Rajd Lotos 2012

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez Stig » poniedziałek, 20 lut 2012, 17:50

W sprawie terminu rajdu - wywiad z Orskim po rajdzie od 3:15: http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/pan ... 45/6568904. Kończy się słowami Orskiego: "w przyszłym roku rajd, być może, letni."
"Bo po to jest warto na polu tym stać | I moknąć w deszczu, i w słońcu się grzać, | Włazić w pokrzywy i przez błoto brnąć, | By ujrzeć na szutrze bok"
Avatar użytkownika
Stig
N2
 
Posty: 164
Dołączył(a): wtorek, 16 maja 2006, 15:59
Lokalizacja: Gdańsk


Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 20 lut 2012, 17:58

machoony napisał(a):
MSG Racing napisał(a):Ktoś co to był za akcja z RD3L na lotosie? Podobno niezły wypych.

co masz na myśli?

Szczerze to nie wiem o co chodzi bo się mnie też ludzie pytają czy coś wiem bo, że było bardzo nieprzyjemnie.

Jeszcze co do rajdu.
Organizator też nieco zawalił. Skandynawskim sposobem, inaczej Szwedzkim polewanie a raczej zraszanie dróg wodą żeby zmarzł śnieg. Nie chodzi o robienie czystego lodu ale zmarzniętego śniegu. Jest twardszy i wytrzymalszy od samego śniegu więc powinien dłużej wytrzymać jazdę na kolcu. Nie rozmarzło by to też tak szybko. No ale na to trzeba wpaść lub podpatrzeć. Bo kasę by raczej mieli.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez kuba.es » poniedziałek, 20 lut 2012, 18:46

MSG Racing napisał(a):Rajd taki można by połączyć z np Halls Winter Rally jak już albo w Biszczadach czy koło Suwałk gdzie jest zimno (ale co ze śniegiem). Małe Monte Carlo to tez dobry wyjście ale z kolei będzie problem z kolcami. Normalnie kolec powinien nieco porysować asfalt ale nasze asfalty mogą się sypać od kolców. Kolejny problem to to, że górach jest mało dróg i często dojazd do kościoła jest utrudniony i rajd musi się kończyć w sobotę.


Dobrze prawisz. Z tymi drogami w Biesach nie jest tak źle (trochę znam ten teren bo mieszkam blisko). Mniejsza gęstość zaludnienia też działa na korzyść. Dobra baza noclegowa także. Tylko który Automobilklub mógłby się tego podjąć? Na GSMP Cisna panował niesamowity klimat, sami kierowcy twierdzili, że tutejsze trasy są bardziej rajdowe niż wyścigowe. Czego chcieć więcej? Konkretnego budżetu i organizatora + przychylności lokalnych władz.

Moim zdaniem, jeżeli gdzieś jest naprawdę zimno, to tylko tak jak powiedziałeś - Bieszczady lub Suwałki :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez macneil » poniedziałek, 20 lut 2012, 19:28

Po oglądnięciu filmiku OesRecords,,,mam takie mieszane uczucia...i w zasadzie dwa pytania.

1. Ktoś wie jaka była średnia prędkość na rajdzie?? (Bo z mojego punktu widzenia, było...powiedzmy, dość wolne...

2. Po jaka cholerę pan Nowocień wsiadał do Evo X-tki?? żenada...wiem, wiem...zaraz mi napisze ktoś, ze dopiero się uczy czterolapa...ale mam wrażenie, ze będzie podobnie na innych rajdach. Bo to nie wyglądało jak nauka, a ratowanie się i brak panowania nad samochodem...

a teraz czekam na chłostę...
Avatar użytkownika
macneil
N3
 
Posty: 211
Dołączył(a): sobota, 24 kwi 2010, 22:00
Lokalizacja: Kudowa Zdrój

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez sebaWRC » poniedziałek, 20 lut 2012, 19:45

macneil napisał(a):2. Po jaka cholerę pan Nowocień wsiadał do Evo X-tki?? żenada...wiem, wiem...zaraz mi napisze ktoś, ze dopiero się uczy czterolapa...ale mam wrażenie, ze będzie podobnie na innych rajdach. Bo to nie wyglądało jak nauka, a ratowanie się i brak panowania nad samochodem...


jedni potrzebują jednego rajdu,a inni 10,żeby dogadać się z nowym dużo mocniejszym autem.Poza tym zważ na to jakie były warunki ;)
www.youtube.com/user/kajto13
www.facebook.com/DominikaMorkaPhotography
Avatar użytkownika
sebaWRC
A5
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 23:17
Lokalizacja: Strzelin

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez gorki » poniedziałek, 20 lut 2012, 19:55

witam,

zgodnie z wynikami online średnie prędkości kręciły się na poziomie 64 (sic !)-94 km/k w przypadku Kajetana. Wyniki są dostępne dalej na rally.walter.pl

pozdrawiam
gorki
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota, 26 lis 2011, 16:40

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 20 lut 2012, 20:57

Jeszcze mam pytanie o ten rajd legend. Jechał rajd u chociaż kawałek czy tylko prolog?
Po zdjęciach widać, że tylko prolog bo wielu fotografów to tylko RSMP uznaje a reszta to już chyba beee bo nawet z RPP zdjęć jak na lekarstwo.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez Karol » poniedziałek, 20 lut 2012, 21:04

Na jednych z filmów w tym temacie zarzuconych widziałem przejazd dwóch aut z Rajdu Legend, i komentarz w tle, który było można usłyszeć ze jadą legendy, to już końcówka chyba. Więc chyba legendy jechały, ale na końcu stawki i bez pomiaru czasu.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez machoony » poniedziałek, 20 lut 2012, 21:09

MSG Racing napisał(a):Jeszcze mam pytanie o ten rajd legend. Jechał rajd u chociaż kawałek czy tylko prolog?
Po zdjęciach widać, że tylko prolog bo wielu fotografów to tylko RSMP uznaje a reszta to już chyba beee bo nawet z RPP zdjęć jak na lekarstwo.

Było tak, że na prologu jechało 15 "legend" a w sobote tylko 3. To co jechało w sobotę opierało się o regulaminy 3 ligi i pojechały 3 załogi w klasie gość a za nimi 2 załogi jako rajdowy debiut.
http://www.it-technologies.pl
machoony
A5
 
Posty: 578
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 11:49

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez CzarnyWRC » poniedziałek, 20 lut 2012, 22:27

Jeśli chodzi o dojazdy do odcinków to w większości robienie w ch.... ludzi!!! Skręty na drogi jakie były opisane w informatorze lub wrc były wyssane z palca np. os przyjaźń i miejscówka nr3. Straciliśmy tam nerwy i czas na szukanie błędnych tablic a i tak droga NIEPRZEJEZDNA! Najważniejsze i tak jest że Kajto zmiażdżył konkurencje szkoda Chuchałki i że Sokołow nie miał czasu. Pozostaje rozczarowanie z kiepskich występów PędziGrzyba i Bębnów ale zobaczymy jak elmot pójdzie...
By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba...
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba...

http://www.youtube.com/user/auxqrwa
Avatar użytkownika
CzarnyWRC
N3
 
Posty: 473
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 01:07
Lokalizacja: Józefów

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez menson » poniedziałek, 20 lut 2012, 22:42

Tylko żeby na Świdnicy nie było znowu przypałów takich jak np. odwołanie wyniku z prologu na wniosek jednego z zawodników oraz za zderzaki u Bębna i Grzyba (mówił w wypowiedzi po rajdzie o idiotach czy innych dziwnych ludziach jak ktos pamieta albo słyszał)
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 20 lut 2012, 22:43

A z tym że Lotos został Zimowy nie było tak że PZMot nie chciał wpisać do kalendarza tego rajdu,a szukali rajdu Zimowego i Pan Orski postanowił zmienić rajd z szutrowego na zimowy? A jeśli chodzi o Rally Legend to widziałem na filmie że jechała Lancia Delta i Ford Sierra RS Cosworth :D
jeszcze jakaś Impreza 555 i Celica i byłoby miodzio...
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez kremer » wtorek, 21 lut 2012, 09:27

Przestancie z tym Ziowym Swidnica i Kłodzkiem. Chyba nie pamietacie co było 10 lat temu na Zimowym. Albo nie było sniegu w ogole albo była breja. Były lata tłuste, ale tez były chude. Latali po asfalcie na kolcach. Magurski to samo. Ja wiem, ze krytykwac konkurencje to wasza dolnoslaska domena, byle by rajd wrocil do was. Wiekszosc z was nie była na rajdzie bo to za daleko. Jak byl snieg rok temu to było dobrze. Jak nie było mrozu w tym i wszystko puscilo, zrobiła sie breja to juz zle. Rrajd zly, organizatorzy. Jako jedyni co roku dodaja nowe oesy i one sa zajebiste. Dla mnie ten rajd powinien byc zoorganizowany dwa razy do roku. Zima plus lato. Tak samo juz pisaliscie o Polskim (Polski Do Kłodzka, do Wrocławia) Gratuluje lojalnosci regionalnej. Zawodnicy to sa podobni jak ci z rallycrosu. Najpierw krzyk, ze chca nowe tory za granica. Potem krzyk, ze oni nie beda jezdzic tak daleko. U nas to samo. Krzyk, ze chca zimy a jak jest zimowy to krzyk, ze zle. Dojazdowki: czy wy macie 3 lata? Sa mapy i sie jezdzi wg nich. Jest google earth, google map i tysiac innych. To nie ELMOT, gdzie slepy by trafił na oes bo sa 3 drogi do odcinka (meta, start srodek). WIele dróg odsniezonych, w tym nawet lesne !!! gdzie nikt nie mieszkał. Jak ktos nawiguje na pdostawie WRC to gratulacje. Moze czas zmienic nawigatora aucie. No tak to wina organizatora, który umiescil bardzo dokładne mapki. Jak jest droga ewakuacyjna i najprostrzy dojazd to NA PEWNO nie bedzie tam ludzi :) CO do stawki to nie bede sie wypowiadał. Kajto i długo długo nic. Nawet nie bede komentował, bo chamowanie na prostej drodze to widze standart teraz. Ktos tam mu zarzucił pamieciówe. Niech idzie zobaczy jak on jezdzi i dopiero sie wypowiada. Pewnie za rok nie bedzie tego rajdu w zimie, a w lato. Bardoz dobrze. DLa mnie to obojetne gdzie jezdze. Moze byc Magurski.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez Sebekrally » wtorek, 21 lut 2012, 10:47

Kremer masz rację z jednym ale: do odcinka Przyjaźń dostęp był niemożliwy dla aut osobowych w 2 miejscach w których próbowałem, jadąc po mapkach organizatora. To że powinny znaleźć się jakieś wskazówki z drogi głównej to druga sprawa bo nie każdy jest wytrawnym kibicem który drogę do oesu znajdzie jadąc na azymut. W niedzielę jeździło za mną 2 kolesi z dzieciakiem bo inaczej do odcinków by nie dojechali. A jak mamy przyciągnąć nowych kibiców jeśli ktoś się wybierze 1 raz zapłaci 20 zeta i jak dobrze pójdzie zdąży na klasę HR?
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rajd Lotos 2012

Postprzez RajducH » wtorek, 21 lut 2012, 11:08

co do dojazdu na odcinki specjalne to jak już nie raz ktoś pisał polecam organizatorom wybrać się niedaleko za granicę naszego wspaniałego kraju na rajd Lausitz; tam to nawet dziecko we mgle znalazłoby drogę na odcinek; kilka tablic i problem znika, czy to takie trudne?
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron