Skandaliczne obyczaje w polskim sporcie motorowym

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez denzel » wtorek, 1 lut 2011, 21:22

Leszek też ich stawiał przed faktem dokonanym za każdym razem jak dzwonił :wink:

Mnie w tym wszystkim nic nie dziwi. Sezon był do niczego i raczej następny nic lepszego by nie przyniósł. Moim zdaniem istnienie teamu miałoby sens ale pod warunkiem zmiany kierowcy. W tym wypadku kierowca prawdopodobnie przyprowadził swoich sponsorów więc istnienie teamu w dotychczasowej formie jest moim zdaniem niemożliwe.
Zgodzę się, że takie informacje uzgadniane są wcześniej niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu. Podejrzewam, że w tym przypadku też tak było. Nie sądzę aby Kuzaj miał jakiekolwiek złudzenia bez podpisanych umów u progu sezonu.
Ja stawiam na Kuzaja w EVO X R4. Jakiś miesiąc, dwa temu kupił cywilną wersję więc może coś w tym jest...
denzel
N3
 
Posty: 221
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 18:21
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Agrest » wtorek, 1 lut 2011, 22:49

Ja w sumie jestem zaskoczony troche tym newsem, szczególnie jesli chodzi o Castrola, bo jednak liczyłem na Lesia w Skodzie w tym roku.
Evo X Kuzi juz przyjechał na pamietne testy przed Rzeszowskim 2010
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Postprzez MaxiA7 » środa, 2 lut 2011, 00:43

riko12 napisał(a):Jaki skandal, że co? Że zespół przestał istnieć? Przecież to normalne, zwłaszcza z kierowcą który przed sezonem mówił że "jest PEWNY że będzie wygrywał rajdy" a później było jak zawsze.... Ja z kolei wyczytałem z informacji prasowej ironię: "wiemy już jak wyglądają RSMP i co daje reklama w rajdach"... Panowie - przecież RSMP to żenada - tu jest zerowy poziom sportowy - NIESTETY - czytaliście tabelkę w WRC -każdy z zawodników robi sobie żarty - o sponsorach, planach, itd. to nie jest niestety już sport - to są zawody dla ludzi, którzy lubią się w to bawić...

100% racji, byle gość z firmą kupuje rajdówkę mając zerowy poziom umiejetności w szybkiej jeździe,inwestuje w auto własna kase, ma za co jeździć więc jest już rajdowcem,przykładów w polsce mnóstwo, osiągnięcia tych panów zerowe :D jednym przeszkadza sekwencyjna skrzynia na śniegu inni ciągle powtarzają że się uczą jeszcze inni że to ich marzenia z dzieciństwa:), osobiście jakbym stał na czele PZM i niezależało mi by na kasie, wprowadziłbym do RSMP takie coś: kto przez dwa sezony niezdobędzie tytułu mistrzowskiego w klasie/generalce, ma zakaz startów przez dwa kolejne i tak w kółko, od razu ci co mają kase a brak talentu by im sie marzenia rozmyły i zabawa szybko skończyła:)
Avatar użytkownika
MaxiA7
N2
 
Posty: 126
Dołączył(a): piątek, 26 paź 2007, 12:17
Lokalizacja: dolnyśląsk

Postprzez micz » środa, 2 lut 2011, 01:04

kmenderski, jakoś nie pamiętam żebyś się tak wściekał po publikacji informacji o tym, że SPRT wydymało Kajtka rozwiązując z nim kontrakt rok wcześniej niż to pan prezes deklarował. Różnica jest taka, że Kajto zdobywał tytuly a Leszek rozbijał rajdowki. A jesli myslisz, że kasa sie nalezy za zaslugi to zaproponuj Skodzie Jaroszewicza :D

I choć oczywiście jest możliwe, że LK dowiedział się o rozstaniu z autoklubu to szczerze w to wątpię. Dlaczego? Bo o wycofanie się Skody slyszałem już w polowie sezonu.
Podobnie bylo z Kajtkiem. Już dawno wiedział o zakończeniu współpracy z SPRT a na forum wciąż te moje rewelacje komentowano jako plotki bez poparcia w faktach.
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez MSG Racing » środa, 2 lut 2011, 03:10

Niestety komunikat ten bardzo delikatnie mówi o tym w jakim miejscu medialnym są nasze rajdy o którym już kilka razy wspominałem na forum.
O ile ja się tylko w tytule doczytałem prostego stwierdzenia, że Skoda się wycofuje o tyle w samej informacji prasowej nie ma jasnego stwierdzenia że się wycofują. Jest jedynie " Wiedzę zdobytą podczas tego projektu zapewne wykorzystamy przy współpracy z zespołem fabrycznym Skoda Auto już w najbliższych miesiącach. " co może bardziej świadczyć o tym, że będą się chwalić osiągnięciami Skody w IRC.
Podobnie Castrol, tylko tu już wprost powiedziane, że WRC i kopana przy czym wycofują się z RSMP.
Szkoda ale może to i kilka innych przykładów których jest sporo da do myślenia Panom Witkowskiemu, Górskiemu i reszcie.

Myślę, że gdyby poziom medialny był wyższy to Skoda zmieniła by kierowcę a nie wycofała się z RSMP.

Co do pozostawiania zawodników na lodzie tuż przed sezonem dodałbym jeszcze Seata i Łukasza Sztukę z czasów WRC w Polsce.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez d-z rallyfans » środa, 2 lut 2011, 08:36

W miniony piątek pojawił się nowy numer WRC gdzie było zestawienie kto gdzie czym itd, jak wszyscy wiedzą nie było nic o Leszku i Skodzie co dało już do myślenia, jeśli Lechu liczył na kolejny sezon w Skodzie to na 100% coś w tym zestawieniu by było, a nie było nic, więc dokładnie wiedział co się święci i ten news nie był zaskoczeniem.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postprzez kremer » środa, 2 lut 2011, 11:10

Tabelka w WRCu na pewno jest wiarygodna :)))))))

http://www.rallyonline.pl/index.php?1&m ... s&&s=30834 Beben w EVO10 :) :) ? :)
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez kmederski » środa, 2 lut 2011, 13:10

Zwyczajowo informacja o zakonczeniu wspolpracy ma miejsce po zakonczeniu sezonu, czyli po Barborce, ktora jest tego sezonu ukoronowaniem. Czesto jest poprzedzona przeciekami od kierowcow badz Sponsorow o jej zakonczeniu.
Informacja o zakonczeniu wspolpracy 2 tyg przed rajdem rozpoczynajacym nowy sezon nie miesci sie w ogolnie przyjetych standardach, zarowno sportowych jak i biznesowych i pozwala na uzasadnione domniemania, ze zasady te rowniez wobec kierowcy byly zlamane. Zwlaszcza, ze nie bylo zadnych przeciekow o zmianach planow Leszka.
Ponizej cytuje wypowiedz czlonka zespolu Leszka potwierdzajacy moje przypuszczenia odnosnie czasu w ktorym Leszek zostal poinformowany o decyzji.

carfit
Tytuł: Re: Rajdowe dyskusje - sezon 2011Napisane: Śr lut 02, 2011 7:45 am

..:: Platinium Forumus ::..


Posty: 6923
Skąd: nowy sącz
Płeć:
Pomuki: 16
Auto: STI MY06,Forek 2.5XT MY08, FocusRS 10, Spec C my07
szubaru napisał(a):
MalySTi napisał(a):
Koniec Skoda Castrol BP Rally Team
http://www.rallyonline.pl/index.php?1&m ... s&&s=30829

ciekawe w takim razie czym będzie Kuzaj startował



Auto Skoda S2000 była od samego początku własnością Leszka, więc teoretycznie auto jest dalej w jego posiadaniu , pomimo że teamu już nie ma. Najgorsze jest to, że Leszek sie dowiedział .... ostatni tj. w tamtym tygodniu, na dwa i pół tygodnia przed Lotosem A znaleźć sponsora w tak krótkim okresie graniczy z cudem

_________________
Proszę nie pisać na PW lepiej na : carfit@xl.wp.pl
PW nie wyrabia

www.sjs.pl


Tak sie po prostu nie robi!
Chlop nie otrzymal cienia szansy, aby mogl wziac udzial w RSMP w tym roku. A przeciez dochodzi do tego swiadomosc zarowno Skody jak i Castrola, ze kupil auto za niemale pieniadze i ma zatrudnionych W STT mechanikow, ktorych teraz zapewne bedzie zmuszony zwolnic.

P.S

Z osobami, ktore swiadomie i w sposob w ich pojeciu dowcipny( a w rzeczywistosci obnazajacy ich poziom kultury) przeinaczyly mojego nicka
nie mam zamiaru dyskutowc.
kmederski
N3
 
Posty: 446
Dołączył(a): środa, 18 lis 2009, 13:26
Lokalizacja: kolwiek

Postprzez Sejol » środa, 2 lut 2011, 13:20

Kuzaj to stary lis i na pewno nie dał się tak załatwić, wiadomo że jak nie masz na papierze to nie masz w ogóle. Może nie miał innych sponsorów i liczył że skoda jednak podpisze, Kajtek już w listopadzie mówił że trzeba zapinać budżet na 2011.

Plus dla Leszka że nie jechał po Skodzie w czasie sezonu i po nim, mimo że dało się wyczuć że nie wszystko gra jak należy.
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez fotorobart_pl » środa, 2 lut 2011, 13:28

a tak z innej beczki...
skoro Castrol rezygnuje z rajdów to co z M.Oleksowiczem i Castrol Q-service?
Powyższy post jest opinią autora tylko w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn.
http://www.fotorobart.pl/ Obrazek
fotografia rajdowa i nie tylko...
Avatar użytkownika
fotorobart_pl
A5
 
Posty: 538
Dołączył(a): niedziela, 12 sie 2007, 19:54

Postprzez Anfindil » środa, 2 lut 2011, 13:47

Q-serwice to sieć warsztatów, więc jest pewnie w znacznym stopniu niezależna od olejowego Castrola. A nawet jeśli się wycofają to Oleksowicze (Obaj) na braki w budżecie zwykle nie narzekają. Tylko barw było by szkoda. :(
[edit]
Chociaż faktycznie Oleksowicz jeździ z Castrol EDGE, ten sponsor może odpaść.
Avatar użytkownika
Anfindil
 
Posty: 24
Dołączył(a): środa, 2 cze 2010, 12:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez denzel » środa, 2 lut 2011, 17:29

Anfindil napisał(a):Q-serwice to sieć warsztatów, więc jest pewnie w znacznym stopniu niezależna od olejowego Castrola. A nawet jeśli się wycofają to Oleksowicze (Obaj) na braki w budżecie zwykle nie narzekają. Tylko barw było by szkoda. :(
[edit]
Chociaż faktycznie Oleksowicz jeździ z Castrol EDGE, ten sponsor może odpaść.


Q-service należy do grupy Inter Cars S.A. czyli w większości do Krzysztofa Oleksowicza.
W przypadku tego teamu podejrzewam, że Castrol zostanie bo powiązania pewnie nie konczą się na sponsoringu ale oparte są biznes Inter Cars - Castrol.
denzel
N3
 
Posty: 221
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 18:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bad-i » czwartek, 3 lut 2011, 10:03

MaxiA7 napisał(a):osobiście jakbym stał na czele PZM i niezależało mi by na kasie, wprowadziłbym do RSMP takie coś: kto przez dwa sezony niezdobędzie tytułu mistrzowskiego w klasie/generalce, ma zakaz startów przez dwa kolejne i tak w kółko, od razu ci co mają kase a brak talentu by im sie marzenia rozmyły i zabawa szybko skończyła:)


Bardzo ciekawe rozwiązanie, a zrobiłeś wcześniej statystyke ilu było by kierowców w RSMP po takim zapisie? :lol:
Bad-i
N3
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek, 5 paź 2009, 17:21

Postprzez Paweł » czwartek, 3 lut 2011, 12:17

Bad-i napisał(a):
MaxiA7 napisał(a):osobiście jakbym stał na czele PZM i niezależało mi by na kasie, wprowadziłbym do RSMP takie coś: kto przez dwa sezony niezdobędzie tytułu mistrzowskiego w klasie/generalce, ma zakaz startów przez dwa kolejne i tak w kółko, od razu ci co mają kase a brak talentu by im sie marzenia rozmyły i zabawa szybko skończyła:)


Bardzo ciekawe rozwiązanie, a zrobiłeś wcześniej statystyke ilu było by kierowców w RSMP po takim zapisie? :lol:


Fantastyczny pomysł, nie ma to jak oglądać 5 załóg na rajdzie :lol:
Ciekawe jako prezes PZM co byś powiedział np.Panu Sołowowi czy Kucharowi że nie może już jeździć w Polsce bo nie zdobył mistrza przez ostatnie dwa lata :lol: ... czym się ludzie kierują wypisując takie bzdury...
Na całym świecie jeżdzą ludzie dla których jest to pasja i spędzenie miło czasu, nie ma prawa zabraniania im jeździć !

P.S. Przepraszam was wszystkich za OT, lubię czytać to forum (rzadko się udzielając), ale to co zaprezentował kolega jest poniżej jakiegokolwiek poziomu
WWW.TRAXRACING.PL
Przygotowanie aut do sportu
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 9 wrz 2004, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez RallyOlo » piątek, 4 lut 2011, 01:58

Ja myślę, że wiedział o co chodzi już jakiś czas wcześniej. Może świadczyć o tym fakt, przejęcia stajni od Leszka Kuzaja przez powstającą krakowską siedzibę M-Sportu - chodzi dokładnie o to samo miejsce, nieopodal elektrociepłowni przy Nowohuckiej.
RallyOlo
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota, 7 lut 2009, 13:37

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron