Skandaliczne obyczaje w polskim sporcie motorowym

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Skandaliczne obyczaje w polskim sporcie motorowym

Postprzez kmederski » wtorek, 1 lut 2011, 13:17

Informacja o zaprzestaniu wspolpracy Skody i Castrola z Leszkiem na niecale 3 tygodnie przed rajdem rozpoczynajacym nowy sezon jest po prostu skandaliczna. Takie decyzje nie zapadaja z dnia na dzien. Zwlaszcza w przypadku takich koncernow, gdzie budzet marketingowy celowy ustala sie na przelomie pazdziernika/listopada poprzedniego roku. Z ubieglorocznych zapowiedzi wynikalo, ze program Skoda Castrol BP Rally Team zakladal 2-3 letni udzial w RSMP.
Zatem jezeli podjeli inna decyzje, to powinni byli ja zakomunikowac na zakonczenie sezonu 2010. Z informacji prasowej nie wynika, ze chodzi o zmniejszenie budzetu marketingowego obu firm, tylko jego przesuniecie. No, wiadomo, ze rajdy z pilka nozna zawsze przegrywaja.

Ciekawe, kiedy dowiedzial sie o tym Leszek Kuzaj, ktorego bezposrednie zaangazowanie finansowe umozliwilo powstanie tego zespolu. Czy tez na ostatnia chwile?
Podejrzewam, ze tak, bo inaczej bylyby juz jakies przecieki na temat jego planow.

A jezeli jest tak jak przypuszczam, to jest to absolutny skandal. Panowie ze Skody i Castrola - takie pojecie jak etyka biznesowa jest Wam znane?

Otwieram nowy temat - mam nadzieje, ze Skandal mi wybaczy nieuprawnione posluzenie sie jego nickiem :wink:

Ale moze nadszedl czas, aby pietnowac nieetyczne postepowanie w sportach motorowych?
kmederski
N3
 
Posty: 446
Dołączył(a): środa, 18 lis 2009, 13:26
Lokalizacja: kolwiek


Postprzez Sejol » wtorek, 1 lut 2011, 13:25

Kuzaj na pewno wiedział wcześniej. Postukaj się w głowę z takimi komentarzami. Sezon do dupy to odeszli, możesz podziękować Kuzajowi.
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez kremer » wtorek, 1 lut 2011, 13:37

kmederski zastanawiam sie jak mozesz pisac takie rzeczy nie wiedzac żadnych szczegółów i bazując na inf. prasowej. O rozstanie było głośno po dzwonie na testach przed Rzeszowem jak sie budzet skonczył na ciągłe odbudowy Skody. Dociułali sezon z Dolnośląskim i Lausitz. Na koniec Barbarka i koniec. Nad czym tu płakac.
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Skandaliczne obyczaje w polskim sporcie motorowym

Postprzez THIM » wtorek, 1 lut 2011, 13:43

kmederski napisał(a):Z ubieglorocznych zapowiedzi wynikalo, ze program Skoda Castrol BP Rally Team zakladal 2-3 letni udzial w RSMP.


Zakładał też zdobycie mistrzostwa Polski 2010 ;)
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fotorobart_pl » wtorek, 1 lut 2011, 13:48

a co da piętnowanie? jak zmusisz do wywiązania się z umowy?? Karą w zapisaną kontrakcie? :lol: Jaki sponsor wtedy da kasę na rajdy?
Bojkot oleju Castrol i aut Skody też nic nie da wszyscy przestaną kupować te produkty:lol:
WRC to opisze? to pożegna się z całostronicową reklamą :twisted:
nic nie poradzisz ....
Ostatnio edytowano wtorek, 1 lut 2011, 13:50 przez fotorobart_pl, łącznie edytowano 2 razy
Powyższy post jest opinią autora tylko w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn.
http://www.fotorobart.pl/ Obrazek
fotografia rajdowa i nie tylko...
Avatar użytkownika
fotorobart_pl
A5
 
Posty: 538
Dołączył(a): niedziela, 12 sie 2007, 19:54

Re: Skandaliczne obyczaje w polskim sporcie motorowym

Postprzez GrYzLy » wtorek, 1 lut 2011, 13:48

kmederski napisał(a):Informacja o zaprzestaniu wspolpracy Skody i Castrola z Leszkiem na niecale 3 tygodnie przed rajdem rozpoczynajacym nowy sezon jest po prostu skandaliczna. Takie decyzje nie zapadaja z dnia na dzien. Zwlaszcza w przypadku takich koncernow, gdzie budzet marketingowy celowy ustala sie na przelomie pazdziernika/listopada poprzedniego roku. Z ubieglorocznych zapowiedzi wynikalo, ze program Skoda Castrol BP Rally Team zakladal 2-3 letni udzial w RSMP.
Zatem jezeli podjeli inna decyzje, to powinni byli ja zakomunikowac na zakonczenie sezonu 2010. Z informacji prasowej nie wynika, ze chodzi o zmniejszenie budzetu marketingowego obu firm, tylko jego przesuniecie. No, wiadomo, ze rajdy z pilka nozna zawsze przegrywaja.

Ciekawe, kiedy dowiedzial sie o tym Leszek Kuzaj, ktorego bezposrednie zaangazowanie finansowe umozliwilo powstanie tego zespolu. Czy tez na ostatnia chwile?
Podejrzewam, ze tak, bo inaczej bylyby juz jakies przecieki na temat jego planow.

A jezeli jest tak jak przypuszczam, to jest to absolutny skandal. Panowie ze Skody i Castrola - takie pojecie jak etyka biznesowa jest Wam znane?

Otwieram nowy temat - mam nadzieje, ze Skandal mi wybaczy nieuprawnione posluzenie sie jego nickiem :wink:

Ale moze nadszedl czas, aby pietnowac nieetyczne postepowanie w sportach motorowych?


Wyluzuj. Skandalem to bylo opuszczenie Roberta Herby przez Warke Strong, a tutaj wszyscy zainteresowani napewno nie robili sobie zludzen.
Miala byc gloria i chwala. Wyszedl jeden z najgorszych sezonow. Czego wiecej oczekiwac?

P.S. Jak LK opuszczal SPRT to zrobil to w spokojnej atmosferze ;)

Mysle ze LK moze byc swietnym bohaterem tego watku, tylko nie w roli ofiary.
Ostatnio edytowano wtorek, 1 lut 2011, 13:55 przez GrYzLy, łącznie edytowano 1 raz
"Mam nadzieję, że ten francuski wynalazek wytrzyma." L.Kuzaj
Avatar użytkownika
GrYzLy
N3
 
Posty: 357
Dołączył(a): czwartek, 19 sie 2004, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bzinek » wtorek, 1 lut 2011, 13:54

zamknijmy tą dyskusje starym stwierdzeniem

Leszek Kuzaj - Powrót Króla Młynarzy :lol:
Leszek Kuzaj - Powrót Króla Młynarzy
Avatar użytkownika
bzinek
N3
 
Posty: 341
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 11:34
Lokalizacja: Ck\NMnP

Postprzez riko12 » wtorek, 1 lut 2011, 13:57

Jaki skandal, że co? Że zespół przestał istnieć? Przecież to normalne, zwłaszcza z kierowcą który przed sezonem mówił że "jest PEWNY że będzie wygrywał rajdy" a później było jak zawsze.... Ja z kolei wyczytałem z informacji prasowej ironię: "wiemy już jak wyglądają RSMP i co daje reklama w rajdach"... Panowie - przecież RSMP to żenada - tu jest zerowy poziom sportowy - NIESTETY - czytaliście tabelkę w WRC -każdy z zawodników robi sobie żarty - o sponsorach, planach, itd. to nie jest niestety już sport - to są zawody dla ludzi, którzy lubią się w to bawić...
riko12
 
Posty: 49
Dołączył(a): środa, 10 sty 2007, 16:21
Lokalizacja: Lower Silesia

Postprzez Mad Max » wtorek, 1 lut 2011, 14:00

Nie wiem jak wy ale mi się wydaje (po przeczytaniu newsa na AK) że Skoda zostanie w rajdach ale z innym kierowcą. Myślę że bardziej kmenderskiemu chodziło o to że taka informacja podawana jest na początku sezonu i jeśli rzeczywiście Kuzaj o tym nic nie wiedział to jest to zwykłe chamstwo i nieprofesjonalizm. Dodatkowo wcale bym się nie zdziwił gdyby kmederski miał rację ponieważ ostatnio wszędzie gdzie się pojawiał Kuzaj był przedstawiany jako zawodnik Skoda Castrol RT. Poza tym praktyki pozostawiania zawodnika na lodzie na początku sezonu to nie nowość w Polskich rajdach, przykład Pawła Dytki z przed paru lat, a najlepiej pokazuje to sytuacja z Bębenkami i Lotosem. Z drugiej strony po takiej ilości dzwonów można było się tego spodziewać, ale mogli to ogłosić wcześniej.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Postprzez gabrally » wtorek, 1 lut 2011, 14:38

Wersja optymistyczna: Leszek wsiądzie do evo N4, poczuje się jak za starych, dobrych eNkowych lat i pokaże jeszcze jak się jeździ. S2000 wybitnie mu nie leżało.
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez Sylwek_GSi » wtorek, 1 lut 2011, 15:20

wg mnie decyzja wcale nie szokuje. szkoda jedynie że zapadła w okresie, kiedy słyszymy raczej o powstawaniu nowych zespołów a nie o wycofywaniu. Po takim katastroficznym roku, nie dziwi decyzja. Przypomnijcie sobie buńczuczne zapowiedzi sprzed roku, aż głupio sie robi jak sie tego słucha :lol: A co do Kuzaja, nie ma czego załować sam sobie winien a znając zycie poradzi sobie sam. Pytanie tylko czy bedzie mu sie chciało bo mlody to on juz nie jest i wyniki pokazują ze nie jest zbyt konkurencyjny.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Postprzez fotorobart_pl » wtorek, 1 lut 2011, 15:22

gabrally napisał(a):Wersja optymistyczna: Leszek wsiądzie do evo N4, poczuje się jak za starych, dobrych eNkowych lat i pokaże jeszcze jak się jeździ. S2000 wybitnie mu nie leżało.


myślę, że na C2R2 budżet znajdzie ...
Powyższy post jest opinią autora tylko w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn.
http://www.fotorobart.pl/ Obrazek
fotografia rajdowa i nie tylko...
Avatar użytkownika
fotorobart_pl
A5
 
Posty: 538
Dołączył(a): niedziela, 12 sie 2007, 19:54

Postprzez petro_z » wtorek, 1 lut 2011, 15:25

gabrally napisał(a): ...S2000 wybitnie mu nie leżało.


Ja bym powiedział, że raczej wybitnie mu leżało! Raz leżało na dachu, raz na boku, raz w rowie... ;) Szkoda Lecha bo zawsze fajnie się oglądało jego fantazyjną jazdę, a Skodziana i tak dzielnie znosiła takie katowanie. Zwróć uwagę, że Leszkowi nie leżało też Subaru, ani Fabia WRC, ani wieloryb... Może to już po prostu czas?
Ostatnio edytowano wtorek, 1 lut 2011, 15:27 przez petro_z, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
petro_z
N2
 
Posty: 125
Dołączył(a): środa, 31 paź 2007, 19:01
Lokalizacja: Iława/Olsztyn

Postprzez Krzysiek_WrC » wtorek, 1 lut 2011, 15:26

Blacharz nie nadążał z robotą ot i tak to wygląda :lol: , nie wiem po co sobie sami mydlicie oczy jakimiś teoriami. Skoda liczyła nawet na zwycięstwo w naszych mistrzostwach a wyszło jak dla nich poniżej jakiegokolwiek minimum, minimum to było zapewne 3 miejsce a nie czwarte, w dodatku parę razy klepiąc auto i reanimując silniki .
Kuzaja zatrudniając liczyli ze jak dostanie nowa broń, w dodatku bardzo konkurencyjna w międzynarodowych Mistrzostwach to będzie potrafił na podium stanąć.
Sam bym się chyba czuł na miejscu szefów Skody rozgoryczony. A nie doszukiwałbym się teraz jak powyżej jakiś czysto teorii marketingowych.
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez Zajcev » wtorek, 1 lut 2011, 15:32

fotorobart_pl napisał(a):
gabrally napisał(a):Wersja optymistyczna: Leszek wsiądzie do evo N4, poczuje się jak za starych, dobrych eNkowych lat i pokaże jeszcze jak się jeździ. S2000 wybitnie mu nie leżało.


myślę, że na C2R2 budżet znajdzie ...


nawet jesli C2R2, to czemu nie? Bebenek pokazal ze sie da :)
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości