67 Rajd Polski 2010 - ponawiam temat

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Pit » środa, 9 cze 2010, 16:11

Warto obejrzeć - dynamizm 100% nawet w klipie:
http://www.sprt.pl/lang.pl/no/movie/19
Pit
 
Posty: 24
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2008, 09:38


Postprzez evo » środa, 9 cze 2010, 22:13

Pit napisał(a):Warto obejrzeć - dynamizm 100% nawet w klipie:
http://www.sprt.pl/lang.pl/no/movie/19

1:05 widać jak Kajto świetnie wykorzystuje każdy centymetr drogi :shock:
http://www.martins.ubf.pl
Avatar użytkownika
evo
N2
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 22:38
Lokalizacja: London/Myslenice

Postprzez michuczy » czwartek, 10 cze 2010, 11:40

Czy ktoś może wskazać gdzie ta słynna przeprawa przez wodę była? (oes i na mapie)
Avatar użytkownika
michuczy
N2
 
Posty: 174
Dołączył(a): poniedziałek, 5 cze 2006, 18:46
Lokalizacja: Brodnica

Postprzez ToKu » czwartek, 10 cze 2010, 12:21

OS Zalesie

dokładnego miejsca nie wskażę, ale na pewno między Chełchami a Zalesiem, a najprawdopodobniej między Chełchami a miejscem gdzie Oes prawie "dotyka" asfaltu Wydminy - Olecko.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez tomlodz » czwartek, 10 cze 2010, 14:07

Przeprawa była TU :

Obrazek
Avatar użytkownika
tomlodz
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 20:17
Lokalizacja: Łódź

Postprzez corados » czwartek, 10 cze 2010, 15:05

Byłem po raz trzeci na Rajdzie Polskim i co roku odnoszę coraz większe wrażenie,że ten rajd nie jest organizowany dla kibiców :!: ,a z myślą o tym by zarobić jak najwięcej kasy. Szukają jeleni,którzy zapłacą im 30zł za jednorazowe wejście na strefę serwisową czy 20zł za miejsce parkingowe na jakiejś polanie z której trzeba dymać kilka km do oesu. Na "torowym" testowym były podobno takie tłumy jak na rundzie WRC :roll: ciekawe czy ten wspaniały pomysł wykorzystają również za rok. Mimo tych "kwiatów" organizatora rajd jak dla mnie udany, choć czasami trasa przypominała tą z rajdów terenowych to jednak zawodnicy i kibice nie mają co narzekać bo w porównaniu do Cypru,Akropolu czy Argentyny na Mazurach jest gładko i płytko :wink:
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez tomlodz » czwartek, 10 cze 2010, 15:34

corados napisał(a):Byłem po raz trzeci na Rajdzie Polskim i co roku odnoszę coraz większe wrażenie,że ten rajd nie jest organizowany dla kibiców :!: ,a z myślą o tym by zarobić jak najwięcej kasy.


Zgadzam się z tym w 100%. I sami sobie tym krzywdę robią. Chciałem sobie wejść do parku serwisowego, ale jak usłyszałem że bilet kosztuję 20 zł to stwierdziłem że lepiej sobie coś zjem za tą kasę.

Ceny trochę za wysokie jak za imprezę takiej rangi. Zrobiliby za 10 zł to bym dał i podejrzewam że więcej by na tym zarobili. Tak jak na Elmocie bilet 10 zł nie bolał i wszyscy kupowali.

A co do blokowania dróg 4 km przed odcinkiem to już pozostawiam bez komentarza :evil: :roll: KUR.... nawet mapki dobrej jakości nie było ale blokować drogi to potrafią.
Avatar użytkownika
tomlodz
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 20:17
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mroowa » czwartek, 10 cze 2010, 18:01

a wiecie gdzie można było kupić wejściówkę na serwis ? :D prócz gołębia to w gadzetach rajdowych. Szczegół, że stoisko było na serwisie :D
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez wrc22 » piątek, 11 cze 2010, 10:38

Tak z nudów oglądałem kilka onboardów z rajdu. Tam naprawdę było tak mało kibiców?? Pustki -przez większość trasy nikogo nie widać. Dobrze, że nie pojechałem bo za podobne pieniądze można zobaczyć rajd WRC w oszczędnej opcji.
"Z miłości do rajdów"
Avatar użytkownika
wrc22
N3
 
Posty: 208
Dołączył(a): poniedziałek, 21 kwi 2008, 17:04
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Agrest » piątek, 11 cze 2010, 11:15

Ja byłem i nie żałuje. Rajd była fajny, ciekawa walka na oesach, pogoda dopisała, obsada była dobra.
Ale według mnie organizator musi chyba sobie braki oleju w głowie uzupełnić, bo z takimi cenami daleko nie zajedzie
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Postprzez Qbek » sobota, 12 cze 2010, 09:51

Również się zgadzam z kolegami wyżej.
To tylko runda RSMP - na nie których, np. takim Rzeszowskim nie przypominam sobie żebym chociaż złotówkę płacił za wejście na serwis nie mówiąc już o os'ach... Za wysoko się cenią, a motorsport w Polsce przestaje być dla kibiców, liczy się tylko kasa. Najlepiej wytaśmować 100 metrów pola od drogi na całej długości odcinka, brać jeszcze grubą kasę od kibiców za to i już! Na MŚ można było stać prawie, że przy drodze, a teraz na Kruklankach na prawie, że prostym odcinku drogi staliśmy co najmniej 20m od niej, a na dodatek przed nami była taka trawa, że drogi nie było widać, więc trzeba było rękami wyrywać :?:
Odcinki w okolicach Mikołajek są świetne ale trzeba jeszcze pomyśleć nad organizacją :!:

Po wielu próbach udało się zapisać moją relację z 67. RP:
http://www.youtube.com/watch?v=lwlFENh4oFg

Na moim kanale są i będą kolejne nagrania, nie tylko z RP. :wink:

Edit: I około 50 załóg na starcie :?: Po mimo tego, że było trochę cztero-napędówek to i tak smutne, że na najważniejszej rundzie RSMP i rundzie RSME tylko tyle samochodów :(
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Postprzez bzyq » sobota, 12 cze 2010, 11:50

hm..
a wie ktoś przypadkiem ile kosztuje organizacja tego rajdu? ile kosztuje naprawa dróg?
powiem tak - w milionach. i celowo zwracam uwagę, że nie jest to liczba pojedyńcza.
zdaję sobie z drugiej strony sprawę, że wejście na odcinek jest sporym kosztem dla wielu ludzi, ale nie zapominajmy o prestiżu imprezy. Nie wiem, nie byłem na zagranicznych imprezach tego pokroju, ale może niech inni powiedzą ile tam kosztuje wejściówka. z tego co wiem, wcale nie taniej.
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez MSG Racing » sobota, 12 cze 2010, 12:07

Też chciałem zwrócić uwagę na to, że priorytetem na tym rajdzie były ME a nie RSMP. Jednak nie zmienia to faktu, że jakby wejściówki były tańsze to więcej osób by je kupiło i ogólny zarobek na rajdzie byłby większy. Ale u nas jest inna myśl i nie mogę zrozumieć dlaczego :?
Inne rajdy albo nie mają wejściówek bo zarabiają dzięki mediom i dużej ilości kibiców, albo mają tańsze niż u nas (w stosunku do zarobków), albo są w podobnych kosztach.
To samo dotyczy się uczestnictwa. Dla nas drogo bo mniej zarabiamy bo takich mamy wybranych zarządców :/ smutne ale prawdziwe.
O ile za wejściówkę na OSy mógłbym dać 50zł o tyle za serwis akurat te 20zł to lekkie przegięcie i nie dałbym mimo, że uważam, że pewne instytucje należy wspierać. Ale żeby jeszcze ktoś to sprawdzał a nie jak rok temu.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Banan » sobota, 12 cze 2010, 12:40

Qbek napisał(a): To tylko runda RSMP


RSME.

Qbek napisał(a):Edit: I około 50 załóg na starcie :?: Po mimo tego, że było trochę cztero-napędówek to i tak smutne, że na najważniejszej rundzie RSMP i rundzie RSME tylko tyle samochodów :(


Takie czasy, w Mistrzostwach Swiata startuje nawet po 30 aut.
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez majkos » niedziela, 13 cze 2010, 12:50

bzyq napisał(a):hm..
Nie wiem, nie byłem na zagranicznych imprezach tego pokroju, ale może niech inni powiedzą ile tam kosztuje wejściówka. z tego co wiem, wcale nie taniej.


W zeszłym roku na Barumce wejściówka kosztowało 170 koron czyli ok 30 zł. Wejściówka typu "free entry" czyli wejście na wszystko. Dla przypomnienia była to runda IRC, RSME, MCZ i startowało 120 aut, w tym chyba 25 S2000. W tym roku dochodzi jeszcze Citroen Europe Chalennge czy jakoś tak. Ale oczywiście Barum to nuda, panie nuda, więc i wejście musi być tańsze :lol:
Zostań fanem MAJKOS RTP na facebook'u
Avatar użytkownika
majkos
A5
 
Posty: 637
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 23:16
Lokalizacja: Kłodzko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron