Rajd Koszyce

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Rajd Koszyce

Postprzez BartekRally » czwartek, 29 lip 2010, 00:22

Pomimo, że przed nami dopiero Rzeszów pojawiło się już kilka informacji. Wytłuszczonym zaznaczyłem najważniejszą dla naszych :wink:

36. Rally Kosice (16-18 września), druga wyjazdowa runda tegorocznych Platinum RSMP, odsłonił pierwsze karty. Rajd jest jednocześnie rundą Pucharu Europy Strefy Centralnej, Mistrzostw Słowacji oraz Pucharu Słowacji. Wyższa ranga imprezy spowodowała, że powrócono do dwudniowego formatu.
Położone 90 kilometrów od stolicy z Polską Koszyce po raz pierwszy gościć będą kierowców z Platinum RSMP. Organizatorem jest Auto Klub Kosice, od zeszłego roku włączający się w przygotowanie Rajdu Rzeszowskiego. W tym roku wymiana jest już pełna - Słowacy mają jedną rundę swojego czempionatu u nas, a my na Słowacji.

Rajd Koszyc rozgrywany jest od 1971 roku - ale dopiero w latach 80-tych trafił do kalendarza Mistrzostw Czechosłowacji. Na liście zwycięzców mamy dwóch polskich kierowców. Janusz Kulig, pilotowany przez Emila Horniacka, triumfował w edycji 2001, zaś Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą wygrali cztery lata temu.

Bazą rajdu będzie Hotel Yasmin, przed jego budynkiem odbędzie się ceremonia startu i mety. Serwis zlokalizowany zostanie na parkingu Barracks przy ulicy Moyzesovej. Na środę i czwartek rano przewidziano zapoznanie z trasą (nie ma limitu ilości przejazdów), w czwartkowe popołudnie zaplanowano BK-1, odbiór administracyjny, konferencję prasową i ceremonię startu. W programie nie odcinka testowego.

Walka na oesach odbędzie się w piątek i sobotę. Przygotowano 12 odcinków specjalnych (łącznie ok. 160 km), po sześć na każdy dzień, zaś organizatorzy zapowiadają, że część z nich będzie nowa także dla Słowaków. Na próbie Slanec znajdzie 800 m szutrowego łącznika.

Zgłoszenia można nadsyłać od 18 sierpnia do 3 września. Aby być klasyfikowanym równolegle w rundach mistrzostw Polski i Słowacji, należy dopłacić do wpisowego 75 euro.
BartekRally
A5
 
Posty: 913
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 22:36


Postprzez TGR » poniedziałek, 30 sie 2010, 18:53

Czy gdzieś opublikowano już mapki rajdu?
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Postprzez bercik » poniedziałek, 30 sie 2010, 20:01

http://www.rallye.sk/rallye/index.php Tu jest strona rajdu. Mapki publikują zazwyczaj niestety parę dni przed rajdem :? Wrzuciłem nazwy odcinków w mapy google i wyszło mi że piątkowe są na zachód od Koszyc, a sobotnie na wschód. Piątkowe Ruzin i Zipov szły rok temu. Są w youtube stosowne filmiki. Na Ruzinie byliśmy właśnie rok temu i mogę powiedzieć, że początek jest troszkę szybszy a potem to już zakręt w zakręt po wyboistym i wąskim asfalcie. Trzeba zaznaczyć że cały odcinek idzie przez las, wzdłuż zalewu. Miejsce trzeba przyznać bardzo urokliwe, choć rok temu nie było już liści na drzewach i było cokolwiek widać, jak będzie teraz, się okaże:) Aha dojazd do odcinka tylko od startu lub mety. Co do Zipowa to może się wypowiedzieć bodajże kolega Zachu.
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez TGR » poniedziałek, 30 sie 2010, 20:29

Mam mapki z roku ubiegłego. Rzeczywiście występują tu odcinki o tej nazwie, plus oes "Kosice". Pytanie tylko, czy polecą tak samo. Z tego co widać w sobotę będą całkiem nowe oesy. No cóż, trzeba czekać.
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Postprzez zachu » poniedziałek, 30 sie 2010, 21:24

bercik napisał(a): Co do Zipowa to może się wypowiedzieć bodajże kolega Zachu.

Tak rok temu byłem na Zipowie ale czy teraz poleci w tej samej konfiguracji tego nie wiem. Początek odcinka to 2 patelnie (bardzo ciekawe jak popada) a potem mega szybko po szerokim asfalcie, gdzieś tak w połowie odcinka było odbicie w lewo na węższą drogę (ale i tak szerszą niż większość osów w Polsce) i bardziej kręto a sama końcówka to już zakręt w zakręt przez las. Ale powtarzam nie wiem jak będzie w tym roku. Ale najfajniejsze jest to że między przejazdami puszczają cywilne auta po trasie to można spokojnie objechać i coś sobie wybrać.
Avatar użytkownika
zachu
A5
 
Posty: 580
Dołączył(a): poniedziałek, 15 paź 2007, 11:16
Lokalizacja: Ryglice koło Tarnowa

Postprzez CPUNek » poniedziałek, 30 sie 2010, 22:12

zachu napisał(a):Ale najfajniejsze jest to że między przejazdami puszczają cywilne auta po trasie to można spokojnie objechać i coś sobie wybrać.


Po ostatnich przygodach (zerówka zderzyła się z autem cywilnym) nie można jeździć między przejazdami.
Czy ciemno czy jasno pędzi cpunek przez miasto ... ;]

Zawsze i wszędzie Grzyb mistrzem będzie !!!
Avatar użytkownika
CPUNek
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): środa, 14 lut 2007, 11:48
Lokalizacja: okolice rzeszowa ;]

Postprzez zachu » poniedziałek, 30 sie 2010, 22:20

A to szkoda. Słyszałem o tym wypadku ale nie wiedziałem że wprowadzili taki zakaz.
Avatar użytkownika
zachu
A5
 
Posty: 580
Dołączył(a): poniedziałek, 15 paź 2007, 11:16
Lokalizacja: Ryglice koło Tarnowa

Postprzez TGR » poniedziałek, 30 sie 2010, 23:33

A jak tam jest z otaśmowaniem i czy są wstupinki?
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Postprzez corados » poniedziałek, 30 sie 2010, 23:49

W tamtym roku nie było wejściówek,a taśmy było mało bądź wcale, na Ruzinie praktycznie nigdzie 8) ale skoro tam na całym oesie było z kilkadziesiąt ludzi nie przeasadzając, zero zabudowań więc było to zbędne ogólnie tam nie taśmują hektarów tak jak u nas,ale jak teraz przyjedzie Burdalski to albo dostanie zawału albo wprowadzi swoje metody.
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez TGR » poniedziałek, 30 sie 2010, 23:58

Myślę, że za bezpieczeństwo odpowiada organizator i nasi nie będą mieć tu nic do gadania. Dobrze, że Słowacy nie taśmują tak jak Czesi:)))
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Postprzez zachu » wtorek, 31 sie 2010, 09:42

U nas na 1 odcinku jest więcej taśmy niż u nich w całym sezonie. Ale jest to spowodowane pewnie tym że tam jest bardzo mało kibiców. Rok temu było więcej Polaków niż Słowaków
Avatar użytkownika
zachu
A5
 
Posty: 580
Dołączył(a): poniedziałek, 15 paź 2007, 11:16
Lokalizacja: Ryglice koło Tarnowa

Postprzez MSG Racing » wtorek, 31 sie 2010, 11:41

TGR napisał(a):Myślę, że za bezpieczeństwo odpowiada organizator i nasi nie będą mieć tu nic do gadania. Dobrze, że Słowacy nie taśmują tak jak Czesi:)))

Śmiem się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Akurat jak byliśmy na Barumce to doszliśmy do wniosku, że taśmy jet tam mniej niż u nas i dużo mniej.
Natomiast ludzie z zabezpieczenia są bardzo skuteczni.
Może przez tragiczne wydarzenia z Pragi i Valasski.
Myślę, że dużo też zależy od kibiców i podejścia ludzi które tam jest inne.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez bercik » sobota, 4 wrz 2010, 08:10

Rzućcie sobie okiem na 31 pozycję w liście zgłoszeń do mistrzostw Słowacji :o http://www.rallye.sk/rallye/?reglist
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez majster11 » sobota, 4 wrz 2010, 09:17

No Michał sobie potrenuje przed Francją.
SIEKLUCKI GO!!!!
Avatar użytkownika
majster11
N3
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 24 kwi 2009, 14:30
Lokalizacja: Strzelin

Postprzez d-z rallyfans » sobota, 4 wrz 2010, 09:35

bercik napisał(a):Rzućcie sobie okiem na 31 pozycję w liście zgłoszeń do mistrzostw Słowacji :o http://www.rallye.sk/rallye/?reglist



Coś mi się wydaje że pokazanie się w rundzie RSMP jest celowe, moim zdaniem jeśli Skoda pozostanie w rajdach w Polsce to Junior ma duże szanse na to aby byc ich kierowcą.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości