Klasa Astra w RSMP

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Klasa Astra w RSMP

Postprzez lapok » środa, 4 sty 2012, 17:09

http://rallyonline.pl/index.php?1&modex=pnews&&s=35406
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wg mnie super:) Pierwsza rzecz związana z nowym sezonem która mnie ucieszyła:)
Avatar użytkownika
lapok
 
Posty: 46
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2011, 18:55
Lokalizacja: Pierściec


Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez allelisiorr1 » środa, 4 sty 2012, 17:21

Super! tylko żeby to wypaliło to będzie lux, ale nie jest sprecyzowane że Astra.
Więc i Kadet też może być ?!
"...dodaję gazu, bo za szczytem może być prosta..." -Janusz Kulig [*]

Kubicuje!!!
Avatar użytkownika
allelisiorr1
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): sobota, 11 kwi 2009, 19:48
Lokalizacja: Mielec

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez bimber » środa, 4 sty 2012, 17:40

moim zdaniem powinni dopuścic i astry i kadetty, nigdy się tam nie zagłębiałem w różnice między kadettem a asteroidem ale silniki chyba są te same?
bimber
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): wtorek, 20 lis 2007, 23:29
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez viper » środa, 4 sty 2012, 18:00

Klasa asstra jak najbardziej to dobry pomysł, tak jak chłopaki z N3 zrobili i teraz jakoś sie to kręci. Jednak kadet podejrzewam, ze nie przejdzie bo są dwie rożne książki homologacji i wtedy nie wiadomo według ,której robić np. BT, ale sama astra F to super pomysł tym bardziej ,ze w rpp starty powoli zaczynaja nie mieć sensu.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez menson » środa, 4 sty 2012, 19:44

Z tego co się orientuję a orientuje się dobrze to ma być puchar opla czyli: astry (stare i nowe) calibry, kadetty
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez lapok » środa, 4 sty 2012, 19:53

Wsumie dość logiczne że skoro Ryznar go organizuje to powinny być kadetty :)
Avatar użytkownika
lapok
 
Posty: 46
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2011, 18:55
Lokalizacja: Pierściec

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez viper » środa, 4 sty 2012, 20:48

Myśle, ze to nie kwestia kto to organizuje, choć oczywiście nie jest to bez znaczenia, ale kwestia tego, żeby przepisy miały ręce i nogi, bo nie sztuka wszystko wrzucić do jednogo woda, a potem jak cos wyjdzie w praniu nie tak to nie bedzie wiadomo co z tym zrobic. To tak jak by zrobic puchar golfa 2 i 3 razem, albo peugeota 106 i 206. Niby ta sama pojemność, ale homologacje inne. Chodzi o to, żeby nie doszło do sytuacji takiej jak w tym roku w pucharze citroena, ze ChMielewski był po za zasięgiem, dlatego warto to dobrze przemyśleć, bo jak ktoś np. Zrobi takiego kadeta jak miał kiedyś Wozniczko to znowu, będzie płacz, ze tanie rajdowanie miało być, a jest wyścig zbrojen. W dodatku np. Calibra jest nawet z napędem na 4 koła. Latwo można przekombinowac. Ja bym sie trzymał astry f, bo jest ich zdecydowanie najwiecej, a im prostszy i czytelny regulamin tym łatwiej ludzi do niego przekonać.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez Kramar » środa, 4 sty 2012, 21:09

"4. Do startu w pucharze „Opel Cup” zostaną dopuszczone samochody marki Opel, z silnikiem bez doładowania (turbo lub mechanicznego) o pojemności do 2000 ccm, z ważną lub utraconą homologacją FIA."

Czyli jezdzi wszystko, od Corsy po Calibry, choc mozna sie spodziewac zdecydowanej przewagi liczebnej Astry.
Kramar
N1
 
Posty: 89
Dołączył(a): środa, 27 gru 2006, 12:44

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez viper » środa, 4 sty 2012, 21:12

....i wszystko jasne :D
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez okun911 » środa, 4 sty 2012, 22:12

czyli mogą jechać Corsy S1600
Avatar użytkownika
okun911
N2
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 21:56
Lokalizacja: Iława

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez MSG Racing » czwartek, 5 sty 2012, 00:15

Genialny pomysł. Jednocześnie kolejny który sugeruję likwidacje RPP ale z rok.
Najpierw chciałem zauważyć i uzmysłowić tych co mówią a różnych homologacja Kadetta czy Astry. OK są różne ale popatrzcie obecnie na RPP i klasę Astra. Auta potrafią się znacznie od siebie różnić. Jedna ma seryjny łatwy do przegrzania hamulec a druga ApRacing za 5-10tyś zł. Jedna ma osłabiony seryjny silnik a druga ma prawie 200koni. Więc nie mówcie o różnicach w homologacji bo ona sama pozwala na dużą rozbieżność w autach w klasie a nakazywać wszystkim czegoś mocno ograniczy ilość aut chyba że zostaną serie.
Czyli różnice między Astarami są już teraz na tyle spore, że to czy będą tam też Kadetty czy Calibry nie robi różnicy.
Osobiście "puchar" nazwałbym GSiCup
Silnik jest ten sam ma tylko dwa różne rodzaje osprzętu (pierdoły), który nie ma wpływu na moc czy trakcję. Skrzynie seryjne są identyczne, a z mojej wiedzy wynika, że przełożenia homologowane są też takie same.
Calibra 4x4 nie miała C20XE na pokładzie tylko LETa (turbo) albo V6.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez THIM » czwartek, 5 sty 2012, 00:24

Faktycznie, jeśli regulamin wygląda tak, jak Kramar zacytował, to Corsa S-1600 nie jest wykluczona. W końcu się znajdzie ktoś, kto pojedzie w 1 rajdzie dla zabawy i zrobi zamieszanie. Sytuacja analogiczna do "Pucharu Tedex 126p", w którego regulaminie nie ma zapisu, że mogą brać udział tylko kierowcy malców. Trza to uściślić, ale chętnie bym zobaczył też Calibrę czy Vectrę, najlepiej Super Touring :twisted:
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez Krzysiek_WrC » czwartek, 5 sty 2012, 09:04

Jakby się ktoś uparł to i Vahullaxem pojedzie ) chyba dobrze napisałem nazwę, tą co Opel swego czasu występował w mistrzostwach Wielkiej Brytanii w latach 90= tych), to był klon chyba Vectry pod inna, brytyjska nazwą?
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez RallyMarco » czwartek, 5 sty 2012, 12:23

Dokładnie tak jak wiele osób mówi, należy dobrze przygotować regulamin Pucharu Opla. Pomyślunek ogólnie zajebisty ( bo będzie nawet do 10-15 aut więcej na trasach RSMP) lecz klasa powinna mieć jasno sprecyzowane przepisy co można a czego nie...bo tak jak duzo osób mówi...zacznie się wyścig zbrojeń. Jeden będzie miał motor 200KM, duzy hamulec, zawias Proflexa czy HP-ka, slicki BF Goodrich a drugi pojedzie totalna padniętą serią na uciętych spreżynach, żeby auto się tylko nie bujało, na kopcącym umrzytym motorze i oponach zza stodoły:P ( przykład samego organizatora pucharu, jak jechał na elmocie clio które lusterkiem dotykało ziemi. Bez obrazy i nie żebym sie smiał) nie można do tego doprowadzić, więc proponuję ustalić wszystkie szczegóły dot. przeróbek w samochodach. Jeśl.i nie w ten sposób, to może tak?? Ja bym to obstawiał w ten sposób- głównie żeby było tanio i bezpiecznie dla biedniejszych a kto ma kase też i coś dla niego ale żeby koledzy w biedniejszych furach też mogli walczyć!!. Proponuję zrobic 2 klasy w jednym pucharze...np klasa Opel gr. N i opel gr. A!! :wink: Podsumowując, albo wrzucacie wszystko do jednego wora i wszyscy jadą na czymś podobnym np. te same szpery, opony, paliwo, hamulce seryjne, albo utworzcie te 2 klasyi wtedy biedniejsi będą się ścigać ze sobąa zamożniejsi ze sobą...nie przekreślajcie na starcie tego kto nie ma hajsu:) i nie żebym się spinał czy coś, nie wiem jak tam sprawa wygląda zregulaminami itp tylko podsuwam pewien pomysł jeśli, podkreślam jeśli na to nie wpadliście:) pozdro
Brak rajdów = niedotlenienie mózgu!! xD
Avatar użytkownika
RallyMarco
N3
 
Posty: 371
Dołączył(a): piątek, 2 lis 2007, 10:56
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Klasa Astra w RSMP

Postprzez Sebekrally » czwartek, 5 sty 2012, 12:39

Dokładnie można mieć astrę za 100tyś na full wypasie, albo auto za 18tyś. Myślę że dobrym pomysłem jest albo ograniczenie do grupy N, albo podział na 2 grupy by mogli walczyć i bogaci i "biedni"
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron