przygodę, ale znów w gen na koniec sezonu ma fuksa, bo jest 8 choć sam uczciwie na to zapracował. Na jego szczęście kilku z N4 sie wycofalo. Kuzaj po 2 rajdach ma 2 pkt mniej niż Chmielewski po 6. I ty mówisz o
nawiązaniu walki oski z N4.

Niech odpowiedzią będzie Twój wcześniejszy wpis:
viper napisał(a):Gdy by babcia miała wąsy znasz to... :D .

Nie pisz, że gdyby się ktoś nie wycofał itd.
A co do reszty Twoich wypowiedzi na temat pucharu, osiek itd, to powiem Ci, że o kształcie pucharu mogą decydować organizator tego pucharu, ASN i/lub startujący zawodnicy. Nikt z tworzących jakikolwiek puchar na świecie nie bierze pod uwagę pomysłów anonimowego internauty, nie będącego ani zawodnikiem startującym w pucharze, ani organizatorem. Tyle.
robros
 
Posty: 35
Dołączył(a): sobota, 15 paź 2011, 08:53

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez viper » środa, 25 sty 2012, 18:58

robros napisał(a):
viper napisał(a): Dzisiaj tez nie jedna astra N grupowa wyprzedza A grupowe auto i co. Kiedyś astra wchodziła do 10 gen MP, a dzisiaj może do 30.
Ja mam wrażenie, ze ty widzisz to co chcesz , a nie to co jest :lol: .
Swidnice chmielewski przegrywa z trzema n4, bez podejścia do nich , Rzeszów z 1 ,ale frekwencja kibel, a polski nawet z Dulem, którego klepie co rajd asfaltowy. W normalnej walce przegrywa tylko z nie topowymi, typu Maliński, Koper itd. chyba, ze topowy ma przygodę, ale znów w gen na koniec sezonu ma fuksa, bo jest 8 choć sam uczciwie na to zapracował. Na jego szczęście kilku z N4 sie wycofalo. Kuzaj po 2 rajdach ma 2 pkt mniej niż Chmielewski po 6. I ty mówisz o
nawiązaniu walki oski z N4.

Niech odpowiedzią będzie Twój wcześniejszy wpis:
viper napisał(a):Gdy by babcia miała wąsy znasz to... :D .

Nie pisz, że gdyby się ktoś nie wycofał itd.
A co do reszty Twoich wypowiedzi na temat pucharu, osiek itd, to powiem Ci, że o kształcie pucharu mogą decydować organizator tego pucharu, ASN i/lub startujący zawodnicy. Nikt z tworzących jakikolwiek puchar na świecie nie bierze pod uwagę pomysłów anonimowego internauty, nie będącego ani zawodnikiem startującym w pucharze, ani organizatorem. Tyle.

No i wyniki pokazały, ze oska nie ma podejcia ,do N4, a przykłady, ze Chmielewski wyprzedza Dula, czy kopera, nie są miarodajnymi przykładami.
Pamiętaj, a anonimowym internauta może być każdy nawet zawodnik :wink: z dużym starzem. Z reszta nie ważne kto ma jaki pomysł. Tylko ważne czy on jest dobry, a inteligentny organizator po prostu to wychwyci.
Ostatnio edytowano środa, 25 sty 2012, 19:05 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez robros » środa, 25 sty 2012, 19:05

viper napisał(a):No i wyniki pokazały, ze oska nie ma podejcia ,do N4.
Pamiętaj, a anonimowym internauta może być każdy nawet zawodnik :wink: z dużym starzem. Z reszta nie ważne kto ma jaki pomysł. Tylko ważne czy on jest dobry, a inteligentny organizator po prostu to wychwyci.


Wyniki pokazały, że ośka ma podejście, chyba, że to co jest na stronach PZM czytasz bez zrozumienia. Tak dla uzupełnienia - popatrz na wyniki Roberta Kubicy w Clio.
Anonimowy internauta może być zawodnikiem z dużym stażem, ale zawodnik z dużym stażem nie pisze takich bredni, więc organizator nie ma co wyłapywać.
Po za tym, jak byś był zawodnikiem z dużym stażem to byś dał odpwoedź że jechałeś 6 rajdów w RSMP, o co się wcześniej pytałeś.
Kończę, bo dyskusja jest bezprzedmiotowa.
robros
 
Posty: 35
Dołączył(a): sobota, 15 paź 2011, 08:53

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez viper » środa, 25 sty 2012, 19:23

robros napisał(a):
viper napisał(a):No i wyniki pokazały, ze oska nie ma podejcia ,do N4.
Pamiętaj, a anonimowym internauta może być każdy nawet zawodnik :wink: z dużym starzem. Z reszta nie ważne kto ma jaki pomysł. Tylko ważne czy on jest dobry, a inteligentny organizator po prostu to wychwyci.


Wyniki pokazały, że ośka ma podejście, chyba, że to co jest na stronach PZM czytasz bez zrozumienia. Tak dla uzupełnienia - popatrz na wyniki Roberta Kubicy w Clio.
Anonimowy internauta może być zawodnikiem z dużym stażem, ale zawodnik z dużym stażem nie pisze takich bredni, więc organizator nie ma co wyłapywać.
Po za tym, jak byś był zawodnikiem z dużym stażem to byś dał odpwoedź że jechałeś 6 rajdów w RSMP, o co się wcześniej pytałeś.
Kończę, bo dyskusja jest bezprzedmiotowa.

Widzisz jak byś miał obszerniejsza wiedzę to byś wiedział, ze Kubica startowal w rajdach o zupełnie innej charakterystyce i dlatego tak mogło być, a na dowód tego to ci dam lepszy przykład. Jakiś czas temu chyba xara kitcar oska wygrała rundę wrc oczywiście asfaltowa. chyba to był Panizzi, albo Bugalski, a wtedy już startowały auta klasy wrc. Wiec Ameryki nie odkryles. Tłumaczono to tym, ze kitcar był lżejszy. Wszystko zależy od charakterystyki trasy, a w ,Polsce właśnie jest pod czterolapy, bo jest szybko i brudno.
Po co mam Ci to pisać i co to zmieni. Jak nawet to potwierdze to jak i tak wyjedziesz z tekstem, ze każdy sobie może to powiedzieć wiec i tak mi nie uwierzysz, dlatego już raz podkreslalem, ze rozmawiam na argumenty.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez Jarek55511 » środa, 25 sty 2012, 20:29

U Nas jest tak że ośka niby nie wygra,bo takie asfalty itp. A jak ktoś potrafi jeździć to i u Nas wygra ośką! Przykład? Janusz Kulig regularnie wygrywał z Corollą WRC Gryczyńskiego. Frycz zwycięstwo w Rzeszowskim Corsą S1600. Zagraniczni Pedersoli, Thiry. A jeśli chodzi o zwycięstwo w Rally Catalunia 99r. Philip Bugalski Xsarą kit car to tam są równe asfalty to był fabryczny zespół no i była lżejsza niż WRC i to dało jej fory.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez Agrest » środa, 25 sty 2012, 20:30

Panizzi to raczej Cytryną nie jeździł
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez bimber » środa, 25 sty 2012, 21:23

o ile mnie pamięc nie myli to bodajże 2 lata temu na dolnośląskim Habaj C2R2 też się dobijał do czołówki i na paru oesach dojechał na pudle w generali, w dodatku w deszczu...
bimber
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): wtorek, 20 lis 2007, 23:29
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez viper » środa, 25 sty 2012, 21:32

Jarek55511 napisał(a):U Nas jest tak że ośka niby nie wygra,bo takie asfalty itp. A jak ktoś potrafi jeździć to i u Nas wygra ośką! Przykład? Janusz Kulig regularnie wygrywał z Corollą WRC Gryczyńskiego. Frycz zwycięstwo w Rzeszowskim Corsą S1600. Zagraniczni Pedersoli, Thiry. A jeśli chodzi o zwycięstwo w Rally Catalunia 99r. Philip Bugalski Xsarą kit car to tam są równe asfalty to był fabryczny zespół no i była lżejsza niż WRC i to dało jej fory.

No tak, ale czasy się zmieniają i technologia również i dzisiaj jest to nie możliwe. No chyba , że 10 przed Chmielewskim wypadnie, albo tych 10 nie pojedzie na rajd, bo takie są realia. W tamtych czasach te auta o których mówisz potrafiły wygrywać OS systematycznie, a na pewno być w pierwszej trójce. Dzisiaj ośka nie ma nawet podejscia do pierwszej trójki generalki na os, a co dopiero wygrać rajd. to są fakty i przestancie przytaczac argumenty z przed 10 lat, bo w 2001r to astra W RPP była to potęga,a dzisiaj jest starym samochodem. Niestety takie są fakty.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez Jarek55511 » środa, 25 sty 2012, 22:11

Bo ośki nikt nie rozwija tak jak wtedy. Niema już pucharu S1600 lub JWRC albo F-2000. Tylko Honda coś próbuje w 2WD. Każdy producent pcha się w 4x4 bo to jest na topie. DS wydaje się trochę ociężały ale Clio R3 już taki się nie wydaje. Kris Meeke na polskim pokazał że malutkim C2 można walczyć a to nie było 10lat temu. Jak jeździły S1600 to one głównie walczyły w ERC a nie Lancery i dlatego Sołowow kupił Clio tylko i wyłącznie na ERC,bo tam 4łapem nie miał najmniejszych szans. Wiadomo są teraz S2000,R4,a za niedługo nadejdą RRC. Niestety Ośką śmierć.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez TestDriver » czwartek, 26 sty 2012, 01:18

"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." ;)
TestDriver
 
Posty: 24
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 20:15
Lokalizacja: Trójmiasto

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron