20 Rajd Rzeszowski

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 8 sie 2011, 11:23

Gracko napisał(a):Chłopcy jeszcze chyba bardzo młodzi jesteście i z mądrością jeszcze u Was różnie bywa. Żaden z Was nie brał nigdy na kark takiej odpowiedzialności jak jakikolwiek Pan aspirant więc bardzo łatwo Wam się krytukuje ich pracę do której bądź co bądź nie byli szkoleni. Bez Was rajd nic nie straci bez Pana aspiranta rajd się nie odbędzie więc troszke szacunku dla Pracy innych trzeba okazać i wyrozumiałości do tego ze dla nich rajdy są taką samą dyscypliną jak krykiet. Jak Pan komendant wydaje polecenie bądź rozkaz Panu aspirantowi że od tego momentu tędy nie ma prawa nikt przejść to dla Pana aspiranta powinny to być słowa święte i gówno go powinno obchodzić gdzie jest rajdówka jaką kamizelke ktoś ma na sobie i jak bardzo mądrym jest pyszczący kibic. Poza tym z każdym Panem aspirantem można się dogadać dopuki nie próbuje mu się udowodnić że jest się od niego madrzejszym. Wyrośniecie z tego chłopcy, czasem warto sobie odpuścić , obejść krzakami niż sie z kimś kłucić. Wydaje Wam się ze jesteście mądrzy a przydało by się abyście byli sprytni. Rajdy to zabawa i frajda tak ją trzeba odbierać , same pozytywne emocje powinny im towarzyszyć. Pozdro dla wszystkich co na oglądarce nie sikają po nogach jak nie staną tam gdzie sobie umyślili.

Masz trochę racji, ale policjanci nie byli dobrze poinformowani, na Husowie spisali 2 fotografów z akredytacją,za to że stali 10 cm przed taśmą.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno


Postprzez Hubertos » poniedziałek, 8 sie 2011, 11:26

Qbek napisał(a):Głupoty piszecie i tyle. Albo jesteście Policjantami, albo nie byliście na Rzeszowskim i nie spotkaliście się z takim postępowaniem ze strony władz. Nie było nigdzie sensu, ani logiki w tym co oni robili/mówili. Jak szybko przechodzisz przez drogę pomiędzy przejazdami co trwa jakieś 5 max 10 sekund, a Pan Policjant karze Ci chodzić nie wiadomo którędy za taśmami (w tym przypadku trzeba by było 2 razy przechodzić przez drogę słuchając się Pana Policjanta), co trwałoby jak na tamto miejsce spokojnie z 2 minuty to ja się pytam o co chodzi? Ja rozumie, oni są za wszystko odpowiedzialni i w ogóle ale dlaczego z prawie wszystkimi safeciarzami, z którymi się spotkałem można było spokojnie się dogadać, porozmawiać i było zero problemów. Jak było coś nie tak to podchodzili, prosili i było wszystko miło i przyjemnie, a taki Policjant zaraz chce pokazać jaki to on jest ważny i wszyscy się muszą go słuchać. Czytając fora, wypowiedzi forumowiczów i innych znajomych to większość miała jakieś przygody z Policjantami. Chyba to na coś wskazuje? Przecież oni nie mają zielonego pojęcia o tym sporcie i większość pewnie została wysłana do zabezpieczania pierwszy raz...
Na koniec... Tak, mam 15 lat, gówno wiem o życiu i przez to nie mam racji ale mam daleko co myślicie o takich młodych jak ja. Każdy ma prawo się wypowiedzieć i ocenić 'pracę' służb na rajdzie. Nigdy nie byłem akredytowany i wypowiadam się z punktu widzenia kibica.
Proszę jeszcze, abyście nie porównywali naszych rajdów do zagranicznych. U sąsiadów jest tak, że podchodzi safeciarz i pyta czy masz akredytacje. Masz - stoisz na własną odpowiedzialność. Nie masz - zapraszamy za taśmę do innych kibiców. Tam jest inne podejście do wszystkiego i życzę sobie i Wam żeby kiedyś i u nas tak było...

Zakończy tego off'a, bo ta rozmowa nie ma sensu. :roll:

Kuba ma rację, bo z safety dało się normalnie porozmawiać, a policjanci poczuli władzę i nic do nich nie docierało.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Gracko » poniedziałek, 8 sie 2011, 11:39

Hubertos - od spisania jeszcze nikomu nic sie nie stało a jak by takiego fotografa trzepneła rajdówka to pan policjant ma świetny dupochron że interweniował. Stanie 10cm od taśmy i walczenie z policjantem świadczy tylko o tym że tam stała raczej kamizelka a nie fotograf :)

Qbek napisał co myśli o tym co ja napisałem , w jakim jest wieku i to już praktycznie wszystko wyjaśnia.

koniec
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Postprzez fotorobart_pl » poniedziałek, 8 sie 2011, 11:49

Gracko napisał(a):Chłopcy jeszcze chyba bardzo młodzi jesteście i z mądrością jeszcze u Was różnie bywa. Żaden z Was nie brał nigdy na kark takiej odpowiedzialności jak jakikolwiek Pan aspirant więc bardzo łatwo Wam się krytukuje ich pracę do której bądź co bądź nie byli szkoleni. Bez Was rajd nic nie straci bez Pana aspiranta rajd się nie odbędzie więc troszke szacunku dla Pracy innych trzeba okazać i wyrozumiałości do tego ze dla nich rajdy są taką samą dyscypliną jak krykiet. Jak Pan komendant wydaje polecenie bądź rozkaz Panu aspirantowi że od tego momentu tędy nie ma prawa nikt przejść to dla Pana aspiranta powinny to być słowa święte i gówno go powinno obchodzić gdzie jest rajdówka jaką kamizelke ktoś ma na sobie i jak bardzo mądrym jest pyszczący kibic. Poza tym z każdym Panem aspirantem można się dogadać dopuki nie próbuje mu się udowodnić że jest się od niego madrzejszym. Wyrośniecie z tego chłopcy, czasem warto sobie odpuścić , obejść krzakami niż sie z kimś kłucić. Wydaje Wam się ze jesteście mądrzy a przydało by się abyście byli sprytni. Rajdy to zabawa i frajda tak ją trzeba odbierać , same pozytywne emocje powinny im towarzyszyć. Pozdro dla wszystkich co na oglądarce nie sikają po nogach jak nie staną tam gdzie sobie umyślili.


a co Pan policjant wie o rajdzie? Albo jego komendant? Czy to aby nie Kierownik Zabezpieczenia powinien kierować pracą policji?? albo w ostateczności nawet jakiś Safety, który zazwyczaj ma większą wiedzę rajdową od mundurowych.

Inna sprawa że na (w)Husowie Safety, nie wiedział, że ma zrobić kopertę i jak się ją robi :shock:
A co do Policji, byłem widziałem i słyszałem, zero pojęcia o rajdach i zachowaniu przy oesie :shock:
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 sie 2011, 11:52 przez fotorobart_pl, łącznie edytowano 1 raz
Powyższy post jest opinią autora tylko w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn.
http://www.fotorobart.pl/ Obrazek
fotografia rajdowa i nie tylko...
Avatar użytkownika
fotorobart_pl
A5
 
Posty: 538
Dołączył(a): niedziela, 12 sie 2007, 19:54

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 8 sie 2011, 11:50

Gracko napisał(a):Hubertos - od spisania jeszcze nikomu nic sie nie stało a jak by takiego fotografa trzepneła rajdówka to pan policjant ma świetny dupochron że interweniował. Stanie 10cm od taśmy i walczenie z policjantem świadczy tylko o tym że tam stała raczej kamizelka a nie fotograf :)

Qbek napisał co myśli o tym co ja napisałem , w jakim jest wieku i to już praktycznie wszystko wyjaśnia.

koniec

Akredytacja jest po to, żeby stać na własną odpowiedzialność. Taka taśma potrafi zepsuć dobre ujęcie :wink: .
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 8 sie 2011, 11:59

Jak dla mnie rajd bardzo udany i nie za bardzo mam na co narzekać. Testowy to spadanie do mety, niesamowicie szybka partia, S2000 na odcięciu przez dłuższy fragment, WRC widać było że jeszcze dadzą radę się rozpędzić bardziej. Szkoda Żerebeckiego który miał dość mocnego niefarta bo dzwon nie był z winy kierowcy, tylko z tego co widzieliśmy a raczej wspólnie ustaliliśmy wpadł on w poślizg na plamie oleju którą zostawiła któraś z załóg, prawdopodobnie Felix z uszkodzonej skrzyni w BMW gubił ten olej - szczęście że załodze nic się nie stało choć początkowo nie wyglądało to za specjalnie dobrze. Nocleg pod namiotami w opisywanym miejscu - myślałem że trochę będzie nas więcej, nie mniej jednak miło było po raz kolejny spotkać Wonsa na rajdzie. Pierwszy dzień rajdu to dwa przejazdy Lubeni, końcówka "lunaparku" - 50m od nas pierwszy dzień zakończył Czekan który zaparkował Civica w plantacji kukurydzy, dzień zakończył ale na sobotę auto udało się zreanimować - poza tym Buffi jako jedyny z kołami w górze 2:04 http://www.youtube.com/watch?v=u2pkZX3S ... re=related. Drugi przejazd to hopka po spadaniu do Lubeni i tu już emocji było znacznie więcej - z czystym sercem mogę polecić ją na kolejne edycje rajdu - w tym miejscu lotniarzy było już więcej jak chociażby Kujawski który swoją Cliówką wykonał całkiem ładny lot. Drugi dzień rajdu to dwa przejazdy Widaczowa w miejscu gdzie prawie skończył rajd Kajto - http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 0uGywMF4EI (film nie jest mojego autorstwa) brakowało mu może z 0,5m żeby przyłożyć w betonowy przepust wystający z trawy, oraz ratowanie Sąsiadka w Clio - http://www.youtube.com/watch?v=Ug-ISrjpYFA (film również nie mojego autorstwa), poza tym sporo szybkich przejazdów. Wielkie podziękowania dla gospodarzy za możliwość noclegu oraz okazaną gościnę. Dodatkowo ludzie przy sklepie w ogóle nie powinni tam stać, była rano tam zrobiona koperta lecz przed pierwszym przejazdem z jakiś nieokreślonych przyczyn zniknęła. Co do zabezpieczenia to sefaty trochę upierdliwi ale bardzo wyrozumiali, z policją miałem do czynienia tylko raz gdy skomentowałem to że jadą pod prąd odcinka Widaczów przed przejazdem szachownicy, oczywiście Panom policjantom się to bardzo nie spodobało, uspokoili się gdy chłopaki z seja z szachownicą prawie w nich przyłożyli. Ogólnie rajd uważam za bardzo udany, potwierdziło się tylko że jest to jedna z lepszych imprez w sezonie i na pewno nie raz jeszcze zawitamy do Rzeszowa.

PS. Pozdrowienia dla Jarka i Natalii z którymi spędziliśmy cały rajd, dla Jabola i ekipy z Cieszyna i okolic oraz dla wszystkich forumowiczów i kibiców spotkanych na rajdzie.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 8 sie 2011, 12:29

Najlepsze jest to, że Burdalski pozwolił stać fotografom przed taśmą, a policjant i tak ich spisał. :shock:
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 sie 2011, 12:44 przez Hubertos, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez fotorobart_pl » poniedziałek, 8 sie 2011, 12:31

Hubertos napisał(a):Najlepsze jest to, że Burdalski pozwolił stać fotografom rajdowym przed taśmą, a policjant i tak ich spisał. :shock:


spisał aby mieć RWD :) , teoretycznie mógł mandat wypisać :lol:
Powyższy post jest opinią autora tylko w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn.
http://www.fotorobart.pl/ Obrazek
fotografia rajdowa i nie tylko...
Avatar użytkownika
fotorobart_pl
A5
 
Posty: 538
Dołączył(a): niedziela, 12 sie 2007, 19:54

Postprzez SebaSTI » poniedziałek, 8 sie 2011, 16:25

Tak samo mielismy przygode na Husowie z Policja, niestety rajdy to nie przepisy drogowe, droga zamknieta, ale tak naprawde organizator jak przejeżdza ma jakies prawo sie doczepic, ogolnie poproastu sie nie znali, a safeciarze w tym roku git, ale było tez ze siedzieli i nic kompletnie przez cały os nie robili...ale nigdzie nie ma idealnie, a rajd i tak super wypalil
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez macneil » poniedziałek, 8 sie 2011, 16:45

Zaczyna sie tu robic to samo co kiedys na rallyonline w komentarzach pod newsami...masz ...nascie lat to jestes tu nikim, gowno wiesz i wogole sie nie odzywaj, bo ja jestem starszy, wiecej widzialem i jestem madrzejszy...


Ja praktycznie od zawsze pamietam, ze byly problemy z policjantami...nie wszyscy, ale zdecydowana wiekszosc ze strozow prawa nagle poczuje wielka wladze i pozjada wszystkie rozumy, a niejednokrotnie kibice okazuja sie madrzejsi od nich, przynajmniej w temacie rajdow samochodowych, bo (mowie tu o madrych kibicach) my mamy swiadomosc tego co nam i innym moze grozic, jak wygladaja rajdy, z czym sie to je i jak moze sie zachowac samochod rajdowy na trasie bo rajdowka a cywilny woz to dwie kolosalne roznice. I dodam tu, ze mam 23 lata i nie jestem jakims tam kibicem z malym starzem ktory jezdzi na rajdy bo ma kase i chce sie uchlac, powyzywac, powyrywac dupy czy poszukac zadymy...wrecz odwrotnie ale jak widze taka glupote u ludzi ktorzy powinni dawac przyklad, to nie moge sie nie odezwac.

Przepraszam za off'a i meczenie buly, ale sie zirytowalem.
Avatar użytkownika
macneil
N3
 
Posty: 211
Dołączył(a): sobota, 24 kwi 2010, 22:00
Lokalizacja: Kudowa Zdrój

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 8 sie 2011, 17:03

A jakie wrażenia po RRC? W porównaniu lepiej to jeździ od S2000,R4? Boki itp.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Postprzez lapekrallyfoto » poniedziałek, 8 sie 2011, 17:04

osobiście widziałem na oesie Lubenia ,na takim lewym zakręcie bodajże w Straszydlu jak laska z obsługi rajdu zdjęła kamizelkę i się opalała. Szkoda, że tylko kamizelkę :lol:
PRC Grupa Rajdowa
lapekrallyfoto
N2
 
Posty: 121
Dołączył(a): niedziela, 17 sty 2010, 12:20
Lokalizacja: Białystok

Postprzez lapekrallyfoto » poniedziałek, 8 sie 2011, 17:07

a tak poza tym to szkoda Grzesia Grzyba. Ostra walka i taka głupia przygoda w rowie. Nie było szans go wypchnąć w trakcie oesu.
PRC Grupa Rajdowa
lapekrallyfoto
N2
 
Posty: 121
Dołączył(a): niedziela, 17 sty 2010, 12:20
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 8 sie 2011, 17:13

Jarek55511 napisał(a):A jakie wrażenia po RRC? W porównaniu lepiej to jeździ od S2000,R4? Boki itp.

Ze zwężką 30 mm to auto prezentuje się słabo.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez pmk » poniedziałek, 8 sie 2011, 17:27

lapekrallyfoto napisał(a):a tak poza tym to szkoda Grzesia Grzyba. Ostra walka i taka głupia przygoda w rowie. Nie było szans go wypchnąć w trakcie oesu.


widok ze środka, do tego momentu szli dobrą dzidą

http://mediaracing.sk/videos/play/650
pmk
N1
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwi 2010, 11:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron