67 Rajd Polski 2010 - ponawiam temat

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Chris » wtorek, 8 cze 2010, 13:02

Odnośnie otasmowania to jednak była duża dysproporcja. byłem w dwóch miejscach, gdzie w jednym taśmy były 150 m od drogi mimo iż jeszcze przy drodze stały prawie metrowej średnicy drzewa a w innym miejscu przy dwóch zakrętach jeden po drugim nie było nawet kawałka taśmy i mało brakowało, by Sołek zabrał na przejażdżkę kibica, który blisko drogi podziwiał sobie przejazdy z krzesełka.

Safeciarze fakt jacyś tacy mniej upierdliwi :D choć jak pisałem natrafiłem na bezpiecznego inaczej, no ale cóż jak to mówią są ludzie i klamki, widać strasznie się przejął rolą.

A co do miejsca do oglądania to ja akurat wybrałem te które były opisane, choć wcześniej przejechałem sobie wybrane odcinki. Ale też np. os Miłki w 2/3 nie nadawał się do oglądania, bo przy drogach były skarpy a na nich rosły drzewa.

Odniosłem wrażenie, że mała ilość kibiców była na rękę organizatorom, bo nie było kłopotu z nadmiarem kibiców, wszyscy się pomieścili na maleńkich parkingach.

Może się czepiam, ale poza nadmiernym otaśmowaniem reszta organizacji powinna zostać, widać nie musiała.
Avatar użytkownika
Chris
N1
 
Posty: 79
Dołączył(a): wtorek, 11 lis 2003, 09:37
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez tomy halik » wtorek, 8 cze 2010, 14:41

Co do taśm to wyglada to tak że tam gdzie w zeszłym roku było dużo kibiców i w tegorocznym informatorze zaznaczony był dojazd to taśmy było duzo i np na takich miłkach w miłkach( niby hopa) w miejscu całkowicie bezpiecznym na szczycie na wewnetrzej metr czy wiecej nad droga tasma była chyba z 10 metrów od niej i tylko tu trafiłem na upierdliwych safeciarzy. Co ciekawe w zeszłym roku można było stać w tym miejscu metr od drogi :) Moze ktos kto tworzył plan zabezpiecznia uznał ze w MŚ smigaja lepsi kierowcy i w MP jest większe szansa na dzwona :) W miejscach gdzie dojazd był tylko dla wytrawnych traperów taśmy było mało i safaciarze jakos specjalnie nie gonili . Kibiców najmniej od czasu przeniesienia RP na Mazury a jestem co roku. Moze to kryzys i ludzie maja mniej kasy a może kogoś kto zobaczył na żywo Loeba i spólke już taki poziom nie interesuje, nie wiem.
tomy halik
N3
 
Posty: 270
Dołączył(a): środa, 15 lut 2006, 13:03
Lokalizacja: zabrze

Postprzez pmk » wtorek, 8 cze 2010, 15:06

zajmijmy się może oceną zawodników bo te opowieści o taśmach już trochę nudzą :lol:
pmk
N1
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwi 2010, 11:08

Postprzez Qbek » wtorek, 8 cze 2010, 16:34

Rajd był udany - może później coś więcej napisze...

Hołek zwiedza pole - http://www.youtube.com/watch?v=QCkaAX9GEaM
W tym samym miejscu miał Kuzaj problemy, a na następnym zakręcie strzelił dacha - samego dzwona nie mam nagranego ale też coś wrzucę...
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Postprzez bercik » wtorek, 8 cze 2010, 17:46

Co się stało z Grzybem??
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez pmk » wtorek, 8 cze 2010, 18:09

został wykluczony, podobno za niedozwoloną pomoc osób trzecich ...
pmk
N1
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwi 2010, 11:08

Postprzez Chris » wtorek, 8 cze 2010, 19:16

Może i opowieści o taśmach nudzą, ale też są częścią rajdów, tak samo jak to że dla mnie organizacja Rajdu była momentami żenująca i jak słuchałem ludzi, to nie jedyny mam takie zdanie.

No ale jeśli ma być tylko i wyłącznie ocena kierowców, to było co oglądać. Szkoda że Kościuszkę można było oglądać tylko na pierwszym oesie (superoesów nie liczę).
Coraz lepiej poczyna sobie Kajto i gdyby nie odpadnięcie Bryana, to zacięta walka o zwycięstwo trwałaby do samego końca, a tak w pewnym momencie było pozamiatane, choć walka trwała na dalszych miejscach.

Generalnie to zagraniczni goście raczej głownie jechali a nie walczyli, chyba im nie leżą nasze szutry, podobnie jak Kucharowi, choć i tak jak sam zauważył jak na niego to super wynik.
Mogłoby być w sumie trochę więcej załóg, no ale co zrobić.
Avatar użytkownika
Chris
N1
 
Posty: 79
Dołączył(a): wtorek, 11 lis 2003, 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez matufa » wtorek, 8 cze 2010, 20:03

Podsumowanie rajdu Polskiego :)
67 Rajd Polski 2010 - Klip Matufa
http://www.youtube.com/watch?v=CMpuJSHUaKo
matufa
N3
 
Posty: 442
Dołączył(a): sobota, 16 lut 2008, 18:27

Postprzez ToKu » wtorek, 8 cze 2010, 20:50

A propos absencji Upałty Arena, to z tym nadleśnictwem nie słyszałem, ale za to wyasfaltowali tam część odcinka. Za hopami, przed metą. :cry:
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez corados » wtorek, 8 cze 2010, 21:06

matufa napisał(a):Podsumowanie rajdu Polskiego :)
67 Rajd Polski 2010 - Klip Matufa
http://www.youtube.com/watch?v=CMpuJSHUaKo


Początek miażdży,udało ci się zmontować coś niestandardowego, a o to chyba chodzi żeby nie popadać w kolejnych produkcjach w rutynę :wink:
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Chris » wtorek, 8 cze 2010, 21:45

Świetny filmik:)
No cóż ponarzekać na organizacje ponarzekałem, ale za rok znów zawitam na Mazury. a to z prostej przyczyny, bo kocham Rajdy i szutry:):)
Oby za rok było więcej kibiców:)
Avatar użytkownika
Chris
N1
 
Posty: 79
Dołączył(a): wtorek, 11 lis 2003, 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wujek Blues » wtorek, 8 cze 2010, 23:15

Nie wiem jak było na poprzednich RP, bo, przyznaję się bez bicia, nie byłem. Mogę się jednak podzielić tym co zastałem w tym roku.

Na pewno nie podobało mi się to, że pomimo tego, że miałem nalepkę PARKING, nie wpuszczono mnie na parking przy OS Zalesie 1 - "Przykro mi parking jest już pełny...".
Szkoda też, że na odcinku Jagodne, w punkcie widokowym 2, nie było hopy, którą mi obiecano w programie rajdu. Prawdę mówiąc poza łączką na której można było sobie posiedzieć, to nic nie było. Szybko z bratem przeszliśmy sobie gdzie indziej.

Poza tym impreza bardzo przypadła mi do gustu i na pewno za rok znowu się pojawię na Mazurach.
Wujek Blues
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 28 sty 2010, 22:19
Lokalizacja: Warszawa

HD Video Rally Poland

Postprzez CricketsFilm » środa, 9 cze 2010, 00:00

Online HD Video from Special Stages of Rally Poland 2010 - FIA European Rally Championship Round 3:
http://www.cricketsfilm.com/eng "Fia European Rally Championship Channel TV"
CricketsFilm
www.cricketsfilm.tv
www.cricketsfilm.com
CricketsFilm
N1
 
Posty: 97
Dołączył(a): piątek, 27 lip 2007, 23:48
Lokalizacja: Italy

Postprzez fotorobart_pl » środa, 9 cze 2010, 14:29

Moja galeria z polskiego :
KLIK
Powyższy post jest opinią autora tylko w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn.
http://www.fotorobart.pl/ Obrazek
fotografia rajdowa i nie tylko...
Avatar użytkownika
fotorobart_pl
A5
 
Posty: 538
Dołączył(a): niedziela, 12 sie 2007, 19:54

Postprzez kmederski » środa, 9 cze 2010, 14:58

Bardzo dobre :D
A te z Portugalii sa rewelwcyjne :!:
kmederski
N3
 
Posty: 446
Dołączył(a): środa, 18 lis 2009, 13:26
Lokalizacja: kolwiek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 112 gości